Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szerintetek melyik kutya fajta a legjobb csecsemő/kisgyerek/gyerek mellé? Védelmező/szerető/családbarát :) fórum

Szerintetek melyik kutya fajta a legjobb csecsemő/kisgyerek/gyerek mellé? Védelmező/szerető/családbarát :) (tudásbázis kérdés)


1 2
2011. jún. 17. 00:34

Én egy dingókeverékbe kapaszkodtam, amíg nem tudtam járni. :) Vigyázott is rám, a szomszéd nénit le akarta nyelni, amikor hozzámszólt. :))

Pedig a dingó nem is háziállat...

2011. jún. 15. 20:02
Sziasztok mind szép és jó, ha jól van nevelve. De NE felejtsük el, a gyereket is a kutyához kell nevelni. Volt ismerősöm a kutyája mint egy birka, a gyerek meg egyfolytában szekálta 2 év után a kutya megunta, és majdnem széttépte a gyereket. Ki volt a hibás????? Sztem a szülő.Nekem most 5 éves a stefi bull keverékem, a lányom 3éves a kutya tűzbe menne érte szinte együtt alszanak de a gyereknek ahogy nőtt, tanítottam hogy kell viselkedni a kutyával. (na azért itt is volt orrba szembe nyúlás:D )de mindenképp figyelni kell mindkettőre, és egyformán szeretni őket mintha tesók lennének, hogy ne legyen féltékenység.De amúgy én is tudom ajánlani a dogot is egy nagy termetű babysitter.
43. eni84
2011. jún. 14. 17:19

Sziasztok


Nekem a lanyom most mult 5eves!

A mostani kutyank aki szinten 5eves mult egy Cane corso es volt egy Pittbull sajnos öt betegseg miat elkellet altatni!

de egy a lenyeg hogy neveles a lenyeg!

A Pitt szuka volt a masik kan igy egy idö utan kölykök lettek belöle nekem a gyerek barmikor megnezhete a kicsiket!

A cane corso egy izom kutya agreszornak nez ki,de csak a ki nezete olyan!

Imadja a lanyomat barmit megtesz neki es vedi öt es engem vegtelenül halas!

Szerintem nem szamit az hogy milyen fajta csak az hogy van nevelve es szeretni kell öket is!

2011. jún. 8. 19:02
Köszönöm szépen mindenkinek a sok-sok jó tanácsot!!:)) A Golden retriver mellett döntöttünk! :) Nagy hatással voltatok ti és a tapasztalataitok a döntésünkre. Köszönjük még egyszer további szép napot mindenkinek és jó hoxázást :)
41. Jaina
2011. jún. 8. 09:27

Alapvetően a golden.

De nevelés kérdése a dolog, egy elcseszett golden vagy labi is simán tud veszélyes lenni egy gyerekre, míg mondjuk egy ügyesen nevelt staffi is lehet a legtürelmesebb a gyerekekkel....

40. wasp
2011. jún. 8. 08:56

Beagle!

Az egész utcából járnak át hozzá játszani a gyerekek, és köszönnek is neki :):)

39. Prücsök27 (válaszként erre: 6. - Tamara)
2011. jún. 8. 08:27
Nekünk van egy 2 éves yorkink,de ne egy 20dekás kutyát képzelj el,mert a mién nagyobb testű.ÉS már most imádja a 7 hónapos kisfiam.ÉS szerintem csak nevelés kérdése,hogy milyen lesz a kutya felnőtt korában.
38. turkkati (válaszként erre: 22. - Myster)
2011. jún. 8. 07:59
Teljesen igazad van. Az 1. dogunk imádta a gyerekeket. A fiam 2 éves volt, mikor a kutyát hoztuk: ő volt a "kisbogaramAlíz", de 60 kilósan is úgy imádta a fiamat, mint 8 kilós korában. Csak sajnos a nagytestű kutyák rövid életűek. Vigyázz a túltenyésztett kutyáktól, a 2. olyan volt és idegbeteg. A kistestű féltékeny a gyerekekkel, a gologhnesünk nem szereti öket, /igaz már nincs is a családban kicsi/. Menhelyi kutyánk is van, az a leghálásabb, mindenkivel jól kijön.
2011. jún. 8. 06:43
Nekünk német juhászunk van. Ugyan már ovisok voltak a fiúk, amikor a férjem hozta, tehát nem tudom, hogy csecsemő mellett miként viselkedett volna. Az azonban biztos, hogy imádja a gyerekeket. Együtt nőttek fel. A kutyus már öreglány, a fiúk gimis kamaszok, de a mai napig nagy a szerelem közöttük.
2011. jún. 8. 05:53
Német juhász. A legintelligensebb kutya... Példamutatóan viselkedett az ikerunokáimmal, féltékeny sem volt és a mai napig is isteníti őket.
35. cicaanya (válaszként erre: 22. - Myster)
2011. jún. 8. 05:44

IGEN!!! meg rottweiler!....dobermann is !

ök a legnagyobb és légbabák lények világon :)♥

Csak ismerőstől által ajánlott kutyus a jó,az össze vissza tenyészet ideg roncsok kutyák nem jók!

De Labrador is ugyan ugy!!!!

19évnyi kutyázás tapasztalatok után,mondhatom 3kutyát temettem el,nem fontos a fajtisztaság,

de egy fajtiszta állatka fajtamentők által ,kit be fogad valaki őrök hálaadás (mint kutya mint leendő gazdi számára!)

Most is pici 6hónapos kutyákat mentettek fajtisztákat ........


Szép napot néktek

2011. jún. 8. 05:42
bullterrier vagy német juhász
33. iemma (válaszként erre: 14. - 5b315db51e)
2011. jún. 8. 05:36

Egyetértek. Nálam is az elsőszámú kedvenc az ujfullandi. Nekem volt egy kiskoromban és tényleg határtalan türelmű, nagyon családcentrikus, játékos, imádnivaló. Pocsék házörző, mert mindenkihez kedves, de a termete miatt úgyis félnek tőle. Én is kikötöttem, hogy amint sikerül kertesházba költöznünk és a fiam lesz már 3-4 éves azonnal beszerzünk egy újfullandi kiskutyát.:-)

Csecsemő mellé szerintem sem való állat, + a kutyát sem büntetném le egy totyissal.:-)

32. salabakter (válaszként erre: 27. - Dolores007)
2011. jún. 8. 05:31
Nekünk volt egy tacsink,imádta a pici gyerekeket,sajátjaként óvta,védte,épp hogy meg nem szoptatta.Meghalt volna az unokámért:)
31. zhalll (válaszként erre: 1. - Sheffieldibabamama)
2011. jún. 8. 04:07
Csecsemő mellé?Plüss...Szerintem.Négy-öt éves korban már más a helyzet.
30. Dolores007 (válaszként erre: 29. - Timycat)
2011. jún. 8. 02:17
Igen... a mi cicánk sajnos elég vad. Neki az a játék, ha simogatod és ő megpróbálja eltávolítani csíkonként a bőröd a kezedről...
29. timycat (válaszként erre: 27. - Dolores007)
2011. jún. 8. 01:53
ezt macskája válogatja... nálunk 6 cica kontra egy gyerek a felállás (+egy rokkantnyugdíjas westie ő már nem sok vizet zavar-de gyerek mellé egyébként nem ajánlanék westiet) szóval egyik cica tűr mindent, tépheti, húzhatja, nyúzhatja a gyerek, amelyik cica nem bírja az is inkább menekül, mint támadna; lányomat (3éves) eddig egy cicó karmolta meg, az sem a miénk volt
28. timycat (válaszként erre: 26. - Binky)
2011. jún. 8. 01:50

Valószínű, de csak is nevelő célzattal


De nem hinném, hogy komoly sérülést okoznának a cicák...vagy igen? Ebbe még nem gondoltam bele :S

2011. jún. 8. 01:44

A labrador biztos jó választás. Híresen nagyon szereti a gyerekeket.

Puha harapása van, mivel úgy lett kitenyésztve, hogy ne használja az erős álkapcsát (a vadat épen kellett odavinnie a gazdájának.) Valóban nem egy házőrző típus, de nekünk volt egy csokiszínű labink, beengedte a szomszédot, csak amikor el akart menni, akkor morgott és állt elé... :DD

Azt is bírta, amikor a farkánál fogva elhúztam a táljától.

A tacskóm bezzeg nem bírta... Az nem való baba mellé, mert az odakap, amikor úgy nyúlsz oda.

A macskával sem hagynám kettesben a gyereket, tuti karmolna, ha húzná a gyerek a farkát...

26. Binky (válaszként erre: 25. - Timycat)
2011. jún. 8. 01:30

akkor lesz katonás kisugárzásuk,ha csonkítják a fülét és a farkát


amennyire én tudom nagyon családbarátok:)

de a macskák nem bántanák a kölyköt??

2011. jún. 8. 00:55

Nekem 3 éves kislányom van és 6 cicánk, de nagyon szeretnék egy dobermannt. Szerintetek "működne"? Kicsit félek olyan katonás kisugárzásuk van.


Az én húgom anno egy németjuhásszal nőtt fel, bármit megtehetett vele, de emellett remek házőrző is volt, igaz rengeteget is foglalkoztunk vele. A hátránya volt egyértelműen a hosszú szőre, nagyon szörnyű volt, mikor vedlett, évente 2-szer.

Mellette volt még egy shar-peiünk. Állítom, hogy a világ egyik legokosabb kutyafajtája, csak beszélni nem tudott, neki viszont a bőre problémás, de "játszós" kutyának és házőrzőnek is tökéletes

24. Binky
2011. jún. 8. 00:28

lényeg, hogy munkakutya legyen, aki hozzászokott az ősei által az ember közelségéhez


nekem álmom többek közt egy mudi meg egy bullterrier,érdekes,de a pitbullokat,bullterriereket is a világ legtürelmesebb, legcsaládbarátibb kutyájaként tartják számon

23. Binky (válaszként erre: 20. - Cs91brigi)
2011. jún. 8. 00:15
hát én azért egy malamutot nem tennék be egy csecsemő mellé...
22. myster
2011. jún. 8. 00:00
borjúnyi dog!de komolyan :)
2011. jún. 7. 23:57

Persze-persze nevelés kérdése, de akkor is minden fajtának megvannak a maga kis sajátosságai! Mindenképpen nyugodt természetű, és segítő kutyit válasszatok! Azaz csakis a goldi, labi, és boxer! Tapasztalat!!! Kistestű kutyát semmiképpen ne, mivel egy idő után érzékeli a kicsi-nagy különbséget, és emiatt agreszívvá válhat! Elnyomva érezheti magát. Nem a semmiért ezek a legagresszívabb kis fenevadak... :)

Labiról, és goldiról csak annyit, nem hiába ezek a vakvezetők! Boxer pedig az egyik legjámborabb. Ezek azok, a kutyák, akik ha a baba leakarna esni a lépcsőről, elé állnak... Nekünk egy Labink van 2 hónap mulva pedig jön a baba. Én, és 2 tesóm felnőttünk egy Boxer mellett, Goldi pedig olyan, mint a labi... :)

2011. jún. 7. 23:54

Minden kutya jó a csecsemők mellé,hiszen imádják az embereket,főleg a gyerekeket.Nekem egy talált kutyám van,és soha senki nem tanította neki,hogy hogyan kell viselkedni a gyerekekkel,de van egy 5 éves unokaöcsém,és a kutyám kedvenc labdáját mindig megosztja vele,és odaadja neki,h játszanak,hozzáteszem,ezt nem nagyon engedi másoknak!Nagyon türelmes a kutya a kisfiúval amikor sétálunk,szépen fegyelmezetten megy,pedig nem szokása.Nem kistestű kutyáról van szó,majdnem akkora mint a kisfiú:)

Annyit akartam ebből az egészből kihozni,hogy ha azon gondolkozol,hogy kutyát szeretnél,akkor láttam a facebookon egy képet egy kutyáról,kistestű,aranyos,tacskó-keverék kutyus,és a kölykével együtt kellene elhozni,mert sajnos csak csütörtök reggelig van idejük :(

Ha szeretnéd el tudom küldeni a képet,meg az adatokat:)de ha nem,akkor remélem valahol gazdira lel :)

És még annyi,hogy a kutyák a menhelyről nagyon szeretetéhesek,és bárkivel nagyon jól kijönnek,így azt a helyet ajánlom kutyakeresésre:)

19. 4f8ae69d1b (válaszként erre: 1. - Sheffieldibabamama)
2011. jún. 7. 23:50
LABRADOR!Bár már lenne nekünk is..nagyon vágyom rá..:)
18. yorkigombi (válaszként erre: 1. - Sheffieldibabamama)
2011. jún. 7. 23:46
Uszkár nagyon gyerek szerető,törpe schnauzer szintén.
2011. jún. 7. 23:34
Samojed. Imádja a gyerekeket, okos, tanítható, bármit elvisel a gyerekektől:)))
16. Mzsuka (válaszként erre: 9. - Kozmami)
2011. jún. 7. 23:21

Nekem is ez a véleményem.Mindegy milyen fajta,nevelés kérdése. Mi a menhelyről hoztunk egy pitbull-kopó keverék kutyust,1éves múlt mikor megszületett a kislányunk. Minden nap megmutattuk neki,most már ott tartunk,hogy ha a kislány húzza a fülét/amit amúgy másnak nem hagy/,belenyúl az orrába,szemébe,csapkodja neki mindent hagy.Mikor itt voltak a dédik és el akarták vinni babakocsival Dórit és ő elkezdett sírni,a kutya majd kiásta magát a kapu alatt,úgy akart menni utána. Be van tanítva,mindent első szóra megért.Ha kinyílik a kapu sem megy ki.A rokonokat ritkán látja,mégis egyből megismeri őket,de amúgy jó házőrző is.Nagyon szeretjük!

Szóval nevelés kérdése.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook