Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Milyen gyakran lehet hajatfesteni, ami nem árt? fórum

Milyen gyakran lehet hajatfesteni, ami nem árt? (tudásbázis kérdés)


15. Linnax
2014. jan. 11. 09:52

Hehe... tényleg öregszem. Ez már a szenilitás. Most jöttem rá, hogy évek óta megállt már ez a fórum.

Na de mindegy, másnak talán még jól jön.

14. Linnax (válaszként erre: 8. - Csibus85)
2014. jan. 11. 09:30

Én már "mindjárt" 58 éves leszek. Korán kezdtem őszülni, de olyan csúnyán, szürkére. Ez nem nagyon látszott kezdetben, de a felmenőimet ismerve, tudtam, milyen lesz még idősebben.

A sötét haj általában öregít. A valamikor évtizedeken át fekete hajú kolléganőim is sorra "kivilágosodtak", még az is, akinek fodrász a lánya.

Én a "három szál" vékonyka hajamat sajnálva úgy kezdtem el a festést, hogy szőkét vettem (eredetileg barna vagyok), és szép lassan kivilágosodtam úgy, hogy az ősz halántékomnál már kopottan is úgy tűnik, mintha csak kifakította volna a nap. Igaz, ez a módszer beletelt egy-két évembe, mert közben vágnom is kellett a hajam, mert ez a pókhálóhalmaz viszont igen gyorsan nő.

Lassan teljesen szőke leszek, és már többször elég, ha csak a hajtövet festem be. (Persze, ha azonos színt használsz.)

Nem tudom, segítettem-e, hiszen nem ez volt a konkrét kérdés, de ezzel a hajtőfestéses technikával még az én kis semmilyen hajam is bírja.

2008. szept. 26. 10:06
havonta egyszer
2008. aug. 15. 15:10
Szia.1-2 havonta.Nincs semmi baja a hajamnak.Megfelelöen ápolod,sampon balzsam, pakolás,akkor nem lehet gond,na meg persze jó festék.
11. s.irma
2008. ápr. 17. 09:06

én kb négy öt hetente festetem. Nem okoz semmi gondot.

Fontos, a festék és az adalékok minősége.

2007. okt. 18. 10:33
oké köszönöm
9. Szamó (válaszként erre: 8. - Csibus85)
2007. okt. 18. 09:26
Figyi, én egy szalonban dolgozok, ma délután megkérdezem a fodrászunkat és holnap megírom, hogy mit mondott.
2007. okt. 18. 09:24

köszönöm a válaszaitokat!

Hasonlóra festem mint az eredeti hajam, csa egy árnyalattal sötétebbre. Nem a lenövés tehát a fő probléma, hanem azok a fránya ősz hajszálak. Sötét hajnál ez igenis látszik.

2007. okt. 18. 09:23
ha muszáj, havonta.. de ha nem vészes akkor ink 3 havonta
2007. okt. 18. 09:09
Szerintem függ a hajad minőségétől, típusától, a használt hajfestéktől, és attól is, hogy szakember festi-e, aki ért hozzá. Akkor nem árthat...
2007. okt. 18. 08:54
Havonta.
2007. okt. 18. 08:53

Én kb. 5-6 hetente szoktam festetni és szép egészséges a hajam, nem töredezett és nem száraz, pedig ritkán vágatok belőle.

Mint mindenben, itt is, egy ésszerű mértéket kell tartani és akkor nem lehet baj.

2007. okt. 18. 08:43
Én annak idején mikor rendszeresen festettem a hajam, méghozzá feketére, 2 havonta festettem. És nem volt nagy a lenövés. Nem mertem gyakrabban. És nem is volt semmi baja a hajamnak.
2007. okt. 18. 08:15
havonta
2007. okt. 18. 07:10
Milyen gyakran lehet hajatfesteni, ami nem árt?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook