Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mennyire bízhatunk az állatorvosunkban? fórum

Mennyire bízhatunk az állatorvosunkban? (tudásbázis kérdés)


13. Nordlys (válaszként erre: 9. - Maffincs)
2014. nov. 25. 22:33
Nem hiszem, hogy mostanában így altatnak - nem tudom, ezt honnan vetted, remélem, csak tévedés, és ilyet sosem csináltak. Úgy szokták, hogy beadnak neki egy sima altató injekciót (szó szerint altatót), és miután elaludt, úgy adják be a véglegest, amitől szinte egy pillanat alatt vége lesz. A gazdájának így is nagyon nehéz megélni, de legalább az állat nem szenved közben.
12. Jaina (válaszként erre: 1. - Havran)
2011. jún. 9. 10:26
Ha lehet tenni valamit a kutyáért, akkor megteszik a dokik, egyik állatorvos sem szívesen altat. Különben is én láttam már kutyát amelyik nagyon durva izomsorvadásból meggyógyult. A gazdik mindent bevetettek, még algakapszulát is kapott a kutyus :)
11. Havran (válaszként erre: 10. - Mézgapaula)
2011. jún. 9. 00:17
Pont ezt irtam,hogy én nem mondom neki,csak megfordult az agyamba,de egyszer sem mondtam neki és nem is fogom,hogy legyen elaltatva,mert nagyon szeretem a nénit.Ebben igazad van,hogy lehet kezelni,tünetmentessé tenni,de egy németjuhász kutyusról van szó akiknél ez állitólag fajtabetegség, volt neki már 2 akiknél ugyan ez volt.Este úgy jött át hozám,hogy a kutya elvágodott,felakadt a szeme,és vérzett a szája.Szerinted amikor ezt hallom?Mások vagyunk és máshogy is gondolkodunk ezzel nincs is baj,de azért,mert nekem megfordul a fejembe egy-két dolog az nem azt jelenti,hogy nekemilyen a hozzá állásom,ha nem ismerek valakit akkor nem itélkezem.Nekem is van 4 kutyusom,és elhiheted én is megtennék és meg is teszek értük mindent.
10. mézgapaula (válaszként erre: 8. - Havran)
2011. jún. 8. 23:52

Na látod, így végképp nem érthető, hogy a néninek miért ajánlgatod az elaltatást!

A kérdésedre válaszolva: olyan állatorvost kell választani, akiben megbízunk. Ha valaki a végsőkig küzd az állatáért, nem fog olyan állatorvost választani, aki azt mondja neki, hogy ezt márpedig "el kell altatni", mert nem fog meggyógyulni. Meggyógyítani nem mindent lehet, de kezelni, tünetmentessé vagy legalábbis elviselhetővé tenni igen.

Ez a kutya valószínűleg megszépítette a néni életét, miért ne próbálna most ő is segíteni rajta, amíg lehet?

2011. jún. 8. 23:03

Azért egy elaltatás nem elaltatás ám!

A tüdőbe beadott injekció légzésbénulást okoz...a kutya ilyenkor megfullad, és végig tudatánál van....

Nagyon sajnálom mindig ezeket az állatokat...és sokszor az állatorvos inkább menti őket, amig lehet.

8. Havran (válaszként erre: 5. - Mézgapaula)
2011. jún. 8. 22:42
Még valami 18 éves volt a cicám amikor lemondtak róla az orvosok,én nem adtam fel egy természetgyógyász készitménnyeivel felerösitettem még 2 évig szép élete volt, amikor 20 éves volt akkor megint orvos azt mondták nem tudnak mit csinálni megint megprobáltam neki adni azokat amiket anno,de már sajnos nem használt semmi.Na ilyen a hozzá állásom,aztán azt gondolsz amit akarsz.
7. Havran (válaszként erre: 5. - Mézgapaula)
2011. jún. 8. 22:37
Gondoltam lesz egy-két okos aki ir majd ezt azt,de végülis ez is egy vélemény,csak hát nem a kérdésre válaszoltál.
2011. jún. 8. 22:35
Most beszéltem a nénivel,azt mondja jobban van.De hát kitudja meddig?Annyit tudtam neki tanácsolni,hogy hivja fel reggel a dokit és mondja meg neki,hogy menjen le hozzá.Mondjon el neki mindent és beszéljék meg mi legyen.Nekem volt egy cicám 20 éves volt mikor elkellett altatni,én is a végsökig küzdöttem vele,de a végén bekellett látnom,hogy nincs tovább.Ezt csak azért irtam le,hogy nehogy azt gondoljátok,hogy én azon a véleményen vagyok,hogy egyből rohanjunk és altatni kell.
5. mézgapaula (válaszként erre: 1. - Havran)
2011. jún. 8. 22:34

Szia,

egy állat szenvedésein nem csak az elaltatással lehet könnyíteni:-) A nagymamádat sem viszed be a kórházba elaltatni, ha már nagyon fájnak a lábai:-) Vannak a kutyák számára is megfelelő gyógyszerek, nyilván az állatorvos látta, hogy a néni ragaszkodik hozzá és segíteni szeretett volna. Hogy ez miért jön le úgy egyeseknek, hogy a pénzért segít, nem tudom. Mindenesetre eléggé szomorú a hozzáállásod.

4. 7564d965a1 (válaszként erre: 1. - Havran)
2011. jún. 8. 22:26
sajnos igen.. de van másik véglet is... a miénket nem akarták megműteni, majd elaltatni nem jöttek ki... Egy harmadik doki jött ki ő meg felakart minket jelenteni, hogy állatkínzók vagyunk mert ezt a kutyát meg lehetett volna még menteni ha idejében elvisszük... A másik 2 "bevált" doki meg épp vadászott... Sajnos sokban már nincs meg az állatok iránti szeretet csak a pénz...
2011. jún. 8. 22:24

Orvos és orvos között nagy a különbség. Sajnos, sokszor a pénzre mennek az állatorvosok is, pedig jó drága ha elmegy hozzájuk az ember. Én ugyan így voltam a kutyusommal, de a végén belátta, hogy igazam van, így elaltatta. Az tény, hogy a kutya szíve jó volt, elég nehezen aludt el szegényke. De már sokszor ő sem tudott felállni, ha leesett a lábáról.

Én is azt tanácsolnám, hogy altassa el a néni, ne szenvedjen tovább a kutyus. Ha megoldható, hívjon ki egy másik orvost, aki megteszi neki.

2. andi6020 (válaszként erre: 1. - Havran)
2011. jún. 8. 22:23

Háát, a mi állatorvosunk sem igazán altat.

Mindent megtesz, harcol a végsőkig, és egyáltalán nem a pénzért.

2011. jún. 8. 22:19
Következö a történet,szomszéd néni akivel nagyon jóban vagyok,imádja a kutyákat van is neki 2 az egyik egy fiatal a másik 12 éves németjuhász.A németjuhász kutyusnak izomsorvadása van,nincs túl jó állapotban,de mindig mindent megtesz a kutyákért ez most is igy van.Kb egy hete rászánta magát,hogy altassa el az állatorvos,mert már nem birt felállni a kutya.Ki is hivta a dokit mire megjött, a kutyus mind a 4 lábán állt,azt mondta neki,hogy nem altatja el,nincs olyan rossz állapotba adott gyógyszereket,szurit.Jól volt a kutyus max 2 napig,vannak jobb meg rosszabb pillanatai,de inkább rossz.Én nem itélkezem a néni felett,de mondtam neki,hogy nincs túl jó börben,azt még sem mondhatom neki,hogy elkéne altatni.Annyira bizzik a dokiban, látja ő is,hogy nem lett jobb,de hát az állatorvos azt mondta, hogy ........ Nem akarok senkit befolyásolni egy ilyen döntésben,de bennem,már felmerült az is,hogy csak a pénz miatt nem altata el a doki,lehet csak a pénzt látja.Tudja,hogy a néni mindig mindent megadott a kutyusainak,hogy a pénz sosem számitott,képes lenne kihasználni a helyzetet?Most estére már nagyon rossz állapotba került a kutyus,fel sem merem hivni a nénit,hogy mi van.Szerintem már lehet a reggelt sem éli meg a kutyus.Ha a gyanum egy kicsit is beigazolodik akkor az nagyon elszomorit,ennyire csak a pénz számitana.?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook