Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Most derült ki, hogy PCO-s vagyok. Ki tud róla valamit? Lehet még gyerekem? fórum

Most derült ki, hogy PCO-s vagyok. Ki tud róla valamit? Lehet még gyerekem? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
16748. cslsz
2013. okt. 8. 14:30
Ma nem émelyegtem, de a hasam megint görcsölgetett délután. Teljesen máshogy mint szokott... egyre jobban reménykedem, hogy végre sikerült a baba. várok jövő hét hétfőig és csinálni fogk egy tesztet, lesz ami lesz... csak pozitívan :D
16747. youlcsi (válaszként erre: 16746. - Cslsz)
2013. okt. 7. 12:38
nem mondom, hogy bebeszéled magadnak! de nem valószínű, hogy egy babától vannak tüneteid... persze nem lehetetlen (nekem is akörül kezdődtek a görcsök... bár egyáltalán nem lehetett őket mensis görcshöz hasonlítani)
16746. cslsz (válaszként erre: 16745. - Youlcsi)
2013. okt. 7. 12:35
tehát bebeszélem magamnak. kellett ez a helyrerakás. akkor csak várok hogy mi lesz...
16745. youlcsi (válaszként erre: 16744. - Cslsz)
2013. okt. 7. 11:56

:)

azért ha csak jövő héten kell megjönnie, akkor még tüneteknek nem kellene lenniük, hiszen még csak beágyazódás környékén lehetsz... HA egyáltalán odáig már eljutopttál.


egyébiránt a hőmérőzés szvsz a leghasznosabb dolog. látszik a pé, az beágyazódás... az is ha meg fog jönni... és az ia ha tuti nem szabadna megjönnie mégis vérzik mondjuk az ember... szóval szerintem biztonságot is ad.


mindenesetre drukkolok!

16744. cslsz (válaszként erre: 16743. - Youlcsi)
2013. okt. 7. 11:49
nem mérem, mert tudom magamról ha mérném még jobban rágörcsölnék! egy kicsit énelygek is, de reggel pl egyáltalán nem.. megjönnie meg majd csak a jövő hét elején kellene.. szóval várok még... csak gondoltam leírom ide a nyűgöm... :D senkinek nem mertem szólni!
16743. youlcsi (válaszként erre: 16742. - Cslsz)
2013. okt. 7. 11:07

most írnám, hogy : hát ne csinálj tesztet...


de nagyon egyszerű volna eldönteni: hőd milyen? méred egyáltalán? abból minden látszik! az alapján látszik, ha van egyáltalán esély.

16742. cslsz
2013. okt. 7. 08:22
sziasztok lányok! úgy érzem mintha lenne valami... a hasam görcsölget és anéha a derekam is fájdogál. nem merek tesztet csinálni mert félek, bebeszélem magamnak már megint.
16741. nadine81 (válaszként erre: 16740. - 8f3c54052d)
2013. okt. 1. 14:42
Köszi:) Hát bízom benne,hogy holnap előbbre jutok.és itt valakinek írták már fel ezt a gyógyszert erre a PCO problémára?Vagy mire írták fel végülis, az inzulinra?Vérvétel fog következni vagy csak megméri a cukorszintem?
16740. 8f3c54052d (válaszként erre: 16739. - Nadine81)
2013. okt. 1. 10:51

Ezt kimásoltam neked a kisokosomból, hátha ez segít:

A testben az evés alatt/után a bevitt tápanyagoktól megemelkedik a vércukorszint, ez természetes jelzés az agynak. Az agy pedig a hasnyálmirigynek jelez, megindítva ezzel a fokozott inzulintermelést, mely lebontja, és a szervezet számára nélkülözhetetlen energiává alakítja a vérben lévő cukrot. Csakhogy a sejtek ellenállóak (rezisztensek) lesznek az inzulinnal szemben, ezért a vércukorszint magas marad, az agy érzékeli és jelez a hasnyálmirigynek, az pedig tovább termeli az inzulint. Ezáltal nagy mennyiségű inzulin kerül a vérbe, de az mégsem tudja ellátni feladatát. Mivel a vércukorszint magas ezért éhségérzet alig van, ellenben akár a kellő mennyiségű inzulin tízszerese is panghat a testben. Ez az inzulin okozza a tünetek és elváltozások többségét. Kialakítva ez által a Policisztás Ovárium Szindrómát. Amikor mégis bejut az inzulin a sejtekbe, hirtelen, és nagyon alacsonyra viszi a vércukorszintet, ez okozza a farkaséhséget.


A gyógyszer egy metformin tartalmú készítmény. Főleg a kezelés első fázisában elengedhetetlen. Tulajdonképpen segít az inzulinnak bejutni a sejtekbe. Dózisát fokozatosan növelik és a felépítés során több mellékhatása is lehet, hányás, hasmenés, hányinger, gyomorgörcsök, ezek a mellékhatások egy-két hét alatt elmúlnak általában. A metformin maximális dózisa 3x1000mg, ezt gyakran elérik az IR-s betegek, nem kell tőle megijedni. Viszont fontos tudni, hogy a gyógyszer csak a kezelés 40%-át adja, sőt önmagában diéta és sport nélkül ronthat is a helyzeten. Azt az extrém nagyságú inzulint, ugyanis, amely a problémákat okozza, a gyógyszer még inkább segít érvényesülni, tehát ha önmagában használjuk, árthatunk is vele magunknak.

16739. nadine81 (válaszként erre: 16737. - Youlcsi)
2013. okt. 1. 10:28
Holnap megyek a háziorvoshoz,de még mindig nem tudom,mit mondjak neki,hogy függ össze a PCO és a metformin:O Jó,hogy itt olvasgattam dolgokat,de valahogy még mindig nem minden világos.Ha jól összefoglalom,anyagcsere zavar és baj van az inzulinnal???Tehát ha rendben van a cukrom,attól még lehetek PCO-s?Vagy ha nincs rendben akkor felírja a metformint ami segít és nem csak akkro szedhetem ha terhességet is akarok ahogy a nőgyógyász is mondta?
16738. Sanita77
2013. okt. 1. 10:05
4-szer vetéltem, mert pco-t állapítottak meg és metfogammával, barátcserjével meg egyéb szarokkal kezeltem magam. Üzenem mindenkinek, aki saját házipatikával próbálkozik, ha csak ciszták vannak és nincs inzulinrezisztencia és elhízás az valszeg nem pco vagy nem csak. Ha teherbe esik valaki és még a tesztoszteron is magas, akkor sárgatest hormonnak kezelni kell a 12. hétig és még sok másnak is stimmelni kell, hogy egészséges gyereket hozzon a világra. Alapos kivizsgálás, diéta, természetes anyagok, semmi fogamzásgátló és édesítőszer, sok sport, a lélek felkészítése az anyaságra és csak dokira hallgatni, különben fájdalmas tapasztalataid lesznek.
16737. youlcsi (válaszként erre: 16736. - Nadine81)
2013. okt. 1. 07:43
nőgyógyász NEM írhatja fel. házidoki, belgyógyász igen... de elvileg ő is csak megfelelő indikáció (diabetes) esetén.
16736. nadine81
2013. szept. 30. 22:11
Újabb segítséget kérnék:)A Metformint csak nőgyógyász írja fel vagy házidoki is?Mert a házidoki azt mondta a telefonban,menjek el hozzá-így is lesz a héten,de azt mondta,ő nem lát semmi összefüggést a petefészek ciszta és a cukorbetegség közt és nem érti,miért kellene ez a gyógyszer.A nőgyógyász meg ugye amit írtam itt régebben is,csak úgy irja fel ha terhességet szeretnék és az lehetőleg fél éven belül jöjjön létre.Viszont én itt olvastam több fórumban is,hogy ez a gyógyszer segített sokaknak.
16735. cslsz (válaszként erre: 16733. - Syl1)
2013. szept. 30. 08:06
Miről szól a könyv? Én még soha nem hallottam róla! Hát nem igazán érzek én semmit, eddig sem voltam nagy édes szájú, bár a tej az nagyon hiányzik.
16734. Syl1
2013. szept. 27. 19:06
Feldobnék egy témát, hátha valaki találkozott már vele. Nevezetesen a "Szüntesd meg a petefészekcisztát" című holisztikus elméletet taglaló könyvről érdeklődnék. Hallottatok róla, olvastátok, kipróbáltátok?
16733. Syl1 (válaszként erre: 16732. - Cslsz)
2013. szept. 27. 19:04
És érzel valami javulást? Én helyből vegetáriánus vagyok, így túl sokat nem kell változtatnom az étrenden szerencsére :) De ez az egyél 5× naponta megőrjít, az egész napom másból sem áll, minthogy eszek...
16732. cslsz (válaszként erre: 16727. - Syl1)
2013. szept. 26. 10:32
majdnem 4 hónapja
16731. nadine81 (válaszként erre: 16730. - Syl1)
2013. szept. 25. 16:21
Csak vigyázz,mert én is így gondoltam h 3éve leraktam a fog.gátlót,az akkori kapcsimban babát terveztünk.Rábíztam magam én is a természetre,hónapok telltek el mensi nélkül,mindig felcsillant a szemem h biztos azért mert terhes vok...nade mára okosabb lettem.Sajnos akkoriban nem volt annyi eszem,h ha nincs mensi,nincs peteérés,így terhesség sem lehet,pedig ezt már megtanították anno biológia órán,de sajnos így jártam,késő bánat.Mire kb fél év múlva dokihoz kerültem,ott kiderült h míg nem volt mensi,addig elburjánzotak a ciszták,kialakult a PCO,híztam is jó pár kg.....Szóval ha nincs mensi,ezzel nem szabad várni.Magyarul az én szervezetem nem tisztult akkoriban,hanem rosszabb lett:( És most is ugyanez lenne,pár hónapja pórbáltam lerakni már a fog.gátlót,de mensi sehol sem volt 1,5hónapig se.És terhes sem voltam természetesen:(
16730. Syl1 (válaszként erre: 16729. - Nadine81)
2013. szept. 25. 11:47
Igazság szerint ittam egy ideig, de a kettőt egyszerre, mivel április végén volt mensim utoljára, akkor is a fogitabi miatt. Igen, tudom menjek orvoshoz, de szeretnék adni egy esélyt a szervezetemnek a tisztulásra, mielőtt megint mindenféle szintetikus anyaggal teletömnek... Most hogy így jobban belegondolok, megpróbálom ezt a 14 napig cickafark, 14 napig palástfű - (peteérésem nem volt mostanában azt azért figyeltem) hátha bejön :)
16729. nadine81 (válaszként erre: 16725. - Syl1)
2013. szept. 25. 11:09
Akkor a teákat még te sem próbáltad?Itt egy másik hasonló fórumban azt olvastam,hogy a mensi 1.napjától a 14-ig igyunk cickafark teát,15.naptól pedig amíg meg nem jön a palástfüvet.De a kettő hatása a 28.napra meghozhatja.Ez így oké,ki is próbálnám,de jelen esetemben nem tudom,melyik nap kezdjem el.Talán azon a napon kellene amikor elvileg a fog.gátlótól megjönne ha most szedném??És azt veszem mensi 1.napjának?De 100% h nem fog megjönni,erre már tettem 2-3 próbát régebben.Később én is szeretnék babát,épp ezért szeretném időben helyre tenni a szervezetem,nem az utolsó pillanatokban kapkodni majd.
2013. szept. 25. 09:58
sziasztok!én egy kérdést szeretnék fölteni nektek pcom van most provenált kaptam 10napig kellet szednem pecsételgetek de ennyi a hőm 37.4 folyamatosan 2hete a hcg 0 volt !állitolag rendesen meg kellet volna piroskának jönie de semmi csak pecsét!előre is köszönöm a válaszokat:(
16727. Syl1 (válaszként erre: 16726. - Cslsz)
2013. szept. 25. 08:55
háát sajna szakértő nem vagyok (még), de mióta diétázol?
16726. cslsz (válaszként erre: 16725. - Syl1)
2013. szept. 25. 08:53
Én tarom a diétát és a ciklusaim is meglepően rendben vannak, baba mégsem akar jönni, szerinted miért? mit csinálhatok rosszul?
16725. Syl1 (válaszként erre: 16723. - Nadine81)
2013. szept. 25. 08:47

Nekem is ezt mondja 5 éve, hogy vagy fogitabi, vagy kicsibabi :) Csakhogy mi szeretnénk kistesó(ka)t, úgyhogy nekem nincs veszíteni valóm. Sok helyen olvastam, meg egy másik oldalon lévő klubban is sokan at írják, hogy ha betartjuk a 160g-os CH-s diétát, plusz sokat mozgunk, ezzel nemcsak hogy fogyás, de viszonylagos normál ciklus is elérhető. Ezt a verziót én most kezdem, úgyhogy érdemben nem tudok még nyilatkozni.

Egyik barátnőm viszont ugyanígy küzdött PCO-val. Neki egyik barátnője AloeVeras cuccokat adott, és ő neki szépen beállt, néha-néha kimarad 1-1, de szerintem ez már nagyon jó!!! :)

16724. youlcsi (válaszként erre: 16722. - Cslsz)
2013. szept. 24. 22:34
mondjuk a saját szakállamra beszedett clostitól... attól akkor is lehet baj, ha orvosi co mellett szedem... nem még anélkül... szóval még 2 napig próbálok nem elcsábulni :D
16723. nadine81 (válaszként erre: 16713. - Syl1)
2013. szept. 24. 21:31
Hát azt hiszem,egy cipőben járunk.Én még nem kezdtem el egyik teát sem.Itt ülök semmilyen gyógymód,semmilyen gyógyszer,semmilyen fogamzás gátló,semmi nélkül.Olvastam valahol a Womens cream-ről is,az azt hiszem progeszteron krém.De erre is azt mondta a doki,h neee,mert azzal csak rontanék a helyzeten és újfent ismételné vagy terhesség vagy fogamzásgátló szedés:(Olyan nincs h újra egészséges legyek fog.gátló nélkül s majd csak később akarjak babát???????????
16722. cslsz (válaszként erre: 16721. - Youlcsi)
2013. szept. 24. 14:36
baj? miféle baj?
16721. youlcsi
2013. szept. 24. 11:54

Kisfiam clostis ciklusban, 22. cn környékén fogant... párom 25. cn-nál jön haza... gondolkodom, hogy beszedjem az otthoni clostit :)


csak ha meg baj van, hogy megyek el orvoshoz???

16720. youlcsi (válaszként erre: 16719. - Cslsz)
2013. szept. 24. 11:52

:P


4 napunk lesz, ha hazajön :/

16719. cslsz (válaszként erre: 16718. - Youlcsi)
2013. szept. 24. 11:51
huha ez nagyon bonyolult.... de azért megpróbálom! :D Legyetek együtt ha hazajön jó sokat! és tuti összejön! Cslsz doktornő rendel! :D
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook