Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szoptatás után minden esetben fejjem ki a maradékot? fórum

Szoptatás után minden esetben fejjem ki a maradékot? (tudásbázis kérdés)


1 2
2011. jún. 15. 17:17
A lányom csak az első 2-3- hétben fejte ki amikor még be nem állt a szopizási folyamat, azóta nem feji ki a maradékot, most 11 hós a babája, este, éjjel, reggel cicizik már a baba.
35. Tevecca (válaszként erre: 34. - Tzs65)
2011. jún. 15. 05:50

Na ez tök jó :D

Lánykám van hogy félóránként, óránként eszik, főleg ebben a melegben, így ezzel nekem nincs is problémám :)

34. tzs65
2011. jún. 14. 23:24
Minél többet szoptatsz és fejsz, annál valószínűbb, hogy a mirigyeid csúcsra járatod. Az ikres anyukák kettőt, hármat is szoptatnak, és elég a tejük. Én az egyikből szoptattam, a másikat( eleinte úgyis folyt) fejtem. Így váltogattam a kettőt, viszont néhány hét után a drága fiam az egyikből szívesebben étkezett, ezért másik maradt a tejtestvérnek...Hat hónapig naponta jöttek az anyatejért, én meg kaptam a fél gyedni anyatejpénzt...A srácom ma 17, kiváló az immunrendszere, ezért mindenkinek javaslom: szoptasson és fejjen, mert az anyatej ARANYAT ÉR!
2011. jún. 14. 23:03

"Soha nem szabad fejni / a maradékot mindig ki kell fejni.


Egyik sem igaz. Amikor elkezdesz fejni, akkor először a meglevő tej jön ki, tehát ha nincs benne semmi, akkor semmi. Kis idő elteltével beindul a tejleadó reflex, a mell termelni kezd. Ebből következik, hogy érdemes fejni pár percet, ha a mell fájdalmasan túlfeszül a rengeteg tejtől, hogy kicsit kevesebb legyen benne. Fejni kell, ha valami okból nem tudsz szoptatni. Fejhetsz, hogy növeld a tej mennyiségét. Nem muszáj fejni szoptatás után, ha a melled nem feszül, és nincs szükség arra, hogy több tej termelődjön."

32. Tevecca (válaszként erre: 30. - Syria)
2011. jún. 13. 05:32

egyéb okokból, pl idegesség, rossz táplálkozás, genetika


ismerek olyat aki fej, nem lett több teje attól még

31. xti_ (válaszként erre: 30. - Syria)
2011. jún. 12. 20:50
ezt én sem értem. nálam működött, és igazából nem is ismerek olyat, aki fejt.
30. syria (válaszként erre: 28. - Xti_)
2011. jún. 10. 17:28

Igen, ez teljesen logikus.

De akkor a testem ezt miért nem tudta kétszer is?

29. Tevecca (válaszként erre: 28. - Xti_)
2011. jún. 10. 11:27
én is ezen a logikai úton haladok
28. xti_
2011. jún. 10. 08:32

nekem az volt a logikus, hogy ne fejjem. hiszen minél több fogy, annál több termelődik (kereslet-kínálat, tényleg), és akkor fejhetném vég nélkül.


a természetben sem fejik magukat az emlősök :).

27. Dolores007 (válaszként erre: 23. - Gavrilo1)
2011. jún. 10. 00:43
Remélem, nálam is így lesz... :)
26. Dolores007 (válaszként erre: 24. - 83ff5144bd)
2011. jún. 10. 00:41
Lilinek többet esett a súlya, mint kellett volna, de nem adtak neki kérésre sem tápszert, csak cukros vizet. Nagyon sokat aludt a kórházban, enni sem akart felkelni. Ezért kapott c.vizet. Utána mindig felzavartam szegényt, és így nekiállt szopizni végre. A mai napig nincs gond a tejjel, egyelőre csak azt kapja még. Nem tudom, hogy mennyit szopik, sosem mértem. 5 hónaposan megduplázta a súlyát, még pici babahája is van, úgyhogy gond nem lehet. Arra mindig ügyelek, hogy egy ciciből teljesen kiszívja a tejet, mert a végén jön a táplálóbb tej, az elején csak a szomját oltja.
25. Dolores007 (válaszként erre: 22. - Tevecca)
2011. jún. 10. 00:36

Kár erről vitatkozni, bárhol el lehet olvasni a neten...

"A leghidegebb a hűtő alsó polcán, a fiókok felett van..."

Pl. Ez a cikk:

Az élelmiszerek helyes tárolása a hűtőszekrényben

24. 83ff5144bd (válaszként erre: 2. - Gubaj05)
2011. jún. 9. 22:42

én is fejtem, minden szopi után.. a kórházban,mikor a nővér tápszerezte volna, én akkoris azt mondtam bármennyire is kell kifacsarnom a mellem, az én lányom csak anyatejet kapjon, ne tápszerezzék.. szoptattam majd fejtem, mégis csak 6 hétig sikerült szoptatnom a picit.. a végén már 0 és 10 gramm közt ugrált a mérleg.. akkor mondta a doktornő,hogy már nem érdemes, térjünk át teljesen a tápszerre...

nálunk ez részben genetikai(anyukám mind3unkat 1 hónapig tudott csak szoptatni..)másrészt akkor akaratom ellenére elég stresszes időszakon mentem keresztül... ez biztos nagyban befolyásolta,sajnos..:(

23. Gavrilo1 (válaszként erre: 14. - 5b315db51e)
2011. jún. 9. 22:11
Én sose fejtem. Talán az első fiamnál aki 3 hetesen úgy döntött átalussza az éjszakát. De akkor is csak pár alkalommal. Nálam a kereslet- kínálat nagyon jól működött. Mindegyiket nagyon sokáig szoptattam minimum másfél évig, de a kislányom még mindig rájár a cicire.
2011. jún. 9. 22:06
A fagyasztó alatt levő polcon van...Normál hűtőről írtam. A zöldségtartóban van a legmelegebb. Igaz, hogy elméletileg a hideg lefele száll, de ha tele van kajával, az megfogja a levegő áramlását, és mire leér, felmelegszik.
21. Dolores007 (válaszként erre: 20. - Tevecca)
2011. jún. 9. 22:01
A két rész le van szigetelve egymástól, így nem hat át. A másik, nekünk pl. alul van a fagyasztó rész. A harmadik: Köztudott, hogy a hideg lefelé száll, ezért van a zöldségtároló is a hűtők aljában...
20. Tevecca (válaszként erre: 19. - Dolores007)
2011. jún. 9. 18:10
ezt csak abban javítanám ki, hogy a hűtő tetejében, közvetlenül a fagyasztó alatt van a leghidegebb(ha fagyasztós)
19. Dolores007 (válaszként erre: 15. - Csakazért)
2011. jún. 9. 16:51

Az anyatej normál hűtőszekrényben + 4 - 5 fokon 24 óráig eltartható, illetve ennyi időn belül el kell fogyasztani. Az addig összegyűlt mennyiségeket össze lehet önteni.

Ne a hűtő ajtajában tárold, onnan fut ki a hideg előszőr. Legjobb az alsó polcon, ott van a leghidegebb.

Amit összegyűjtöttél le lehet fagyasztani. Vannak erre a célra kitalált zacskók (Tes...-ban is kapni). Filccel rá lehet írni a dátumot, időpontot. Lehet, hogy neked is jól jön majd egyszer. Fagyasztóban 3 hónapig tárolható. Nagyon fontos, hogy nem a sima mélyhűtő részben, hanem a fagyasztó részben kell lefagyasztani. 80-100 ml-nél több ne legyen összeöntve, mert ugye ennyit eszik meg egyszerre egy baba, a felengedett tejet újrafagyasztani nem szabad.

Akkor is jól jöhet az a tej, ha el kell menned vhova és pl. nagyszülőkre kell bízni több, mint 3 órát. Akkor átviszed a fagyott tejet is és ha megéhezik a baba, akkor meleg vízfürdőben felolvasszák. (Nem mikróban!)

18. syria (válaszként erre: 14. - 5b315db51e)
2011. jún. 9. 16:12

Szerintem a fejést a tejláz elkerülése érdekében szokták tanácsolni, illetve, hogy akinek kevés a teje, annak több legyen.


Aki nem fej és nem lesz tejláza, és el sem apad, az nagyon szerencsés.

17. Tevecca (válaszként erre: 15. - Csakazért)
2011. jún. 9. 14:22
Nem érdemes lefagyasztani, öntögetni pedig nagyon nem ajánlom, jobban jársz ha kiborítod vagy aznap cumisüvegből odaadod. Viszont a cumi elronthatja a szopási készséget, így a helyedben kiborítanám...
16. Tevecca (válaszként erre: 14. - 5b315db51e)
2011. jún. 9. 14:20

Nem kényelmi funkció miatt nem fejek. Fura, akkor az engem körülvevő szakemberek elégé liberálisak, senki sem javasolta (csináljam ha akarom, de nem muszáj) pedig rá kérdeztem konkrétan a dologra. Erről eszembe jut egy cikk:

[link]

2011. jún. 9. 12:41

köszönöm a segítégeteket!

Ma kifejtem szopi után, 80at evett a kicsi, és olyan 20-30 maradt a mellemben..

Mit csináljak a kicsi mennyiségekkel?

20 milit nem érdemes lefagyasztani, a később fejt tejjel összeönthetem?

2011. jún. 9. 12:28
A tej termeles nagyon sok tenyezotol fugg..Aki kepes akar 12 honapig is szoptatni az nagyon szerencses...(Egyebkent ez foleg genetikus adottsag)DE a maradek tejet AKKOR IS KI KELL FEJNI!!!!Valoszinu NEM jokedvukbol javasoljak az orvosok es a vedonok a kismamaknak...Igen sokkal kenyelmesebb nem fejni..
13. xti_
2011. jún. 8. 21:48
én sem fejtem soha, gondoltam, akkor mindig annyi lesz,amennyi kell. sosem volt ebből gond, a kisfiam 15 hónapos lesz, és még mindig sokat szopizik, van elég.
2011. jún. 8. 19:36

5 és fél hós a babám. Eleinte én is lefejtem a maradékot, de mindig fejés után gondolta úgy a baba, hogy mégis szopizna még egy kicsit, így kapott egy üres cicit.

Úgyhogy nem fejtem utána. Mondjuk később jól jött az a félretett tej, mert gyógyszeres kezelés miatt nem szoptathattam 2 hétig...

2011. jún. 8. 19:31
Szia! Nekem 5 hós a babám és sosem fejtem. Rengeteg tejem van,, semmi bajunk sincs. Mivel ebben a melegben 1,5-2 óránként szopizik, fölöslegesnek tartom. Úgy csinálom hogy arra a mellre teszem először amiből előtte szopott, így teljesen kiüríti és ha kér még, átteszem a másikra. Ha nem, a másikkal kezdem. Pont annyi van amennyi neki kell. Ez kereslet-kínálat
10. syria (válaszként erre: 4. - 5b315db51e)
2011. jún. 8. 19:19

Pontosan erről van szó! Aki nem feji ki és mégsem kap tejlázat, az örüljön a szerencséjének.

Nem tudom milyen összefüggés van a tejláz bekövetkezése és a termelődő tejmennyiség között. Nekem nem volt túl sok tejem, mégis tejlázat (az ellenségemnek sem kívánnám) kaptam, ha nem fejtem ki az utolsó cseppig.

9. Hannicsku (válaszként erre: 1. - Csakazért)
2011. jún. 8. 19:12
Az én lányom már 7 éves, másfél évig szoptattam, nekem az volt a célom, hogy csak annyi tejem legyen, amennyi a babának kell, nem akartam az időm nagy részét a fejéssel tölteni. A gyerekorvos tanácsára nem fejtem, csak szoptattam, bár az elején nehéz volt, ha szoptatás előtt feszült a mellem, akkor abból fejtem egy keveset, de csak annyit, hogy ne nagyon feszüljön. Szépen fokozatosan hozzáálltam ahhoz, hogy csak annyi termelődött amennyi kellett. 6 hónapos koráig a lányom még egy korty vizet sem kapott, csak anyatejet. Sok sikert ! (o:
8. pritta (válaszként erre: 4. - 5b315db51e)
2011. jún. 8. 19:12

egyetértek.


én is fejtem mindig. mikor nem fejtem tovább nem volt annyi

és volt h kegyetlenül fájt és kemény volt. muszáj volt mert a baba nem mindig evett amikro nekem fájt már nygaon

2011. jún. 8. 19:12
Én mindíg fejtem, mégis elapadt, ráadásul nem lett több... hallgass a saját megérzéseidre!!!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook