Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Férfiak mennyire könnyen fogadják el más gyermekét? fórum

Férfiak mennyire könnyen fogadják el más gyermekét? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
2011. jún. 6. 13:05
Nekünk és a mai emberszabású majmoknak közös volt az őse...A történet: Volt egy szép anya és egy ronda apa, a szép anya génjeit örökölték az emberek, a ronda apáét a majmok :D:D:D
2011. jún. 6. 13:01
A nagybátyám két kisfiúval maradt özvegyen. Megismerkedett egy nővel, akinek egy, a sajátjaival egykorú fia volt. Mindketten tudták, mire számíthatnak, egyikük sem vett zsákbamacskát. Összeházasodtak. Azon kívül, hogy a kamaszfiúk produkálták az életkori sajátosságaikat, más problémájuk nem volt. Igaz, egyik sem akart a másik gyerekének apja meg anyja lenni!!!
99. hancsalean (válaszként erre: 91. - Várhegyi Márton)
2011. jún. 6. 13:01
"Kétmillió év alatt egy majomszerű - nem majom - élőlényből, kialakultak a mai majomfélék, emberszabásúak, a normális gondolkodó emberek, és te... :D"
2011. jún. 6. 12:58
Mi ezért a suliban karót kaptunk,ha azt mondtuk,hogy a majomtól származunk.Csak az ősünk közös!
97. Várhegyi Márton (válaszként erre: 84. - Hancsalean)
2011. jún. 6. 12:55

Csak Pistikéék származnak a majmoktól:


- Az ember Ádámtól és Évától származik - mondja a tanár, mire Pistike közbeszól:

- Nekem a papám azt mondta, hogy a majmoktól származunk.

- Igen, Pistike, de most nem rólatok van szó!

96. Várhegyi Márton (válaszként erre: 88. - Hancsalean)
2011. jún. 6. 12:52

Erre van egy jó mondás: "Maybe is not a fact."


"az ELMÉLET"


A köznyelvben mást jelent az elmélet, mint a tudományban. A köznyelvbeli "elmélet" szónak a tudományban inkább a "hipotézis" felel meg. Ez gyakori félreértés, ti. az emberek azt gondolják, hogy a tudományos elmélet attól elmélet, mert nincs bizonyítva (abba most nem mennék bele, hogy a természettudományokban nincs szigorú értelemben vett bizonyítás, az csak a matematikában van.)

95. c130f7eb3b (válaszként erre: 84. - Hancsalean)
2011. jún. 6. 12:49

Nekem nem csak az elműlt évtizedek ugrása okoz fejtörést, hanem az is, hogy a kőkorszakból kilépve hogyan lehetett piramisokat építeni?! Mert biztos nem úgy, ahogy azt el akarják hitetni.:)

Az istenhittel kapcsolatban meg az a véleményem, hogy mivel ősidők óta tartja magát a világ minden pontján, azért csak lehet benne valami!!! Ennyi ember nem tévedhet! :)


Mostantól kezdve, megígérem, hogy a fórum témájára koncentrálok! :)

94. Várhegyi Márton (válaszként erre: 82. - C130f7eb3b)
2011. jún. 6. 12:48

"mi van, ha én erre azt mondom, blabla."


Semmi nincsen.


"Ugyanúgy, mint a finnugor-magyar rokonság?!"


Finnugor-magyar rokonságot nem tudom, ki állít, szerintem te a nyelvrokonságra gondolsz, ami egészen más.


"Mi van akkor, ha azt mondom, istenhívő vagyok, és a teremtés-elméletben hiszek?!"


Semmi nincsen. De ez megmarad a hit szintjén. Abban is lehet hinni, hogy a Föl lapos (kapaszkodjatok meg, van ilyen: [link]


"Tán csak nem azért, mert rosszul tanították az evolúciót és téves információkat kaptam róla?! :)))"


Nem tudom, te miért hiszel a teremtésben, sok oka lehet. De gyakori, amit írtam, ti. hogy az embernek halvány fogalma sincs arról, mit állít az evolúcióelmélet. Ilyenkor jönnek az olyan megnyilvánulások, hogy "Nekem ne mondja senki, hogy a majmoktól származunk!"

93. b486c9cf7d (válaszként erre: 92. - Mosolyka1111)
2011. jún. 6. 12:48
En is ezt gondolom, hogy egy not jobban zavar a ferfi gyereke, mint forditva. A no a sajat gyerekenek kapar elsosorban- ennek is vannak evolucios okai :D
2011. jún. 6. 12:45

Én az ismeretségi körömben azt látom, hogy a férfi könnyel elfogadja a nő gyerekét, általában.

Két barátnőm is van, akik elvált, ill. özvegy férfihoz mentek, hát ők egyáltalán nem fogadják el könnyen a pasi gyerekét, szóval szerintem egy nő sokkal kevésbé tudja elfogadni. (Alapból mindkét csaj egy tündér, de a pasi gyerekei mindkettő barátnőmből a kicsinyes, undok nőt hozzák ki.)a


Talán a pasik nagyvonalúbbak, azért van ez...

91. Várhegyi Márton (válaszként erre: 84. - Hancsalean)
2011. jún. 6. 12:44

"De azt tanítják mégis az iskolákban, hogy a majmomtól..."


De jó, van majmod?;-)


"ahogy mi hozunk létre dolgokat, úgy minket is hozhattak létre (teremthettek)"


Lehet ilyen föltételezéseket tenni (ahogyan teszik ezt a kreacionisták is), de a tudományos eredmények ezt nem erősítik meg.


"Az elmúlt pár tíz év fejlődése is elgondolkodtató, hiszen mit csináltunk több ezer évig, miért csak most ugrott ekkorát...?"


Hogyhogy mit csináltunk több ezer évig?

Egyszerűen ilyen a tudomány fejlődése. Egyébként arra is vannak hipotézisek, hogy miért úgy fejlődik a tudomány, ahogy.

90. b486c9cf7d (válaszként erre: 88. - Hancsalean)
2011. jún. 6. 12:41
Mivel ahogy fejlodik a tudomany, tobb lehetosegunk van eszkozok tekinteteben is atgondolni, felulvizsgalni a korabban foleg elkepzelesekre alapozott dogmakat. Evszazadokig a tudomany felett olyan emberi intezmenyek bábáskodtak, mint egyhaz, allam es nyilvan nincs meg vege.
89. genlips (válaszként erre: 76. - Várhegyi Márton)
2011. jún. 6. 12:38

titeket nem gondolkodtat el, hogy egy "szakértő" leáll hétköznapi emberekkel vitatkozni?

szerintem egyszerűen nem tud máshol, a saját körén belül érvényesülni, ezért próbál meg máshol...

az fogja a legjobban idegesíteni, ha nem válaszoltok neki... nem is érdemes rá...

a szót fecsérelni, főleg nem egy fórumot segíteni neki bepiszkítani.

innentől ti dolgotok :)

kivéve ha mégsem :)

88. hancsalean (válaszként erre: 85. - B486c9cf7d)
2011. jún. 6. 12:37
Rosszul fogalmaztam, úgy értettem, hogy ezt tanították és mégis változott az ELMÉLET, a tudomány álláspontja. Amit most igaznak vélünk, holnap lehet teljesen másként adják elő.
87. b486c9cf7d (válaszként erre: 82. - C130f7eb3b)
2011. jún. 6. 12:34
Pedig nem ir hulyesegeket.
86. hancsalean (válaszként erre: 82. - C130f7eb3b)
2011. jún. 6. 12:32

Ezzel teljesen egyet értek, nekünk találkoznunk kellene :)


Pár év és mindent új alapokra fognak helyezni, még kötik az ebet...

85. b486c9cf7d (válaszként erre: 84. - Hancsalean)
2011. jún. 6. 12:32
Nem azt. Kozos ost tanitanak.
84. hancsalean (válaszként erre: 79. - Várhegyi Márton)
2011. jún. 6. 12:30

De azt tanítják mégis az iskolákban, hogy a majmomtól...


Szívesen osztanám meg másik fórumon az a véleményem, miszerint : (nevezzük Istennek) van nálunk fejlettebb lény, ahogy mi hozunk létre dolgokat, úgy minket is hozhattak létre (teremthettek). Az elmúlt pár tíz év fejlődése is elgondolkodtató, hiszen mit csináltunk több ezer évig, miért csak most ugrott ekkorát...?

83. e417245f24 (válaszként erre: 42. - Anyucika3)
2011. jún. 6. 12:28
A lelki terror is terror...ráadásul szerintem az az egészséges,ha mindkét szülő egy követ fúj a gyereknevelésben és egyforma tekintélyük van.
82. c130f7eb3b (válaszként erre: 76. - Várhegyi Márton)
2011. jún. 6. 12:28

Kérem a szakirodalmat is, mert nagyon tudatlan vagyok! :))) Jól bebifláztad a könyveket! Gratula!

Evolúció-elmélet: mi van, ha én erre azt mondom, blabla. Ugyanúgy, mint a finnugor-magyar rokonság?!

Mi van akkor, ha azt mondom, istenhívő vagyok, és a teremtés-elméletben hiszek?! Tán csak nem azért, mert rosszul tanították az evolúciót és téves információkat kaptam róla?! :)))

2011. jún. 6. 12:26
Búcsúzom, az én utóom édesen alszik, a többit pedig lassan összeszedem. :)
2011. jún. 6. 12:25
Korr.: "közös ősük volt."
2011. jún. 6. 12:24

Van azért egy pontatlanság:


"Tízből négyen (41 százalék) evolucionistaként úgy vélik, hogy az emberiség egy hosszú folyamat eredményeként olyan alacsonyabb rendű fajoktól származik, mint a majmok."


Az evolúcióelmélet nem állítja, hogy a majmoktól származunk (hogy a majmokból alakultunk volna ki), ez gyakori tévedés. Ellenben azt állítja, hogy a majmoknak és az embernek közük ősük volt.

78. hancsalean (válaszként erre: 75. - Várhegyi Márton)
2011. jún. 6. 12:23

Biólógia-kémai tanárom váltig állította, hogy kék szemű apától és barna szemű anyától csak barna szemű gyerek születhet. Én biztos vmi hibás egyed vagyok, hogy a kék szemeket örököltem.


Konkrétumot lehetne sorolni, de nem erről szól a fórum és ülhetnénk itt estig csatázva.


A koponya csak egy példa, lehet híres orvos, tudós, lehet Hitler, lehet az egyház feje, lehet VV Alekosz is, a lényeg a hírnéven és a hatalmon van. Mind ember, (kivéve Hitlert, már elnáézést de inkább beteg állat volt) a TUDÓS is TÉVEDHET.


Ahogy a Biblia is sok esetben téves dolgokat tartalmaz (ennek oka az egyházben keresendő, pedig az emberek ELHISZIK, hogy az szent írás, hát kérem én hiszek Istenben, de a Bibliát az egyház válogatta, szelektálta és tett hozzá amit jónak vélt, érdemes a történelem eme oldalát böngészni).


Nem kifejezetten az anya pszichés érdekeiről írtam, hanem a babáéről. Az újszülöttnek az a jó, ami az anyának! Nem kell ahhoz otthon szülni, hogy meghittség legyen, nézzük csak példának okaként Hollandiát, Ausztriát, Svájcot, az ottani e.ü. teljesen más! És utolsó gondolatként, hol van az feljegyezve, hogy a csecsemőhalandóság nagyobb az otthon szülésnél? 50 évvel ezelőttig nem született egy gyerek sem??? A kórházakban rengeteg a hiba, csak nincs belőle felhajtás.

2011. jún. 6. 12:20

Elgondolkodtató statisztika:


[link]

76. Várhegyi Márton (válaszként erre: 73. - C130f7eb3b)
2011. jún. 6. 12:16

"Mivel előszeretettel idézgeted és forgatod ki a szavainkat"


Kinek a szavait forgattam ki? (Idézd!)


"Ha a férfiak párkeresésében pusztán a gének továbbadása lenne az elsődleges cél, akkor 1-1 férfinak több száz (ezer?) gyereke lenne...:)"


Ilyet ugyanis senki nem állít, pláne nem én. A gyermeket nevelni is kell, vadászni kell érte (ragadozók esetében). Azzal, hogy több nőstényt termékenyít meg, nem feltétlenül növeli a fitnesst. A másik hiba, hogy nem egyetlen hím van a populációba, a nőstények száma is véges, a hímek egymással is versenyeznek.


"Ha a férfiak párkeresésében pusztán a gének továbbadása lenne az elsődleges cél, akkor a természetes kiválasztódás alapján nem lennének melegek..."


1. A homoszexualitás az állatvilágban is előfordul, és vannak különböző hipotézisek az evolúciós szerepükre.


2. Vannak betegségek, amik esetében az adott (beteg) egyén fitnesse 0, azaz nem hoz létre utódokat. Miért vannak mégis jelen ezek a betegségek a populációban? Házi feladat kitalálni:-)

(Ez egyébként nem feltétlenül igaz a homoszexualitásra, de ha elmondanám, miért nem, akkor egyúttal elárulnám a megfejtést is, és akkor senki nem gondolkodna.)


"És itt már annyi a kivétel, hogy lassacskán nem erősítik a szabályt, hanem alkotják! :((("


Egyébként nem csodálom, hogy az emberek általában nehezen értik meg az evolúciót, ugyanis nem oktatják rendesen a középiskolában. És általában azért nem fogadják el az evolúciót, mert téves információkat kaptak róla.

75. Várhegyi Márton (válaszként erre: 71. - Hancsalean)
2011. jún. 6. 12:07

Nem kell, hogy gépnek érezd magad!


Az állatos példád érdekes, magam is kíváncsi volnék, hogy mi az evolúciós magyarázat erre. Ugyanakkor van egy súlyos szépséghibája a példának:

mind a kutya, mind a macska bizonyos szempontból mesterséges, mivel a háziasítás (mesterséges szelekció) során alakultak ki, nem pedig természetes szelekcióval. Ebből kifolyólag az évmilliókkal ezelőtti állapotokat nem feltétlenül képviselik.

(Ugye, hogy más volna, ha a farkas szoptatná mondjuk, a kis hiúzt!)


"A könyveket nagy emberek írták, de sok esetben totális már elnézést, hülyeséget írnak."


Akadnak tévedések, aminek számos oka lehet. Konkrétumok nélkül nehéz erről beszélni.


"Ez olyan, mint amikor az valamelyik vallási közösség koponyája kiad egy könyvet"


Van egy nagy különbség a tudós (a természettudósra gondolok) és a "vallási guru" (csak az egyszerűség kedvéért használtam ezt a kifejezést) között: a tudós állításai (tudományos állításai) ellenőrizhetőek, a vallásos állítások viszont általában nem.


"A szülészetről nem nyitnék vitát, aki került már oda, tudja hogy Magyarországon a szülészet (tisztelet a kivételnek) nem a baba és a mama érdekeit nézi"


Azt hiszem, itt egy kis félreértés van: az anya "pszichés" érdekei nem feltétlenül egyeznek a túlélés érdekeivel. Tehát lehet, hogy kényelmesebb, meghittebb otthon szülni, de a csecsemőhalandóság nagyobb.

74. hancsalean (válaszként erre: 73. - C130f7eb3b)
2011. jún. 6. 12:04
Ott a pont!
73. c130f7eb3b (válaszként erre: 66. - Várhegyi Márton)
2011. jún. 6. 12:02

Mivel előszeretettel idézgeted és forgatod ki a szavainkat, lássuk, hogy dől meg a te elméleted!

Ezt írod:

"Kivételek mindig akadnak, sőt talán evolúciós szerepük is lehet. De alapvetően igaz, hogy a gének továbbadása a cél. Ha nem így volna, most valószínűleg nem volna ember."


1. Ha a férfiak párkeresésében pusztán a gének továbbadása lenne az elsődleges cél, akkor 1-1 férfinak több száz (ezer?) gyereke lenne...:)


2. Ha a férfiak párkeresésében pusztán a gének továbbadása lenne az elsődleges cél, akkor a természetes kiválasztódás alapján nem lennének melegek...


És itt már annyi a kivétel, hogy lassacskán nem erősítik a szabályt, hanem alkotják! :(((

2011. jún. 6. 12:00

A fórum indítónak címezve:


Sok múlik a természetén a férfinek, sok múlik a gyerekek természetén is és az anya hozzáállásán. Egy férfi hamarabb fogadja el más gyerekét (még ha itt azt is állítják, hogy mi az ami kódolva van), a nők féltékenységükből adódóan so esetben nehezebben viselik a férfi múltját, gyermekét, volt nejét.


DE sikerülhet minden jól, úgy kell hozzáállni a dolgokhoz, CSAK pozitívan gondolkodni, mert az ami épít!

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook