Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Most derült ki, hogy PCO-s vagyok. Ki tud róla valamit? Lehet még gyerekem? fórum

Most derült ki, hogy PCO-s vagyok. Ki tud róla valamit? Lehet még gyerekem? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... ❯❯
2012. júl. 11. 23:42
Oké, én nem vitázom, drukkolok :)
15967. youlcsi (válaszként erre: 15965. - Titamilla86)
2012. júl. 11. 21:09
hát én meg egyszerre kaptam a metet és a clostit. illetve utóbbi előtt norcolutot. szóval nem hogy védekezni, de kifejezetten belehúzni kell :D
15966. Bcicus
2012. júl. 11. 17:43
Én is úgy tudom, hogy az első 3 hónapban általában ajánlott védekezni. De mi az, hogy 3 hónapig kell szedni és ha nem jó váltanak. Általában 3 hó után kezd el csak igazán hatni.
2012. júl. 11. 17:41

Csakhogy te is tudod,hogy met-től nincs pé-dm a met ilyet nem vált ki. Én már régen menstruáltam 28 napra mire kaptam olyan hormonokat illetve inzulint ami egy terhesség megtatásához is elegendő. Hidd el,hogy nem gonoszságból vagy irigységből mondom, csak nem akarok neki rosszat. Nekem a legtöbben azt mondták és az orvosom is,hogy védekezni kell az első 3 hónapban.

A terhesség létre jöhet,de ha a hormonok nem tudnak megfelelően növekedni, akkor beágyazódás nem lesz vagy lesz és korai vetéléssel zárul. Ez nem az Ő hibája,bár elolvasva amiket írt az orvosa sincs éppen toppon a dologgal kapcsolatban,de az azért tény,hogy ez a gyógyszer nem arra van,hogy 3 hónapig szedem terhes leszek azt kész. Ez így butaság és veszélyes is lehet, a hirtelen elhagyott gyógyszertől terhességi cukorig elég sok minden kialakulhat.

15964. youlcsi (válaszként erre: 15963. - Titamilla86)
2012. júl. 11. 13:37

amit kell (progi), lehet pótolni (általában kell is, attól függetlenül, milyen régóta szedi az embre a metet), a többi (lh, fsh) meg úgysem kell a terhesség megtartásához.


ez így sarkítva van... de azért az, hogy nekem egy gyógyszertől van pé-m, nem sok köze van ahhoz, hogy a terhesség (ha egyáltalán létre jön) kimenetele mi lesz.


azt inkább el tudom képzelni, hogy ha annyira még nem stabilak a hormonok, akkor pl nem tud beágyazódni... vagy gyatra minőségű a sárgatest (de ugye ez pótolható)... viszont így nem jön létre a terhesség sem.

2012. júl. 11. 13:22
Én azt tudom amit az orvosom mondott. Azért,mert hirtelen ugranak meg a hormonok ,de nem stabilak annyira,hogy egy terhességet megtartsanak. Nem hiszem,hogy viccből mondanék. De oké nem szóltam, legyen nektek igazatok.
15962. youlcsi (válaszként erre: 15958. - Ildikó008)
2012. júl. 11. 13:15
drukkolok!
15961. youlcsi (válaszként erre: 15957. - Titamilla86)
2012. júl. 11. 13:15

ugyan, miért lenne valószínűbb a vetélés a met megkezdése utáni első 3 hónapban? ez a védekezés komoly???


sokat ismerek, akik 2 hónapon belül babásak lettek... és egyet sem, akinek emiatt ment volna el a babája.

2012. júl. 11. 12:43
Arról nem is beszélve,hogy a speciális diéta nélkül ártani is tud a met. Ez egy kicsit összetettebb, komolyabb és nem mellesleg életre szóló dolog, 3 havi gyógyszer szedésnél. Félre ne érts én nagyon örülni fogok neki ,ha sikerül a baba és ha meg is marad, csak ismeretlenül is féltelek,mert úgy látszik,hogy a dokid nem ért ehhez a dologhoz.
2012. júl. 11. 12:40
Dehogy az a lényeg. A met az inzulinháztartásra hat csak közvetetten hat a hormonokra, ez nem peteérést segít elő, vagy hasonló. Nem terhesség hozó gyógyszer, emberek évekig évtizedekig szedik.
15958. Ildikó008 (válaszként erre: 15957. - Titamilla86)
2012. júl. 11. 12:33
Nekem pont azért írták fel ezt a gyógyszert, hogy terhes legyek. 3 hónapig kell szednem és ha nem leszek terhes írnak fel másikat. Nem mondta a doki, hogy védekezni kell, hisz az a lényeg, hogy terhes legyek!!!!!!!!!
2012. júl. 10. 21:42
Hát remélem még nem baba mert az elég necces lenne. Nem mondták,hogy a met szedésének első 3 hónapjában még védekezni kell? Ilyenkor a hormonok hirtelen javulnak,de csak látszatra egy terhesség nagy valószínűséggel vetéléssel járna. A hormonok változása miatt is érezhetsz fájdalmat a melledben, lehet menzi készül, sok oka van ennek,de az biztos,hogy a met-nek 40 az semmi,majd fél év akkor lesznek jól mérhető változások. Diétát ( a speciális Ir-est) remélem tartod és akkor valóban lesz is javulás, anélkül a met csak ront az állapotodon.
15956. Ildikó008
2012. júl. 10. 12:12

Sziasztok!



Én már 40 napja Meforal 1000 mg gyógyszert szedek és még azóta sem jött meg. Pár napja fáj a bal mellem, de ma már a jobban is érzem a fájdalmat.


Szerintetek meg fog jönni, vagy már baba van odabenn?

2012. júl. 6. 09:00

Semmi probléma, a meleg mindenkit megvisel.

Értem a logikáját,de az elvét nem, Te gyakolatilag (IR-es fejjel gondolkodva) csak gyorsan felszívodó ch-t eszel, mert a húsban, a zöldségek nagy részében nincs mérhető mennyiségű ch. Én ha csak gyümölcsöt ennék egész nap éhes lennék. És látom már,hogy az én nagy problémám itt egyrészt az lenne,hogy nincs szilárd táplálék, ami köret, a zöldség nekem kísérő nem köret, nyilván át lehet állni erre is. A másik, hogy szinte mindent magadnak csinálsz, én ezt mikor munka van nem tudnám felvállalni. Egyszerűen annyi időm nem lenne,hogy darálgassak, rakosgassak, kavargassak mindent, de hiszem,hogy ez is csak szervezés kérdése.

Én továbbra is az első hsz-om végét mondanám.

15954. Molitva (válaszként erre: 15953. - Molitva)
2012. júl. 6. 00:23
Alkalomadtán folytatom, most mennem kell... elnézést az ide-oda ugráló gondolatokért, fáradt voltam,ráadásul siettem...
15953. Molitva (válaszként erre: 15951. - Titamilla86)
2012. júl. 6. 00:10

Bocsi, hogy rövid leszek, nem érek rá sajnos, de igyekszem lényegre törő lenni.

A paleo lényege pont az, hogy nincs CH-számolgatás, azon kívül, hogy nem eszünk gabonát, tejet, cukrot, hüvelyest (lektin tartalma miatt), burgonyát (szaponin tartalma és magas ch-tartalma miatt) és előrecsomagolt termékeket, nincs megkötés mennyiségileg, csak arányaiban. Mindegy mennyit eszünk, a lényeg, hogy 70% fehérje (hús, tojás, zsír) és 30% zöldség-gyümölcs legyen az arány.


Azt szokták mondani, hogy ha valaki beteg, és meg akar gyógyulni, vagy nagyon sok a feleslege, jó, ha a napi CH mennyiség 50 gr, de ha nincs bajod, lehet ez 150 gr is... gyakorlatilag gyümölcsből(zöldségből) jön össze a Ch, én nassolni pl. aszalványokat szoktam (magam aszalom, így olcsó), amiket pl. cukrosoknak nem is ajánlanak. De bármelyik gabonánál jobb és egészségesebb, hisz vitamintartalma megmarad (40 fok alatt van aszalva, így a gyümi "élő" marad), és lehet, hogy magas a gyümölcscukor-tartalma, de a természetes úton bevitt fruktóz(a glukóz-sziruptól óvjon meg bennünket az Isten...) teljesen másként viselkedik a szervezetben, mint a finomított szénhidrát, bár bizony az is emeli az inzulint, tehát IR-ben megfontolandó. Jelentem, nekem semmi bajom tőle (nincs remegés, szédülés, ájulásérzetem, mint régen, mikor az inzulin "lepottyantotta" a cukorszintemet), pedig IR-em volt...

REggeli... hát igen, minden szokás kérdése... nem muszáj kenyeret sütni, ha mégis sütök, beérem a Kalifa lenmaggal (125 Ft/250 gr) és a szezámmaggal (290/250 gr), és ezekből kb. 4-5 kanálnyit kell ledarálni két főre egy reggelihez, tehát sokáig kitart, így még olcsóbb is a bolti kenyérnél.

Lehet enni kolbászt, töpörtyűt, hagymával, ubival, paprikával, lehet enni tojást ezerféleképp, grillezett zöldségekre ütve, főve, rántva, pizzaként, de lehet sütni kalácsot, melyet megehetsz kakaóval (valamilyen magból, a legjobb a hántolt mandulát forró vízzel leturmixolni, leszűrni, egy kis mézzel v. xilittel édesíteni, egy leheletnyi Himalája-sóval felturbózni, és jobb, mint az eredeti.)


Igazából végtelen a felsorolás, a lényeg az, hogy mint minden változtatás, ez az életforma is úgy kezdődik, hogy először még odafigyelsz, gondolkozol, agyalsz, hogy minél változatosabb legyen, de ez az időszak elmúlik, és 1-2 hónap múlva már nem lesz furcsa, nem kell vele foglalkoznod, hisz addigra kialakul egy új szokásrendszer. Pl. habarni az étellel is lehet, amit sűrítenél, elég csak leturmixolni pépesre egy részét (ha leves, akkor persze a levesbetétet) ennél olcsóbb, egyszerűbb és egészségesebb megoldás nincs is. Ha tej kell, mert semmiképp sem tudod a kávédat másképp meginni stb., kókuszreszelékből, mandulából, dióból, sőt mákból is készíthetsz belőle kb. 2 perc alatt, nem kell a bioboltba rohanni jó drágán megvenni.


Van jó néhány gyakorlati dolog, de ezt itt most idő hiányában nem részletezem, de szívesen megosztom tapasztalataimat, ha érdekel.


Az elhízás könnyen megy egy olyan helyzetben, mikor vki eleve nem látott soha gabonát, tejet, mert nem a civilizált világban él, hanem valahol a természet lágy ölén. Hidd el, az elhízás pár hónap alatt mérhető volt, hisz drasztikus váltás követte az addig egészséges táplálkozást! Hormonvizsgálatokból derültek ki az egyéb eltérések, melyekből a PCOS-ra lehetett következtetni.



Á... mennem kell...:(

2012. júl. 3. 09:50

Én mondtam,hogy egyetértek veled sok mindenben,nem mindenben, főleg a gyakorlati részében nem, de az alapkoncepciók egyeznek.


A civilizációs betegségek életmód függőek, azok a népek melyek, kevésbé kalandosabban,barangolósabban élnek, illetve több gabonát fogyasztanak,mint húst vagy zöldséget, sajnos küzdenek a cukorbetegséggel.

Én a leírt vizsgálatot tényleg azért nem hiszem el,mert,ha pár hónapnyi étkezéssel rögtön elhízás, PCOS, és meddőség járna, akkor Te is tudod,hogy a világ döntő többsége PCOS lenne. Minden egyes gyerek elhízott lenne, és minden egyes nő meddő. Ez nem így van, számtalan olyan ismerősöm van aki borzasztóan eszik,meg is látszik rajta,mégis 2-3 szép, csodálatos és egészséges gyermeke van. Én őszintén szólva irigylem is őket, mert azok után amin én átmentem és nagyon sokan még az ismerőseim közül, kicsit olyan,mintha nem tettem volna semmit a gyermekért,hanem az ölükbe pottyant. Persze ez nem igaz, csak a buta agyam mondatja velem, na de a magyar az irigy. Pont ezért nem hiszek abban,hogy pár hónap alatt olyan betegségek alakulnak ki,melyeket életünk végéig kezelni kell.

A tisztálkodási szerekben is egyetértek bio-t, aluminiummenteset használok. Ez egy másik szintén krónikus betegségem óta/miatt van. De pont erre akartam rákérdezni,hogy mégis mennyivel drágább a táplálkozás és honnan szerzed be az alapanyagokat? Mert xilitet és basmati rizst már tescoban is kaphatsz,de mire annyi mákot illetve örölt magot veszel amiből sütsz magadnak egy kenyeret rámegy a havi fizud. Mondom ezt úgy,hogy az IR diéta sem spórolás centrikus. De nem tudok elképzelni egy hosszútávú változatos étrendet paleoból. Tudom rengeteg recept van a neten, de többségük édesség, ami engem nem nagyon érint, mert nem vagyok édesszájú, reggelire egy-két megoldás van,pedig nálam az a legfontosabb,mert az az amit már a munkahelyen fogyasztok.


A gyermeknevelésről elmondottakkal egyetértek, bár furi nekem,hogy egy hiánybetegséggel nem küzdő gyermekbe egy zsírban oldódó, tehát túladagolható vitamint tömsz,de szíved joga. A többivel meg mint írtam maximálisan egyetértek, valahogy én is így képzelem majd el a dolgot.

2012. júl. 3. 09:34

A finomított ch résszel egyetértek, egyáltalán nem szabad enni, de az 50g-al nem. Ennyi ch bevitel hosszútávon még az agynak is kevés,nem hogy a tüdő, a szív, az izomzat által igényelt mennyiséget bevidd.

Írd már le nekem hogy egy nap mit eszel kérlek,mert így látatlanba nem látom a különbséget, vagy lehet,hogy nagyobbat látok,mint ami van.

És mi van akkor,ha én rosszul vagyok ilyen kevés mennyiségű ch-tól?

15950. CsillagTM (válaszként erre: 15944. - Titamilla86)
2012. júl. 3. 01:43
:)
15949. youlcsi
2012. júl. 2. 22:03

:))))))))))))))))))


de jó, hogy ezeknek az eszmefuttatásoknak kb első 2 sorát olvasom el... és aztán inkább lépek a következő fórumra...

15948. Molitva (válaszként erre: 15939. - Titamilla86)
2012. júl. 2. 21:57

Gyakorlatilag legalább 10 pontban értesz velem egyet, innentől kezdve csak örülök az okfejtésednek, mert akaratlanul is a paleot igazolja. Köszönöm! :)


A metformin nem tesz rosszat, én ezt nem írtam. A lényege a mondandómnak az lett volna, hogy a met kihajtja annak egy részét, aminek be sem kéne menni. De mi lesz, ha nem szeditek? Akkor kezdődik minden elölről, évekig tünetmentesen romlik az egészségetek, vagy b verzió: szedjétek csak életetek végig, esetleg térjetek át közben inzulinra, mert az IR-t azért fenntartjátok a 150 gr CH-val, ha ezt nem is veszitek észre. Nekem azt mondta a dokim anno, hogy tán 5 év múlva már inzulinos leszek, ha picit is eltérek a diétától v. nem szedem a gyógyszert.

A metformin a megoldása a nyugati orvoslásnak ahelyett, hogy azt mondja: ne egyél cukrot! Ebben az esetben a cukor alatt nem (csak) az asztali cukrot értem, hanem azt a sok CH-t, amit a máj cukorra bont le. Miben van szemtelenül sok CH? A gabonában, tejben, édességekben, burgonyában, cukorban.


A természeti népeknél nincs egészségügy, így a gyermekkori halálozás sűrűbb a születés körüli időszakban. De! Aki felnő, annak az átlagéletkora 75 év körül van, tehát ez egy tévhit!

Rák és egyéb betegségek azoknál a népeknél figyelhető meg, akik vegetáriánusok. Kérlek, nevezz meg pár általad ismert népet, ahol civilizációs betegség van! Már a neve is azt jelzi, hogy a civilizált világunk hozadéka ez a sok betegség, és azért van, mert elfordultunk a természettől, túletetjük magunkat, nem is törődve a tényleges szükségleteinkkel. Az IR-diétában az a fura, hogy nem érdekli, hogy mit dolgozol, mennyit mozogsz, álló- vagy ülőmunkát végzel-e, nincs tekintettel a valós táplálékigényedre. Emlékszem, undorral ettem órára, nem voltam éhes, de csak be kellett nyomnom azt az átkozott CH-t. A Korpovit keksz szagát meg most is érzem az orromban.


Fehérje: a paleolit táplálkozás pont a fehérjefogyasztáson alapszik, hisz táplálékunk 70% hús és zsír adja. A túró ezekhez képest mégiscsak gyengébb fehérjeforrás, ráadásul sajnos benne van még az a humán-idegen fehérje e, amit mi emberek nem bírunk, és ez gyulladást kelt a szervezetünkben, rosszabb esetben autoimmun betegségeket vált ki. Szerencsére a sajt ehető, abban már nincs savó, ami tartalmazza ezt az egyébként ráksejtnövelő hormont.


Pár hónap alatt az elhízás és a PCOS is megjelent az említett kísérletben, olyan szinten, hogy a nők egy részének kimaradt a peteérése, nem menstruált, klinikailag bizonyították náluk a PCO-t.


Pont a népességrobbanásnak köszönhetjük, hogy világszinten elterjedt és ilyen mértékben fogyasztott lett a tej és a gabona. Adatok vannak olyan királyokról is, akik IR-ben szenvedtek, mert halálra zabálták magukat minden édességgel. Viszont, hogy mióta is ilyen édes minden? Mióta van asztali cukrunk? Pont 200 éve állítottak elő egy kémiai anyagot, mely 1%-ban tartalmaz természetes rostot, összetevőt, s azóta ezt esszük, ezzel tartósítanak, ezzel nyomnak tele minden élelmiszert, még azt is, miről fogalmunk sincs...

A félkész kaja alatt értem a bolti húskészítményeket (májast, párizsit, felvágottakat, szalonnákat, kolbászokat) tejtermékeket (tej, tejföl, kefír, joghurt, pudingok, Túró Rudi, Kinder szelet és egészségesnek hitt társai), nem a sajttal töltött csirkemellre gondoltam ezalatt, bár az is kaphatna egy külön fejezetet.


Én arra gondoltam, hogy be sem megyek egy multiba/ élelmiszerboltba, vagy ha mégis, akkor max toalett-papírt veszek, mert ott semmi olyan nincs, amire nekem -paleósnak- szükségem lehet. Így messzire elkerül a fogyasztói társadalom nyomása is, hisz nincsen rám hatással a boltban lévő árú, az ott vásárlők szokásai, öltözékei, nem tudom, épp mi a divat, és nem érzek olthatatlan vágyat arra, hogy azt kövessem.

Nálam nem merül ki a kajában a mérgek kerülése, semmilyen tisztálkodószert, tisztítószert nem veszek, mindent szódabikarbónával, mosószódával, mosódióval, ecettel, citrommal oldok meg. Zöldséget-gyümölcsöt egy ismert helyről szerzek be, húst pedig szerencsére családon belül tartunk eleget (juh, nyúl, tyúk, kacsa), tehát igazi biohúst eszünk.


Az élet így sokkal-sokkal olcsóbb, és a gyerekünkből sem lesz fogyasztó... bár furcsán néznek ránk, mikor a 20 hónapos gyerek elutasítja a felkínált nassolni valót a játszótéren, és kiakadnak, mikor mondom, hogy nem eszik gabonát, de az élet minket igazol. Kortársainál jóval fejlettebb, mind értelmileg, mind testileg, és még megfázva sem volt soha. Fogzáskor volt enyhe hőemelkedése eddig kétszer a 20 hónap alatt. Úgy, hogy soha nem evett gabonát, tejet, igaz, még mindig szopizik, és mellesleg alig eszik mellette. Igazán ő az ösztönös paleós: főleg a hús kell neki, csak elvétve eszik meg mást, ráadásul max. egyszer-kétszer eszik egy nap (3-4 cicizés mellett), sosem látott cumit, cumisüveget, tápot, s csak vizet iszik, más nem is kell neki. :) Soha nem tömtük bele az ételt, igény szerinti hozzátáplálás (BLW) követte az igény szerinti szopizást,vagyis kezdetektől ő eszik egyedül,sosem etettük, és ez azt is jelentette egyben, hogy egyéves kora előtt semmit nem evett (kínáltuk!), csak anyatejet! Vagyis a tényleges igényeit vettük figyelembe, nem a hivatalos ajánlásokat, melyekkel más gyerekek betegségből betegségbe esnek. Persze D-vitamint is többet kap az előírtnál. Hiába tűnik ez agymosásnak, a valóság minket igazol. Engem, aki meggyógyult a rákból, senki nem tud meggyőzni arról, hogy ez nem jó út!


Én próbáltam aszerint élni, amit a neves orvosaim ajánlottak, de nálam már ezek az ajánlások rég elbuktak, saját bőrömön tapasztaltam, hogy nem hatásosak.

15947. Molitva (válaszként erre: 15941. - Bcicus)
2012. júl. 2. 20:56

Keress rám az nlcafén.... gyermekre_vágyó néven elég sokáig -évekig- hittem a PCOS gyógyulásában IR-diétával.... tartottam is azt, ennek ellenére csak látszólagos javulásom volt, az inzulinszintem nem harmincszorosa volt a megengedettnek, hanem "csak" hússzorosa, peteérésem pedig csak elvétve volt. Egyébként a Merckformin elhagyása után fél évvel estem teherbe úgy, hogy nem ettem, gabonát, cukrot, és bolti félkész ételeket. A szülés után álltam át teljesen a paleóra -akkor már tudatosan, mert előtte ösztönösen ráéreztem, hogy mit kell kihagynom- és nem bánom, mert a gyerekem is makk egészséges, és én sem voltam beteg azóta, még csak megfázásom sem volt- a férjemnek se. A férjemnek elmúlt a pikkelysömöre, pollenallergiája, migrénje, nekem pedig az 5 gyógyíthatatlan betegségemen túl szép lett a bőröm, nincsenek pattanásaim, nem hullik a hajam,nem zsírosodik, elmúlt az aranyerem, elmúlt a székrekedésem, szép, erős körmeim lettek (ezelőtt mindig töredeztek),jobban nézek ki szülés után, mint valaha, kiszálkásodtam, és a vérképem talán életemben azóta tökéletes, mióta paleózom. Három havonta ellenőriztetem, sehol semmi eltérés, pedig előtte vashiányom volt, magas volt a vérsüllyedésem, emelkedettek voltak a májenzimeim, és magas volt a TSH-m is. A legfontosabb mégis az, hogy soha ennyi energiám nem volt, mint most!!!!


Pont az a baj, hogy az emberiség egésze lisztérzékeny, s azok a szerencsések, akiknél ez hamar kiderül, mert legalább nem mérgezik tovább magukat.

Az IR-diéta még mindig jobb az átlag étkezési szokásoknál, én is onnantól kezdtem egyáltalán odafigyelni arra, hogy mit eszem, hogy azt elkezdtem. Meggyőződésem viszont, hogy a 150-160 gr CH rengeteg, ez úgy napi 50 gr alatt kéne legyen, és nem szabadna finomított Ch-t ennünk egyáltalán.

2012. júl. 2. 19:00
Igen, én most az IR-től függetlenül írtam.
15945. Bcicus (válaszként erre: 15942. - Titamilla86)
2012. júl. 2. 18:59
Niylván, csak ott nem feltétlen jók az alap ir diétás kaják.
2012. júl. 2. 18:38
Édes vagy Csillag,de ki ne mutasd ,mert attól rosszul érem magam.
15943. CsillagTM (válaszként erre: 15939. - Titamilla86)
2012. júl. 2. 18:30
hát, Tita, végigolvastalak...és tisztellek:)))
2012. júl. 2. 18:23
Sőt a gluténérzékeny is fogyaszt gabonát,csak más típusút.
15941. Bcicus
2012. júl. 2. 18:21
Gabonákat mindig fogyasztottak az emberek és szükség is van rá, ideig óráig el van nélküle az ember, de nem egészséges, nyilván aki glutén érzékeny az egy külön kategória. Az ir diétáról nyilván fogalmad sincsen, hiszen nem írnád, hogy minden össze vissza lehet enni, mert ez nem igaz. Az ir diéta az egészséges étkezésre épül. Rengeteg embernek segített akik akár a gyógyszer is elhagyhatták később. Nekem nem igazán jönnek be az olyanok akik a gyerekem életével ijesztgetnek és minden egyes fórumon csak a diétájuk reklámozásával jelennek meg előtte sehol nem voltak. És minden oldalon megjelennek ugyan azzal.
2012. júl. 2. 17:43
Elnézést a hosszú hozzászólásért,de tegyünk már pontot ennek a vitának a végére egy darabig.
15939. titamilla86 (válaszként erre: 15933. - Molitva)
2012. júl. 2. 17:42

Molitva, félreértés ne essék, én nem vagyok a paleo ellen, biztos hatásos, sőt annak kell lennie, de én a jelenlegi 160g-os diétámnak is a többszörösét képes lennék megenni. Irigyellek, amiért nem kívánsz krumplit, jégkrémet, hüvelyeseket, tésztát, rizst. De én ezt az életmódot anno nem bírtam, és nem fogytam tőle. Számomra nem életmód volt, hanem büntetés, valóban fogyókúra aminél alig vártam,hogy véget érjen. Ezt így nem lehet csinálni. Számomra a hús salátával nem kaja, egyszerűen az agyam nem fogja fel annak. Ha eszem tésztát, de több húst illetve zöldséget eszem,mint tésztát, (de ott van) az már kaja. Sajnálom biztos én működöm hülyén, és azt is tudom,hogy ahogy az IR diétára átprogramoztam az agyam úgy erre is át lehet. Pont azt szeretem a mi diétánkban,hogy mindent ehetsz, csak nem mindegy miből van és mikor. Én azt nem tudnám csinálni hónapokon, éveken keresztül,hogy x kaját kitiltok az étrendemből.

Az hogy a met rosszat tesz nem igaz. Sőt még rendbe sem jöttem,de ha elfelejtem bevenni a gyógyszert én semmi extrát nem érzek, nem éhezem, változatosan étkezem. Biztos vagyok benne,hogy a paleosok is,de sajnos nekem ez a megfelelő jelenleg. Bár most a fogyásom megállt a felénél, de ennek oka,hogy még a mostani 160g-os diétát is túllépem és ilyen melegben mozgás sincs az életemben.

Arról,hogy melyik is az az étrend amelyre a szervezetünknek szüksége van még komoly tudósok körében is megoszlik a vélemény. A durum, a tönköly, a rozs, a nyírfa, mind-mind megtalálható a természetben. Az viszont igaz,hogy érdemes organikus, bio alapanyagokat használni ezekből is. De attól,hogy a paleo mézzel édesít, még lehet abban a bolti mézben tartósítószer, ugyanúgy meg kell nézni,hogy mit veszel meg. Mind a tej, mind a gabona esszenciális tápanyag, vagyis olyan összetevőket tartalmaz melyek a minőségi, egészséges élethez elengedhetetlenül szükségesek. Persze nem mindegy,hogy hogyan fogyasztjuk. A tej valóban felejtős, de tejfölt, sajtot, túrót képes feldolgozni a szervezet, sőt a túró az egyik legjobb fehérje forrás, a fehérje pedig többek között a szívizom működéséhez elengedhetetlen. A gabonánál is nyílván te is tudod,hogy fontos az összetétel,minél feldolgozatlanabb annál jobb, egy bio teljes kiölésű liszt duplájával,sőt triplájával több tápanyagot tartalmaz,mint a finomított változat, ezért nyílván a szervezetre is jobban hat. A mai világban luxus és butaság kizárni bizonyos ételcsoportokat , ételeket a táplálkozásból,csak okosan kell válogatni köztük.

Elég hisztis vagyok és egyedi ízlésem van, úgyhogy az előrecsomagolt kajákat hosszú távon képtelen vagyok fogyasztani,de szívesen főzök magamnak,így a fagyasztott kaják, cukorral egyéb ízfokozókkal teletömött kaják nem érintenek. Mo-on ezek amúgy is olyan drágák,hogy csak viszonylag kis réteg engedheti meg magának. Az emberek többsége úgy spórol,hogy otthon főz. Persze vannak helye, pl.: Amerika,ahol a legtöbb háziasszony egy rántottát alig tud magától megsütni, de nem is szükséges, mert teljes mikrós vacsit kap egy fél kiló krumpli árából, de azt ne vetítsük ki a mi világunkra,mert nálunk nem állja meg a helyét.

A természeti népeknél a halandóság szinte ugyanolyan magas,mint nálunk, sőt. Ha nem csak ál-orvostudományi oldalakat nézegetsz,hanem antropológiaiakat is akkor látni fogod,hogy bizony van náluk is rák, van náluk is meddőség, sőt bizonyos népeknél a diabétesz is előfordul. DE abban mélységesen egyetértek veled,hogy ezen betegségek kialakulását nagyban befolyásolja az étkezésünk is. Én inkább életmódot mondanék, hiába eszem jól, ha ugyanolyan stresszesen, önpusztítóan élek,mint azelőtt. Ismert tény pl, hogy a stressz rontja,mind az inzulin,mind a cukorértékeket, hogy már maga az évszak váltás is rontja a pajzsmirigy értékeket, hogy a stressz és a kapkodás, gyomor, bél, és keringési rendellenességeket okoz. Saját bőrömön tapasztaltam,hogy a depresszió tünetei és a hangulatingadozások megszűnnek a megfelelő szénhidrátszegény táplálkozás hatására, de nem hiszem,hogy ez az egyetlen oka.

A civilizált világban a fent említett betegségek nem most terjedtek el gyakrabban, inkább csak most diagnosztizáljuk őket gyakrabban. Régen kezdetleges orvosi eljárások voltak, az emberek fertőzésekben, betegségekben, balesetekben, háborúkban sokszor hamarabb meghaltak,minthogy ezek úgy nevezetett középkori illetve időskori betegségek megjelentek volna. És a középkorban a diabéteszt is esélytelen volt felismerni, nem voltak rá megfelelő módszerek. Számtalan dokumentum van viszont bipoláris, depressziós emberekről, valamint magad is tanulhattál számtalan olyan királynéról is aki meddő volt, ismeretlen okokból. Emellett a népesség száma is hatványozódott. Egy faluban ahol éltek 100-an olt 10 cukorbeteg (nyilván fel nem ismert) ma egy 1000 fős városban él 100. A gyermekkori halandóság pedig sokkal,de sokkal magasabb volt, többek között a különböző eredetű,de kezelhetetlen/diagnosztizálhatatlan betegségek miatt. A kreténizmus ami a pajzsmirigy terhesség alatti alulműködése miatt kialakuló mozgásszervi és értelmi problémákkal tűzdelt betegség, első leírása az 1700-as évek végéből való. És akkor még azt nem is említettem,hogy az autoimmun betegségek kezeletlensége miatt kialakult antitestek,amennyiben nagy létszámban vannak jelen a szervezetben tanulási ,kognitív endellenességeket okozhatnak. Abban a világban ahol az iskolázottság luxus volt, ez fel sem tűnt.

Az,hogy pár hónapi amúgy szerinted illetve a tudósaid szerin egészségesen ékező és élő emberekkel (őslakosokkal) a mi rossz kajáinkat etették és ettől megnőtt a betegségek száma náluk nevetséges. Ha ez így lenne, többségünk az 5. életévét nem élné meg. Még a mi betegségeink kialakulásához is évtizedek kellenek, és akkor is csak enyhe jelekből lehet rájuk tippelni. Olyan nincs hogy valaki fehér kenyeret eszik 2 hónapig és rögtön rákos, depressziós,meddő, cukorbeteg lesz, még akkor sem,ha magam sem fogyasztom, és valóban károsnak vélem. Hiszen te magad is évekig, adott esetben évtizedekig fogyasztottad ezeket mégis itt van most köztünk.

A tehén volt az egyik első domesztikált állat az emberiség történetében, hidd el nekem nem jófejségből tartották az emberek a világ szinte minden táján megisszák az ott őshonos állatok tejét, mégis csak a tehéntejet piszkáljuk, ez azért van,mert az európai ember kötegszik ahelyett,hogy magában keresné a hibát. Itt sem a házi tej napi szintű fogyasztásával van baj,hanem azzal a tejnek alig nevezhető itallal amit a boltban árulnak és apuka 3 lángos mellé hajít be egy litert belőle vacsorára.

Az sem igaz,hogy a glutén illetve a laktózintolrancia lenne a leggyakoribb, én nem tudom,hogy Te vagy akitől hallottad, honnan szeditek ezt. Csak ők a leghisztisebb tábor. Ha ételallergiának tekintjük, működése alapján tekinthetjük, akkor a cukorbetegség, és a szénhidrátok eldolgozásának problémái a leggyakoribbak, de ételek által kiváltott allergiában pedig a mogyoró a vezető, utánuk jönnek az apró magvas gyümölcsök, de valóban az első 5-ben benne van a glutén és a laktóz is. Igaz a mogyoró allergia már gyerekkorban kialakul, a fent említett kettő pedig a leggyakrabban fiatalkorban 20-as 30-as években és általában egy már kialakulóban lévő autoimmun betegség következménye, vagyis szintén a rossz táplálkozás is szerepet játszik a meglététben. De pl a gluténérzékenység, tipikusan jellemző a gyógyult rákbetegekre, mivel a kemoterápia bélbolyhokra illetve az egész bélrendszerre rosszul hat.

A meddő nőkkel és a rákosokkal folytatott tragikomédia viszont valóban undorító, mindkettő van a közeli rokonságomban is, és neves helyekre neves professzorokhoz járnak kezelésekre, de eszébe nem jutott egyik nagyszerű emberkének sem,hogy életmódbeli, étkezésbeli módosításokat is javasoljon. Vagy kemikáliákkal töm,vagy vág, csonkít, ez a két módszer van. Nem ide tartozik,de pl ismert tény,hogy mind a hímivarsejtek sebességét, egészségét, mind a petefészket erősen befolyásolja pl a dohányzás, így én bele se kezdenék olyan embereknél lombik programba akik dohányoznak, mint ahogy azt a tüdő illetve gégerákost sem kemóznám aki dohányzik. Tudom,hogy kegyetlen vagyok, de sajnos nagyon ellustultunk és azt várjuk,hogy mások oldják meg a problémáinkat, mi csak beveszünk egy gyógyszert és egészségesek vagyunk,ha nem így történik akkor vagy a gyógyszer rossz, vagy az orvos, vagy menthetetlenek vagyunk. De Mi igazából semmin nem változtattunk, na ez a veszélyes, a gondolkodás mód. Bocsánat, nagyon off voltam.

Egyetértek azzal is,hogy ha valami nem működik (nem feltétlen csak ebben a témában) akkor képesnek kell lennünk és mernünk kell változtatni. De ha a személyes véleményemet kérdezed akkor, az,hogy napjában rendszeresen 5x eszem ( és hidd el én 5x meg is éhezem, és ez sem úgy működik,hogy 10 et ütött az óra akkor ha kell ha nem megeszem ami előkapok, ha jól csinálod, kb akkor, kb annyit, és kb azt kívánsz meg amit aktuálisan kell),hogy minden étkezésemben szerepel, fehérje, szénhidrát, zsiradék, vitaminok. Hogy odafigyelek arra,hogy mennyit, mikor és miből eszem. Hogy mindent ehetek,csak figyelnem kell az elkészítésére és a saját szervezetem jelzéseire. Ez szerintem nem rossz példa egy gyermek előtt sem.

A gabona pedig már nagyon-nagyon régóta része mégpedig elemi része a táplálkozásunknak, sőt az a vicc,hogy napjainkban kevésbé rész,mint régebben. Az emberek ugyanis hamarabb sütöttek egy kenyeret magunknak,minthogy levágjanak egy tyúkot vagy egy tehenet, vagy az őskorban szerinted napi szinten ejtettek el egy mamutot? Ismerősödnek üzenem,hogy sajnos magához az egészséges táplálkozáshoz kell bizonyos IQ szint, de kevesebb kell ahhoz,hogy valaki vakon kövessen egy mások által kitalált rendszert , ami ráadásul tudományosan feleannyira sincs alátámasztva,mint ahogy azt írják, fele olyan egészséges is. Egészségesen csak ésszel lehet élni, mert könnyen megcsúszhatunk, és az egészséges táplálkozás továbbra sem azt jelenti,hogy bizonyos dolgokat nem eszünk, bizonyosakból meg sokat eszünk.

Az utolsó hozzászólásoddal is egyet értek, sok vitamin, 2-3000mg C-vitamin szerintem még kevés is (de csak kúraszerűen), Mg, d-vitamin, szintén jó, állati zsiradékok és a margarin téma is okés. Bár abba ne menjünk bele,hogy kenyeret nem eszel,mert jajajaj adalékanyag,de a bolti vitamint étkezési nagyságrendben nyomod, szerinted abban nincs mesterséges anyag. Elárulom, több,mint hinnéd.

Véleményem szerint,ha van tesztelt,megfelelő megoldása egy betegségnek , jelen esetben ez az Ir-diéta akkor előbb azzal kell kezelnünk magunkat, a későbbiekben ,ha sikertelen a kezelés, természetesen kutya kötelességünk tovább lépni és szélesebb spektrumon keresgélni a megoldásokat. Na kb ekkor jön képbe a paleo és Norbi, mert ugye Norbi is hirdeti,hogy csak az Ő étrendje gyógyír erre a betegségre, de abba most nem mennék bele. Norbit se nagyon fogyasztok. Viszont maradjunk meg annyiban,hogy a hosszú távú megoldás a 3 diéta között van, tehát az Ir, a paleo, és Norbi vegyítése, csak okosan kell csinálni.

Továbbra is azon a véleményen vagyok,hogy teljes ételcsoportokat ne zárjunk ki szigorúan a táplálkozásból,mert vannak bizonyos fajtái amelyek elengedhetetlenül szükségesek, gabona és tejtermékekből is lehet úgy válogatni,hogy az megfeleljen az egészséges táplálkozásnak. Sajnos ha mindenki paleo, vagy Ir vagy akármilyen egészséges diétát, de inkább életmódot (szerintem Te is úgy gondolod,hogy ez a jobb kifejezés, a diéta szó sajnos ma már a fogyókúrával kapcsolódik össze) követne, akkor is meglennének ezek a betegségek, avagy ki tudja generálnának másféléket. Az élet utat tör ez nagyszerű mondás, de sajnos arra is igaz,hogy a természetes szelekciónak részesei vagyunk, igen meg van az a csoda fegyverünk, hogy tudunk változtatni ki-ki belátása és tapasztalata szerint, de Te ismersz-e olyan Ir-est aki paleo/IR diétán él, több évtizede és makk egészséges? Én nem , tehát a vitánk továbbra is meddő, majd az idő megadja a kérdésekre a választ, én addig is drukkolok neked , mert úgy gondolom,hogy a célunk közös, egészségesnek lenni, és ehhez a legjobb utat választottuk, hogy nem külső segítséget, csodaszereket várunk,hanem önmagunk változtatunk.

❮❮ ... 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook