Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nagymama gyes 2011 fórum

Nagymama gyes 2011 (beszélgetős fórum)


2011. nov. 20. 20:53

Sziasztok! Tudna valaki okos tanácsot ill. információt adni a következő dologban. Nagymama vagyok, unokám dec. 24-én lesz két éves. Az anyukája gyógytornász és hívják vissza dolgozni. Minden megvan ahhoz, hogy én legyek a kicsivel itthon gyesen. Egy dolog van, amire senki eddig nem tudott válaszolni. Jelenleg munkanélküli vagyok és egy Munkaügyi központ által szervezett tanfolyamra járok, aminek 2012 áprilisában lesz vége. A tanfolyamot akkor hagyhatom ott, ha érvényes munkaszerződésem van, vagy visszafizetem a tanfolyam díját.Mindenki szerint a gyes munkaviszonynak számít, de ez esetben elbizonytalanodtak a hivatalos szervek. Ilyen dolguk még nem volt. Viszont nincs pénzem, hogy visszafizessek közel 400 ezer forintot.A menyem pedig ha nem megy vissza, akkor vesznek fel helyette mást, és a gyes lejárta után lesheti a munkáját.

Tehát a kérdésem: Miként mehetek nagymama-gyesre úgy, hogy a tanfolyamot otthagyjam és fizetnem se kelljen.

9. kisbögre (válaszként erre: 8. - Szirmok)
2011. jún. 9. 09:36

Megmondom őszintén nálunk otthon lesz a Kft-je Anyukámnak én ezért nem is foglalkozok vele. Ő otthonról fog dolgozni... Mellette meg vigyáz a gyerekre!


Szerintem 3 éves kora után már dolgozhat, mivel addigra a gyerek oviba megy, csak ezzel megszűnik a gyes folyósítása.

8. szirmok (válaszként erre: 7. - Kisbögre)
2011. jún. 9. 08:38

Szia!


Én is felhívtam egy könyvelőt, mivel a MÁK-nál mindenki mást mondott és ő azt mondta, hogy simán kérheti a fizetetlen szabadságot.

ezt viszont nem értem:

"A gyermekgondozási segélyben részesülő nagyszülő kereső tevékenységet a gyermek hároméves kora után napi négy órát meg nem haladó időtartamban folytathat, vagy időkorlátozás nélkül, ha a munkavégzés az otthonában történik."


Ha betölti a gyerek a 3 évet akkor a nagyi miért nem dolgozhat?

2011. jún. 8. 13:29

Sziasztok!

Nálunk ugyanez a helyzet, annyi különbséggel hogy (kislányom szintén aug-.ban tölti az 1. évet) Anyukámnak saját BT.-je van, ami hamarosan Kft-vé alakul. Neki azt mondta a könyvelője hogy semmi akadálya hogy gyesre jöjjön. Így mellette 6 órában dolgozhat is.

Legalábbis én így tudom!

Hivatalosan én 2011.dec. 31.el megyek vissza mert nálunk nem KELL, de én szeretnék, mire kiveszem a szabijaimat is, lesz vagy március... Szal Anyu dec.31.-el jönne vele gyesre

6. Szilvamama (válaszként erre: 5. - Szirmok)
2011. jún. 7. 21:37
Sajnos arról fogalmam sincs, hogy aktív korú nagyszülő hogy mehet GYES-re, de az egyértelmű, hogy mellette nem dolgozhat. Nyugdíjasnál ugye ezt meg lehet oldani, de hogy egyébként hogyan? Passz. Talán lesz valakinek valami ötlete. Én eleve veszett fejszének érzem, de talán nem az, nem vagyok jogtudós :)
2011. jún. 7. 14:20

Köszi!

De ebben nem látom sehol,hogy nem lehet előtte munkaviszonya.

4. Szilvamama (válaszként erre: 3. - Szirmok)
2011. jún. 7. 10:53

Nincs mit!


[link]


Közben megnéztem, nehogy hülyeségeket beszéljek, de sajnos így van, ahogy leírtam ...

2011. jún. 7. 09:44
Köszi!
2011. jún. 7. 08:54
Ha anyukád dolgozik, úgy tudom nem kérheti a gyest, ráadásul nagyigyes mellett nem adhatod nappali felügyeletet biztosító intézménybe. Legalábbis én így emlékszem!
2011. jún. 7. 08:08

Sziasztok!


Kicsit meg vagyok keveredve a gyes témában, segítsetek légyszíves.

A helyzet a következő:

Augusztusban betölti a lányom az egy évet és nekem vissza kell mennem dolgozni, ezért anyukám megy/menne gyesre.

A következő kérdéseim lennének:

- Mivel anyu dolgozik neki csak bejelentési kötelezettsége van a munkahelyén? Vagy elküldik fizetetlen szabira vagy ez hogy működik?

- Ha a kislányom betölti a két évet elmehet bölcsibe úgy is , hogy a nagyi még otthon van, csak nem egész nap marad ott?

- Ha a kislány betölti a 3 évet, elmegy oviba , akkor a nagymama teljese munkaidőben visszamehet dolgozni?

- A nagymama- gyes is ugyanolyan munkaidőnek számít nyugdíj szempontjából, mintha dolgozna?


Egyszer ennyi... ha valaki tudna ezekre válaszolni azt megköszönném.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook