Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Cseresznyét lehet enni szoptatás alatt, tudja valaki? fórum

Cseresznyét lehet enni szoptatás alatt, tudja valaki? (tudásbázis kérdés)


2011. jún. 15. 16:14
11 hós a kis unokám, az anyja eszik sok cseresznyét mert szereti, és nincs semmi baja, (bajuk,) és szoptat.
24. fd8e423e9e (válaszként erre: 17. - Tandi25)
2011. jún. 8. 13:53
igen, épp ezt írtam később, hogy egyéniek ezek a reakciók, ki kell tapasztalni
23. fd8e423e9e (válaszként erre: 15. - Kisfiamlesz)
2011. jún. 8. 13:52
igen én magamnak is, mert én meg "epés" vagyok (de ez másik történet, hosszú), a kislányom még csak anyatejet kap, négy hónapos múlt, tehát még nem kezdtem el a hozzátáplálást
22. Mari20
2011. jún. 8. 12:16

szerintem mindent ehetsz, ami jól esik, ebben is mint mindenben a mérték a lényeg.


ha kivánod , egyél....

2011. jún. 8. 11:58
Köszönöm a válaszokat,mindenkinek viszont jó babázást:-)
2011. jún. 8. 11:37
egyél csak-sok vitamin és folyadék kell, hogy elég tej legyen.ha érzékeny rá a baba-észre fogod venni.Én nagyon puffasztó(bab, borsó, karfiol)nem ettem, mégis hasfájós volt a kisfiam.
19. bovi
2011. jún. 8. 11:34

szia


Az én kisfiam elég hasfájós volt, és ha valami olyat ettem akkor méginkább. Szerintem nagyon kis mennyiségben próbáld meg enni először, de nálunk nagyon görcsölt a kis hasa tőle.

18. csacsa (válaszként erre: 1. - Ca39633091)
2011. jún. 8. 11:33

Jo alaposan meg kell mosni es eheted persze. En csak a puffaszto dolgokat kerultem pl: Kaposzta es bab.

A tobbi a vitamin miatt meg fonts is ! :D


Jo babazast!

17. Tandi25 (válaszként erre: 9. - Fd8e423e9e)
2011. jún. 8. 11:31
az én babám alapból nem volt hasfájós, csak, ha olyan kaját ettem. lehet, h "megedződik" a pocija, ha eszem puffasztó dolgokat, de az első ste után, amikor 3 hetesen 6 órán át (!!!) ordított a fájdalomtól, inkább nem ettem ilyeneket... szerintem ez kínzás neki, hiszen fáj a pocija. különben is, a bélrendszerének meg kell érnie arra, h bírja az ilyen kajákat. én megvárom a kellő időt az ilyen kajákkal. ha vkinek nem hasfájós a babáj és bírja az ilyen kajákat, az nagyon szerencsés.
2011. jún. 8. 11:28

Én mindent ettem a szoptatás alatt. A kislányom hasfájós volt, de hiába hagytam el a puffasztó dolgokat, akkor sem változott semmi. Aztán egyszer csak magától elmúlt (mármint az ő hasfájása). Nem vettem észre, hogy az én étrendem okozott volna neki gondot. És mikor elkezdtük a hozzátáplálást, akkor sem volt semmi puffasztó étellel baja a pocakjának.


A helyedben én kipróbálnám. Egy nap csak egyet, mondjuk egyik nap cseresznyét. Ha másnap sem fáj tőle a baba pocakja, lehet mással próbálkozni.

15. Kisfiamlesz (válaszként erre: 14. - Fd8e423e9e)
2011. jún. 8. 11:26
Magadnak turmixolod? Én most adtam először cukorborsót a kicsinek, de egészben kapta, semmi baja tőle. Még nyersen is evett belőle.
14. fd8e423e9e (válaszként erre: 13. - Kisfiamlesz)
2011. jún. 8. 11:23

pont ugyanezt mondta


én eszek pl. borsót is, de turmixolom a főzeléket, mintha Neki adnám

2011. jún. 8. 11:18
Nekem azt mondta a védőnő, hogy mindent lehet enni, csak módjával! Most lesz 1 éves a picifiam, mindent ettem a kezdetektől. Semmi baja nem volt. A mai napig szopizik. Eper sem tiltott, abból is lehet enni keveset. Az aprómagvasakat csak babának nem szabad, mert allergizálhat.
2011. jún. 8. 11:18
2 honapos a babam
2011. jún. 8. 11:18
es paprikat szabad enni?
2011. jún. 8. 11:17

Szia!


Szerintem sincs semmi akadálya.

A K-betűvel kezdődők a puffaszto és szelet okozóak, káposzta,karfiol...stb. ezeket kell mellőzni, és akkor nem megy át a tejen keresztül a picurba, nem okoz szelet, hasfájást.

9. fd8e423e9e (válaszként erre: 5. - Zebra25)
2011. jún. 8. 11:11

egyébként szerintem is babája válogatja, a kislányom egyáltalán nem hasfájós (jó nagy pukibajnok:)))


először próbálj ki egy csészényit, ha a második szopi utánig sem történik semmi, akkor egyél egy kicsit többet, fokozatosan


a védőnéni szerint kötelező enni mindent, mert már így is alkalmazkodik a szervezetük az új ízekhez, és jobb átvitt formában találkozni, az anyatej útján (könnyebb nekik így értem), mint majd saját maguk által megéve... húúú remélem érthető volt

8. Tandi25 (válaszként erre: 2. - Bichi)
2011. jún. 8. 11:10
mert megcsavarhatja nagyon a baba pociját...
2011. jún. 8. 11:10
attól függ mekkora a babád, de egyébként szelet csinál, meg görcsölhet a pocija tőle. ha nagyon picike, én nem kísérleteznék. lassan 6 hós a babám és zöldborsófőzeléket is ma először eszem.
2011. jún. 8. 11:08
Lehet. Káposztát meg ilyesmit ne egyél de amugy minden mást lehet.
2011. jún. 8. 11:07

Én mondjuk nem szoptatok, de kismamaként nagyon rosszul vagyok tőle

a minap rettentően begörcsölt tőle a hasam

elképesztően puffaszt és szeles

bocsi a gusztustalankodásért, de egy felnőttnek is rettentő fájdalmat tud okozni, egy babának is sajnos

esetleg pár szemet

2011. jún. 8. 11:06

én ettem, epret is (igaz teljesen bio, saját) - de tudom, ez tiltott elvileg


nem láttam változást a kisbabámon egyiktől sem, max. a gyümölcsszezon beindulásakor két napig kakilt naponta háromszor, egyébként meg háromnaponta kakilós, de visszaálltunk a régi kerékvágásba, megismerte a szervezete az új ízeket

3. titati (válaszként erre: 1. - Ca39633091)
2011. jún. 8. 11:05

Én ettem és szaporította is a tejet...mint minden vízhajtó hatású zöldség-gyümölcs.


De van olyan baba akinek fáj tőle a pocakja....ezt neked kell kitapasztalnod!

2011. jún. 8. 11:03
Miért ne lehetne?
2011. jún. 8. 11:01
Sziasztok!Cseresznyét lehet enni szoptatás alatt, tudja valaki?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook