Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tapasztalt már valaki olyat, hogy orrfújáskor csípő fájdalmas érzés a szem belső felén? fórum

Tapasztalt már valaki olyat, hogy orrfújáskor csípő fájdalmas érzés a szem belső felén? (tudásbázis kérdés)


7. Szanya (válaszként erre: 6. - NataliaWeiss)
2011. jún. 5. 22:56

Igen, épp most jutott eszembe, hogy nem szedhetsz antihisztamint a Prick teszt előtt. :(

Ahogy leírod, ez tuti allergia. Szerintem várd meg a tesztet, és ha negatív, akkor gégész. Egyébként kezeletlen allergia talaján könnyen megtelepszik a vírus meg a baci.

2011. jún. 5. 22:43

Bízom benne, hogy nem arcüreggyulladás. Nem fáj az arcom és víz színű,átlátszó ami folyik az orromból.A fejem sem fáj. A másik orrlyukamat műtötték (foghúzás miatt átszakadt arcüregműtét volt, és itt talán azért nincs dugulás)Az orrdugulás pedig olyan, hogy rohamokban jön. Van amikor tök jó, elég jól elvagyok, szinte elfelejtem, csak csöpög és zsebkendő kell. De van olyan, amikor szinte "be van varrva" az egész orrlyukam és meg sem mozdul órákig annyira el van dugulva, ilyenkor is folyik folyamatosan, ilyenkor kitamponálom zsebkendővel:( szörnyű. Egyfolytában csavarja és tüsszögök.

A szereket most nem tudom kipróbálni, mert a teszt előtt öt nappal "tisztának" kell lennem, de azért gondolkozom, hogy elmegyek fül-orr-gégészhez, most beleültetted a fülembe, hogy arcüreggyulladás is lehetne....

5. Szanya (válaszként erre: 4. - NataliaWeiss)
2011. jún. 5. 22:26

Nagyon allergiának tűnik. Ha viszont az, akkor ne orrcseppezz, hanem vannak kifejezetten allergiára való sprék, pl Allergodil, az jó, meg van az Allegra nevű tabletta, nekem az is használ valamit. Ha orvoshoz mész, és tényleg allergia, akkor szteroidos sprét fog felírni, ami szintén jó, de nekem vérzik tőle az orrom, ha hosszú ideig használom. A bőrre a Fenistil gél nagyon jó, én még a fülem külső részét is be szoktam kenni (pedig azt nem szabad elvileg, de tök jól használ). A szemre most vettünk a gyerekemnek valami szemcseppet, de még nem próbáltuk ki. Mivel ezek, amiket írtam, mind recept nélküliek, és mellékhatásuk se nagyon van (én nem érzem), kipróbálhatod szerdáig. Rettentő pollenszezon van. Tavaly nem kínlódtam ennyire.

(Ha viszont arcüreggyulladás, azon se lennék meglepve mert az, hogy féloldali, az szokatlan.)

4. NataliaWeiss (válaszként erre: 3. - Szanya)
2011. jún. 5. 21:54
Szia Szanya! Köszönöm, hogy válaszoltál. Én szerdán megyek orvoshoz pollen-tesztre. Még nincs meg, hogy mi az allergia tárgya. Igazán még ki sem mondták, hogy az vagyok. De a tünetekből ez következik. Most már több, mint három hete, hogy egyik napról a másikra arra ébredtem fel, hogy nem kapok levegőt, taknyom-nyálam egyben, folyamatos tüsszögés és orrdugulás (de csak a bal oldalon) torok-szájpadlás viszketés, szem, bőr, fül viszketés, stb. Szóval szerdán tudom meg, hogy mi a fene ez. De amióta el van dugulva az orrom bevallom, hogy esténként használok orrcseppet, mert elviselhetetlen. Ma este pedig már az erkölödéstől a szemem is fájt. Szóval szörnyű. Bár lenne már eredmény. Ez is érdekes, hogy csak az egyik orrlyukam van eldugulva, a másik sohasem.
3. Szanya (válaszként erre: 2. - NataliaWeiss)
2011. jún. 5. 21:50
Nekem szokott lenni, nem annyira az allergiás időszakban, hanem arcüreggyulladás esetén. Most pl megőrülök az allergiától, de a szememnél nem fáj.
2011. jún. 5. 21:45
Tapasztalt már valaki olyat, hogy orrfújáskor csípő fájdalmas érzés a szem belső felén? A könnycsatorna szerintem. Allergia miatti orrdugulásom van, folyton fújni kell az orrom.
2011. jún. 5. 21:43
Orrdugulás, orrfújás

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook