Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha laktózérzékeny vagy, szedhetsz homeopátiás szert? fórum

Ha laktózérzékeny vagy, szedhetsz homeopátiás szert? (tudásbázis kérdés)


8. varazscsok (válaszként erre: 7. - F1fee9d062)
2011. jún. 7. 16:04
Ma már kaptam választ egy kedves homoepátiás doktornőtől, és szedhetem csak egy kicsit más hígitásban, mint általában.
7. f1fee9d062 (válaszként erre: 6. - Varazscsok)
2011. jún. 7. 11:30

Ennyi simán feliratozás nélkül is lehet egy csomó pancsolt élelmiszerben.

Én mindig az olyan élelmiszertől fázom, amin az összetevőknél valami szirupot írnak egyik alkotó elemnek. Na, onnan megállt a tudomány! Követhetetlen. Én lisztérzékeny és gabonaallergiás vagyok. Szóval van mit kerülgetnem... Pl a homeopátiás Schüsszler sókban kukoricakeményító van. Óvatosan szedegetem be, de kell és pont. A többi szerben is van, csak vagy ráírják, vagy nem...

6. varazscsok (válaszként erre: 5. - F1fee9d062)
2011. jún. 7. 11:24
Hát az tényleg nem sok, hátha az nem okozna gondot.
5. f1fee9d062 (válaszként erre: 1. - Varazscsok)
2011. jún. 6. 13:51
Az érzékenység fokától függ. Az öt golyó tartalmaz 0.04 g-ot.
4. f64f0d9a69 (válaszként erre: 3. - Varazscsok)
2011. jún. 6. 11:15

Jó lenne tudni, már a kicsi mennyiség is okoz-e gondot? Van akinek a szervezete tolerálja, van akinek nem. Ha egyáltalán nem termel a szervezeted laktáz enzimet, valószínűleg nem használhatod. Vagy orvossal beszélsz, vagy kipróbálod.

Itt találtam hasznos információt, ez ugyan Schüssler só, de szerintem laktóz szempontjából mindegy.

Natrium sulfuricum D6 ezt írdd be a googli-ba, mert nem engedi a linket betenni, a bolthely oldalán jó kis leírás van.

2011. jún. 5. 20:24

Kedves Vanessza13!


Nekem lábdagadásra ajánlották a Natrium sulfuricum D6-t szert, de laktózérzékenyeknek nem ajánlott.

Egyszerűen nem tudom kitől megkérdezni, hogy szedhetem-e, vagy van e valami más helyette.

Ahol én lakom nem nagyon foglalkoznak még homoepátiás szerekkel.

2011. jún. 4. 22:05
attól függ,hogy az adott gyógyszer betegtájékoztatójában nincs-e feltüntetve,hogy laktózérzékenyek nem szedhetik.egyébként az én Kislányom is laktózérzékeny,de szedett már homeopátiás szert.
2011. jún. 4. 21:56
Ha laktózérzékeny vagy, szedhetsz homeopátiás szert?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook