Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mennyi pénzt adjak az orvosnak? fórum

Mennyi pénzt adjak az orvosnak? (beszélgetős fórum)


1 2
25. Dominika33 (válaszként erre: 22. - Eb76856df6)
2011. jún. 7. 22:07
Hm... ebben van valami. Mármint,hogy nem emlékeznek,akkor meg tényleg minek? Amugyis műtét után gondoltam adni.
2011. jún. 7. 22:05

Én adnék,mert elvárják.

AJándékcsomag helyett az árát,amennyit megengedhetsz magadnak . szerintem 10 vagy 20 ezer elég

Sajnos ez van,akárki akármit mond.

23. Dominika33 (válaszként erre: 20. - Lonix)
2011. jún. 7. 22:04

Jaj a pénztárcámat inkább hagyjuk. :)

Gyeden vagyok,bár ez nincs a homlokomra írva.

22. eb76856df6 (válaszként erre: 10. - Dominika33)
2011. jún. 7. 22:01

Vannak tapasztalataim. Nagyon pénzéhesek, sajnos.

2004- ben műtötték a térdem, letört egy porc, már járókerettel jártam. Adtam az orvosnak akkor 30.000 Ft-ot.iszonyatos fájdalmaim voltak, úgy gondoltam, minél többet adok, annál többet segít rajtam, én hülye. megkapta a pénzt műtét után, aztán rám se hederített. Egy hónap múlva a fiamat szállítottuk be az ügyeletre, sportsérülése miatt, vasárnap délben. Hú, hogy én ettől az orvostól micsoda lecseszést kaptam, mit képzelek én vasárnap délben..........nem hiszem el, hogy nem emlékezett rám......bezzeg a pénzemet úgy zsebre gyűrte, ahogy csak kell, dehát én voltam a hülye, miért adtam neki annyit.

Tavaly egy nagy nőgyógyászati műtétem volt, akkor a férjem kereste fel az orvost a szobájában, és átadta a borítékot. Az orvos a szemébe nézett, és ennyit mondott: "Köszönöm, így már rendben vagyunk"

Miért, pénz nélkül nem lennénk rendben????

Úgy látszik, nem.

De ha adunk is, akkor se emlékeznek rá, hidd el, minden beteg egyforma, mindegyik ad, fogalma se lesz egy hónap múlva, hogy kapott-e tőled pénzt, vagy nem.

Adj neki egy jófajta üveg piát, lehet jól berúgik tőle, és másnap majd beteg lesz tőle, és azt mondja: "Na ezt megemlegetem..." és akkor fog rád emlékezni.

2011. jún. 7. 22:01

Nekem volt 3 éve fülműtétem és nem adtam semennyit a dokinak zsebbe, de az magánklinika volt és csekken be kellett fizetni a műtét összegét, godnoltam abból megkapja szépen a doki a saját részét.

Viszont ha államilag támogatott műtétre mennék, akkor adnék. Utálom a hálapénzt és gusztustalannak tartom, hogy kell adni, de mivel sokszor már ettől függ minden, ezért mégis muszáj adni akármennyire gusztustalan is.

Nem tudom, hogy ez mekkora műtét, de szerintem egy 10es elég neki, esetleg egy itallal, bár lehet anélkül is elég, nem tudom.

20. lonix (válaszként erre: 1. - Dominika33)
2011. jún. 7. 22:00
Amennyit a penztarcad megenged.
2011. jún. 7. 21:59
Szerintem se kell adni, sajnos volt pár éve a családban nagyobb műtét, nem adtunk pénzt a dokiknak és mégis végig nagyon rendesek voltak az utógondozás során is.
2011. jún. 7. 21:57
Én sem adnák a helyedbe műtét előtt meg pláne nem hidd el nekem a kontrolon azt se fogja tudni ki vagy akkor se ha adsz és akkor sem ha nem szerinted ők észben tartják ki fizet nekik...zsebre rakják és már mennek is tovább...de te tudod persze:-)
17. napalm (válaszként erre: 15. - Dominika33)
2011. jún. 7. 21:56

Aki hálapénzt ad.

Akinek nem inge, ne vegye magára.

De te nagyon fel akarod venni....

16. Dominika33 (válaszként erre: 12. - Akác56)
2011. jún. 7. 21:54
sajnos ez részemről teljességgel lehetetlen .
15. Dominika33 (válaszként erre: 14. - Napalm)
2011. jún. 7. 21:53
Hát persze! Miért nem mindjárt ÉN?
14. napalm (válaszként erre: 5. - Dominika33)
2011. jún. 7. 21:51

Felejtsd el, semennyit.

Ti rontjátok el az orvosokat, ezért topogunk még mindig egy helyben.

13. Dominika33 (válaszként erre: 9. - Szilvamama)
2011. jún. 7. 21:47

Nem hiszem,hogy ez azon múlik,hogy ki milyen körben van. Én egy teljesen átlagos neveltetésben és környezetben nőttem fel. Sőt inkább azt láttam,hogy a szegény ember jobban oda adja,mint akinek van.

A "hálapénz" szó valahogy mégiscsak kialakult, szerintem ha netán nem is várják el, de megszokták az orvosok,hiszen nagyanyáink igy szokatták őket.

2011. jún. 7. 21:44
Én abbahagytam azt a tevékenységet, amitől ganglioma keletkezett, és egy idő után megszűnt.
11. a14deb9047 (válaszként erre: 1. - Dominika33)
2011. jún. 7. 21:44

Márkás ital, esetleg kisebb ajándékkosár.

Ne félj, a te jövedelmed nem annyi, mint az övé.

Dunába vizet?

10. Dominika33 (válaszként erre: 6. - 79e4e6154d)
2011. jún. 7. 21:42
Persze elég dúrva,hogy elvárják, nem is ez a lényeg. Lehetne ebből vitát nyitni,meghát gondolom van is,de amikor ott van az ember élesben a műtét előtt akkor mégiscsak az egézsége a legfontosabb és nem az elv. Nem?
9. Szilvamama (válaszként erre: 7. - Dominika33)
2011. jún. 7. 21:42
Lehet, hogy más körökben mozgunk, de én ezt nem tapasztalom. 1-1 desszert, kávé, ital amit adni szoktam, de azt tényleg hálából, ha úgymond jól bántak velem. Nem vettem észre, hogy pénzt várnának, vagy csalódottak lennének, még ezért is szabadkoztak. (Sajnos az utóbbi időben jópár orvoshoz-gyógytornászhoz-asszisztenshez volt szerencsém)
2011. jún. 7. 21:40
Nekem nem kicsi műtétem volt, traumán rakták össze a karom, pénzt én sem adtam. Drágább ital-desszert-kávé ajándékcsomagot viszont igen. Ja, marha rendes volt a doki, és tényleg mindennel meg voltam elégedve! (Már amennyire ilyen esetben beszélhetünk megelégedettségről)Én a helyedben egy üveg piát adnék, de azt sem feltétlenül.
2011. jún. 7. 21:39
Hát nem tudom. ezek az orvosok már annyira megszokták,hogy kapnak, azért ne csessze el legközelebb a kezem mert nem adtam neki, ugyanis valszinüleg ez a probléma máskor is kijön. Igy kell egy bejáratott orvos sajna :(
6. 79e4e6154d (válaszként erre: 5. - Dominika33)
2011. jún. 7. 21:38
hány százalék a tb levonás....? oké... én sem adnék. éppen ezért várják már el a dokik hogy legyen hálapénz.
5. Dominika33 (válaszként erre: 2. - Andi6020)
2011. jún. 7. 21:37
Gondoltam,hogy ezt fogják irni egyesek,nincs is ezzel semmi gond,bár kíváncsi lennék,ha ott lenne akkor valóban nem adna semmit. Inkább az irjon, aki ad, és kb mennyit. Köszönöm.
2011. jún. 7. 21:37
Én sem adnék.Ez nem olyan nagy műtét.De ha nagyon adni szeretnél adj egy 5ezrest.
3. Pen80 (válaszként erre: 2. - Andi6020)
2011. jún. 7. 21:36
Pont erre az összegre gondoltam én is.
2011. jún. 7. 21:35
Én semennyit.
2011. jún. 7. 21:34
Sziasztok! 1 hét múlva kiirtak műtétre,mert lett egy ganglioma a csuklómon. De még soha nem voltam kórházban kivéve mikor szültem,igy nem tudom mennyi pénzt illik adni a sebész orvosnak. Ki mennyit adna?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook