Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Most derült ki, hogy PCO-s vagyok. Ki tud róla valamit? Lehet még gyerekem? fórum

Most derült ki, hogy PCO-s vagyok. Ki tud róla valamit? Lehet még gyerekem? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 ... ❯❯
2012. jan. 23. 21:38
Hát nem tudom, körülöttem mindenki mindenféle betegséggel vagy egészségesen is ugyanúgy tornázott mint máskor.
15847. youlcsi (válaszként erre: 15844. - Yanett86)
2012. jan. 23. 21:36
az első trimeszterben egyáltalán nem ajánlott a torna. még terhestornára is csak betöltött 12hetesen ad az orvos beutalót!
2012. jan. 23. 21:15
Nekem minden PCOS ismerősöm tornázott végig. De ha nagyon aggódsz akkor ne tedd, kardio edzés alatt nem csak az ugrálást lehet érteni, lehet tempósan sétálni és szobabiciklizni is. És ha vékony a nyálkahártya akkor könnyebben leesik,mint vastagabbnál, tehát ez is egyénfüggő, de abban igazad van,hogy nem tudhatod,hogy akkor aktuálisan elég vastag-e ahhoz,hogy megtartsa.
15845. yanett86 (válaszként erre: 15841. - E33ecb08b8)
2012. jan. 23. 21:10
nem aggódod túl! Nekem elment volna a babám, ha rátornázok, minden ok nélkül a pozi teszt után barnás trutyi, irány doki és ott már azt mondták, hogy hajszál hijja, hogy lepottyanjon és hogy imádkozzak, adott gyógyszert, de nem sok jóval kecsegtetett és a kisfiam most lesz 1 éves a napokban! Nehezen jött össze és nehéz volt a terhesség is, nem feltétlenül van ez így, sőt remélem sokszor nem így van, de nem árt vigyázni! A próbálkozások alatt dokit váltottam, új doki közölte (aok alapján amit elmondtam neki), hogy valószínűleg volt már több sikeres beágyazódás mert van peteérés néha és meg is reped....csak leesik
15844. yanett86 (válaszként erre: 15843. - Titamilla86)
2012. jan. 23. 21:04
picit kontráznék PCO val veszélyeztetett terhes voltam, mivel nekünk más a hormonháztartásunk sok esetben nálunk nem elég a sárgatesthormon, amit sokszor nem vesznek észre a dokik! Ez azt jelenti, hogy a terhesség első 3 hónapjában nem ajánlott ugrálni azaz futni és a hasizom gyakorlat sem a legideálisabb, később ha nincs baj lehet tornázni! Teherbeesésért küzdve sem engedték, hogy tornázzak vagyis de igen a 1-14. napig, de aztán pihi! 1-14-ig nagyon jót tesz segíti a peteérést! Később viszont lepottyanhatnak a megtermékenyült peték!
2012. jan. 23. 20:53

Gida nem lesz gondja a babának tőle még a futás is mehet a 2.trimeszter végéig. Még hasizom gyakorlatoktól sem lesz bajod az egész első trimeszterben.

Jó hogy mondjátok ezt a Ca dolgot,mert nekem a d vitaminom rendben van (volt, most nem is nézetem,mert télen senkinek sincs rendben),szerdán megyek laborba akkor lehet ilyet is kérek.

15842. CsillagTM (válaszként erre: 15840. - Youlcsi)
2012. jan. 23. 16:44
én már olvastam Tűűről rosszat amúgy. ettől ftlenül valszeg szakértő, én is sok jót olvastam róla. csak van 1-2 furi dolog vele kapcsolatban meg az MM-mel, pl. ez a D-vitaminos dolog, h akiknek az segített, azok nem reklámozhatják.
15841. e33ecb08b8
2012. jan. 23. 14:54

LÁnyok, ti hogyan tornáztok miközben babára vártok? mármint úgy értem, h a ciklus második felében ugyanúgy nyomjátok a cardiós edzést, mint az elsőben? Én mindig azon izgulok h mi van a ha összejött a baba, a torna nem árt neki? Vagy túl aggódom?

Nyilván, amikor van pozi teszt, elgondolkodunk h hogyan tovább, de míg nem biztos, ti tornáztok?

Vagy az nem árt még akkor neki?

15840. youlcsi (válaszként erre: 15835. - CsillagTM)
2012. jan. 23. 14:32

nyilván nem egy idiótára gondolok... de ha egyszer valaki kezelni kezd, akiben bízol, akkor annak a szavát el kell fogadni.


mert úgy látszik, a nagytudású Tűű doki is (akié ismeretlenül is minden tiszteletem, rosszat még nem hallottam róla) lassan középszerű hozzánemértővé válik néhányak szemében...


de én ezen nem szeretnék vitázni... csak leszögezem: ha én anno okos topic-társakra hallgatok (nem csak itt... de 10ből 9nem ez volt a véleménye!), akik szerint emberiségellenes bűn volt, hogy beszedtem a clostit, akkor nekem most nem lenne a csodaszép nagyfiam... és lehet, nem a kistesón gondolkoznánk, hanem még mindig a sz@ros első pozitív tesztre várnék...

15839. CsillagTM (válaszként erre: 15838. - 1c92396beb)
2012. jan. 23. 12:33
ez nagyon furi, h nem kommunikálhatják...miért?!
15838. 1c92396beb (válaszként erre: 15836. - CsillagTM)
2012. jan. 23. 11:33

Nekem a Ca-t is a háziorvos írta fel, és ő küldött el havonat vérvételre, amikor nézték a Ca szintet.

Dr. Lakatos Péter azt írja, hogy a D-vitamin és a kalcium-anyagcsere zavara hozzájárulhat a folliculusfejlődés gátlásához a PCOS-ban.

Szintén ő írja, a D vitamin és Calcium együttes adagolását PCOS-ban.

Az én orvosom is az ő ajánlása alapján írta fel.De elküldöm privát a könyvből ezt a részletet.


Én teljesen egyetértek veled. Én is több orvosnál voltam. Mint írtam, még Tüü doktor alapítványát is felkerestem.

Az MM-ben is jártam, mégsem ők voltak azok akik segítettek.

Nekem pl. nagyon furcsa volt az, hogy mennyire lehurrogták azt a PCOS könyvet amit nem egy orvos írt, és többek között az alapítványuk szakmai háttárét biztosító Dr. Petrányi Gyula is jelentetett meg benne tanulmányt.

Persze azért megerősítést is kaptam a lányoktól az alapítványból, mert amikor kifejezetten rákérdeztem a D vitaminra, akkor mondták, hogy ők is kaptak, csak valamiért nem kommunikálhatják.

15837. CsillagTM (válaszként erre: 15834. - 1c92396beb)
2012. jan. 23. 00:45
nekem elküldöd priviben ezt a részletet?
15836. CsillagTM (válaszként erre: 15832. - 1c92396beb)
2012. jan. 23. 00:41

a Ca-t is háziorvos írja fel? és tőle kérhetem, h írjon rá vérvételi beutalót?


ha D-t szedek csak, az ugyanúgy hat attól, ugye?


és a Ca egyébként mire kell?


az Eucreas amúgy mit csinál azon kívül, amit a met is? szóval, mi a különbség?


most néztem amúgy, egészen pontosan 2011.02.23-i az utolsó terheléses eredményem...június óta szedek metet, és a hormonjaim november elejére (azaz 5 hónap alatt) teljesen megjavultak.

meg amúgy is, valamiért azt érzem, h én nagyon gyorsan reagálok mindenre...az endometriózisos műtét után is rohamosan gyógyulok...ciklusom napra pontos, amióta újra megjött (október)...szóval tényleg azt érzem, h a szervezetem igyekszik, és jó úton halad, ezért nem akarok adni "neki" egy újabb pofont.


(ja, progeszteron szintem: 135>437 nmol/L lett, az oké?)


az a baj, csajok, h én sehol nem tapasztaltam ilyen embertelen mértékű tudatlanságot ÉS érzéketlenséget az orvosoknál, mint ezeknél a női, hormonális betegségeknél. rengeteg nőtől hallottam/olvastam már, h öt helyen hat véleményt kapott -és nem poénból ment el ennyi helyre, hanem mert az első négy után nem javult-, plusz megalázták, elzavarták (ha olyan, mint pl. én: normál vagy alacsony BMI-indexű, nem szőrösödős), fogamzásgátlót írtak volna neki automatice...


és hát az a baj, h az ember ennyi doki ennyi különböző véleménye után, ja és a sok marhaság után, amit végighallgatott, baromira bizonytalan lesz és szkeptikus. "ő miért tudná, ha az eddigiek nem?", "vajon ez végre működni fog?", és tudjuk, h nem babra megy a játék, mert végzetes következményei lehetnek, ha félrekezelnek minket. ez nem egy orrvérzés, itt a jövőnk, az esetleges anyaságunk a tét!!! és így legyünk okosak...mi a jó döntés: ha bevállaljuk az adott kezelést? vagy ha a megérzésünkre hallgatunk? ha várunk? ha másik dokihoz megyünk?...és az óra ketyeg!!!


bocsi a kisregényért...csak ez így kijött. nem tudom, magatokra ismertek-e...mindenesetre engem ezek a gondolatok gyötörnek, mióta tudok a PCOS-ről és az IR-ről.

15835. CsillagTM (válaszként erre: 15831. - Youlcsi)
2012. jan. 23. 00:30

mikor először volt panaszom (2008 tavaszán, mikor abbahagytam a foggátlót és nem jött meg, majd az UH PCO-s szerkezetű petefészkeket mutatott), a nődoki ezt mondta -idézem-:

"abbahagyta a fogamzásgátlót, mikor még nem is akar gyereket?! maga hülye?! azonnal folytassa a szedését!!"


a következő vicces vélemény (2011 tavaszán, mikor -bár 2010 szeptemberétől nem szedtem bogyót- még mindig kimaradt a menstruációm): "maga tuti nem PCOS-es. nem szőrös, nem 100 kiló, akkor meg mit akar?!"


ha én így tettem volna, ahogy mondod, és maradtam volna az elsőnél, vagy akár csak ez utóbbi dokinál, szerinted most hol tartanék?!...

15834. 1c92396beb (válaszként erre: 15833. - Youlcsi)
2012. jan. 22. 22:36

Nemcsak nekem vált be, és nem is én találtam ezt ki.

Sajnos sok orvos nem foglalkozik azzal, ezek szerint még Tüü doktor se veszi figyelembe amit Dr. Lakatos Gábor más orvosokkal egyetemben leírt a PCOS című könyvében, melyet a SOTE jelentett meg, és amely orvosok számára íródott.

Az is sajnálatos, hogy Tüü doktor bár a PCOS Szívűgy Alalpítvány alapítója és vezetője az alapítványával együtt sehol sem kommunikálja a D vitamin és Ca fontosságát, pedig az alapítvány önkéntesei közül sokan nem a Merckforminnak, és nem az Eucresasnak, hanem a D vitamin és Calcium együttesének köszönhetik babájukat.

Több taggal is találkoztam egyik rendezvényükön, és ők elmondták, hogy bár többször kérték, hogy kerüljön ez fel mind az alapítvány honlapjára, mind a kiadványaikban, ez mégsem szereplette a vezetőség.

Így többen otthagyták őket.

Szívesen bemásolnám neked ide a már említett könyvből az ide vonatkozó részletet, de biztosan reklámnak minősülne, és törölnék, ezért fölöslegesen nem írom le.

DE te magad is utána nézhetsz, és akkor nem írod azt, hogy felülbírálok egy orvost, mert nem én találtam ki.

15833. youlcsi (válaszként erre: 15832. - 1c92396beb)
2012. jan. 22. 22:25

én elhiszem, hogy neked bevált a d-vitamin meg a kalcium... de sztem meg az a felelőtlenség, hogy ismeretlenül felülbírálsz egy orvosi döntést, és egy idegennek gyógyszerszedési tanácsokat adsz.


nem kell reagálni, kaptam már többször ezért a hozzáállásomért a fórumokon... de ezt én nem olvasom tovább.


jó éjt!

15832. 1c92396beb (válaszként erre: 15826. - CsillagTM)
2012. jan. 22. 22:20

Hát elég felelőtlenség úgy váltani egy gyógyszert, hogy előtte nincs terheléses inzulin.

Akkor mi alapján?

Nekem úgy váltották át, hogy csináltattak terheléses inzulint, és hormonokat is.

Mind a kettő rossz lett.

Én biztos, hogy maradnék a Met mellett, és szedném a vitaminokat, így, hogy a hormonjaid jók.

1500 mg Calciumot kaptam melléje, de ennél a mennyiségnél havonta ellenőrizték a vérben lévő Calcium szintet.

Van akinek már 2-3 hónap után hat a D vitamin másnak kell a félév.

Meglátod, hogy sokat fog segíteni!

15831. youlcsi (válaszként erre: 15830. - CsillagTM)
2012. jan. 22. 22:14
hát, én ezért mentem csak 1hez... így nem mondanak 8félét... csak 1 véleményt ismerek, abban bízom... és az eredménye is megvan :)
15830. CsillagTM (válaszként erre: 15825. - Youlcsi)
2012. jan. 22. 22:04
hát sajnos én már rohadt szkeptikus vagyok dokik terén...főleg, mivel mind mást mond...
15829. CsillagTM (válaszként erre: 15822. - Csillag80)
2012. jan. 22. 22:03
okés!
15828. CsillagTM (válaszként erre: 15824. - Titamilla86)
2012. jan. 22. 22:03
ühüm...
15827. CsillagTM (válaszként erre: 15823. - Bcicus)
2012. jan. 22. 21:59
persze, értem...
15826. CsillagTM (válaszként erre: 15821. - 1c92396beb)
2012. jan. 22. 21:58

nekem azzal indokolta asszem, h előző ciklusban 10 napig véreztem menstr. előtt. de utána meg is műtöttek...

most csak 3 nap pici pecsételés van (már ha hnap is lesz, holnapután kell megjönnie), 2hét 2*1000 NE D3-vit. után. nekem ez reményteli...


ja amúgy terhelt vércukor+inzulin utoljára tavasszal volt nézve, még a met kúra előtt...szal fogalmam sincs, most h állnak az értékeim.


kérdés: akkor sztetek nagy hülyeség, ha még egy ciklusban csak a metet szedem (meg a D3-at, 4-5*1000NE-t, meg a Femibion800-at) az Eucreas helyett?

a hormonjaim amúgy tökre helyreálltak, ha ez számít.


Ca-t mit, mennyit szedtél amúgy?

15825. youlcsi (válaszként erre: 15820. - CsillagTM)
2012. jan. 22. 21:57

én beszedném...

ha az én orvosom nekem valamit -bármit- felír, azt beszedem. nyilván nem véletlen adja.

mellékhatás? az bármelyik gyógyszernél lehet, előfordulhat... de lehet, hogy semmi nem fog történni.

2012. jan. 22. 21:05
Nem kell ennyire megijedni, a metnél is van olyan akinek még rosszabb értékeket csinál,mint a kezdők. Ha gáz van, észre fogod venni, nem véletlen,hogy 3 hónapos kontrollra hívnak.
15823. Bcicus (válaszként erre: 15820. - CsillagTM)
2012. jan. 22. 20:47
én az eucerast szedném ha azt írták fel, az, hogy valakinek nem vált be nem jelenti azt, hogy neked sem fog.
15822. csillag80 (válaszként erre: 15820. - CsillagTM)
2012. jan. 22. 15:52
én ugyan nem szedek Eucreas-t, de szerintem az, hogy egy embernél ilyet okoz - ami persze nagyon rossz az illetőnek - az nem jelenti azt, hogy mindenkinél ilyen hatása lesz. Kérdezd meg Hajnát az inzulinrezisztenciás topikon, úgy emlékszem, ő is ezt szedi, az már 2 vélemény :-)
15821. 1c92396beb (válaszként erre: 15820. - CsillagTM)
2012. jan. 22. 14:35

Miért írta fel az Eucreast? Mit mondott? Mi indokolta, hogy azt kell szedned és nem elég a Met?

Nekem annak idején azért adták, mert a Closty nagyon elrontotta a szépen helyrehozott inzulint és a Met már nem volt elég.

A Closty annyira lerontta a dolgokat, hogy 2X850 Met helyett már 3X1000 Metet kaptam, de ez sem volt elég, mert fulladásos tüneteim is voltak, mint aki aszmás.

Ezért tértek rá a Metre, amúgy Closty előtt simmán elvoltam a Mettel.

Viszont az Eucreassal minden rosszabb lett, de ahogy el kezdett hatni a D vitamin és a Ca(vérvétel is igazolta), úgy újra jó és elég lett a Merckformin, ahogy meg jobban teltek fel a D vitamin "raktárak" csökkenteni is kellett a Met adagját, végül teljesen elhagyhattam.

15820. CsillagTM (válaszként erre: 15817. - 1c92396beb)
2012. jan. 22. 14:28

váááá:SSS na most mit csináljak?! már kiváltottam 1 havit...mondjuk az a legkevesebb, lesz.rom, de kedden akartam elkezdeni beszedni...mit csináljak szerinted, szerintetek?! szedjem tovább a metet, figyelmen kívül hagyva, amit Tűű mondott, vagy szedjem be az Eucreast?

a D3-at mindenképpen szedni fogom, napi 3-4000NE-t, de lehet, h egy hónapig 5000-et, ha sztetek az nem sok, h beraktározzak...és nagyon drukkolok neki, h most összejön a baba...de mellé...met v. eucr.?!...jajj...

15819. 1c92396beb (válaszként erre: 15818. - Youlcsi)
2012. jan. 22. 14:28
A belgyógyász is ezt mondta.
❮❮ ... 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook