Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Most derült ki, hogy PCO-s vagyok. Ki tud róla valamit? Lehet még gyerekem? fórum

Most derült ki, hogy PCO-s vagyok. Ki tud róla valamit? Lehet még gyerekem? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... ❯❯
16328. Márta82
2013. máj. 15. 12:08

Persze és köszi.

Majd csak kb. egy hónap múlva lesz, mert hó végéig még ezt szedem (bormocriptin) aztán 5 gyógyszermentes nap után, meg kell ismételnem a prolactint és utána irány vissza a doki és akkor felírja, de ez kb. jövő hónap 10-ike körül lesz.

16327. Viki77_2 (válaszként erre: 16325. - Márta82)
2013. máj. 15. 12:04

Okés, bocsi, igen, most már összeállt (bocs csak tök sok ember tök sok eredménnyel, akikkel beszélek én is meg gondolom mások is mindig).

Igen, ez így érthető, mondjuk én ténlyeg egyvalamit hiányolok, ezt a bizonyos hormonpanelt 3. és 21. napon, sok mindent megnéztek neked, de csak a ciklushoz kötött néha az, amiből kijön a baj.

De látom a progid nem volt olyan baromira alacsony.

Hát, fél év elég kell legyen igen, az inzulin terhelést meg kiírhatja endokrinológus. De ha olyan jó fej, akár azt hiszem a nőgyógyász is, PCOS gyanúval.

De erre a tesztó blokkolásra ténlyeg kíváncsi leszek, majd lécci feltétlen írd meg itt a gyógyszer nevét, jó? Meg a tájékoztatója szerinti hatóanyagot. Köszi!

16326. Márta82
2013. máj. 15. 11:58
De azt kérte is hogy vigyek uh képet a petefészkeimről.
16325. Márta82 (válaszként erre: 16324. - Viki77_2)
2013. máj. 15. 11:57

nem sikerült teherbe esni, illetve az a 2 halvány pozi tesztel nem tudom mi volt, hogy esetleg összejött a fogantatás de nem tudott rendesen megtapadni vagy nem tudom.

Gondoltam hogy lehet baj van a hormonjaimmal, mert híztam, meg fáradékony vagyok, stb. és gondoltam hogy ott bibi lesz. Elmentem nézettek prolactint, tesztoszteront, progeszteront, ösztrogént, kortizolt, tsh, ft4-et, most utoljára 17 hodroxi progeszteront is. Valamint elmentem ismét nődokihoz és ő látta a cisztákat.

tsh-m most 2,27 abból még mehet le, prolactinom már 11 az azt mondta jó. Progimra meg azt hogy ha a többi helyre jön az is jó lesz. A cisztákra meg hogy policisztás ovárium és hogy arra fog majd legközelebb felírni valamit, ami blokkolja a tesztoszteront és hogy ezt csak férfiaknak csinálták de idő közben kiderült nőknél másképpen hat és jó a cisztákra vagy a peteérésre, fene se tudja, mert ha a peteérés helyre jön akkor gondolom már nem fogok cisztásodni, vagy hogy ezektől felszívódik, nem tudom. De meg kell várni még befejezem a prolaktinra szedett bromocriptin szedését (már levezetésen vagyok tegnap estétől csak fél szem, hó végéig) utána jöhet az a gyógyszer aminek nem mondta még a nevét, mert a bromocriptinnel nem jó szedni.

Kb. ennyi.

Ja és azt mondta kb. fél év kell hogy jó legyen.

16324. Viki77_2
2013. máj. 15. 11:39

Hát, amiket így leírtál, asszem régebben is írtam, de bocs ha nem neked, hogy pajzsmirigy alulmüxi is okozhat cisztásodást.

Nem tudom milyen inzulin tesztre gonodltak, én csak a terhelésre, a cukor még lehet jó, de az inzulin már esetleg elmászva.

Viszont, hormonpanel csak az igazán informatív, ciklus 3. és 21. nap. Azokon LH, FSH, ösztrogén, prolaktin, stb., progeszteron csak a 2. félben lényeges.

Igaziból mivel kerültél a dokihoz?

16323. Márta82 (válaszként erre: 16322. - Viki77_2)
2013. máj. 15. 11:06

Köszönöm hogy leírtad :) Akkor válaszolok jó?

1)Vérzés nem ritkult, nem maradt ki, anovuláció kérdéses, lehet hogy nincs vagy inkább nincs mindig, de ezt ha jól tudom okozhatta az is hogy magas volt a prolaktinom, amit megemelhetett a pajzsmirigy alultengésem.

2)tesztoszteronom normális volt, az össz és a szabad tesztoszteron is, nem szőrösödök

3)ciszták vannak a petefészekben, tehát ez a pont fent áll, mert nem érik meg jól a tüszőm és így ciszta lesz, gondolom én.

4) progim 21 napon alacsony, nődoki szerint ha jól működne a peteérés nem lenne alacsony, endo dokim szerint sem kell szednem rá semmit mert mikor beáll a többi, beáll az is. 7,5 vagy 28 volt az értéke, 2 mértékegység van, nem tudom melyik melyik, de azt tudom hogy 5 felett már állítólag van peteérés, másik verzió hogy 10 alatt nem elégséges, másik hogy 21 kell legyen. Nem tudom melyik az igaz, de az ösztrogénem meg ok-és így az arányuk 1:23-hpz ha jól emlékszem, ez pedig ösztrogén dominancia, ami ha jól tudom vezethet mindenhez ami nekem van.

5) IR, nem tudom miért mondta hogy az nekem nincs, azt mondta megnézethetem de felesleges és azt mondta nem inzulin rezisztencia teszt kell hanem valami inzulin akármi mérés.

Sajnos olyat is hallottam egy eü-s barátnőmtől, hogy itt nálunk nem is végeznek inzulin rezisztenciás tesztet :( mondjuk átmehetnék hozzátok érte.

6) Cukorterhelés otthoni verziót próbáltam: éhgyomri mérés 5,4 majd 75 gr. cukor oldása vízben, megittam, rá 1 órára 5,6 rá 2 órára 5,4.

7) LH-t nem is nézetett velem, sajnos.

Szerinted?

16322. Viki77_2 (válaszként erre: 16321. - Márta82)
2013. máj. 15. 10:01

Na, akkor az elejétől:

policisztás petefészkeket sok dolog tud okozni.


Amit policisztás ovárium SZINDRÓMÁNAK hívnak, azt az ún. Rotterdami kritériumok szerint diagnosztizálják.

Ezek:

1, vérzés ritkulása, elmaradása, ovuláció hiánya

2, férfi hormon túltengés klinikai és/vagy szemmel látható jelei

3, policisztás petefészkek az UH képen (hüvelyi UH)


Ha 3-ból 2 megvan, kimondják a PCO szindrómát.


Nincs szinte 2 egyforma PCOS-es.

Az endokrinológusok az anyagcsere részét kúrálgatják (igen, ez a metformin, amire céloztál, ami inzulinérzékenyítő gyógyszer), mert, a PCOS sokszor inzulinrezisztenciával is együtt jár, habár nem mindig. Sok úgy gondolja ha rendezik azt, akkor a hormonok is rendeződnek.

A nőgyógyászati részt még mindig klostylbegyt-tel, ezt a ciklus 5. napjától kell szedni 5 napig, 3 cikluson át, az agyalapi mirigyet stimulálja az ösztrogén termelés blokkolásán keresztül. Sajnos van PCOS esetén egy ún. túlstimulálás veszély, de ennek ellenére használják.


Ezeken kívül jelenleg a legtöbb orvos nem használ mást, csak akkor ha már a klosty sem használ, tehát inszemináció, stb., lombik következik.


A PCOS-re elvileg jellemző (az "igazira") a magas LH hormon szint. Ezt néha nehéz megtalálni, mert elhízott PCOS-esekben az LH sokszor normális szinten marad (mivel az elhízás gátolja az LH-t)


Az igazi gond hogy az LH (és így a többi hormon sem) nem változik ciklikusan, ahogy a normális egészséges esetben, hanem szinte mindig egyforma marad, nem zuhan le, emelkedik meg, és megy újra vissza, ahogy a többi hormon sem, holott, könnyen lehet hogy az összes hormonod normálisnak mondható határon belül van.

Egy árulkodó jel szokott még lenni: ciklus 21. nap körül nagyon alacsony progeszteron.

Ezen túlmenően, alacsony lehet az SHBG szint, ez köti a tesztoszteront is, ezt sajnos az inzulin nyomja le.

Nem ártana azért egy inzulin terhelést is csináltatnod, meg persze mellé cukorterhelést is. Az kimutatná ha túl magas az inzulinszinted.

16321. Márta82 (válaszként erre: 16320. - Viki77_2)
2013. máj. 15. 09:45

Én is kíváncsi vagyok. Mivel azt előre mondta hogy a tesztoszteront fogja blokkolni gondolom nem azt a met...-akármit fogja adni ami a cukrot állítgatja, ha egyáltalán jól értettem...

És ha az lesz amit te mondasz annak akkor örüljek?

Az miért jó ha megkérdezhetem, én annyira nem értek ehez, most csöppentem bele és nem látom még az összefüggéseket.

Megteszi valaki hogy mond egy pár lényeges szót a betegségről, hogy alakul ki, mivel segítek, terhességre hogy hat illetve a teherbeesésre.

Vagy egy oldalt ahol egyszerűen van megfogalmazva, szakszavakból nem fogom érteni.

Mindenütt azt olvastam hogy menzi kimaradással jár, nekem mindig rendszeres, akkor ez azt jelenti hogy még az elején vagyok, vagy mit?

Kicsit kétségbe estem :(

16320. Viki77_2 (válaszként erre: 16319. - Márta82)
2013. máj. 15. 09:35
Hú, értem, de meg lennék lepve, ha nyitottak rá, az tök jóóó... Arról jó lenne tudni.
16319. Márta82 (válaszként erre: 16318. - Viki77_2)
2013. máj. 15. 09:27
Jó szólók, de előre mondom hogy erdélyi vagyok, szóval az orvos is itteni.
16318. Viki77_2 (válaszként erre: 16316. - Márta82)
2013. máj. 15. 08:56

Ha flutamidot ír fel, feltétlenül szólj lécci :)

Állam is leesik hogy van aki hajlandó felírni.

16317. CsillagTM (válaszként erre: 16307. - Márta82)
2013. máj. 15. 08:43
dehogy lehet
16316. Márta82
2013. máj. 15. 07:04

Fura hogy az én dokim azt mondta ne nézessek inzulin rezisztenciát, mert felesleges, valahogy úgy fogalmazott hogy az nekem nem áll fent, de nem tudom ezt honnan szedi.

Nekem rendszeresen van menzeszem, soha nem marad ki,pár éve még nem volt 1 db cisztám sem. Szőrösödést sem vettem észre, hízni híztam, hajam zsírosodik jobban, azt mondta a doki az attól van, én azt hittem hogy nagy a zsírszázalékom és attól van.

Nem tudom mi lesz ez a gyógyszer azt mondta lehetne adjon valamit és mellé fogamzásgátlót vagy ezt, de nem mondta még a nevét.

Azt tudom hogy arra fog menni a játszma hogy blokkolja a tesztoszteronomat (pedig normális amúgy) azt mondta ezt anno csak férfiak számára csinálták ezt a gyógyszert de közben rájöttek hogy a nőkre pco esetén jól hat. Viszont nem szabad próbálkozni addig még szedem majd.

Meg olyasmit is mondott hogy ad valamit amitől beindul a fogyás. Mondom szépen hangzik, kíváncsi leszek. De semmi olyan hogy nem szabad ezt enni vagy azt vagy mozgás, semmi ilyen. Pedig úgy tudom vannak tilos dolgok ha pco-ja van az embernek.

Azért kivárom hogy mit irat fel és elmegyek kérek egy másodvéleményt is, a biztonság kedvéért.

16315. youlcsi (válaszként erre: 16312. - KovácsnéRami)
2013. máj. 14. 21:24

nálam a gond az emelgetéssel az, hogy IR-em nem volt, így az is csoda, hogy felírják a metet... és sztem talán nem is csoda, hogy nem hat, mert nincs mire.


mindegy, ma merckformint irattam. 3 havi adag. ha ettől lesz változás, az 3 hónap alatt is látszódni fog. közben úgyis vsz epeműtétem lesz, szóval addig nincs tesóbaba tervben... hacsak holnapután nem mond vmi nagyon biztatót a nőgyógyász.

16314. youlcsi (válaszként erre: 16303. - Viki77_2)
2013. máj. 14. 21:20

én is 5 hónapja szedtem már a 2x1000et, előtte vagy 4 hónapig 3x500at.

a baba előtt 3x850et szedtem hónapokig, aztán a doki abbahagyatta velem... hogy sírtam a nőgyógyásznál, hogy nekem már sosem lesz babám!!! aztán kb 2 hét múlva zebrás lettem :D

16313. youlcsi (válaszként erre: 16301. - Márta82)
2013. máj. 14. 21:18
az enyém is rosszabb. sokkal kisebb és egyformább (méretre) cisztáim vannak...
2013. máj. 14. 19:40

Sziasztok! Bocs, hogy belekontárkodok a dologba! Én is PCOS s IR-es vagyok. Babát szeretnék, túl egy sikertelen insszemen és egy lombikon.

Én anno 2szer fél szemmel kezdtem az 1000mg-os metfogammát (csak ez vált be a többitől hasimasi volt állandóan), ezt így szedtem sokáig, semmi nem volt tőle. Aztán feldobtam valamelyik dokinak, hogy mi lenne, ha 2szer1et szedek. Legyen. Ezt is szedtem sokáig, itt már a diétára is elkezdtem figyelni. De nem történt semmi, se nem fogytam, se nem mensiztem stb. Majd én magam felemeltem 3szor1 re. Na ettől beindult a fogyás. Azóta keményen diétázok, sportolok és fogytam 25 kilót fél évre beállt a mensim 32-35 napra. Szerintem ha nem történik semmi akkor emelni kéne az adagon. Ugyan 2 hónapja megint nem mensizek normálisan, sőt sehogyan. Ez nem tudom mitől van. Készülök kontrollra menni a mensmentisbe, bár nem bizti h odaérek. Ott azt mondta a dr. nő, hogy jó h magam felemeltem az adagot, mert nem volt jó a terhelésem. A kontrollon javulást mutat a dolog, akkor vissza veszik 3szor 850mgra.

16311. Viki77_2 (válaszként erre: 16310. - Márta82)
2013. máj. 14. 19:25

Hú te figyelj feltétlenül írd meg az orvos és a gyógyszer nevét is!

PCOS-eseknek metformint hajlandóak csak írni, lehet felkeresném én is azt az orvost.

16310. Márta82
2013. máj. 14. 19:17

Voltam az endo dokimnál, azt mondta valami gyógyszert fog felírni a cisztákra meg amitől beállnak a dolgok odabent de azt mondta kb fél év kell neki és addig meg szedem a gyógyszert védekezni kell, mert az blokkolja a tesztoszteront és ha közbe összejönne és fiú lenne akkor baja lenne e miatt.

Ti mit szedtek vagy szedtetek és nektek is szünetelni kellett?

16309. bbrigitta.
2013. máj. 14. 18:50
Szia Márta, a lányom 21éves ,neki is PCO volt és a nőgyógyász azt mondta hogy nehezen eshet teherbe,abbahagyta a védekezést és teherbe esett,18hetes most,azt javaslom kerüld a cukros ételeket,és ne add fel a reményt,üdv bb
16308. Márta82
2013. máj. 14. 12:56

Most olvastam hogy:"Policisztás ováriumról akkor beszélünk, ha az ultrahangos vizsgálat legalább egy megnagyobbodott petefészket mutat (térfogata nagyobb, mint 10 ml) és/vagy legalább 12 tüszöt, amely 2-9 mm méretü."

Nekem is azt mondta a doki hogy akkor van baj ha több van mint 12, nem is értettem hogy ez miért ilyen számszerű, de ő tudja. Viszont azt mondta nem nagy, mármint nincs megnagyobbodva, még kicsit rá is csodálkozott, akkor ezek szerint ezért.

16307. Márta82 (válaszként erre: 16306. - Bcicus)
2013. máj. 14. 12:55

Értem. Terhességi teszt is lehet fals pozitív tőle?

Bár mindig csak halvány volt (2-szer)menzi körül, de aztán megjött. Viszont azt nem hiszem hogy a ciszták miatt volt pozitív, mert máskor meg negatívak voltak. Fene se tudja...

16306. Bcicus (válaszként erre: 16305. - Márta82)
2013. máj. 14. 12:37
Az ovu teszt lehet fals pozitív főleg pcos-nél, mivel ez a betegség azzal jár, hoyg túl magas lesz az lh szinted, az ovu teszt pedig ezt a hormont méri.
16305. Márta82
2013. máj. 14. 11:21

Nem tudom, arra gyanakszom van hogy van ovum van hogy nincs, vagy nem tudom különben hogy lehetne hogy ovu teszt pozitív, 2-szer teszteltem már halvány potózitív terhességi tesztet is de aztán megjött sajnos. Viszont mikor az uh-t csináltattam azt mondta a nődoki nincs olyan tüsző ami napokon belül repedhetne mert mind kicsi :(

Na akkor most mi van? Vagy van ovum vagy nincs?

16304. Márta82 (válaszként erre: 16302. - Viki77_2)
2013. máj. 14. 11:19

Hát vérzésem az mindig meg van, szőrösödést nem észleltem, de eleve nem vagyok szőrös típus, halvány szőke a szőröm, lehet több van de nem igen látszik, nem tudom. Anovuláció gondolom van, mert a tüszők különben nem lennének ott, tesztelni egyszer teszteltem akkor szép erős pozitív lett az ovu tesztem, hőgörbét vezetek, illetve vezettem és akkor is olyan volt a hőgörbe mint máskor. Nem értem én ezt az egészet.

Azt tudom hogy progim alacsony és emiatt fent áll az ösztrogén dominancia ami ha jól tudom okozhat cisztát...

Nem lett kimondva hogy ez PCo vagy PCOS de mivel sok ciszta=policiszta gondolom ugyan az.

Endo dokihoz járok, pajzsmirigy alulműködésem van (enyhe) és a prolaktinom volt magas de az már ok-és, na meg az a progi dolog, azt mondta a nődokim ha lenne rendes peteérés nem lenne alacsony.

16303. Viki77_2 (válaszként erre: 16300. - Youlcsi)
2013. máj. 14. 11:06

Köszi youlcsi, csak az a baj, nekem semmi nem használ jelenleg :( Fél éve napi 2x1000 Meforal, és még szinte semmi változás...

De majd én is pont most vagyok ciklusos vérvételeknél, 2 hét múlva mind lezajlik, utána én is beszélek nőgyóggyal meg endóssal is, mert ugye első terhelés és hormonpanel mióta metet szedek. Aztán csak kisütnek valamit.

16302. Viki77_2 (válaszként erre: 16301. - Márta82)
2013. máj. 14. 10:59

Hát, így első ránézésre, az enyém jóval rosszabb :)

Nekem oda is írták: mindkét petefészekben megszámlálhatatlanul sok tüsző.

Neked is van anovuláció, vérzéshiány-kimaradás, szőrösödés?

16301. Márta82
2013. máj. 14. 10:46

Sziasztok.

Aki szaki a PCO-ban megnézné a képeim között vannak az uh képek, sajnos cisztákkal dúsítva. Mennyire gáz szerintetek? A tiétek is ilyen?

16300. youlcsi (válaszként erre: 16299. - Viki77_2)
2013. máj. 10. 12:17

az előbb összefutottam a nőgyógyásszal, mondtam neki a szitut, és kérdeztem, hogy tán szedjek be 3x1000-et??? (anno nekem 2x250 lett felírva, megengedve, abből ő 2x500ig engedte... terhesség előtt 3x850et szedtem, majd most 2x500, és 5 hónapja 2x1000 a dózisom, ez mind úgy, hogy én emelgettem, mert semmit nem csinál! semmit!)

ő is azt mondta, hogy semmiképp, elég a 2x1000, nem kell több, nem szabad többet. végülis érthető, a 3x1000 az a MAXIMÁLIS dózis a cukorbetegeknél is! csak így meg nem tudom, mi lesz.

jövő héten megyek a háziorvoshoz, megbeszélem vele, hogy inkább merckformint írjon... és jövő héten megyek a nőgyógyászhoz is, hiszen ha már összefutottunk, megkérdeztem, hogy mehetek-e, mert már megint/még mindig nem menstruálok :(

16299. Viki77_2 (válaszként erre: 16298. - Youlcsi)
2013. máj. 10. 11:23

Hú youlcsi, ugyanebben a cipőben járok én is, és pont ma mondta valaki hogy a Meforalomat lehet le kéne cserélni metfogammára...

Meg nekem 2x1000 van felírva, fél éve szedem, szinte semmi változás nincs, és mondták hogy szedjek be még egyet. No nem az orvos mondta, az orvos azt mondja hogy a tabi nem tud ennél többet, hiába szedek többet, de ha mégis???

Ártani gondolom nem tudok vele.


Na kíváncsian várom neked mit írnak.

❮❮ ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook