Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Ortorexia nervosa kapszula függők figyelmébe! fórum

Ortorexia nervosa kapszula függők figyelmébe! (beszélgetős fórum)


11. bcb6de9272 (válaszként erre: 6. - 8f1ddc2679)
2011. jún. 5. 21:18
Akár....
10. 5e1b581a2e (válaszként erre: 9. - 8f1ddc2679)
2011. jún. 5. 11:13
:)
9. 8f1ddc2679 (válaszként erre: 8. - 5e1b581a2e)
2011. jún. 5. 10:39
az LENNE... de még sosem felejtettem el ;))
8. 5e1b581a2e (válaszként erre: 6. - 8f1ddc2679)
2011. jún. 5. 09:43
Ó akkor nálad az életveszély,ha elfelejted bevenni a vitamintablettát...:DDD Asse rossz...:DDD
7. 5e1b581a2e (válaszként erre: 1. - Bcb6de9272)
2011. jún. 5. 09:43

"nincs szilárd rendszer, amihez tarthatnák magukat."


De van... www.oeti.hu -n megtalálható ez is...

2011. jún. 5. 01:12
Engem annyiban érint, hogy legszívesebben kapszulát-kapszulával ennék mióta az eszemet tudom. Persze eszem "rendes" ételt is, sokszor egészségtelent, aztán sokszor nem eszem, de a kapszula nem maradhat el. És örömmel tölt el, mikor beveszem. Járom a bioboltokat és alig várom hogy egy új csodaszerre bukkanjak. Ez betegség? Lehet...
5. bcb6de9272 (válaszként erre: 3. - Molyka)
2011. jún. 5. 00:32
gyönyörű a babád:)
4. bcb6de9272 (válaszként erre: 3. - Molyka)
2011. jún. 5. 00:31
Engem sem...de azt hiszem...létezik...attól még...kevesen reagálnak, pedig érint itt is pár embert...
2011. jún. 5. 00:28
Na engem ez nem érint, pedig néha nem ártana ha valamit tennék... :(
2. bcb6de9272 (válaszként erre: 1. - Bcb6de9272)
2011. jún. 5. 00:21

Úgy gondolom ez a betegség sok nőt érint... főleg a fogyókúrázókat, tablettás vitamint szedőknek, és azoknak akik egészségesen akarnak élni...de azt már túlzásba viszik anélkül, hogy tudnának erről..a környezetük nem szól, mert nem mer...íme egy fórum...ahol beszélhetünk erről, szerintetek mennyire van jelen ez Magyar honban?


Szerintem aki úgy érzi ilyen gondjai vannak vallja be önmagának...mert a túlzott egészséges életmód káros is lehet!!!

Lehet fogunk itt vitázni is...de nem ez a cél...hanem az, hogy fel hívjuk a figyelmet...hogy ez az egészséges életmód..lehet beteges is!

2011. jún. 5. 00:17

Az ortorexia nervosa szó, mint diagnózis a pszichiátriában még nem hivatalosan elfogadott, de populárisan, mint a workaholic (munkaalkoholista) már bevonult a köztudatba. Ha elmélyedünk a különböző diétákban, felfedezhetjük, hogy az étkezés területén egymásnak ellentmondó tételek között élünk, minden csak attól függ, milyen csatornából szerezzük az információinkat. Pl. a fűszeres étel méreg, a cayenne bors egészséges, a tej csak akkor jó, ha fiatal tehén adta, a forralt tej méreg, a gyümölcs az ideális étel, a gyümölcs a candida okozója, stb. Ez a jelenség önmagában mutatja, hogy a diétázók elvei is folyamatosan változhatnak, mert nincs szilárd rendszer, amihez tarthatnák magukat. Ha valaki egy diéta formát istenít, akkor mindenek felett hisz annak sikerében és a jótékony hatásában.


Az ortorexia a betegségekkel szemben a totális védettség illúzióját adja, miközben a realitás kontroll teljesen eltűnhet. Ez utóbbi jelenti azt, hogy valaki feltétlenül elhisz mindent, amit tanácsolnak neki, anélkül, hogy végiggondolná vagy ésszerűen elemezné egy kicsit. A páciensekre jellemző a szinte gondolkodás nélküli engedelmesség, a spiritualitás keresése a konyhában. Több órát töltenek az ételekről való fantáziálással, nagyon fontos számukra az étrend megtervezése. Az étel elfogyasztása kielégüléssel és örömmel jár. Miután nagyon szigorú szabályok vannak, úgy érzik, hogy a diéta minősége egyben az élet minőségét is jelenti.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook