Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Most derült ki, hogy PCO-s vagyok. Ki tud róla valamit? Lehet még gyerekem? fórum

Most derült ki, hogy PCO-s vagyok. Ki tud róla valamit? Lehet még gyerekem? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 ... ❯❯
15668. e33ecb08b8 (válaszként erre: 15658. - Nitka)
2012. jan. 2. 20:16

az az igazság, h a hő szerint és a nyák vizsgálat alapján van pé-m. remélem, tüszőrepedésem is, hiszen a hő emelkedés a tüsző repedést mutatja. csak hát tényleg a türelmetlenség.

Egyébként igazatok van, bizalom kérdése és türelemé. Ha nem fog alakulni még néhány hónapig, akkor újra gondolom a dolgot, de akkor egyelőre nyugton maradok.-)

Ja, és köszönöm az információkat, mert hasznosak.

15667. kr73 (válaszként erre: 15666. - Aniho)
2012. jan. 2. 18:58
A magas TSH alulműködő pajzsmirigyet jelent (hízás, fáradtság a legfőbb tünetek, de ahogy itt rutinos IR/PCO-s rókák írták, lehet ez csak egy következmény a te esetedben). Kapsz majd rá endokrinológustól gyogyit (Euthyrox/Letrox - tök mindegy, melyiket). Üdv a PM-PCO-IR-klubban! :-) vagy inkább :-(
15666. Aniho
2012. jan. 2. 18:30

Hű, én már tök összezavarodtam...nekem a 120 perces cukrom 3.6, azért az gáz. Közben rájöttem, hogy tényleg magas a TSH-m,akkor ez túlműködést jelent, ugye? Viszont ha az inzulinom javult, most 29 ,akkor hogy lehet ilyen alacsony a cukrom?? Számomra ez érthetetlen!

Jó ez az oldal, sajnos rá kellett jönnöm, csak úgy haladok, ha magam járok utána a dolgoknak. Az orvosok nem fognak velem sok órát csevegni....Na meg szerintem egymás tapasztalatából jobb tanulni.

Én 1 hónapig kaptam a régi orvostól Clostyt,pedig akkor még azt sem tudtuk, hogy IR-es vagyok. Én nagyon szarul voltam tőle, rosszabb volt, mint a Meforal. Az az orvos elég felelőtlen volt, meg sem vizsgált, már írta is fel a Clostyt, és közben sem nézte a ciklusomat. Arra pedig szükség van, különben könnyen túlstimulálódik a petefészek. Olvastam erről egy cikket, egy nő emiatt 3-mas ikreket várt, de nem fértek el a méhében, ezért az egyiket a 12. héten elvették tőle. Azt írta, ez legalább akkora rémálom, mint amikor az ember nem tud teherbe esni. Ő nagyon javasolja a gondos orvosi felügyeletet!

Nekem 1 hó diétázás után már lett peteérésem, ami csoda, de én mondjuk kiegészítésként nem vetem meg a természetgyógyászatot sem, szerintem ez is segített.

15665. Vigyorex6
2012. jan. 2. 16:10

Sziasztok! Gondoltam adok egy kis hírt magamról.

Voltam az MM-ben december közepén, és még egy támpontra derült fény, rövid a luteális fázisom.

Tűű doki lecserélte a Merket Eucreasra. Legközelebb 28. napi hormonsort kell vinnem, hogy progit is lássunk. (Erős a gyanúm, hogy nudli lesz. :S)

15664. Bcicus (válaszként erre: 15662. - Youlcsi)
2012. jan. 2. 15:28
Ez tény, nem mondtam hogy nem, csak azt, hogy a met+diéta és sport csinál pét, nekem 70es körül volt a progi 21. napi vv-n.
15663. kr73
2012. jan. 2. 15:27
Én úgy tudom, hogy a Closti okozhat cisztákat. Ettől függetlenül szokták használni a nődokik (az enyém is, merthogy megérett belőlük 1-1petécske).
15662. youlcsi (válaszként erre: 15661. - Bcicus)
2012. jan. 2. 15:21

azért azt hozzátenném, hogy a dokim szerint olyanoknak is szoktak clostit adni, akiknek van ciklusuk, van pé-jük... azaz nincs semmi nőgyógy bajuk, csak éppen a baba várat magára.

a clostival kvázi bebiztosítja, hogy ne egy silány, hanem egy tisztességes, jól működő sárgatest maradjon meg pé után :)

15661. Bcicus (válaszként erre: 15658. - Nitka)
2012. jan. 2. 15:19
A met nem csinál peteérést csak sporttal és diétávaé együtt. Nekem gyönyörű péim lettek ahogy rendbe rakott a met+diéta.
15660. youlcsi (válaszként erre: 15657. - E33ecb08b8)
2012. jan. 2. 15:18

én kértem a dokimtól a clostit... akkor már hónapok óta könyörögtem érte :)

igaz, mire összejött a baba, már nem szedtem a metet... kb pé előtt 3-4 nappal vettem be az utolsót :D


sztem nem a türelmetlenségen múlik, hanem az elszántságon, és persze a feltétlen bizalmon az orvos felé... meg feléd az orvostól... hiszen a costinál pl a dokinak is 100%ig biztosnak kell abban lennie, hogy mindent úgy fogsz csinálni, ahogy ő mondja...

15659. Nitka (válaszként erre: 15657. - E33ecb08b8)
2012. jan. 2. 15:02

Ö... türelmetlen ne légy. Csak azért ne irass fel clostit, hogy gyorsan összejöjjön. Ahhoz azért először a metnek kell hatnia, hogy a kis hormonjaid megfelelőek legyenek a teherbe eséshez és ahhoz, hogy meg is tudd tartani a babád.

Szal... türelem. A belgyógyász, vagy az endokrinológus úgy is javasolni fogja a clostit, ha úgy ítéli meg a helyzetet, hogy az inzulinod már elég jó.

15658. Nitka (válaszként erre: 15656. - E33ecb08b8)
2012. jan. 2. 15:00

Sajni ennyire bonyolult a helyzet. A clostit a nőgyógy írja fel, a metformint meg az endokrinológus. Én szimultán jártam mindkettőhöz és mindkét dokinak mutattam a másik szakvéleményét.


A closti és met együtt nem gáz, sőt. Önmagában a met. nem fog neked peteérést "csinálni"... ezt a célt a closti szolgálja. A túlstimulálástól ne félj, mert ezt egymagában is okozhat a closti. Erre nem dob rá egy lapáttal a met. És clostit csak úgy szabad szedni, ha mellette folyamatos az orvosi kontroll. Én az első closis naptól 2 naponta jártam uh-ra meg vérvételekre egészen addig, amig be nem igazolódott a terhesség.

15657. e33ecb08b8 (válaszként erre: 15648. - Youlcsi)
2012. jan. 2. 14:51

És akkor ha türelmetlen vagyok, akkor a nőgyógyi felírja? nem szeretném lerontani azt, amit az emúlt 4 hónapban "felépítettem"

Hogyan működik ez a clostis dolog?

15656. e33ecb08b8 (válaszként erre: 15650. - Nitka)
2012. jan. 2. 14:49

És a closty és a meforal nem gáz együtt? mert gondolom, ha túl stimulál a closty, akkor többet árt, mint használ. persze neked akkor jó volt az orvos és tudta h milyen gyógyszer mennyiség kell, de eddig én nem is gondoltam arra, h clostyzni kellene. azt gondoltam, h a diéta-sport- gyógyszer meghozza a kívánt eredményt.


A clostyt csak nőgyógyi írhatja fel, gondolom? És a belgyógyásznak meg a nőgyógyinak célszerű konzultálni, vagy nem ennyire bonyolult a helyzet?

15655. e33ecb08b8 (válaszként erre: 15651. - Aniho)
2012. jan. 2. 14:46

nekem a doktornő azt mondta, h ha javul az ÍR, romlik a TSH. Lehet ez is oka a TSH érték romlásának.

Nekem is így volt, igaz, nekem a rosszabb értékem is kevesebb, mint a tied (1,98) de tény, h 1 körülinek kell lennie ahhoz, h babásodj. ezt is megkérdeztem a doktornőtől. És erre az értékre írt fel letroxot nekem is.

15654. e6b1efa3e9 (válaszként erre: 15652. - Aniho)
2012. jan. 2. 14:14

Hát nem tudom, de lásd ez engem is összezavar. én például szedtem 2hónapig a met-et. Persze nem estem teherbe (de lehet, h a férjecském miatt). De azt tudom, hogy a két hónap végére meg akartak műteni egy óriási nagy cisztával!!!

Nem mondom, h a met-től lett a ciszta, sőt ne mis gondolom.. de én is javulást vártam, nem romlást. Ráadásul nekem nagyon gyenge IR-em van, nem is tudom, hogy az-e, mert minden doki mást mond.

Én pont attól félek, hogy a met-tel összezavartam a cukorháztartásomat!

15653. Bcicus (válaszként erre: 15651. - Aniho)
2012. jan. 2. 14:09

AZ éhgyomri inzulinod ennyi vagy a terhelt és ha terhelt mennyi az éhgyomri?

A tsh-d kimondottan magas annak 1 körül kell lennie.

15652. Aniho
2012. jan. 2. 14:07
Azt elfelejtettem írni, hogy a petefészkeim cisztásabbak, mint eddig! Erre az orvos nem tudott magyarázatot adni...
15651. Aniho
2012. jan. 2. 14:06

Sziasztok!


Először is BUÉK! :)

Rég jártam itt, most megint jöttem, mert kétségbe vagyok esve. A történetem:

3 éve próbálkozunk babával, fél éve derült ki a PCOS és IR. Meforalt kaptam, de csak 1 hétig bírtam szedni, annyira erős fejfájásom volt, hogy orvosi tanácsra abbahagytam. Csak diétáztam, fogytam 5 kilót (55 kg-ra). Baba még sehol. Pár hete kezdtem rosszul lenni, azt hittem terhes vagyok, volt egy halvány + tesztem, de mire orvoshoz mentem - lett, a vérben sem volt HCG és meg is jött 1 hét késéssel. Közben + 1 kg is feljött rám, diéta és sportolás mellett. A rosszullétem nem javult, ezért csináltak teljes vérképet, amit ma kaptam meg. Számomra érthetetlen az eredmény: az inzulinom sokat javult, 53-ról 29-re, viszont minden más (vércukor 3.6 terhelés után, pajzsmirigy 3.4 stb) az alsó határ alatt van, még az is, ami eddig a határon volt. Hogy lehet ez? Sokat olvastam a PCOS-ről, többek között az alapítvány könyvét is, ami amúgy zseniális. Tudtommal ha javul az inzulinérzékenység, akkor a szervezet képes felvenni a megfelelő cukormennyiséget. Nekem javult, viszont a cukrot még annyira sem tudom felvenni, mint eddig! Ti értitek ezt? Tudtok erről valamit? Vagy valami más bajom is lehet? Szerdán megyek nődokihoz és endokrinológushoz (MM + Ciris), de ha széttárják a karukat, hogy nem tudják, mi ez, a falnak megyek! Közben pár napja újból a Meforalhoz nyúltam, mert annyira fájt a hasam és puffadtam. Azóta ezek a gondok elmúltak, a fejfájást meg próbálom kibírni, néha beveszek fájdalomcsillapítót. Úgy tudom, a tünetek majd enyhülnek. Lehet, hogy az a baj, hogy nem szedtem a gyógyszert? Az egyáltalán segít az alacsony cukron és TSH-n?

Köszi hogy "meghallgattatok", várok minden véleményt, akik nálam rutinosabbak.

15650. Nitka (válaszként erre: 15643. - E33ecb08b8)
2012. jan. 2. 10:25

Szia!

Én novemberben kezdtem el szedni a metformint, mellette diétáztam és heti 3x jártam edzőterembe. 4 hónap után kezdett beállni a ciklusom... előtte jó ha 45-50 naponta volt vérzésem. Júniusra le is fogytam több mint 20 kilót. Ekkorra alakult úgy a súlyom és a hormonértékeim, hogy el lehetett kezdeni a clostilbegyt-et is. Az első hónapban 1x1-et szedtem, ez nem járt sikerrel. Még csak domináns tüszőm sem volt. A második ciklusban viszont szépen megjött a menzeszem úgy 30 napra és kezdhettük immáron 2x1 bogyóval. Ebből a ciklusból lett Hunor :)

Hunor születése óta fogytam újabb 10 kilót, úgyhogy most mínusz 30 kilónál tartok a kiindulási súlyomhoz képest. Most heti 6x járok edzőterembe, diétázom hellyel-közzel :)

15649. Bcicus (válaszként erre: 15647. - Youlcsi)
2012. jan. 1. 21:33
Rám a szülés elötti és utáni hetekben jött rengeteg fel,d e csak én tehetek róla.
15648. youlcsi (válaszként erre: 15643. - E33ecb08b8)
2012. jan. 1. 20:37

szia!

4 hónap semmi! általában fél-egy év kell a metnek, hogy hasson...


nekem nem hatott. clostis babánk van :)

15647. youlcsi (válaszként erre: 15645. - Bcicus)
2012. jan. 1. 20:36

mostanság rám is felugrott vagy 6 kiló :/ ki érti ezt?

persze állandóan megeszem a muki maradékait... na de ennyit?


19én megyek majd dokihoz... hátha kitalálunk valamit.

15646. youlcsi (válaszként erre: 15642. - Nitka)
2012. jan. 1. 20:35

Nitka!

nekem még nem volt vérzésem... igaz, Áron még hébe-hóba cicil (olyan naponta-2naponta 1x)

15645. Bcicus (válaszként erre: 15642. - Nitka)
2012. jan. 1. 16:29
Nekem nem nőv végén jött meg először SB még nem volt 7 hós akkor és még szopizott, azóta viszont nem akar sajna újra, pedig a hó eleji hormonjaim tökéletesek voltak.. Én nagyon elhíztam sajna szoptatás elején és a terhesség végén, most küzdök ellene, de egyenlőre kevés sikerrel.
15644. e33ecb08b8
2012. jan. 1. 16:20

Ja, és természetesen nagyon boldog új évet neked is, és mindenki másnak a fórumon. -)

Legyen olyan, amilyennek szeretnénk.

15643. e33ecb08b8 (válaszként erre: 15642. - Nitka)
2012. jan. 1. 16:19

Én ezekre nem tudom A választ, viszont kérdeznék tőled,

Neked hogyan jöt össze a baba? mármint biológialag értem.-))) arra vagyok kiváncsi, h milyen gyorsan, lassan a meforal szedésétől számítva? mit csináltál? diéta? torna ? gyógyszer? mennyire intenzíven? és kellett e egyéb segítség (closty stb.) légy szíves avass be, én 4 hónapja szedem a meforalt, és fogytam is, meg elvileg javult az IR-em, de a baba még nem jött össze.

15642. Nitka
2012. jan. 1. 14:06

Sziasztok!

Lányok (első sorban azok, akik hozzám hasonlóan nemrégen szültek, vagy nemrégen hagyták abba a szoptatást)... vagy végülis bárki, akinek van tapasztalata... :)

Szóval... Nektek terhesség után mikor volt az első menzeszetek? Én 8 hónapja szültem, 1 hónapja nem szoptatok.. és várom a csodát... Hogy a PCOS helyzet javult-é szülés után... hogy megjön-é magától... hogy segített-e a sok fogyás...

ja, és buék vagy mifene :)

15641. e6b1efa3e9
2011. dec. 30. 09:28
Sziasztok! Korábban írtam már a diane+metformin együtt szedéséről (illetve kérdeztem). Most az a helyzet, hogy abbahagytam végül mindent. De még elevitet sem szedek, meg barátcserjét sem... Kíváncsi vagyok, hogy lesz-e belőle terhesség. Mondjuk az igaz, hogy elég hülyén hagytam abba a diánét, ugyanis elkezdtem az aktuális havit, rá pár napra abbahagytam, mire nem sokkal utána még egyszer megjött (ugyebár a megvonánsos vérzés). Úgyhogy most ez van.. Van olyan érzésem, hogy februárig sikerülni fog... De tényleg, én ezt már nagyon régóta mondogatom, és mindig február mondtam (már fél éve is), sőt két évvel ezelőtt azt mondtam, hogy két év múlva februárban már férjnél leszek és útban lesz az első gyermekünk.. Olyan magától értetődő volt. Mint valami önjóslat. Hát most kiderül.
15640. bcc5d73bc6
2011. dec. 29. 23:00

Sziasztok!


Rég jártam erre. Most ott tartok, hogy 81ről lementem 68-ra, majd most ünnepek alatt 2 kg visszajött. Én ugye nem hittem az inzulinrezisztenciában, de ma sajnos kiderült, hogy az van.

Na most a kérdés, hogy szerintetek a Norbi update Ab mill lisztek jók vagy nem? Előre is köszi! Xilit és Nyírfacukor tudom hogy jók. Gyógyszertárban miket lehet kapni, és mi jó azok közül.

Tudja valaki, hogy az inzulin értéknél a mIU/L ÉS IU/L között mi a váltószám?

Mégegyszer előre is köszi!

15639. 1c92396beb (válaszként erre: 15635. - CsillagTM)
2011. dec. 28. 10:30

Nem PCOS hanem inzulinrezisztens.

Gyermekkoromban én nem tudtam megenni az édességeket, a süteményeket, mert mindig kihánytam. Ő úgyanígy reagál rájuk másfél éves kora óta.

❮❮ ... 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook