Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Másfél éves kislányom lassan egy hete lázas, antibiotikum mellett. Más is elkapta ezt a makacs vírust? fórum

Másfél éves kislányom lassan egy hete lázas, antibiotikum mellett. Más is elkapta ezt a makacs vírust? (tudásbázis kérdés)


29. 83ff5144bd (válaszként erre: 28. - Trinitas)
2011. jún. 6. 21:55
antibiotikum mellé ezért ajánlják feltétlenül a Normaflore-t, gyerekeknek helyette a Lactiv Babyt is lehet.. nekünk bevált :)
28. Trinitas (válaszként erre: 27. - Vikianya)
2011. jún. 6. 11:00

jellemző, csakhogy ez nem játék.. A vírusok életben maradnak, a gombák elszaporodnak és az erős baktériumokra sem igen hat, márpedig ha a szuperbaktériumok maradnak életben abból lehetnek csúnya betegségek. Mindez az antibiotikum nem megfelelő használata miatt.


Arról nem is beszélve, hogy anyukám vastagbélgyulladást kapott mert kiírtotta a bélflóráját.. kis híján ki kellett vezetni a székletét kívülre.. :S

2011. jún. 5. 21:58
a mi dokinknak az a szokása, hogy ha nincs láz, akkor nem ad gyógyszert (persze c vitamin, köptető stb igen), ha meg van láza antibogyó
26. Szilvamama (válaszként erre: 21. - Arrival)
2011. jún. 5. 21:44
És ezt az orvosin kellene kezdeni ...
2011. jún. 5. 21:16

kislányom 1 éves, múlthéten mi is ezzel küzdöttünk... vírusos torokgyulladás miatt 5 napig volt csillapíthatatlan láza..

(nem szó szerint csillapíthatatlan persze, de előtte mikor beteg volt, 1 egész Germicid 24 órára láztalanította.. most 6 óránként egész Germicid és Nurofen mellett folyton visszalázasodott...)

majd 5 nap után egyik napról a másikra elmúlt...

nyugodj meg, biztosan a te kislányod is meggyógyul most már... mi is kaptunk antibiotikumot...de csodálkoztam,hogy vírusra?

valószínű 6.nap magától elmúlt... leküzdötte a szervezete...

2011. jún. 5. 21:13
vírusra nem antibiotikum kell...
23. Vikianya (válaszként erre: 21. - Arrival)
2011. jún. 5. 21:10
sikerült megfognod a lényeget :S
22. Vikianya (válaszként erre: 19. - Hunyorka)
2011. jún. 5. 21:09
kapja, az első naptól kezdve, és mégis vacakol a gyomra
2011. jún. 5. 21:09

Jó lenne megtanulni végre, hogy az antibiotikum az baktériumra való.

Nem pedig a vírusra.

Vírusra antivirotikum.

Gombára antimikotikum.

20. Vikianya (válaszként erre: 18. - Sirga)
2011. jún. 5. 21:07

ő még szopizik szerencsére :)

Szerintetek így mennyi folyadék kéne, ha igény szerint szoptatom most a betegség alatt?

2011. jún. 5. 21:07
Az antibiotikum mellé adj neki normaflort, akkor nem készül ki a gyomra és nem lesz hasmenése sem.
18. Sirga
2011. jún. 5. 21:04
Jobbulást kívánok! Arra viszont tényleg figyelj, hogy minél többet igyon!(A kevés folyadékbevitel is okozhat lázat, bár itt nyilván nem arról van szó, azért rátehet egy lapáttal.)
2011. jún. 5. 21:00

Köszi nektek mégegyszer :)

Szerencsére inni iszik ő is, meg ha nem, akkor panadolos adagolóval adom neki. Evészet az szinte nulla

16. 1da9380ac7 (válaszként erre: 13. - Vikianya)
2011. jún. 5. 20:48

Hát azt nem tudom,ezt is csak megtapasztaltuk.Mutálodnak a vírusok?

Mielöbbi jobbulást!:)

2011. jún. 5. 20:48

Egyébként étvágy az nem volt neki ez idő alatt. Azért eszegetett, viszont inni sokat ivott és magától. És az hosszan tartó vagy magas láznál nagyon is fontos, hogy igyon nagyon sokat, nehogy kiszáradjon!


Én nem szeretek antibiotikumot adni neki, viszont a lázzal nem játszok, lehet nem kevés szövődménye. És nekünk olyan orvosunk van, aki csak akkor ír fel antibiotikumot, ha muszáj, szóval megbízom benne.

2011. jún. 5. 20:47
egy kicsit megnyugtattatok, köszi. CSak a nagy el ne kapja
13. Vikianya (válaszként erre: 10. - 1da9380ac7)
2011. jún. 5. 20:46

De jó lenne, ha holnaptól neki se lenne semmi baja :)

és azt nem mondták véletlenül, hogy mennyi a lappagási ideje? Mert ma a "nagy" lányom összekeverte az italokat, és a piciébe ivott bele :(

2011. jún. 5. 20:45

Szia!


Az én lányom is másfél éves és rajtunk is pár hete ment át egy ilyen. Aztán egyik pillanatról a másikra eltűnt. Kissé piros volt a torka, Ospamoxot kapot amoxicillin helyett, már én is megijedtem, hogy nem múlik, aztán mire kiváltottam a második üveg ospát, addigra elmúlt, de nem baj, mert 2 napig még adtam neki biztos, ami biztos alapon. Vírusos volt, egyszer már volt ilyene sajnos. Egyszercsak belázasodott a semmiből, lett neki 39.2 mindkét alkalommal, és így kezdődött, aztán napokig láz és láz, hőemelkedés, kúpozás, stb.elmúlik hidd el! Kitartás és gyógyuljatok meg minél előbb!

2011. jún. 5. 20:45
Szerintem pár nap de lehet már holnap minden rendben lesz.Én sem hittem el és mégiscsak van ilyen vírus.
10. 1da9380ac7 (válaszként erre: 7. - Vikianya)
2011. jún. 5. 20:43
Mikor 3x voltunk ott,hogy most aztán antibiotikum kellene meggyöztek ha másnap is lázas váltsam ki,de higgyem el(mivel semmi más tünet nem volt!)ez ilyen és nem kell rá gyógyszer!Másnap már nem volt lázas,így nem váltottuk ki a gyógyszert.Egyik napról a másikra jobban lett ill. nem volt láz.
9. Vikianya (válaszként erre: 8. - 2a44b32e51)
2011. jún. 5. 20:43

és a 8 közül hatott valamelyik? Ha igen, melyik?


Nem hiszem, hogy egy szimpla torok gyulladás okoz ilyen hosszantartó lázat

8. 2a44b32e51 (válaszként erre: 6. - Vikianya)
2011. jún. 5. 20:41

hát itt felénk mindenkinek torokfájása van, és nem bírnak vele...


én személy szerint már 8 fajta gyógyszert szedtem rá.....


ha torok eredetű volt szerintem nézesd meg orr fül gégészeten.

7. Vikianya (válaszként erre: 5. - 1da9380ac7)
2011. jún. 5. 20:40

hát lehet nekünk is jobb lett volna, ha nem kap, mert már nem is eszik szegénykém, mert az antibiotikum tönkre teszi a gyomrát.


És nektek fokozatosan lett jobb, vagy egyik napról a másikra? semmit nem adtál neki?

6. Vikianya (válaszként erre: 4. - 2a44b32e51)
2011. jún. 5. 20:38
a torka picit piros volt
5. 1da9380ac7 (válaszként erre: 2. - Vikianya)
2011. jún. 5. 20:38
Áprilisban volt.5 napig magas láz(szokottnál jóval magasabb),de se nátha semmi... nem kapott rá gyógyszert sem.Akkor is azt mondták ez ilyen!Pedig mi 2x is visszavittük, annyira rémisztő volt,hogy nem megy le a láza.
2011. jún. 5. 20:37
de hol fáj neki?
2011. jún. 5. 20:35
az antibiotikum nem hat a vírusokra
2011. jún. 5. 20:34
Szerda óta szedi az Ospramoxot, és még mindig lázas. Az ügyeleten azt mondták, hogy most ez egy ilyen vírus, ami elhúzódó lázzal jár. Valakinek hasonló?
2011. jún. 5. 20:33
Másfél éves kislányom lassan egy hete lázas, antibiotikum mellett. Más is elkapta ezt a makacs vírust?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook