Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kötőhártya gyulladás fórum

Kötőhártya gyulladás (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Kötőhártya gyulladás

2011. jún. 9. 20:28
Nekem is volt tavaly, baktérium okozta... Megfazaskor jött ki rajtam, de nem terjedt a másik szememre. Pár hónapja ki akart ujulni, estére mar szúrt. Vörös volt, valadekozott. Nem akartam orvoshoz menni, hétvége volt és este. FLP-s aloe FIRST volt csak itthon, amire azt mondjak szinte mindenre jó. Kis fulpiszkalora fujtam, és becsepegtettem a szemembe. Nagyon csípte, azt hittem kimarja a szemem! Reggelre kutya baja volt! Ha elfárad a szemem visine helyett inkább first-öt csepegtetek! Nekem ez vált be, és meg természetes is!:)
2011. jún. 9. 20:26
Nekem a kamillázás segített de nagyon.Már mind a kettő szemem folyt és este gőzőltettem a kamillával, reggelre meggyógyította a kedves Kamilla:)
2011. jún. 8. 20:37
nekem az ezüstkolloidos cseppentés-borogatás nagyon bevált a vírusosra és a bakteriálisra.
2011. jún. 8. 18:24

Az akut kötőhártyagyulladás mellett létezik még krónikus változata is, amit a szennyezett(szmogos) és száraz levegő és a pollenallergiát kezelő szteroidos szemcseppek okoznak.


A visszatérés elkerülésére érdekében, az orvos által felírt kúra után hasznos a műkönny használata. Nekem a legjobban az Optive szemcsepp vált be. Ezek drága dolgok, de ha meggondoljuk, egy kötőhártya gyulladás kezelése is ezrekbe kerül, ez a 3000 Ft-os szemcsepp pedig hónapokig elég.


Jobbulást minden betegeskedőnek!

8. syria (válaszként erre: 6. - 43287dec91)
2011. jún. 8. 17:38

Ez az! Én is néztem már így ki, semmi egyéb tünetem nem volt, észre sem vettem, egy kolléganőm kérdezte, hogy mi van a szememmel.

Elmentem a szemészetre, de ott sem kaptam meggyőző választ, hogy mi lehet, éppen ezért eléggé csodálkoztam a recepten: mire írta fel a cseppeket, ha nem is tudja, mitől vörös a szemem?

2011. jún. 8. 14:40

hát ettől a népi hagyományos kamillás borogatástól nekem a hajam áll égnek


Pontosan erre teremtetett a szemvidítófű-mindenféle szembetegség elsődleges házi szere, kisbabáknál még az elzáródott könnycsatornát is hatásosan gyógyítja

2011. jún. 8. 12:32
az én szemem pont így néz ki mint a képen, de NEm viszket, nem csipás, nem könnyezik, nem váladékozik, az idegen test érzés megvan és tudtommal nem vagyok allergiás sem. akkor ez micsoda???
5. ozderzso (válaszként erre: 4. - T.Ili)
2011. jún. 8. 12:00
Ez így van. Nagyon sokat segített a napszemüveg, de a monitort nem tudtam még így sem nézni.
4. t.Ili (válaszként erre: 1. - Hoxa)
2011. jún. 8. 11:45

Hozzátenném még,kevesen tudják,hogy milyen sokat segít a napszemüveg használata! Ebből a szempontból mindegy,hogy bakteriális,vagy vírusos a gyulladás.

Akár télen is,vagy a szobában is! Tévét,monitort csak azon át nézzünk ilyenkor! Meglátjátok,sokkal könnyebb lesz,és gyorsabb a gyógyulás.

2011. jún. 8. 10:37
Nekem már kétszer volt, az első alkalommal még óvodás voltam, erre nagyon emlékszem, mert reggel mikor felébredtem nem tudtam kinyitni a szemem és nagyon megijedtem. A második az év elején volt a páromtól kaptam el. Neki mindkét szeme be volt gyulladva, nekem szerencsére csak az egyik. Nem kívánom még az ellenségemnek sem azt a fájdalmat. Szemcsepp, kamillás borogatás. Kb 1,5 hét mire teljesen helyrejött.
2011. jún. 8. 10:14
Nekem most épp kötőhártya gyulladásom van...
1. Hoxa
2011. jún. 8. 10:08
A kötőhártya gyulladás az egyik leggyakoribb szemet érintő betegség és nem csak a gyermekeket érinti, felnőtt korban is igen gyakori.
A kötőhártya a szemgolyót borító nyálkahártya, legfőbb szerepe, hogy megvédje szemünket a kiszáradástól, valamint a könnytermelésben is részt vesz. Gyulladása esetén a szem környéke megduzzad, váladék képződik, ami idegentestérzéssel, viszketéssel párosul.

Ugrás a teljes írásra: Kötőhártya gyulladás

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook