Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Érdemes magánnyugdíj pénztárra váltani 6 év munkaviszony után? fórum

Érdemes magánnyugdíj pénztárra váltani 6 év munkaviszony után? (tudásbázis kérdés)

17. Júlia* (válaszként erre: 9. - 189e7a0266)
2008. nov. 30. 15:45

Ne válts,

hagyd az államit, ott is ketyeg, 70% nyugdíjat ad.


de lépj be Magánnyugdíj Pénztárba is.


Két legyet ütsz egy csapásra, és két helyről leszel jogosult.

16. sodrak
2008. ápr. 10. 12:53
Igen. Ez még nagyon kevés idő ahhoz, hogy a nyugdíjösszeget jelentősen befolyásolja. Amúgy is egyre magasabb a nyugdíjkorhatár, dolgozhatsz még eleget.(Ha eddig csak ez a 6 éved van) :(((
2008. ápr. 10. 12:37

Igen. Az a pénz nem vész el. Nem nagy összeget, csak annyit, hogy ne nagyon vedd észre. Az egyik munkatársam ment el nyugdíjba, és a megtakarított pénze miatt a nyugdíjalapja úgy megugrott, hogy az addigi fizetésének a dupláját kapta meg végül nyugdíjként. Ő a kezdetekkor már belépett, és nem is sok pénzzel.

Lehetsz bármilyen pénztárnak tagja, az egyik nem zárja ki a másikat.

2007. okt. 30. 14:06
Igen érdemes.30 év múlva már nem lesz csak minimális állami nyugdíjtámogatás. Mivel a bevezetésekor már megmondták, hogy teljesen a nyugti módszert vezetik be nálunk is. Ott mindenki magának gyűjti a nyugdíját teljes egészében, és azt fogja kapni. Igaza van hédi 79-nek amit most fizetsz az kidibott pénz, neked abból hasznod nem lesz.
2007. okt. 26. 17:14
30 év alattiak átléphetnek,a pályakezdők pedig csak magánpénztárba léphetnek.
2007. okt. 26. 13:44
én úgy tudom, hogy aki államiban van az nem válthat magánra, tud valaki konkrétumot? most akkor lehet vagy nem ?
2007. okt. 26. 13:01

sziasztok!


Persze,hogy érdemes.Amit most havonta fizetsz az államiba,azt a jelenlegi nyugdíjasok kapják. Mire Te nyugdíjas korú leszel,ki lesz az aki,téged úgymond "eltart"?Ha megnézed,hogy egyre kevesebb dolgozó jut egy nyugdíjasra.És ez egyre rosszabb lesz.Amit magánpénztárba teszel,az a saját számládon gyűlik és azt csak te fogod megkapni,hozamokkal növelten.Ha nem éred meg a nyugdíjaskort,akkor pedig az örökös kapja,de lehet kedvezményezettet is választani.A hozamokat szerintem ne 1-2 évre visszamenőleg nézd,hanem a kezdetektől érdemes az átlaghozamot figyelni,hiszen te sem egy-egy kiugró év miatt lépnél be egyikbe, vagy másikba,mert még sok időd van a nyugdíjig.Hidd el nagyon minimális hozam különbség is rengeteget számít netto átlaghozamok 2000-2006:Aegon:9,26; Allianz:9,04; Axa:7,60; Ing:8,25; Otp:8,63.....Nézelődj és válaszd,amelyik a legszimpatikusabb!

10. 754c7e07c3 (válaszként erre: 9. - 189e7a0266)
2007. okt. 26. 12:32

Megéri a váltás.

Nézd meg a Pszáf oldalán.

9. 189e7a0266 (válaszként erre: 8. - 94c02c5bb5)
2007. okt. 26. 11:06

Államiban vagyok, még ha meglepő is. Mikor kezdtem, engem nem kérdeztek meg, simán raktak az államiba(közalkalmazott vagyok).

Most keresett meg egy ismerősöm, aki Aegonos, és kérdezte, hogy nem akarok-e váltani magánnyugdíjra, mert szerinte jobb.

Így merült fel bennem a kérdés, hogy érdemes-e váltani államiról magánnyugdíj-pénztárra.

2007. okt. 25. 22:05
sziasztok, érdekes a kérdés, hogy magánnyugdíjpénztárra váltani, vagy pénztárat váltani lenne a kérdés? aki államiban van az úgy tudom nem válthat, de 6 év munka után már mnyp-ben kellene lenned kötelezően. akkor most mit is szeretnél?
7. Free
2007. okt. 25. 20:46
Az Aegonnak és a Honvédnek vannak a legjobb hozamai :o) a kettő között kb 0.5%-os különbségek vannak. évente hol egyik, hol a másik van kedvezőbb helyzetben :o)
6. Masször (válaszként erre: 5. - 189e7a0266)
2007. okt. 24. 00:45

Az eddigi befizetéseid sem vesznek el!

Csak alacsonyabb hozammal, az állam kezelésében maradnak.

Valamelyik nagyot ajánlanám, hiszen, hosszútávról van szó, így nagy jelentőséget kap a megbizhatóság.

Én az Allians-nál vagyok. De az Aegon is remek, ahogy hallom.

5. 189e7a0266 (válaszként erre: 2. - Masször)
2007. okt. 18. 17:51

Hát ez az! Nem tudok dönteni. Teljesen össze vagyok zavarodva.

Hülye kérdés, de bennem felmerült: Amit eddig befizettem, azzal mi lesz?

És tényleg jól esne pár ötlet, hogy mégis merre menjek?

2007. okt. 18. 06:21
persze
2007. okt. 18. 05:56
Igen, érdemes.
2007. okt. 17. 23:28

A korod alapján igen a válaszom.

Ennek több oka is van, egyrészről, mert kb 35 éved van még a nyugdijig, így egzsen biztos, hogy jobban jársz. Ugyanis, mára az állami nyugdij rendszer szinte finanszirozhatatlanná vált - abba most ne menjünk bele, hogy miért. Ez okból, sajnos egészen biztos, hogy a következő évtizedben, maximálni fogják az állami nyugellátás összegét! Aminek az lesz a következménye, hogy akinek nincs egyéb - öngondoskodásnak nevezett - biztosítása, kénytelen lesz egy mai értéken számolva mintegy 40.000,- jövedelmből megélni.

Összehasonlító számitások szerint az állam 3 forint befizetésből képes egy egész forint nyugdijat fizetni. Míg a magán pénztárak kb. megduplázzák a befizetéseket.

Ehhez még érdemes hozzá venni, hogy az állami nyugdijra nem veszited el a jogosultságodat.

Az már egy másik - és nagyon kényes kérdés - hogy melyik pénztárt választod! Ebben sajnos nem tudok segiteni. De azért támpontot adhatok: érdemes megnézni az éves jelentésüket, mennyit írtak jóvá a számlákon hozamként, mekkora a müködési költségük a befizetések arányában....

2007. okt. 17. 23:12
Érdemes magánnyugdíj pénztárra váltani 6 év munkaviszony után?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook