Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Diéta mellett tornázni, mozogni kéne, de mit is csináljak? fórum

Diéta mellett tornázni, mozogni kéne, de mit is csináljak? (tudásbázis kérdés)


2011. jún. 10. 18:32
Köszönöm szépen az eddigi tanácsokat. Elkezdtem letölteni a duci tréninget,meglátjuk mi lesz belőle.
2011. jún. 10. 11:16
Írtam Neked privit, majd nézd meg. :)
22. éciboszi (válaszként erre: 21. - Szöszi71)
2011. jún. 10. 11:12
Ok:-)
21. szöszi71 (válaszként erre: 20. - Éciboszi)
2011. jún. 10. 11:09

Ha gondolod és szívesen veszed segítek neked, hogy ne add fel és elérd a célod!:)

Van más fórum ahol vagyunk egy páran és bíztatjuk egymást, tartjuk az erőt a másikban:) Nagyon jó kis csapat!:)

20. éciboszi (válaszként erre: 18. - Szöszi71)
2011. jún. 10. 11:06
Köszi megteszek mindent ezután is :-)Jó azért a biztatás mert az ember néha közel áll,hogy feladja.
2011. jún. 10. 11:03
A fórum inditójának csak annyit ,hogy mindegy mit csak mozogjon én hulahoppozok,tornázok különböző edzésprogramokra,hogy ne legyen unalmas mindig ugyan azt csinálni.Lépcsőzőgépem van az filmnézés közbe is jó,steplépcsőn le fől félóra az is hatásos lehet.
18. szöszi71 (válaszként erre: 17. - Éciboszi)
2011. jún. 10. 11:02

Már az is nagyon jó, hogy sikerült szépen, lassan leadnod azt a 2,5 kg-ot. Csak türelem és kitartás kell hozzá, hogy elérd a célod amit szeretnél.

Így 50 évesen is elérheted az álom alakot amit szeretnél, csak soha ne add fel. Tudom, nem könnyű, én is voltam már úgy, hogy elegem lett, de nem adtam fel és mind a mai napig folytatom amit, ahogy elkezdtem és megvan az eredménye. Már a mérleggel nam is igazán foglalkozom, inkább a centik a mérvadóak, hisz az csökken a sok torna hatására.


Kitartást és sok erőt kívánok a céljaid eléréséhez!:)

2011. jún. 10. 10:59
Sajnos én nagyon nehezen tudok fogyni,nem volt ez mindig így.Ma már 50 éves vagyok és hiába csinálok bármit nem érem el a kívánt eredményt.175cm magas vagyok és még soha nem voltam több 75 kilónál,bár az is sok volt ,de ha azt elértem mindig letudtam dobni 5-7 kilót gond nélkül.Ma is naponta kardiozok 30-45 percet,minimális szénhidrátot fogyasztok,próbálok este csak kevés fehérjét enni,délbe amit főzök de abból is keveset,reggel inkább csak gyümölcsöt.Nem mondom azt ,hogy szenvedek ha nem ehetem amit szeretnék hisz ebben a korban az ember már ismeri a testét és tudja,hogy mi az ami jót tesz mi az ami árt,de elkeserít,hogy nem érem el a célt amit kitűztem.Ja most 76,5kg vagyok és 2 hónapja 79kg voltam.Gondoljátok ,hogy visszanyerem még a régi formám így 50 évesen is?(soha nem voltam nagy evő és azóta híztam meg mióta elmaradt a menstruációm)Ha valaki volt már hasonló helyzetbe adjon tanácsot nekem is.
2011. jún. 10. 10:31
Ajánlom Neked a Callanetics-et, itt pici, apró mozdulatokra épülő gyakorlatok vannak, nem megterhelő, de hatásos.
15. 7cdf5b0d96 (válaszként erre: 13. - T.dorothea)
2011. jún. 10. 09:56

Személyes tapasztalat :-)): én per pillanat 65 kiló vagyok,másfél éve 75-ről indultam.Azt tapasztaltam,hogy sajnos kell egy lökés az embernek,ami miatt eldől a fejben,hogy na most aztán ez így nem mehet tovább.Éreztem én,hogy itt-ott feszül egy-két dolog,de a fene se gondolta volna...:-)) Aztán mikor ráálltam az újonnan vett digitális mérlegemre,hát azt hittem, leszédülök: 75.Bakker....Én,aki világ életemben sose voltam több 65 kilónál..Hát,okolhatnám a szerelmet,hogy belehíztam a boldogságba,de igazából magamnak köszönhettem az egészet.Na onnantól aztán tényleg nem volt megállás.Baromi nehéz volt eleinte rászánni is magamat a mozgásra,kínszenvedés volt minden Rubint Rékával eltöltött perc,és meg kellett szoknom,hogy nincs olyan,hogy nem reggelizek,meg hogy majd este "na még ez a kicsi süti simán belefér"...Mert nekem ezektől a "simán belefér" cuccoktól ugrott fel a tízes.Én abban hiszek,hogy mindenkinek ki kell tapasztalnia,mi az,amitől ő hízik,és mi az,amitől nem.Bár minden diétánál tiltólistán van,nálam a krumpli vált be.Vacsorára,egyszerűen megfőzve,kis fűszerrel,natúr joghurttal.Szerencsére nagyon szeretem a krumplit,szóval nem utáltam meg.És nagy előnye,hogy éreztem,hogy van valami kaja a gyomromban,de nem volt az a -mondjuk pörkölt utáni- atyaisten,de tele vagyok érzés.Reggelre meg már olyan éhesen keltem föl,hogy föl se merült,hogy nem reggelizek.Simán ráálltam a rendszeres kajálásra (kell,hogy legyen reggeli,ebéd mindenképp,a vacsora ma már hangulatomtól függ).Mindenkinél más válik be.Kitapasztaltam,hogy nekem az üdítőkkel (főleg a rostosokkal,mert tele vannak cukorral),sütikkel,kenyérrel kell nagyon óvatosan bánnom.Én áttértem a Graham-kenyérre (49 kalória 1 szelet),reggelire általában ezt eszek 2 szelettel,felvágottal,utána gyümölcs.Megszerettem a zöld teát is,és bár eleinte nagyon idegenkedtem az ízétől,ma már el se tudnám képzelni,hogy ne igyak napi 2 jó nagy bögrével (kevés mézzel ízesítve).Viszont az édességekről nem voltam hajlandó lemondani,úgyhogy ezeket ma már csak reggel,mértékkel.Ilyenkor legalább annyi hasznuk van,hogy energiát adnak a nap további részére.

Mozgásnál maradt Rubint Réka,Béres Alexandra,Norbi,de most már tényleg csak akkor csinálom,amikor jól esik.Volt már olyan,hogy tudtam én,hogy kellett volna,de egyszerűen annyira nem esett jól a szervezetemnek,hogy le is álltam 10 perc után.A Norbis ducitréninget tavaly kaptam meg ajándékként,és biza némelyik résznél még úgy is "megszuszogósodtam",hogy Rubint Rékán edződök másfél éve.:) ez a ducitréning annyiból tényleg nagyon jól,hogy nincs benne ugra-bugra,amit a nagyobb súllyal küzdők tényleg nehezen bírnának,viszont tényleg jól átmozgat.Valamelyik végén mondja is Norbi,hogy kérdezték tőle,hogy a ducitréninget végezheti-e 60 kilós nő is? És mondta,hogy persze,főleg ha évek óta nem mozgott semmit se.És ez amúgy tényleg így van: ha nálam kimarad egy-két hét intenzívebb mozgás,akkor mindig ezzel kezdek,és utána érzem,hogy van hatása.Mert ez tényleg ALAPOZÁS egy későbbi,intenzívebb mozgásra.

Ennyi.:-)

14. Kálbá (válaszként erre: 13. - T.dorothea)
2011. jún. 10. 09:36
én csináltam hetekig, ha kibirod a Norbi stílusát akkor egész jó maga a torna :D
2011. jún. 10. 09:22
Köszönöm. Ezt a duci tréninget már sokan emlegették,bár személyes tapasztalatról senki sem számolt be eddig.
12. 7cdf5b0d96 (válaszként erre: 10. - T.dorothea)
2011. jún. 10. 09:19
Szerintem ennél a súlynál tényleg érdemes lenne kipróbálnod a Norbis ducitréninget (a 2008-as a legjobb szerintem,ott van kezdő,haladóbb,és még haladóbb :-)) ),én is nagyon szeretem.A futást még nem ajánlanám,majd ha már kicsit lejjebb ment a súlyod,mert ha eddig nem mozogtál semmit (?),akkor ez baromi megterhelő lesz,és lehet,hogy egy életre meg is utálod.Mindenképp olyan mozgást válassz,ami följebb viszi a pulzusodat (ez lehet akár gyorsabb tempójú séta is,bicajozás,úszás).Meg a kajára nagyon figyelj oda:reggeli bőségesen,normál ebéd (nem repetázva),este pedig már csak valami könnyűt,és keveset.Sütit,csokit csak délelőtt/reggel.
11. Kálbá (válaszként erre: 10. - T.dorothea)
2011. jún. 10. 09:12
ilyen nagy súlynál érdemes megprobálni a Norbi ducitréninget. Én is azzal kezdtem és egész jó.
2011. jún. 10. 09:01
Jelenleg 104 kg vagyok. Első célom a 95 kg,aztán majd a 70 körüli súly,de az igencsak odébb van. Nem vagyok rástartolva a gyors fogyásra,de ha már heteket,hónapokat áldozok valamire,1 kis látszatja legyen
9. szöszi71 (válaszként erre: 1. - T.dorothea)
2011. jún. 10. 08:57

Szia!


Hány kiló vagy és mennyit szeretnél leadni?

8. Málnapuding (válaszként erre: 6. - 3fd432567f)
2011. jún. 10. 08:56
Csak rajtad nincs kb 30 kiló felesleg. Ő az ellipszistől olyan intenzitással mint Te csinálod egy hét alatt műtétre kész állapotba kerülne jó eséllyel.
2011. jún. 10. 08:54
Szia! 100 kiló fölötti súlynál semmi olyat, ami ugrálással jár. Zumba, futás stb kilőve. Szétcsapja az izületeid. Ütemes séta, súlyzózás edzőteremben. Nekem január óta 37 kiló ment le így diéta mellett. A 90 naposnál a 4 napból 3 szénhidrát. Túl sokat nem fogsz vele fogyni szerintem.
2011. jún. 10. 08:52
Mi vettünk egy ellipszistrénert, bár csak én használom...de már 1 hét után látványos az eredmény...naponta 30-35 percet tekerek rajta,max. fokozaton, 10 km-t :) Meg most már belenyomok sprinteket is, és a barátom azt mondta,már most sokkal feszesebb a combom, meg a bőröm nem "narancsos" annyira ,tökjó ! :):):)
5. Tütter (válaszként erre: 1. - T.dorothea)
2011. jún. 10. 08:51

az attól is függ, hogy hány kilótól szeretnél megszabadulni. Ha nincs nagy túlsúlyod én a futást javaslom. Az a legtermészetesebb és leggyorsabb fogyási lehetőség. MIndenhonnan fogyaszt, gyorsan végzel vele, és ingyen van. Nem kellenek hozzá nagy beruházások, viszont este vagy reggel is el tudsz menni futni akár a ház körül is. Nem kell hozzá semmi küülönleges. A fokozatosság nagyon fontos. Először, ha nem birod sétálj sokat futás közben, aztán szépen lassan szinte észrevétlenül fogood tudni növelni a futás távolságát, és alig lesz szükség a sétákra. Sok sikert a fogyásodhoz!

A legfontosabb, hogy ne add fel!!

2011. jún. 10. 08:48
Én itthon tornáztam cellulitisz krémmel bekenve, szaunanaciban, az ágy tetején miközben tévéztem. Nekem bevált. :)
2011. jún. 10. 08:48
Második 90 naposom 1/3-nál tartok. Nem vagyok megelégedve a fogyással,szeretnék mozogni is mellette. Persze az se mindegy,hogy mit. Valamit ami kezdőknek is jó,ami a magas testsúlyomhoz igazodik és nem terhel brutálisan,ami költségkimélő,amit szívesen csinál az ember legalább heti 3-4 alkalommal. Mi is legyen hát ez?
2011. jún. 10. 08:47

mindegy mit választasz, csak élvezd, mert különben hamar abba fogod hagyni.

Most nagy divat a zumba ami egy táncos mokázos mozgás sokaknak bejön, probáld ki ha szeretsz táncolni:)

2011. jún. 10. 08:39
Diéta mellett tornázni, mozogni kéne, de mit is csináljak?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook