Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Gyulladt fog...okozhat egyéb problémát? bővebben lent fórum

Gyulladt fog...okozhat egyéb problémát? bővebben lent (tudásbázis kérdés)


2011. jún. 10. 04:53

Én is dalacidot vettem most be. Iszonyat tud lenni ez a fogfájás, de ne tudjátok meg mihez vezethet... Kedves fórumindító!

Azonnal menj vissza orvoshoz!

Nekem múlt évben volt egy rossz fogam amit betömött a doki, aztán a tömés úgy begyulladt, és be is dagadt, hogy 39.5 feletti lázzal majdnem kórházba kerültem... szóval nem játék, tudom hogy szar a fogorvos, meg a fogászat, ( hát nekem sincs valami jó orvosom, de kénytelen leszek ma meglátogatni..) de muszáj elmenni, és mindíg arra kell gondolni hogy jobb lesz.

Iszonyat mód fáj a fogam megint...:( Volt egy kedves dokim, csak ő fizetős... most nemtudok fizetni, ezért megyek a másikhoz, aki remélem hogy ad érzéstelenítőt mielőtt hozzáfog a dolgokhoz mert ha nem akkor üvöltök végig szerintem... de adni fog.

Amúgy a dalacin jó orvosság, jó erős fájdalomcsillapító, amikor volt az a gyulladásom, sokat segített.

2011. jún. 9. 22:19
köszike a válaszokat:-)
12. lonix (válaszként erre: 2. - Macskanita)
2011. jún. 9. 21:41
Valszeg fog darab bent maradt.Menj vissza a dokihoz,hogy szedje ki.Ha meg utanna is faj a vese tajekon akkor kerj beutalot az urologiara is.
2011. jún. 9. 21:32
jó éjt
2011. jún. 9. 21:31
Én nekem ez 3dik fog dokim és ennél maradok ez egy tündéri,nevetős,szól nála a zene,addig ügyködik míg megmenti a fogat,nem szól ha nem tudsz menni,mindent ami ingyen van meg csinálja,nem 10x hív vissza!! imádni való doki!!!!!!!
2011. jún. 9. 21:28

Szerintem mindenképp mondd a fogorvosnak, de a legfontosabb, hogy általános orvoshoz (háziorvos) menj lehetőleg a fogorvosi leleteiddel együtt, és nyugodtan mondd meg, hogy félsz, hogy van összefüggés.


A háziorvos lényege az lenne, hogy jó diagnoszta, és el tud küldeni vizelet- meg egyéb vizsgálatra, de amikor belgyógyászhoz utal, figyelembe veszi a fogászati panaszaid. Egy fogorvos sokkal kevesebbet tud a belgyógyászatról, mint egy jó háziorvos.

2011. jún. 9. 21:26

hát marha jó!! tessék dokit váltani,1 Dalacidodt kellet volna adni!!! 2,ha még gyulladt van benne egy pici darab a fogadból!!!

3 igen fent áll ....nekem is így húzták ki egyik fogamat ! ez nem vicc!!!! soron kívül kell fogadnia ha már idáig jutottál!

nekem 2napja húzták ki a fogamat ,nem volt be gyulladva ugyan bölcsesség fogamat,csak azt ugye felesleges és nincs eb gyulladva de Dalacid-ot muszáj volt szednem... azaz szedem is!



MILYEN TÍPUSÚ GYÓGYSZER A DALACIN KAPSZULA ÉS MILYEN BETEGSÉGEK ESETÉN ALKALMAZHATÓ?

"""A Dalacin antibiotikum, ami a baktériumok bizonyos fajtáit elöli.""" Ezért bakteriális fertőzésekben alkalmazzák, mint például alsó légúti (hörghurut, tüdőgyulladás, tüdőtályog, gennyes mellűri folyadék) és felső légúti fertőzések (mandulagyulladás, garatgyulladás, melléküreg gyulladás, középfülgyulladás), hasi, nőgyógyászati fertőzések, bőr-,

"""fog-, és csontfertőzések."""

Alkalmazzák még maláriában; AIDS betegek tüdőgyulladásának, ill. agyvelőgyulladásának kezelésében; fej, ill. nyaki műtétek esetében.

7. Macskanita (válaszként erre: 5. - 9b10f3d7ff)
2011. jún. 9. 21:24

húha...akkor nem is tudom mit tegyek, lehet köze van a vese körüli szúró fájdalomnak is ehhez?

oké, elmegyek fogdokihoz holnap az fix...de nem tudom, most ezt mondjam e neki

2011. jún. 9. 21:23
még meddőséget is...
5. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 2. - Macskanita)
2011. jún. 9. 21:22
igen, sajnos okozhat problémát.
4. Ageeca (válaszként erre: 2. - Macskanita)
2011. jún. 9. 21:21
erre viszont nem tok válaszolni :)
2011. jún. 9. 21:20

nekem mikor a hátsó örlőfogam volt rossz, hullott a hajam...

Mióta kihúzattam, nem hullik

2011. jún. 9. 21:19
kihúzták a fogam lassan egy hete...azt mondta a doki, hogy nagyon erős gyulladásban volt...mára az egész alsó fogsorom fáj, illetve bal oldalon vesetájékon is...okozhat problémát, maradhatott ott góc?
2011. jún. 9. 21:18
Gyulladt fog...okozhat egyéb problémát? bővebben lent

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook