Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mosódió - a természetes mosószer fórum

Mosódió - a természetes mosószer (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Mosódió - a természetes mosószer

1 2 3
2013. febr. 1. 09:10

Én nagyon elégedett vagyok a mosódióval.

4db egész szemnek megfelelő mennyiséget szoktam használni, ha nagyon koszosak a ruhák akkor teszek a diók mellé 2-3 evőkanálnyi mosószódát, sötét ruhákhoz pedig folttisztító sót. A ruhák puhák és tiszták ráadásul nem viszket már a család :)

Én a testforma-tól rendelem a diókat. Jó áron, jó minőséget és sok-sok választ kaptam eddig tőlük a számtalan kérdésemre. Szerintem úgy érhető el a legjobb eredmény, ha a boltot, ahol vásároljuk a diót kérdezzük meg a használatról, hisz nekik kell a legjobban látni a vélemények és tapasztalatok alapján, hogy miként érdemes használni a saját portékáikat :)

69. Peggy73 (válaszként erre: 68. - Kékpáfrány)
2012. okt. 24. 14:42

A zsíros foltot érdemes előkezelni, beáztatni mosószódás melegvízbe (50C¤ fölött hatékony a mosószóda), és epe-, vagy mosószappannal átdörgölni.


A fehér ruhákhoz mindenképpen kell a mosódió mellé fehérítő/folttisztító só is, mert a mosódió magában tényleg sárgítja a ruhát.

A folttisztító sótól pedig szép fehérek lesznek a ruhák! És nem fakítja a színeket sem! :)

2012. okt. 24. 14:11

Sziasztok!

Pár alkalommal mosok a mosodióval, semmi problémám vele, azonkivül hogy most volt elöször zsirpecsétes egyik ruha, és nem jött ki belőle, utánna mégegyszer kimostam akkor sem.Mosoószódát is tettem bele a tarka ruhanemübe, de ugy sem. Még a tapasztalatom, hogy fehéreknél kicsit sárgásabb lesz a szine a ruháknak, nem tudom most probálkozom az adagolással. Ti többet tudtok róla ahogy látom, ha tudnátok tanácsot adni a mennyiségekre vonatkozóan megköszönném.

67. JJ72 (válaszként erre: 66. - Jana27)
2011. aug. 20. 20:30
Én bioboltban szerzem be a mosódiót és a mosószódát.Szerintem nem olcsóbb a netes rendelés a postaköltség miatt.
66. Jana27
2011. aug. 8. 20:35

Sziasztok!

A mosásnál a mosószódát önmagában használjátok, vagy a mosódióval együtt? Honnan érdemes rendelni ezeket, vagy lehet kapni valahol? A webes rendelés jobban megéri?

Lehet, hogy hülyeséget kérdezek, de fontos, hogy a mosószódát és egyéb természetes mosószert ki gyártja, vagy mind ugyanolyan minőség?

Van aki a mosószódát önmagában használja, van aki a régi mosóporával együtt fele-fele arányban. De ez nem ellentmondásos egy kicsit? Én pont a boltokban kapható mosóporok vegyi anyagait szeretném kiszűrni, de ha fele-fele arányban használom, akkor ez ugye nem jön össze. Viszont nem tudom, önmagában a mosószóda elég jól tisztít-e.

Ha valaki tud nekem ebben segíteni, megköszönném!

65. hapcibapci (válaszként erre: 59. - Labi)
2011. aug. 4. 13:15
Eleinte nagyon lelkesen használtam a mosódiót, de egy ideje nekem is enyhén poshadt, penészes szagú a ruha, amikor kiveszem a gépből. Meg tudnád írni, melyik az a nem-mindegy-fajta mosódió, amit használsz?
64. Derya
2011. márc. 21. 12:42

köszi.

ez nekem már túl macerás, 2-3 órát áztatni... :-(

de lehet, hogy majd valamikor kipróbálom, ha annyi időm lesz. :-)

63. Derya (válaszként erre: 62. - 816ff40245)
2011. márc. 21. 12:22
milyen előző receptről van szó?
2011. márc. 21. 12:16
Nekem a mosószóda-mosószappan-fehérítő só együttes használatától fehérek lettek a ruháim az előző receptem alapján!
61. Derya
2011. márc. 21. 12:05

sziasztok!


én is környezetkímélő módon akartam mosni, de nem jött be, mert a ruhák szürkék lettek. :-(

kipróbáltam már többmindent, de semmi sem volt jó.

ti mit csináltok, hogy fehér legyen a fehér ruha, vagy ez nem lehetséges?

60. kifa
2011. jan. 15. 22:37
Nekem az vált be a foltokra, hogy a fehérítősóból (nátrium-perkerbonát) egy kanálnyit kevés vízben feloldok, "pépesítek", és azt mosás előtt közvetlen a foltra teszem, és állni hagyom egy-két órát. Van, hogy ezután már el is tűnik a folt, még mosás előtt. Azt viszont nem tudom, hogy a ruhák keménysége ellen mit tegyek. Nektek puhák, lágyak a ruhák?
59. labi
2010. dec. 10. 16:44
Sokféle mosódió van forgalomban.Nem mindegy,melyiket használod!
2010. dec. 10. 14:10
Nekem a mosódiótól bepenészedett a mosógépem és ugyanígy járt a barátnőm is. Mi mosódió levet használtunk és ugyanúgy nyitva tartottuk a mosógép ajtaját, mint ezelőtt. Ahogy abbahagytam a mosódióval mosást, elmúlt a szag.
57. Babi11
2010. dec. 5. 18:02
Én nem régóta használom,de elégedett vagyok vele.
2010. dec. 4. 15:11
A mosószódával annyi a bajom hogy olyan tüsszögési roham jön rám a portól hogy én még ilyet nem láttam.Mindig a férjemmel kell adagoltatni,mert egyszerűen nem bírom.
2010. dec. 4. 15:07
Neked mi volt vele a gond?Még csak 2x mostam vele úgy hogy nincs nagy intervallumom szín téren.Szépen kimosott,ennyi.
54. kevian
2010. dec. 4. 15:03

Nem én indítottam.

Van azt hiszem még egy fórum ezen kívül róla.

Egyébként nem lett a kedvencem. Olcsó, de nekem fakulnak a színek tőle. Fehéret lehet fehérré tenni, különböző adalék anyagokkal. Nem vagyok tőle elájulva, de környezetbarát és ez nekem fontos.

2010. dec. 4. 14:57
Az nem lenne baj, mert megnéztelek és nem találom.
52. kevian
2010. dec. 4. 14:52

Használom már egy ideje.

De mivel ezzel kapcsolatban már indítottak fórumot, össze fognak vonni.

2010. dec. 4. 14:49
Használja e valaki?Mik a tapasztalatok?
2010. dec. 4. 14:48
A mosó dió héjról szeretnék véleményt.
49. Nirvi
2010. okt. 16. 08:49

Én is találtam egy tök jó oldalt, ahol van mosódió, mosószóda meg egy csomó jó dolog!

Környezetbarát leszek:D:D

[link]

48. drnéni (válaszként erre: 47. - Emagdi)
2010. márc. 27. 17:21
Magdi! Biztos jól írtad be a címet? Mert ez érdekelne, de a bing se talált ilyet.
47. emagdi
2010. márc. 27. 17:03

találtam ma a neten egy olcsó mosódió forrást (még nem próbáltam, de szerintem nagyot nem lehet vele tévedni)

www.bor-palota.hu, fél kg 1500 ft és van náluk fehérítő és mosószóda is. (a fehérítő jó árban van, a mosószódát máshol is be lehet ennyiért szerezni szerintem)

2010. márc. 24. 22:19

Sziasztok!


Pont ma beszélgettünk a kolléganőimmel a mosódióról... :)


Már többen is használják és azt mondják, hogy hozzá lehet szokni az illatához - nem rossz.

Öblítő sem szükséges hozzá, mert akkor lehet a mosóvízzel öntözni - de azért lehet használni mellé.

Kicsit össze kell törni a diót a mosás előtt - jobban kifejti a hatását.

A DM-ben lehet venni próbacsomagot és kilós kiszerelést is - állítólag.


Szóval én is ki fogom próbálni. :)

2010. márc. 16. 17:39
Én nem vagyok elájulva a mosódió portól. Tettem bele mosószódát és folttisztítót is a fehér zokni még se lett tiszta. A lányom melegítőjébe is benne maradt a folt. Igaz, én egy vászonzacskóba raktam mind hármat. A natur.all-től rendeltem.
2010. febr. 23. 18:01

Végül is rendeltem tőlük mosószódát, fehérítőt, meg mosódiót is!

A fehérítő kb fele árban van, mint más bio boltokban, a mosódió 500g 1800Ft, tehát a mosódiónagyker árától 500Ft-al olcsóbb!

Minden rendben volt, gyorsan küldték amit rendeltem, és minden kérdésre hamar válaszoltak.

43. pgiz (válaszként erre: 42. - Tecamacci)
2009. dec. 22. 22:52

A mosódiónagykertől rendelek, az ára elfogadható, előre utaltam, az árut gyorsan küldték.

A mosóvizet nyáron a kerti növények locsolására használom. A levéltetvek nem szeretik.

A ruháim pedig szépek!

2009. dec. 17. 23:12

Sziasztok

Valaki vásárolt már innen mosószódát megy bio

fehérítőt?

[link]


Elég jók az árak, de nem tudom, hogy nem e rizikós a dolog?

Előre utalása, meg személyes átvétel van csak megadva!?

41. anyuca66 (válaszként erre: 40. - Zsuzso100)
2009. nov. 27. 07:30
Mosószer. a googleba beírod " MPD ". Én hamar megtaláltam.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook