Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Most derült ki, hogy PCO-s vagyok. Ki tud róla valamit? Lehet még gyerekem? fórum

Most derült ki, hogy PCO-s vagyok. Ki tud róla valamit? Lehet még gyerekem? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 ... ❯❯
15308. e33ecb08b8 (válaszként erre: 15306. - Bcicus)
2011. aug. 30. 15:21
diabetikus joghurt? olyan is van? még nem is hallottam? És nem nagyon műanyag? Mármint úgy értem h danone-t meg ilyeneket alapból nem eszem, mert tele van tartósítószerrel, de mi az a márka, amit ti előnyben részesítettek?
15307. e33ecb08b8 (válaszként erre: 15305. - Titamilla86)
2011. aug. 30. 15:19

Én valamiért a korpakekszet úgy számoltam h egyben 4 ch van, de most látom h tényleg csak kettő. -)

És a joghurt aakor is gáz ha ízesítetlen? Azt ettem. Vagy mit javasoltok helyette ? kefír?tejföl?

Ja, és még egy? Mi a helyzet a vajjal illetve a rámával? Lehet a kenyérre kenni? mert hogy a ráma tudom h egészségtelen alapból, de az IR szempontjából milyen?

És milyen alternatívákat használtok a klasszikus vajas kenyér helyett?

Köszi

15306. Bcicus (válaszként erre: 15304. - E33ecb08b8)
2011. aug. 30. 15:13
A kocka sajtban nincs ch szerintem. A korpás keksz mellé mindig egyél valami gyümit vagy diabetikus joghurtot is, de ettől még a sajt maradhat.
2011. aug. 30. 14:59
Hát azt nem is csodálom Gida, én kiszédültem volna ebben a melegben így. 4 korpovit keksz az még csak 8 g ch, még egyet dobj hozzá, a joghurt nagyon sok inzulint használ és nagyon gyorsan felszívódik, azzal vigyázz, a kockasajtot meg nem kell számolni, tudtam ugyanis semmilyen sajtot, így a krémsajtot sem kell,mert vajjal krémesítik, tehát gyakorlatilag 8g ch-t vittél be 20,helyett,ja és marha meleg van, ilyenkor több energia kell a szervezetnek bármihez. Próbálj meg diab szörpös vizet inni, én szoktam,ha nagyon éhesnek érzem magam,mert ha nem a cukrom van konkrétan leesve,csak éhes vagyok,akkor általában elég az édes íz.
15304. e33ecb08b8
2011. aug. 30. 12:35

A reggelim vmilyen kenyérszelet (ma graham) feltéttel (körözött, májkrém stb.) + közben csésze kávé steviával és tejszínnel ízesítve. A tízórai mindig 4 szem korpakeksz és mellé vagy kefír vagy egy gyümölcs vagy egy kocka sajt.

Konkrétan ma pl. 4 korpakeksz volt egy kocka sajttal.

Alig vártam h dél legyen. De ezt a vizes dolgot kipróbálom. Egyébként ha nagyon éhes vagyok lemegy még egy v. kettő korpakeksz

15303. Bcicus (válaszként erre: 15302. - E33ecb08b8)
2011. aug. 30. 12:29

Mi a tízóraid?

Igyál sokat az eltelít illetve ha sehogy nem bítod kapjál be valami amiben nincs ch.

15302. e33ecb08b8
2011. aug. 30. 11:49

Sziasztok, nem tudom ti hogy vagytok vele, de én két étkezés között éhes vagyok, különösen délelőtt. Mit lehet ilyenkor tenni? Mivel lehet "csalni"?

Pl.én reggel 5.20 -kor kelek, 6.00 kor reggelizem, majd 9-kor van a tízórai és 9 és a 12 között máson sem jár az eszem csak a déli evésen.

Ti hogyan bírjátok ezt? vagy csak nálam jelentkezik?

15301. Ágio8405
2011. aug. 29. 20:52
Ma már teát ittam probálom átszoktatni magam. köszi a tanácsokat.
15300. Miss Jane (válaszként erre: 15297. - E33ecb08b8)
2011. aug. 29. 20:32
Köszi
15299. e33ecb08b8
2011. aug. 29. 12:45

A "felülbíráljuk e az orvost" jellegű polémiához:

Én alapból mindenkinek megszavazom először a bizalmat, tehát az orvosnak is elhiszem,h azért kapta a diplomáját, mert tud. DE ahol az emberi hozzáállásban látok alapvető problémákat (nem aról beszélek, h nem mosolyog rám kedvesen valaki) akkor ott semmit nem keresek. ÉS nálam is saját tapasztalat, h a nőgyógyászomnak eszébe sem jutott, h PCO-m van, az UH-s orvos írta rá. De még ekkor sem endokrinológushoz küldtek, hanem meddőségire. Ahova nem mentem el, mert kb. 3 éve a nőgyógyi megkérdezte, h nagyon türelmetlen vagyok e a babát illetően, mire én igen-el válaszoltam és minden teketória és vizsgálat nélkül felírta a clostylbegitet, (ami ma már tudom, h csak ártott mert túlstimulált). Viszont utána olvasva a témának és - nem tudok érte eléggé hálás lenni az itteni fórumozóknak - a hoxán hallva, ÉRTŐ belgyógyászt kerestem.

Szóval szerintem az ésszerűség határain belül lehet kritikusnak lenni az orvossal szemben és kell hálásnak lenni ha jó kezekbe kerülünk.

15298. Bcicus (válaszként erre: 15263. - Ágio8405)
2011. aug. 29. 11:58
Annak elötte én minden reggel 1-2 bőgre kakóval kezdtem a napot, még az ágyból sem keltem ki addig. De muszáj volt elhagyni, én teát iszom helyette.
15297. e33ecb08b8 (válaszként erre: 15263. - Ágio8405)
2011. aug. 29. 11:41
Figyelj ez szokás kérdése, három hét és átállsz. Én reggel ehgyomorra sima csapvízzel vagy bubimentes ásványvízzel kezdek és ha arról van szó a kenyér mellé és megiszom. meg fogod tudni szokni, h nem iszod a tejet annyit és a kakaót, illetve nem reggelire.
15296. e33ecb08b8 (válaszként erre: 15259. - Miss Jane)
2011. aug. 29. 11:39
Szia Miss Jane, és a reggeli kávére direkt rákérdeztem VV-től, mert h nekem kell reggel és azt mondta h cukor helyett valami (nekem ez a stevia) és hozzá a tejszín,(nem hab) jó, azt lehet bele tenni, illetve nagyon minimális tejet, de attól a tejszín jobb. A tejport nem ajánlotta.
15295. Vigyorex6
2011. aug. 28. 19:25

Annyi biztos, hogy én nem vagyok önjelölt orvos, és ebben az "összetűzésben" is pártatlan vagyok, de annyi biztos, hogy bizalmatlan vagyok az orvosokkal szemben, és nem rendelem magam teljesen alá nekik.

Hogy miért?

2008-ban kezdődtek a fájdalmaim, de ha jobban visszagondolok, már előtte is voltak problémák. A fogibogyó abbahagyás után (2007) alig jött meg. Azért hagytam abba, mert minden nap fájt a fejem, és az akkori orvosom megkérdezte, hogy tüdőembólia, vagy trombózis? Mivel így is gyanús vagyok a trombózisra abbahagytam, de legközelebb a következő kérdése az volt hogy akarok-e babát? Akkor még nem akartam. Erre azt mondta, hogy akkor felesleges beállítani a ciklusomat, ráérünk akkor. Ezt nem gondoltam helyén valónak, orvost váltottam másik városban.

Horribilis összegeket hagytam nála, majd elküldött sebészhez. Elmentem magánban a főorvoshoz, aki nem talált semmit, de elküldött új Uh-ra, teljes hasira. Ott a doktornő látta meg a cisztózus elváltozásokat. Visszavittem a nődokimnak, aki azt mondta, hogy olyan Pco-nak néz ki tényleg, de menjek fel az internetre :), és olvassak utána, majd keressek Szegeden egy orvost. :) Nosza, elmentem oda, először is egy belgyógyászhoz, mert végbélbe kisugárzó fájdalmaim voltak akkorra. A professzor nem talált semmit. Átküldött a nőgyógyászatra (ahol a Kaáli is van), és javasolta a klinika vezetőjét. Időpontra visszamentem. Soha bunkóbb (bocs) orvossal még nem találkoztam,de örültem, hogy legalább vért vettek hormonlaborra. Nem kamu, de 2 hétig telefonálgattam oda, mire full flegmán benyögték a telefonba, hogy jó minden. A fájdalmaim nem szűntek. Görcsöltem, közben már kapaszkodtam a fájdalomtól, nyüszítettem, sírtam, de egyszerűen már nem tudtam kihez fordulni. Itt már 2010-et írtunk, és legomboltak rólam mindent, amit le lehet.

Majd fél év olvasgatás után itt a neten, arra jöttem rá, hogy ez endometriózis lehet és valószínűleg a belekhez is köze van. Felkerekedtem Pécsre. Felcsüccsentem a székre, az orvos megvizsgált, és annyit mondott, hogy ha beszedették velem ezt a horror mennyiségű antibiotikumot, gyulladáscsökkentőt, és nem javult, akkor vagy megnyúltak a méhszalagok, vagyok összenövések, és mivel uh-n nem lehet látni semmit, így javasolna egy laparoszkópiát. Egy hónap múlva 2010. októberében (lejjebb elírtam), megtörtént a műtét: beleket, kismedencét, méhkürtöt érintő szálagos összenövések. Onnantól nem voltak fájdalmaim, de normál ciklus sehol. Utána is mindig csak emlegették a Pco-t, de azt mondta 3 orvos, hogy mivel nem vagyok elhízott, és szőrös, így nem állhat össze szindrómává, és szedjek fogamzásgátlót.

Nem hagyott nyugodni, így kértem időpontot az MM-be, addigra csináltattam 23. és 2. napi hormonlabort, cukor/inzulinterhelést, aminek az eredményeit a kórházban a kezembe nyomta az asszisztens minden kommentár nélkül :) (hazudok, mert az egyikre azt mondta az asszisztens a telefonban, hogy megvan az eredmény és jó).

Elvittem őket az MM-be. PCOS, közepesen rossz Ir eredmények.

Bocs, ha hosszú lettem, és lehet, hogy ez olvasva semmi, de ennyi fájdalom, pénzkidobás, utánajárás, bizonytalanság, és félrekezelés után nem látom annyira virágosnak a helyzetet. Viszont most bízom benne, hogy jó helyen vagyok, és eredményes végkimenetelű kezelés alatt állok..., bár lehet, hogy így sem, lehet, vagy természetes úton nem lehet babám. Próbálom elhinni, hogy nem így van, és se elzáródás, se rosszabb...

15294. Bcicus (válaszként erre: 15292. - Youlcsi)
2011. aug. 28. 19:08
Nem volt uh-m szülés óta, úgyhogy nem tudom. Szerintem nekem is vannak megint, mert sajnos teljesen abbahagytam a diétát a terhesség vége felé és csak pár napja próbálom újra kezdeni, hogy februárra lefogyjak. Mensim se volt még.
15293. Miss Jane
2011. aug. 28. 18:01
youlcsi! Állj már le, senkit nem buzdítottam semmire! Én személy szerint utasítottam el a hormonkezelést, mert migrainem van, tüdőembólia, trombózis volt a családban. Ezért épeszű orvos nem javasolná a mellékhatások miatt. Csak orvosok arra nem voltak képesek,hogy rákérdezzenek erre. Igen nem bízom vakon bennük, nem is fogok a saját érdekemben! Utoljára kérlek, hogy hagyjál engem békén, többiek kérlek segítsetek már!!! Én nem buzdítottam senkit semmire, csak a saját tapasztalataimat mondtam el, úgy ahogy mindenki más is leírta ezt, csak youlcsi engem szúrt ki, nem tudom miért...
15292. youlcsi (válaszként erre: 15278. - Bcicus)
2011. aug. 28. 17:27

Bcicus!

szülés után neked hogy alakultak a ciszták? nekem már a 4hós kontrollon ott virítottak újra... a dokim azt mondta, meg se nézzem a monitort, nem érdemes :o

15291. youlcsi (válaszként erre: 15276. - Miss Jane)
2011. aug. 28. 17:26

ne kérj semmire, írok amire akarok.


persze, van jogod visszautasítani az orvosi kezelést, te dolgod, nem érdekel... de álljon már meg a menet! ne buzdítsunk itt vadidegeneket arra, hogy 2, több közül kiemelt eredmény alapján ne szedjenek be ORVOS által felírt gyógyszert!!!

15290. Bcicus (válaszként erre: 15289. - Vicek)
2011. aug. 28. 15:52
Az éhgyomrid baromi magas 7 alatt kéne lennie z inzulinnak éhgyomorra, a ref tartomány sjanos nem helyes.
15289. Vicek (válaszként erre: 15279. - Bcicus)
2011. aug. 28. 14:36

Szia!

Köszi a választ!

Megnéztem még egyszer, mert rémlett az inzulin és most találtam egy ilyet is a leletemen:

Inzulin: 16.3 mIU/l (Ref.tartomány: 2.0 - 29)

Inzulin 120 perc: 25.9 mIU/l (Ebben a sorban nincs ref. tartomány beírva)

Ez lehet az? Akkor mégiscsak néztek inzulint is?

És ebből vajon mi látszik?

Ha látsz (vagy lát benne valaki) információt, nagyon köszönöm, ha megosztod (megosztja) velem!

15288. Bcicus (válaszként erre: 15285. - Miss Jane)
2011. aug. 28. 13:26
Hát rmeélem most már erős leszek és tudom tartani a diétát. Én is sokat hallottam már erről, de nem igazán hiszek benne, nálam a diéta, gyógyszer és néha egy kis sport kombó nagyon bbevált, de ebből most minimum 2 hiányzik. Gyógyszert nem szedhetek mert szoptatok még.
15287. Miss Jane (válaszként erre: 15286. - Vigyorex6)
2011. aug. 28. 12:58
Szívesen, örülök, hogy ennyivel, egy fórumhozásszólással is segíthetek! A legjobbakat kívánom! :) Gondolkodj pozitívan, és össze fog jönni Neked is hamar biztosan, most már jó kezekben vagy MM-ben.
15286. Vigyorex6 (válaszként erre: 15283. - Miss Jane)
2011. aug. 28. 12:48

Köszönöm a válaszod!

Engem műtöttek összenövésekkel 2009 októberében. Előtte is volt már gyanúm a PCOS-re, de idén júniusban kerültem csak megfelelő kezekbe, addig csak a keresés, kutatás, és a sok pénzkidobás ment.

Éppen ma jött meg 31 napra. Nekem ez a célom, mert kusza, és kinyúlt eddig akár 46 napra is a ciklusom.

2 és fél hónapja csinálom a kezelést, az MM-be járok, és igen, a baba a célom.

Cukrot, fehér lisztes dolgokat nem eszem. A diétát olyan 70%-ban követem. Mercformint szedek. Talán a mozgás a legnagyobb ellenségem.

1 hónapja D vitamint szedek, és hamarosan elkezdem használni a progeszteron krémet.

Ha januárig nem lesz zebrás tesztem, akkor elkezdem intézni az átjárhatóságit, mert az a félelmem, hogy az összenövések következtében elzáródtak a petevezetőim.

15285. Miss Jane (válaszként erre: 15284. - Bcicus)
2011. aug. 28. 12:45

Én megtanultam Aviva tornát is, az is hat a hormonrendszerre, és még azt olvastam, hogy az orvosunk szerint is hatással van a hormonrendszerre. Szóval a tornán az oktató mondta nekem, hogy akik babát szeretnének, azok a legelszántabbak! Szóval ezzel azt akartam mondani, hogy ennél nagyobb inspiráció nincs :), mint egy következő baba, és ha eddig kezdtél még bele az Avivába, melegen ajánlom. Volt egy ismerősöm, nem PCOS volt, "csak" 10 éve leállt az egyik petefészke. 1 hónap Aviva után elkezdett működni neki, azóta babája van:)

Miért nem szedhetsz Metformint?

15284. Bcicus (válaszként erre: 15282. - Miss Jane)
2011. aug. 28. 12:28
Án 42 kilót fogytam a terhsség elött 8 hónap alatt, de ebből 2 hónapban nem diétáztam így nem is fogytam, szóval tulajdonképpen fél év alatt, de most nem szedhetem a gyógyszert és egyenlőre biciklizni sincs időm. Nem tudom hogy fogom megcsinálni februárig, pedig akkor akarunk menni lombikra.
15283. Miss Jane (válaszként erre: 15280. - Vigyorex6)
2011. aug. 28. 12:27
Nekem mindig volt menstruációm, de 32-33 napra jött meg, nagyon fájdalmas görcsökkel,kis mennyiség, és előtte (mint írtam) napokig barnáztam. Fél éve kezdtem el a kezelést, de megmondom őszintén: félgőzzel (50%-osan kb.) csinálom: mozgás nem rendszeres, táplálkozást pedig ciklikusan tartom csak szigorúan, alapesetben lazább vagyok, és szoktam enni cukrosat is, meg finomított lisztből készült éteket is. Ezért kéne összeszednem magam... ha már félgőzzel is ilyen jó eredményeim vannak, mi lett volna, ha olyan szigorúan tartanék be mindent mint itt sokan. Egyébként én kapok homeopátiás kezelést is mellette, (homeopátiás ORVOSHOZ :) járok) biztos, hogy ennek is van jelentősége). Veled mi a helyzet? mióta vagy PCOS? Baba a célod?
15282. Miss Jane (válaszként erre: 15278. - Bcicus)
2011. aug. 28. 12:20

Köszi, 30 kg az nagyon sok, de biztos menni fog, csak el kell dönteni! Én a következő MM-kontrollra szerettem volna 65 kg lenni, ami két hónap múlva lesz kb. (most 73 kg vagyok, ezt tartom már egy hónapja), de 2 hónap alatt 8 kg-t nem hiszem, hogy sikerül elérnem. A mostani életvitelem mellett nem érek rá annyit mozogni, és nem tudom a táplálkozást sem olyan szigorúan tartani. /Heti 50 órát dolgozom, hétvégén meg iskolába járok, megint!/

Szóval nekem reális cél 2 hónap alatt -4 kg!, aztán a többi...

P.S.: köszi, hogy írtál erről a peteéréséről, meg a ciszták részbeni felszívódásáról, nagyon szeretném, hogy nekem is minden rendben legyen. Igaz én még nem szeretnék most babát, majd csak legkorábban 3 év múlva.

15281. Vigyorex6 (válaszként erre: 15278. - Bcicus)
2011. aug. 28. 12:16
Ezzel a mennyiségi dologgal most engem is megnyugtattál. 3napnál nem szokott hosszabb lenni, a 4-en már alig van.
15280. Vigyorex6 (válaszként erre: 15277. - Miss Jane)
2011. aug. 28. 12:13
Megkérdezhetlek, hogy előtte milyen ciklusaid voltak, és hogy mióta csinálod a komplex kezelést?
15279. Bcicus (válaszként erre: 15272. - Vicek)
2011. aug. 28. 12:12
Ezek szerint csak a cukrod nézték az inzulint nem, de már ebből is látszik, hiogy komoly ir-ed van. A 2órás cukor nem mehet a kiindulási alá normál esetben.
❮❮ ... 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook