Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Most derült ki, hogy PCO-s vagyok. Ki tud róla valamit? Lehet még gyerekem? fórum

Most derült ki, hogy PCO-s vagyok. Ki tud róla valamit? Lehet még gyerekem? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... ❯❯
15878. Sugibugi85
2012. máj. 28. 18:25

Én kb fél éve tudtam meg, hogy PCOS vagyok, addig nem is hallottam róla.Segítségeteket szeretném kérni,mert teljesen tanácstalan vagyok. Röviden leírom, hogy hogyan találtam ide hozzátok:

27 éves vagyok Győrben élek. 14 évesen menstruáltam először de soha nem volt rendszeres.Ezért 18 évesen fogigátlót írt az orvos .Szedtem is 24 éves koromig egészen addig míg a mellemben egy csomot nem tapintottam és abba nem hagyatták velem a gyógyszert.Hála istennek a mellemmnek talán nincs semmi komoly baja azóta is rendszeresen járok vele kontrollra.

Szóval azóta nem szedek gyógyszert és persze a mensim néha néha jelentlezik úgy 3-4 havonta talán. Minden évben jártam nőgyógyászhoz rákszűrésre és persze mindíg mondtam h alig menstruálok amire ált. Norkorutot szoktak felírni ( mivel az évek alatt több dokinál is jártam) és ezzel elintézték, mivel attól mindíg megbetegedtem és azt mondták, h nincs nagy baj mert ezek szerint nem álltak le a petefészkeim, ha majd gyereket szeretnék akkor rendezik a ciklusomat.

Ez így ment egészen tavaly novemberig,amikor egy másik nőgyogyihoz mentem a problémámmal.Ő megvizsgált és elküldött 1 hormonvizsgálatra. Aminek az eredménye kimutatta a PCOS-t.Annyit mondott, hogy ír fel 1 fogamzásgátlót és ajánlotta ezt a honlapot+a mozgást és h ezzel nem igazán ő foglalkozik hanem az ednokrinológus.Én persze semmit sem tudtam addig erről a betegségről, de hála az égnek a fogigátlót nem írattam fel mert mondtam, h megkérdezem a sebésztől akihez járok h szedhetem e a mellem miatt. Azóta bujom a netet h többet tudjak meg erről a dologról és így utólag rájöttem h jobb is h nem kezdtem el szedni.

Annyit még el kell mondanom h nem vagyok túlsúlyos 58 kg vagyok és 160 cm, max 4 -5 kgt szeretnék leadni és gyermeket sem szeretnék még kb 3 évig.

Én ahogy egyre jobban elmerültem a témában rájottem h mitől is vannak a problémáim a hajhullás a pattanásos bőr főleg a hátamon és persze a menstruáció hiánya,emellé még jön az egyhe szőrösödés is. Szóval szinte az összes tünetem megvan de hála az égnek még nem olyan durván csak minimálisan.

Elmentem a háziorvosomhoz aki mellesleg belgyógyász is h kérjek beutalót endokrinológushoz. Megmutattam neki a hormonvizsgálatom eredményét amire ő annyit mondott h ez nem vészes és h ezzel nem kell ek-hoz menni, meg ő csak akkor ad beutalót ha viszek neki egy uh-t a cisztás petefészkemről. Szóva nem jártam sikerrel.

Jelenleg ott tartok h egy másik nőgyogyitól sikerült beutalót szereznem IR vizsgálatra, amire jövő héten megyek.

De most teljesen tanácstalan vagyok,mert ő azt mondta h ha megvan az eredmény ne hozzá menjek vissza hanem menjek BP-re ahhoz a dietetikushoz akit ajánlott és tartsam be a diétát.

Bocsi h ilyen sokat írtam kicsit elszaladt velem a ló

Az első kérdésem az lenne ha meglesz a vizsgálat eredménye honnan tudom h IR-s vagyok e vagy nem? Meg van jelölve a tartomány a laborleleten mint a sima vérvételnél?

A másik h mit csináljak h megjöjjön végre a mensim mert megint már lassan 4 hónapja nincs semmi és olyan feszült vagyok és a közérzetem is rossz?

Elkezdtem sportolni heti 2szer kardiozom 50 percet és emellett napi szinten kutyát sétáltatok min 45 percet.Ez elég mozgásnak vagy még kell többet is mozognom?

A kajánál pedig probálom a salátákat előtérbe helyezni és az édességet mellőzni.

Ja és nekem van még egy nagy problémám amit előttem senki nem írt, egyszerűen nem kívánom a szexet. Ez lehet a PCOStől? Kb havi 1 szer van pár nap mikor majd megőrülök a szexért és utánna pedig eszembe sem jut egyszreűen nem akarom.Ez még elég kellemetlen számomra mert a párom viszont kíván és olyan rossz neki mindig ellent mondani pedig szeretem nagyon.

Mégegyszer bocs h ilyen sokat írtam és remélem tudtok tanácsot adni nekem!

15877. CsillagTM (válaszként erre: 15876. - Titamilla86)
2012. ápr. 17. 16:15
hát, a hugim csóró diák...:S
2012. ápr. 17. 15:59
A másik fórumon Welkin is Miskolci mégis az MM-be jár. Első alkalommal odament utána távkonziban küldi email-en az eredmények a doki meg vissza. De szerintem 3-4 havonta 1-2 alkalmat (ha a vérvételt is ott nyomod) túl lehet élni.
15875. Bcicus (válaszként erre: 15874. - CsillagTM)
2012. ápr. 17. 15:13
Akkor muszáj lesz magánba, mert szinte tuti szerintem a pcos.
15874. CsillagTM (válaszként erre: 15873. - Bcicus)
2012. ápr. 17. 14:43
nem tud elmenni sztk-s alapon (Miskolc)...:(
15873. Bcicus (válaszként erre: 15871. - CsillagTM)
2012. ápr. 17. 14:38
Fogigátlót nem szed vagy szedett. Nagyon sanszos a pcos, nagyon magas a tsh-ja is is mivel te is pcos vagy, nagy esélyel lehet ő is. Mindenképpen nézessetek egy terheléses cukor+inzulint valahogy és egy 3. napi hormonsort.
15872. a305cbacd8 (válaszként erre: 15871. - CsillagTM)
2012. ápr. 17. 08:58
A vérszegénység nálam is megvolt mindig is, amióta az eszem tudom. Bármrnnyire is érdekes nekem a terhesség alatt rendeződött. A szülés után vissszaesett a hemoglobinom. Lehet van összefüggés a PCOS és e között. Sajnos nálam is ezt diagnosztozálták nemrég.
15871. CsillagTM
2012. febr. 6. 23:53

erre tudtok vmi okosat?


húgom, 21 éves, 172 cm, 51 kg


Se glükóz: 5,28 mmol/l

FSH: 5,1 mU/ml

LH: 15,51 mIU/ml

(ciklus 12. napja - 40 nap körüli vagy afölötti, rendszertelen ciklusok)

TSH 3 GEN: 4,31 mIU/mL

prolaktin: 8,96 ng/mL


az FSH-LH arányt nemtom, mert nem ua. a mértékegység...


ja és haemoglobin: 101 g/l (azaz keményen vérszegény)


mit gondoltok? lehet PCOS? IR-ről semmit nem tudok, nem adnak neki beutalót az Se glükóz alapján. PCO-ja volt régen, de már tiszta az UH, sehol semmi kóros.

milyen beutalót kérjünk neki? én erőltetném a terheléses vércukor+inzulint, meg a progit, a 3-4. napi FSH-LH-t...de nem akarnak neki semmit adni. azt mondták, az egyetlen para, h vérszegény, és szedjen vasat, meg multivitamint..

15870. titamilla86 (válaszként erre: 15866. - Dcbc0b4041)
2012. jan. 26. 21:11
Leírnád nekünk azért az inzulin eredményeidet meg esetleg vércukor, tsh. Amúgy az a diéta amit csinálsz nem tudom mire jó,de PCO-ra tuti nem.
15869. Bcicus (válaszként erre: 15866. - Dcbc0b4041)
2012. jan. 25. 22:18
Én lasú ch? Tészta kenyér?
15868. 1c92396beb (válaszként erre: 15867. - Dcbc0b4041)
2012. jan. 25. 21:28

2 évvel ezelőtt amikor kórházban voltam, találkoztam két olyan pcos-sal akiknek a drilling után rögtön sikerült a baba.

Mielőtt a Merckformint el kezdték volna adni pcos-ra, a SOTE-n több ilyen laparoszkópos műtétet is végeztek, és 56%-os volt a teherbeesési arány a pcos nőknél.

15867. dcbc0b4041
2012. jan. 25. 21:09
és miért épp a drilling?
15866. dcbc0b4041
2012. jan. 25. 21:08
10kg ot fogytam 8 hónap alatt most vagyok 53 kg, szinte csak vizen zöldségen élek:) meg hal sok paradicsom és mozarella, szóval keményen tartom:)
15865. 1c92396beb (válaszként erre: 15864. - Dcbc0b4041)
2012. jan. 25. 21:07

Mielőtt döntenél e kettőt illetően, nézesd meg még a D vitamin szintedet is.

Ha az is rendben van, akkor én biztos a drilling mellett döntenék.

Arról viszont nem írtál, hogy a diétát és a mozgást mennyire tartod, mert ha nincs is IR-ed ez a kettő akkor is fontos.

15864. dcbc0b4041
2012. jan. 25. 20:58

Sziasztok!

Lenne pár kérdésem. Poliszictás ováriumom van. Nincs IR-em, hormonjaim rendben,kicsit a ciklus 2. fele bajos de nem vészes.

Nincs mensesem csak ha gyógyszerrel meghozzák. Closti-ra nem reagálok.


Mi a tapasztalat mi szokott babához vezetni egy ilyen helyzetben??? Merional injekció vagy drilling? Ez a 2 variáció lett felajánlva.

Szerintetek?

15863. Bcicus (válaszként erre: 15862. - 937a2a883a)
2012. jan. 25. 20:08
ügyes vagy. Lehet akár ettől is a fejfájás majd elmúlik.
15862. 937a2a883a
2012. jan. 25. 17:15

Sziasztok!

Már rég írtam ide :) Képzeljétek,sikeresen fogytam 22 kilót.Biztos a fogyi is hasznos volt,de tuti a gyógyszer is segített.Most a dokim megemelte az adagot.Eddig napi 1000 mg-ot szedtem,most 2000-et szedek.Szerintetek fájhat ezért a fejem?Mert kb azóta fáj,amióta többet szedek,kb 2-3 napja.De lehet,hogy csak front.Bár nem szoktam sose megérezni,de mostanában folyamatosan változik akár 1 napon belül is a meleg-hideg front és lehet már megérzem.Majd csak júliusban megyek vérvételre,kíváncsi leszek mint mondanak.

15861. e33ecb08b8
2012. jan. 24. 20:23
Nekem a barátnőm ment el Tűűhöz az énunszolásomra, igaz ugyan h nem konkrétan baba és PCO ügyben, de léeg nagy gebasz van nála pm. probléma, irritábilis bélszindróma, sejt burjánzás és még egy csomó csúnyaság kapcsán, és amikor bnőm elmondta telefonban h hol tart és mennyire kétségbe van esve Tűű egy héten belül adott neki időpontot, és azóta is nagyon figyel arra, hogy mindent időben menjen, arról nem is beszélve, h baromira körültekintő. Szóval az embersége ott abszolút jelen volt.
15860. Bcicus (válaszként erre: 15858. - CsillagTM)
2012. jan. 24. 19:32
Ezt ő tudja. Sokaknak beválit már a váltás. Nekem nem kellett váltanom így nem ismerem annyira.
15859. 1c92396beb (válaszként erre: 15857. - Titamilla86)
2012. jan. 24. 19:23
Én úgy tudom, hogy belgyógyász és gasztroenterológus adhat erre beutalót.
15858. CsillagTM (válaszként erre: 15856. - Bcicus)
2012. jan. 24. 17:37

szted miért adott nekem eucreast? mármint komolyan érdekel a véleményed, mert én bizonytalan vagyok.


arra alapozta, h előző menstr. előtt 10 napig véreztem (ami után megműtöttek, de ezt is mondtam neki). amúgy a hormonok okék, és terhelésem nem is volt majd' egy éve. az eucr. pedig kemény gyógyszer...


az más kérdés, h egyelőre be se szedhetném, mert aki műtött, mondta, h amíg nincs meg a szövettan eredménye, addig az utókezelést se tudjuk vele megbeszélni, és addig nehogy váltsak gyógyszert.


amúgy ne értsetek félre, nem gondolok semmi extrát Tűűről. nem istenítem, nem ítélem el - nem ismerem.

meg el is határoztam, h magamra alapozom a gyógyulást, meg a Jóistenre :) (vitaminnal és metforminnal megtámogatva :D)

2012. jan. 24. 17:28
Az ételintoleranciára ki írhatja ki a vizsgálatot? Mert azért az húzós lenne,ha mindenre magánlaborban teszteltetnék.
15856. Bcicus
2012. jan. 24. 16:12
Én nem így látom Tűű doki mindent megtesz a mai napig, hogy mindenkinek lehessen spontán babája, rengeteg ismerősömön segített már és rajtam is, nála tiszteségesebb doki nem sok van.
15855. CsillagTM (válaszként erre: 15852. - 1c92396beb)
2012. jan. 24. 15:06

hát azért az szomorú, ha Tűű így megváltozott. legalább egy fizetős helyen lehetnének korrektek. bár ha belegondolok, logikus...hiszen ott van a legnagyobb üzlet, pl. ha tényleg szerződésben állnak lombikozós cégekkel.


amúgy nekem a D-vitamint magától nem is mondta. csak mikor mondtam, h szedek, akkor mondta, h nyugodtan folytassam, és szedhetek 2*1000 helyett 3*1000-t is. (ehelyett fogok 4*1000-et sztem :P)

15854. 1c92396beb (válaszként erre: 15850. - E33ecb08b8)
2012. jan. 24. 13:33

Amikor összejött a baba én akkor is folytattam a tornát konditeremben kardioztam.

Annyi különbség azért volt, hogy akkor már nem másfél órát voltam ott, mint előtte, hanem csak 40 percet.

Én nem szedtem Metet, a doki azt mondta, hogy egy 35-40 perces torna naponta egy Metnek felel meg.

Most már, hogy nagyobb a pocakom nem tornázok, csak sétálok.

Ha jó az inzulin, és más probléma nincs, vérezgetés, gyenge megtapadás, akkor lehet tornázni.

15853. 1c92396beb (válaszként erre: 15851. - Aniho)
2012. jan. 24. 13:29

Nagyon sajnálom!

Nézettél ételintolleranciát?

A vetélések mögött sokszor ott van.

15852. 1c92396beb (válaszként erre: 15842. - CsillagTM)
2012. jan. 24. 13:26

A legnagyobb baj, hogy itthon nincs egységes konszenzus a PCOS és IR kezelését illetően.

Külföldön ha valakiről kiderül, hogy IR és PCOS, akkor a D vitamin szűrésen túl, még ételintollerancia vérvételt is csináltatnak 200 féle élelmiszerre, mert nagyon sok IR-es betegségének hátterében ételintollerancia is van.

Az igaz, hogy sok a laktozérzékeny, és kis számmal vannak lisztérzékenyek is, de van ismerős akinek ezek közül egy sem volt. Angliában csinálták a tesztet, és olyan derült ki, hogy érzékeny az eperre, a káposztára, a sütőtökre, és még vagy hét fajta zöldségre.

Azokat kihagyta az étrendjéből, és utána helyrejött az IR és babás is lett.

A dietetikusok itthon mindenkit aki IR-es egy kalap alá vesznek.


De, hogy reagáljak arra is amit írtál.

Nos, az MM "filozófiája" amióta átköltözött a Móriczról eléggé megváltozott.

Tüü doktor is kezdetben más volt. Mindent megtett azért, hogy a betegek ne kelljen lombikra és inszemre menjenek. Olyan volt mint aki megy szembe az árral. Voltam több közönségtalálkozójukon is, és én is jártam az MM-be.

Szóval a kezdet kezdetén ő nem ilyen volt. A lányok is hasonlóról számoltak be. Aztán megváltozott, nyitottak a meddőségi intézetek felé. (korábban éppen azért jártak hozzá az emberek és én is azért mentem oda, mert ők a természetesség és a gyógyulás hívei voltak). Akkor pl. Eucreast még senkinek sem írt fel, mindenki csak a Merckformin valamilyen változatát kapta, plusz D vitamint.

MOst már meddőségi intézetek szakemberei is rendelnek ott, és az Eucreast állítólag azért adják, mert hamarabb hat mint a Met, és így mehetnek lombikra. Más kérdés, hogy sok lombik így sem sikerül, mert hát a természetet azért nem lehet megerőszakolni.

Szóval nemcsak a D vitamin kérdésében van változás.

Több lány is azért hagyta ott az alapítványt. Na meg azért, mert amikor kiderült, hogy az alapítvány volt vezetője egyben az MM csapatának a tagja is, akkor azt érezték, hogy az alapítvány csak az MM reklámozására lett létrehozva.

15851. Aniho
2012. jan. 24. 13:22

Sziasztok!

Rég írtam, gondoltam megosztok veletek néhány új tapasztalatot, hátha hasznos.

Nos, túl vagyok a 4. terhességemen, ez a baba is 5 hétig bírta :( Az IR és a PCOS mellett pajzsmirigy alulműködésem is van. Fél évig csak diétával próbáltam rendezni magam, nem szedtem semmit. az IR javult, de még mindig magas. 2 hónapja kezdted visszajönni a régi tünetek, puffadás, fáradtság stb, így pár hete megint kivizsgáltak. Akkor állapították meg a p. alulműködést. 3 hete elkezdtem szedni a Merckformin XR-t, mert a doki szerint a vékony lányoknál egy idő után már nem elég a diéta, megáll a javulás. Így is volt, ezért hajlottam a gyógyszerre és pajzsmirigy hormont is kaptam (thyroxin). Most épp várakozok, mert nem érzek semmi javulást, már a napi 180 g CH adagomat is nehezen tudom megenni és híztam is 1 kg-mot diéta mellett :(

A PCOS -s lányoknak viszont nagyon ajánlom az Aviva tornát, ugyanis én elkezdtem csinálni, és az orvos is elámult, hogy 1 hónap alatt fele annyi cisztám volt csak. Tudom, a PCOS nem csak a cisztákról szól, de azért az nem árt, ha nincs az embernek 15-20 cisztája :) Szóval, az Aviva ezügyben tényleg sokat segít, és csak heti 2X fél óra, ki lehet bírni. Állítólag a pajzsmirigyre is jó.

Én a kardio-t sajnos sokszor ellustázom, pedig vettem egy sífutó gépet, mert nincs időm konditerembe járni. Egy darabig rendesen csináltam, napi fél-1 órát,TV előtt, de az idén még nem mozogtam :( Most próbálom megint rávenni magam, csak a legutóbbi vetélésem kicsit a földhöz vágott, és semmihez sem volt kedvem.

Én most már elgondolkozom az inszemináción, bár szerettem volna "normálisan" teherbe esni. Van valakinek itt inszemes babája? Amúgy 3 éve próbálkoztunk már, fél éve derült ki az IR, azóta diétázom. A doki azt mondta, van, akinek 1 év kell, hogy diétával, gyógyszerrel összejöjjön.

15850. e33ecb08b8
2012. jan. 24. 05:28

És egyébként, akkor ki hogyan oldja meg a tornát, ami ugye meg kötelező PCO-nál?

Gondolom tit te tornázol, bár ti nem babára "dolgoztok" most.

A többiek?

15849. e33ecb08b8
2012. jan. 24. 05:27

Nos, én spinningelek, az elég kemény kardiós edzés, bár nem kifejezetten hasazós, inkább láb és fenék, de mindig aggódom.

Köszönöm a válaszokat.

❮❮ ... 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook