Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Himalájai só étkezési, fürdősó stb. fórum

Himalájai só étkezési, fürdősó stb. (beszélgetős fórum)


7. Lilibeth59 (válaszként erre: 6. - Demmi)
2011. jún. 14. 21:41

A Himalája só lehet rózsaszín és fehér is. Van étkezési só és van durvább fürdősó is.

Az étkezési só - a rózsaszín is - sokkal olcsóbb, mint 2eFt, és igen, sokáig elég, mert kevesebb kell belőle, mint a bolti sónak csúfolt termékből. Egy kis leírás:


A kristálysó abban különbözik a konyhasótól, hogy a nátrium-kloridon kívül még további 82 elemet tartalmaz - magyarul, a konyhasó mindössze nátrium-kloridra redukált állapotában kerül fogyasztásra. Kutatási adatok bizonyítják, hogy a világ sótermelésének 93%-át ipari célokra használják: például mosószer, műanyag és PVC gyártására, amelyhez NaCl-ra van szükség, de szinte nincs olyan késztermék sem, amely ne tartalmazna NaCl-ot mint tartósító szert.


Szóval nem luxus, az ára is barátibb, mint gondolod, attól függ, hol veszed.


Van 1,5 kg-os kiszerelésben is, de az fehér, szerintem nincs különbség az összetételük között a rózsaszínnel. Ennek még barátibb az ára, mint az 1 kg-osnak.


3 kg-os fürdősó szintén nagyon kedvező áron, és tudom tapasztalatból, hogy nagyon jó a hatása. Természetes úton méregtelenít,nem kell semmilyen méregtelenítő csodakapszula csillagászati áron.

2011. jún. 14. 15:41
a himalájai só, rózsaszín és nem pontosan tudom mert ritkán veszek sokáig elég de talán közel 2000 ft egy kg. és azt mondják akinek keringési problémái vannak annak jobb mint a más fajta sók, és több ásvány van benne, mert ez több millió éves.
5. Lilibeth59 (válaszként erre: 3. - Homern)
2011. jún. 5. 13:33

Akkor ez egy sóőrlő, ha jól gondolom.


Én is tervbe vettem már egy sóőrlő vételt, de most olyan étkezési sóm van, amit nem kell őrölni.


Arra lennék kíváncsi, hogy állítólag a már kész ételt kell vele fűszerezni, de mi van, ha - pl. rántotthús - olyan ételt készítek, amit utólag már nem lehet sózni.


A sófürdőt már kipróbáltam, állítólag egy ilyen fürdő 3 napos méregtelenítő kúrának megfelel.


Sószappant már régóta használok, sokáig elég, és tényleg szépen rendben tartja a bőrömet. Se patti, sem száraz- vagy zsíros bőr, pont amilyennek lennie kell. Nem minden nap használom, egy héten 1x, 2x. Dezodorként is nagyon jó, bár ebben a melegben szódabikarbónát is használok, biztos ami biztos.

2011. jún. 5. 08:54
Én csak dicsérni tudom.
2011. jún. 4. 22:36
Én azt a fajta sót használom,ami olyan csomagolásban van,mint egy borsörlő.Nagy himalájai sódarabok vannak benne,azt kell leőrölni.A fürdősót is szeretem,ajánlották az ekcémás bőrű babámnak is :)
2011. jún. 4. 22:26

Én sima tengeri sót használok hasolnó célokból és meg vagyok vele elégedve.

Itt találsz mindenféle leírást: [link]

2011. jún. 4. 22:23
Használja valaki a Himalájai sókat? Mik a tapasztalatok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook