Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan NE szüljünk fórum

Hogyan NE szüljünk (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Hogyan NE szüljünk

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2012. ápr. 21. 09:37

Én azt hiszem ezek miatt a dolgok miatt nem hiszek abban, hogy választani kell orvost. Egyik gyerekemnél sem volt választott orvosom. Tisztában vagyok a jogaimmal és azzal, mint kell tenniük az orvosoknak. Persze tény, hogy így is sok visszaéléssel van dolgunk.

Szóval egyik gyereknél sem volt választott orvos, nem volt pénz, nem volt magánrendelés. Szakrendelésen is mindent el tudta intézni. Kórházba is csak akkor mentem, amikor jöttek a fájások. Első fiam története nagyon izgi volt. Éjfélkor kezdődtek a ritka fájások, reggel 8-ra már helyzet volt, kocsival be a kórházba, át minden piroson, mert elfolyt közben a magzatvíz. Élveztem. :) Könnyű szülés volt, és utána úgy érezte (én is alig hiszem el), hogy igen, akarok még. :)

A második babánál kaptam oxitocint - bár ne kaptam volna. Iszonyúan fájt. Kár volt. De az is zavartalan volt.

Azt hiszem a szervezet tudja, mit és hogyan kell neki. Persze vannak esetek, amikor segíteni kell, de az én esetem nem az volt. És sok eset sem az, mégis belenyúlnak. Mint itt is. A szervezet mindig tudja, mi jó neki.

2011. okt. 20. 12:43

Az első szülésem elég rémtörténet volt, de hála istennek megúsztam a császárt. A második már sokkal jobb volt (más orvos, más kórház), de ott is azt éreztem: valami nem teljesen oké. Látszólag minden jó volt, mégis...

Azóta még két gyereket szültem, bábával, itthon. Aki most érkezik, őt is így tervezem világra hozni. Ezek a háborítatlan szülések segítettek az elsőben elszenvedett (főleg lelki) sérüléseket gyógyítgatni. Azért az első orvost (ügyeletes volt, mert a sajátom nyaralt)még most is fel tudnám rúgni...még van mit gyógyulnom. :-)

2011. okt. 18. 10:25

én nem háborodom fel és nem is vsodálkozom a nőkön.. én az orvosokon és az orvostudományon vagyok felháborodva...

azt mondják segítenek, de csak több bajt csinálnak.. régen is megszülettek a gyerekek.. ott a probléma csak a sterilitással volt... ma meg az a baj, hogy túl sok már az emnberi beavatkozás a természetbe....

szerintem hagyni kellene és a természet mindent megoldana... nem kellene ennyire aggódni... és ennyi vackot a kismamába nyomni...

2011. okt. 18. 10:20
Ezek után nem értem mért csodálkozik még azon valaki vagy háborodik fel ha valaki, mint én is azt mondja: köszöni szépen de altassanak el és ébresszenek fel ha a gyerek már kint van....
362. Tevecca (válaszként erre: 361. - Rio07)
2011. jún. 27. 19:32
szegényeim :(
361. rio07 (válaszként erre: 360. - F758a7200f)
2011. jún. 26. 10:44
Ami akkor történt, azért nem hibáztatok senkit, a jelenlegi helyzet háborít fel, hogy ilyenkor még tisztábban lát az ember, mi mindent megtehet egy doki. Tisztelet a kivételnek. A másodikkal így már sok félelmem van, és tudom mit nem akarok, és tenni is fogok érte. Csak reménykedek hogy nem ismétli magát a történelem. A párom, azzal az igazi férfi logikával ( amit megértek) azt mondja legyen császár, hátha ezzel el lehet kerülni az ilyesmit. Szegénykém ő is nagyon fél, akárcsak én. Azt mondja, ha megindul, őt üsse le vki, és csak akkor ébressze fel, ha a gyerekkel minden oké.... Gondolhatod
360. f758a7200f (válaszként erre: 359. - Rio07)
2011. jún. 26. 06:45

Rio nagyon sajnalom ami tortent a babaddal de nem biztos, hogy a doki bunkosagbol es erzeketlensegbol tette, elvegre gorcsokkel mentel oda, szoval a te fajdalmaidat is akarta enyhiteni. Ha 2 hetig szedtel volna fajdalomcsillapitokat ezekre az eros gorcsokre, annak nem lett volna semmi mellekhatasa?szoval nem ertem, hogy ez onmagaban miert bunkosag


Ennek ellenere sajnalom ami tortent, nem torvenyszeru hogy

igy lesz masodszorra is, sok sikert:)

359. rio07
2011. jún. 25. 22:23
Az a legfelháborítóbb ebben az egész mai szülészetben, hogy egy kismamának úgy kell mennie szülni, a terhessége elejétől mindenhol érdeklődnie kell, szakkönyveket kell olvasnia ahhoz, h tisztában legyen azzal mi vár rá és hogy meg tudja védeni magát a bunkó és érzéketlen dokikkal szemben. Szégyen...
358. Mogyorósszendvics (válaszként erre: 260. - Ében11)
2011. jún. 25. 21:25
Senki sem mondta azt, hogy a megaláztatást kell elviselni! Én éppen olyan szobában szülhettem volna, ahol minden megadatott, ami otthon is, csak mellette tudtam, hogy ha szükséges, közel a segítség! Nem minden fekete vagy fehér!
357. rio07
2011. jún. 25. 20:21
Sziasztok! A cikk írónak gyors felépülést kívánok, abszolút együttérzek vele. Nyolc és fél éves a kisfiam, annak idején nekem is megindították. Noha az indokolt volt, ma már nagyon meggondolnám, hogy engedném-e. Vesegörcsökkel mentünk be, én azt hittem ezek már fájások, de a fájásmérő nem mutatott semmit. 3 napot töltöttem el így, fájdalomcsillapítózva, majd mondta a doki, h ennek így nincs értelme, ezért a kiírás előtt 2 héttel megindították. A vége: oxigénhiány. Ami visszamaradt: nystagmus. Első osztályt végezte 4-es eredménnyel hál'istennek. Az első padból sem látja jól a táblát, de nem hagyja magát, fogja magát, kimegy megnézi mi van oda írva, és visszaül. Csak most mertünk belevágni a másodikba, 6. hó végén járok, és mindennap imádkozok, h rendben legyenek a dolgok. Már a császáron is gondolkoztam......
356. Tevecca (válaszként erre: 354. - Ead80295ac)
2011. jún. 20. 15:04

a hormonoktól mindig bőgök ha ilyesmit hallok


sajnálom ami történt és egyben felháborodok

355. Bonti74 (válaszként erre: 342. - Brigittavp)
2011. jún. 20. 14:59
Ez borzasztó lehetett! Kívánom neked, hogy egy boldog és egészséges kisbaba kárpótóljon mindenért!!!
2011. jún. 20. 14:03

nem kell...

de nagyon aranyos vagy...

én ha lehet így fogalmazni beletörődtem...

ez ellen nem lehet mit tenni....

353. Tevecca (válaszként erre: 352. - Ead80295ac)
2011. jún. 20. 13:17
most már eltörött a mécses :'(
2011. jún. 20. 12:07

köszönöm... nem volt egyszerű és ma sem egyszerű rágondolni, de megkellett tanulnom, hogy nem az én hibám....

a legfurább az az, hogy már soha nem fogom őt megismerni....

351. Tevecca (válaszként erre: 349. - Ead80295ac)
2011. jún. 20. 08:26
veled sírok, erős vagy hogy túl élted
350. ead80295ac (válaszként erre: 342. - Brigittavp)
2011. jún. 20. 08:14

nagyon sok jót kívánok én is neked....

ne stresszeld magadat túl, mert abból nagyobb baj is lehet..figyelj a saját testedre és gondolataidra...

nyugodtan figyelj befelé... ha valami baj van, akkor azt jelezni fogja a szervezeted....

beszélgess vele odabentre....érteni fog mindent...

ha az segít, akkor relaxálj...tölts le zenét hozzé és vegyél fel olyan pozíciót, ami nekled is éa a babának is kényelmes és relaxálj... nézz befelé....és ami a legfontosabb a babádnak ne stresszelj.. azt ők is megérzik...

349. ead80295ac (válaszként erre: 339. - Tevecca)
2011. jún. 20. 08:11

igen tudom, már jól vagyok, de fél évig, azért csak xanasszal voltam képes elviselni az életet..

zombi voltam...

tudom az anyatermészet megteszi a magáét... és nem véletlenül ment el az én kincsem..

348. f758a7200f (válaszként erre: 342. - Brigittavp)
2011. jún. 18. 15:33

Ez nagyon szomoru:(


A Dunantul nem Alfold, ezzel nem akarok minositeni senkit de egy iskolatarsam annak idejen 600 grammal szult 26 hetre es a baba ma mar 15 eves erett gyerek, sikerult megmenteni, 2 honapig inkubatorban volt, szoval bizzal benne, sok sikert

347. Tevecca (válaszként erre: 342. - Brigittavp)
2011. jún. 18. 07:18
Ó te jó ég. Nagyon sajnálom ami veletek történt. Borzasztó lehetett. Ne érdekeljen a kórházi személyzet. Ha már csak rossz érzésed is van, menj be nyugodtan
346. Szilvamaghaz (válaszként erre: 1. - Karber)
2011. jún. 18. 02:03
Teljesen ledöbbentem!!! Nagyon sajnálom, hogy ezt át kellett élned! De biztos vagyok benne, hogy rendbe fogsz jönni, a csöppségedért. És ő is nagy erőt fog neked adni, minden mozdulata, minden egyes mosolya, mindene. És semmit ne tarts magadban!!
345. Szilvamaghaz (válaszként erre: 342. - Brigittavp)
2011. jún. 18. 01:55
Őszinte részvétem, elsírtam magam... Hallgass arra, amit a tested és a baba súg, és ne foglalkozz azzal ha másnak nem tetszik. Egészséget és nagyon jó élményeket kívánok neked :)!!!
344. kozmami (válaszként erre: 342. - Brigittavp)
2011. jún. 18. 00:20

Hát ez nagyon durva! Nagyon sajnálom, hogy elvesztetted a babáidat, biztos vagyok benne, hogy ez a legnagyobb fájdalom egy anyának! :((

És akkor még az anyát is majdnem elteszik láb alól, már bocsánat, de hihetetlen, hogy még mindig előfordul ilyen, hogy bent felejtenek az emberben valamit, mikor erre a sok nyilvános eset után azt gondolnám figyelnek. Elképesztő!

A mostani terhességedhez jó egészséget kívánok neked is és a babának is. Mikorra várod?

Ki a dokid most Veszprémbe? Barátnőm oda ment tőlünk szülni, mert a Kállay doki oda ment át és követte. Én csak a terhesrendelésekre jártam hozzá, de nagyon rendes doki, sajnálom, hogy már nem itt van nálunk.

343. 2e0264df59 (válaszként erre: 342. - Brigittavp)
2011. jún. 17. 21:58

:-(

a legjobbakat kívánom!

2011. jún. 17. 20:58
Félelmem talán 2008-ra vezethető vissza, 24. héten gemini koraszülésem volt:őrült fejfájás, illetve lábfájásom volt ezen kívül semmilyen szülési fájdalmaim nem jelentkeztek, 1 órás fájdalmak után jelentkeztem a szülészeten:ahol közölte az ügyeletes orvos nagy baj van eltűnt a méhszáj azonnal szülünk. Szinte sokkot kaptam :megszületett Kittikém 550 grammal, majd kértem őrjöngve, hogy altassanak el mert megbolondulok és ekkor császárral megszületett Fannikám 530 grammal. Kislányaim 5. 5 órát éltek. :-(Majd utolsó útjukra kísértem gyermekeimet , emlékük szívemben örökké megmarad. Fájdalmam még most is óriási, nincs borzalmasabb dolog, mint a szülőnek eltemetni a gyermekét, gyermekeit. Volt fogadott orvosom ahol kéthetente megjelentem, de elfoglaltsága miatt nem tudott bejönni. Majd hetek múlva rosszul lettem az akkori lakóhelyemen egy Bács megyei kórházban ahol szültem jelentkeztem, hogy magas láz és jobb oldali alhasi fájdalmaim vannak, hányok, szédülök. Nem találtak semmit. Kaptam 1 injekciót, de egyre rosszabbul lettem. Másnap egy közeli nagyvárosban felkerestem egy magánrendelést ahol előtte is megfordultam már 4D UH-on, ismerte az orvos a történteket. Csinált egy uh-ot majd közölte fel kell nyitni a vágást, így is történt kiderült bent maradt egy törlőkendő. És a jelenlegi terhességem alatt minden apróbb fájdalomnál félelmek jönnek rám. És nem tudtam itt Veszprémben milyen szokások vannak, mivel itt nem szültem még csak itt a neten tájékozódtam, illetve kismamáktól szerzett információim vannak. Van ahol nem igazán örülnek, ha a késő délutáni órákban megjelennek kisebb-nagyobb problémákkal. De még egyszer szeretném megjegyezni, hogy maximálisan segítőkész volt a szülésznő és közölte bármikor inkább jöjjek, mint , hogy baj legyen.
341. Tevecca (válaszként erre: 340. - Ascagrist)
2011. jún. 17. 18:05
micsoda tetü :S
2011. jún. 17. 16:38
Nem szoktak bocsánatot kérni ilyenkor, mivel él a baba, ergo minden rendben. Mikor a barátnőm babáját megvágták(az arcán császár közben), akkor is csak annyit mondott az egyik nővér, hogy megcsípte a gólya. He-he-he, nem viccelődne, ha az övé lenne.
339. Tevecca (válaszként erre: 337. - Ead80295ac)
2011. jún. 17. 08:15

annó még több baba halt meg sajna


ne magadat hibáztasd, sajna ezt hozta a sors :(

338. Gavrilo1 (válaszként erre: 337. - Ead80295ac)
2011. jún. 17. 07:42
Ne vedd magadra a babád elvesztét, ezért nem te vagy a felelős, természet, genetika, betegség . Sose okold magad!!!!!
2011. jún. 17. 07:31

én bevallom nagyon dühös tudok lenni, mikor ilyet hallok... lemerem fogadni a doki még csak bocsánatot sem kért...

és ilyenkor miért nem fordulunk mi ügyvédhez, hogy volt e erre jogköre a dokinak.. anno a mezőn szülték meg két kapavágás között és nem lett semmi bajuk a nőknek....

mi magunk generáljuk a problémákat....

túl hisztizünk mindent.. az első gyerekemnél nem is volt semmi problémám, mert csak elolvastam a könyveket és saját magamra hallgattam a másodiknál össze- vissza görcsöltem rajta, meg is lett az eredménye.... szerencsétlen kincsem megfullad...

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook