Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Franciaországban élő gyógytornászok fórum

Franciaországban élő gyógytornászok (beszélgetős fórum)


2013. ápr. 1. 20:58

Sziasztok!


Nyáron négy hétre keresek gyakorlati helyet kórházban vagy magánrendelőben,leginkább Genfben vagy Franciaországban.

Kérem, ha valaki tud nekem ebben segíteni (gyak. hely, jó tanácsok,ötletek stb)az írjon nekem privatba. (suzanne.szalai@gmail.com)

Köszönöm szépen!

7. jat5
2011. júl. 19. 16:05

Sziasztok!

Én is a kezdők társaságába leszek hamarosan,és szeretnék érdeklődni a tapasztalataitokról....

Érdekelne engem is Franciaroszrág,meg Magyarországon belül is ami van....Mit gondoltok hol lenne érdemesebb elindulni???

6. 6f773a273c (válaszként erre: 5. - Inuzama)
2011. jún. 7. 11:00

úgy hallottam a Semmelweisen lesz fizioterápia Msc.arra szeretnék menni,szerinted az jó?azután meg a Dévény-tornát szeretném elsajátítani,csak ahhoz 2 év szakmai tapasztalat kell.szerinted akkor,ha ezek sikerülnek,tudom "hízlalni" a fizetésem?vagy éhen fogok halni?:P

az a baj,hogy nekem ez a külföld kicsit még neccesnek tűnik,persze ez változhat,nem tudom.szóval szerinted Magyarországon meg lehet ebből élni?gondolom magánvállalkozóként is lehet dolgozni,mondjuk a kórház mellett.

5. inuzama (válaszként erre: 4. - 6f773a273c)
2011. jún. 7. 06:59

Nincs semmi titok: a diplomás minimálbért adják a legtöbb kórházban. Ez bruttó 122000 Ft, ami nettó (tehát amennyit kézhez kapsz) 74920 Ft. Természetesen van, ahol adnak veszélyességi vagy ágy melletti pótlékot, de ez nem jellemző az átlagra sajna. Viszont ha szerzel gyakorlatot, amit ugye a kórházban a legjobb teljesíteni, plusz jó továbbképzésekre jársz el, akkor egy idő után már több lehetőség nyílik meg előtted több pénzért. ( Ha jól tanulsz, akkor már a suliban is ajánlhatnak Neked állást, legalább is nálam így volt:).

Azért pont Franciao. a cél, mert oda keresnek gyógytornászokat külföldről a legjobban :D

4. 6f773a273c (válaszként erre: 3. - Inuzama)
2011. jún. 6. 13:53

megéri szerinted?ugyanis nagy dilemmában vagyok,én gyógytornász szeretnék lenni,nagyon,de félek pont ettől a fizetés-dilemmától.ha nem vagyok indiszkrét mit takar ez a "karcsú" fizetés?írhatsz priviben is,vagy csak egy körülbelüli értéket,kerekítve!(ha nem akarsz nem muszáj:) )

amúgy miért megy minden gyógytornász pont Franciaországba?

köszi előre is!

3. inuzama (válaszként erre: 2. - 6f773a273c)
2011. jún. 6. 09:50

Szia!

Debrecenbe jártam suliba, 2006-ban végeztem:D Őszintén szólva a pénz miatt megyek ki (sztem mások is), mert itthon eléggé karcsú a bérünk :(

Kitartást a tanuláshoz!!! Megéri! :D

2011. jún. 6. 09:33

áá,végre egy gyógytornász-fórum,ami él:D

Te melyik egyetemre/fősulira jártál?

most végeztél?

Sokat hallottam,hogy mindenki Franciaországba megy ki gyógytornásznak.miért van ez?gondolom jó franciásnak kell hozzá lenned:)

amiket hallottam más franciaországi gyógytornászoktól kedvesek az emberek,és befogadóak,segítőkészek a kórházakban.sok sikert!egyszer én is gyógytornász leszek:)

2011. jún. 6. 09:10

Sziasztok!

Nemsokára Franciaországba megyek ki dolgozni gyógytornászként, érdeklődni szeretnék, hogy mire készüljek kint?! :D

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook