Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Energiatakarékos izzók fórum

Energiatakarékos izzók (beszélgetős fórum)


9. 3d787b167a (válaszként erre: 1. - Emi1206)
2014. márc. 14. 20:35

:)))


A hagyományos se szereti, ha 5 percenként kapcsolgatod, mert egy felkapcsolásnál annyi energia fogy el, mintha 15 percet égett volna.


Amúgy mi energiatakarékosak vagyunk, én szeretem, és maximálisan elégedett vagyok ezekkel az égőkkel.

2011. jún. 8. 18:50
Csak jó minőségűt érdemes venni, sok a gagyi.
2011. jún. 8. 09:02
Én is akartam venni ilyeneket, de most elbizonytalanodtam.
6. c33bd8536b (válaszként erre: 4. - Doxikri)
2011. jún. 7. 21:41
Hát én visszacseréltem őket. Egyszerűen nem látok a fényüknél.
5. jstefan (válaszként erre: 1. - Emi1206)
2011. jún. 7. 20:48
Az energiatakarékos izzók a bekapcsolásokat nem bírják, mert a beépített elektronika érzékeny a bekapcsolás során keletkező nagyfeszültségű tranziensekre.Az energiatakarékos izzó valójában egy visszafordított fénycső aminek a 2 db fűtőszála közöl az egyik a rövid de gyakori kapcsolásos használat miatt kiég,ezenkívül nagyon rontja a szemet a 4Khz -es üzemi frekvencia miatt.Ha az aránytalanul magas bekerülési árat nézzük akkor az izzószálas izzók üzemeltetése ugyan annyiba kerül,és sokkal tartósabbak mint az energiatakarékos izzók,és nem rontják a szemet mert az izzószál az 50Hz-es üzemre érzéketlen ,ezért nem tapasztalható a vibrálás.
4. doxikri (válaszként erre: 1. - Emi1206)
2011. jún. 7. 19:53
Ezt én is hallottam, ráadásul szakembertől. Sőt, a múltkor olvastam is. Az viszont boztos, hogy a múltkori viharban, kiment az áram, bedöglött a tv, a számítógép és az összes energiatakarékos izzó. A hagyományosaknak meg semmi bajuk nem volt. A biztosító kifizette a tv-t, számítógépet, de az energiatakarékos izzókat nem...pedig nem kevés pénzbe került, mire lecseréltem a ház felében. És nem is olyan hosszú az égési idejük, mint amennyi rá van írva. Én a fényét sem szeretem....a hagyományos melegebb, barátságosabb. De azért cserélem folyamatosan, csak félek a viharoktól!
3. emi1206 (válaszként erre: 2. - C130f7eb3b)
2011. jún. 7. 19:00
Köszi, akkor ez valószínűleg kacsa.
2. c130f7eb3b (válaszként erre: 1. - Emi1206)
2011. jún. 7. 18:39
Ezt nem tudom, de annyi biztos, hogy amióta mindenhol energiatakarékos izzónk van, csökkent a villanyszámlánk.
2011. jún. 7. 18:36

Sziasztok!

Úgy hallottam, hogy az energiatakarékos izzók, csak akkor takarékossak, ha huzamosabb ideig egyfolytában égnek. Fel-lekapcsolgatásnál többet fogyaszt, mint a hagyományos izzó. Tudja-e valaki, hogy ez valóban így van-e ?:-)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook