Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Most derült ki, hogy PCO-s vagyok. Ki tud róla valamit? Lehet még gyerekem? fórum

Most derült ki, hogy PCO-s vagyok. Ki tud róla valamit? Lehet még gyerekem? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... ❯❯
16388. youlcsi (válaszként erre: 16386. - Viki77_2)
2013. máj. 28. 08:09
23. napon az lh és fsh-nak nincs jelentősége. a legtöbb orvos ilyenkor már nem is nézi. az lh-t és fsh-t valóban 3. napon (környékén) érdemes csak nézni, akkor mérvadó, hogy mennyi... egyébként a 2xes eltérés még nem is olyan vészes. jó... nem 1:1... van ennél rosszabb is :)
16387. Márta82
2013. máj. 28. 07:24

Igen én is valami olyasmit tudok hogy 1:1 arány a jó. LH:FSH.

Hát remélem mihamarabb sikerrel járunk mindketten :)

16386. Viki77_2 (válaszként erre: 16385. - Márta82)
2013. máj. 27. 19:17

Bocsi hogy csak most válaszolok, értem, hát akkor majd meglátod hogyan lenne a legjobb.

Na még annyit hozzáfűznék, hogy csak mostanában esik le, hogy igaz hogy NOrcoluttal meghozott ciklusomban, de 23. napon bazi magas LH-m volt. Több mint 2x-ese az FSH-nak. Azt írják néhány helyen hogy a 3. napi fontos, de nekem furcsa volt, mikor elvileg ugyanannyinak kéne lennie mint az FSH-nak, azon a napon.

Nem tudom, érteni nem értek hozzá, de nem hiszek egy weboldalas orvosi izénak sem csak úgy, azért valami magyarázatra kíváncsi lennék erről.

16385. Márta82
2013. máj. 24. 15:03

Á, nem államiba csinálok én semmit, még a magán sem tuti hogy biztos, sokszor nincs jól beállítva a gép meg ilyeneket hallani aztán hamis eredmények jönnek ki.

Inkább mindig várok akár 2-3 hetet de oda megyek ahol tudom hogy jól csinálják, magán de van amit ingyen csinálnak ha van utalóm, de van ami fizetős.

16384. Márta82 (válaszként erre: 16383. - Viki77_2)
2013. máj. 24. 15:01

Hát én úgy értettem magánban sincs, csak simán leveszik az inzulin szintet, de nem ilyen több pontos cucc.

Nem sikerült még beszélnem az ismerősömmel de megkérdem tőle ha tudunk beszélni hogy hogy is van ez...

16383. Viki77_2 (válaszként erre: 16382. - Márta82)
2013. máj. 24. 13:48

Jaa, értem, igen emlékszem mondtad is.

És fizetősen, zsebből mennyi lenne nálatok? Itt ahol lakom kb. 12 e forint egy 3 pontos cukor-inzu, de van ahol kb. 8-ért megcsinálják a 3 pontost.

16382. Márta82 (válaszként erre: 16381. - Viki77_2)
2013. máj. 24. 13:30
Nálunk nem is csinálnak, az ismerősöm is átment Debrecenbe ott csináltatta meg.
16381. Viki77_2 (válaszként erre: 16380. - Márta82)
2013. máj. 24. 13:26

Igen, én se bízom meg egyikben sem feltétel nélkül, 15 éve mondtak valamit, most is mondanak, és némelyik úgy csinál mintha az most már hú a legutóbbi és isteni kinyilatkoztatás lenne. Hát, diéta persze meg mozgás, tudod végülis annyira logikus hogy inzulin baj is van ha egyszer hormonprobléma van, és hát 15 éve is tudtam hogy sokat kell mozognom és keveset ennem ha nem akarok hízni. Szal az új csak a met, hogy felírták.

És, én ennél valami hathatósabbat akarnék.

A többi hormonom nekem jó, az LH-m magas volt egy nagyon kicsit, de amúgy nincs gond, csak a progeszteronom marha alacsony a ciklus 2. félben.

Egyébként nincs semmi kiugrás vagy ilyesmi.

Hát, inzulin terhelés megmutatná hogy milyen inzulinszintjeid vannak.

Az enyémek magasak, tudom, érzem is, sokszor hypózgattam életemben, masszív rosszullétek is voltak nem egyszer, és hát most már papíron is látom. És az én görbém is nagyon el van tolódva.

Mozgás meg diéta persze ártani absz. nem árt, sőt, szal kell csinálni, én is csinálom.

Csak éppen alig javulok tőle, pedig már sokszor a szemem kopog. Gondolom súlyos eset lehetek vagy mi. És mondom megint, ezért szeretnék másféle segítséget IS.

Sztem erőltess ki egy inzu terhelést.

16380. Márta82 (válaszként erre: 16378. - Viki77_2)
2013. máj. 24. 13:17

Igen a tesztoszteronom jó, a 17 OH progesteron is jó, a többit amit írtál nem nézték.

Úgy tudom bizonyos mértékben az inzulin rezisztenciára utalhat a cukorterheléses eredmény is, mert ha a 120 perces visszább esik mint az éhomi akkor már gáz van. Nekem a cukrom éhomi 5,4, 60 perces 5,6, 120 perces 5,4, szóval ugyan annyi mint az éhomi. Barátnőm szerint aki túlsúlyos az nagy valószínűséggel IR-es is ha kezdetleges formában is, ezért minden képen jó a diéta meg mozgás.

Meg kell várjam mit is ad pontosan, mert olyat is mondott a múltkor hogy ad valamit amitől fogyni fogok, az is lehet ezt a met...akármit is felírja, még tudod, lehet két oldalról közelíti meg a dolgot. De olyat hogy mozogni kell meg így enni meg úgy enni, semmi ilyet nem mondott, ez mondjuk fura volt, pedig tudjuk hogy az jó a pco-ra.

Az a helyzet hogy több fórumra is írok és sokan vannak más véleménnyel, azt mondanám hogy az orvos után kell menni de valahogy én nem bízok meg teljesen bennük, tehát biztos nem hülye és nem ad hülyeséget csak nem tudom én az orvosokban elvesztettem a bizalmam meg az egész egészségügyben.

Hát sajnálom hogy neked nem jött be a 3-as kezelés, de amúgy diétát mozgást tartod?

Más hormonokat ugye neked rendben találtak?

16379. Viki77_2 (válaszként erre: 16377. - Márta82)
2013. máj. 24. 11:09

Ja bocs, igen, hát a Closty-ra még rá is van írva papírjára hogy PCOS-ben hyperstimuláció veszély megvan. Ennek ellenére még sok nőgyógyi ezt írja fel, van akinek egy egész módszer épül erre (mondjuk neki 98% hatékonyság), de 2 csajt láttam itt fórumon eddig aki már volt sajnos hyperstimulálva és kórházban... Én is mindig félek a closty-tól, pedig az az egyetlen, tényleg az egyetlen gyorsan elérhető, első körben felírt ovuláció indukáló cucc.

Akinek 3 ciklus után sem használ, azt már reprodukciós intézetbe küldik. (Vagy elvergődik, eljut egy nőgyógyihoz, bár asszem sima nőgyógyász itthon se csinálhat már bizonyos szint felett dolgokat)

16378. Viki77_2 (válaszként erre: 16377. - Márta82)
2013. máj. 24. 11:04

Hát itt M.o.-on az abszolút hangos többségben a 3as kezelés, az anyagcsere kezelése áll most.

Elképedtem mikor írtad a flutamidot, én még nem találtam itthon orvost aki a hormonokkal is hajlandó lenne babrálni. Úgy vettem észre, még az amcsi tanulmányokból se érlelődött ki semmi biztos.

Viszont, nekem ez a 3as kezelés maga a horror, nagyon nehéz és alig hozott fél-egy év alatt eredményt, látod mondtam ezt már 3-4x is, szóval ezért próbálok hormon oldalról nyomulni.

Ez itt nálunk hú meg há, de engem nem érdekel.

Mondjuk, ha IR van hát van, nagyon sok hormonzavar okoz IR-t sajnos (magyarul inzulin túltermelést, aztán esetleg folytatólagosan IGT-t, és néhányaknál már cukorbajt is), nem csak a PCOS.

Én nagyon kíváncsian várom hogy mi lesz a flutamiddal neked, mondjuk egy terhelés azért jó lenne neked is gondolom, hogy ismerjék az anyagcsere állapotodat.

A sok infó közt elvészett nekem, szóval akkor a tesztoszteronod nem magas ugye? Néztek azon kívül DHEAs-t, esetleg androsztendiont is, ill. 17-OH-progeszteront?

Ha magas az inzulin, az a kutatások szerint tompítja az agyalapi mirigy válaszát, szal ki tudja ebből az következik több progeszteron kellhet.

Én magamnak már végigvittem, majd ha érdekel megírom én is mik a fejlemények :) Plusz most kerülök majd új nőgyógyihoz össz. 16 év után.

16377. Márta82 (válaszként erre: 16375. - Viki77_2)
2013. máj. 24. 10:46

Nem szedtem Clostibegyt soha sem, mert nődokim azt mondta az veszélyes mert cisztákat csinálhat (nem mintha nem lenne már úgy is belőle) és azt tanácsolta menjek vissza az endo dokihoz és hátha ő helyre hozza a hormonjaimat. Kb. semmit nem segített, de na, vannak ilyenek.

Az endo doki meg ezt fel sem hozta hanem ezt a gyógyszeres kezelést.

Hát még vagy 2 hét mire odajutok hogy felírja, feltétlen beszámolok majd róla neked. Meg ha tényleg szedni fogom akkor a hatásáról illetve eredményekről is.

Az az érdekes hogy ezt már észre vettem hogy más "stílusban" kezelnek itt nálunk meg nálatok, de szerintem mindig ti szoktatok előbbre járni vajon pont most lenne ez fordítva.

Ti az anyagcsere oldaláról közelititek meg a dolgot, itt meg nem is csinálnak olyan több pontos inzulin mérést, terhelésest csak cukrot.

Tőletek egy dokinő azt mondta clostibegy kell nekem (igaz akkor még nem tudtam a cisztákról) csak a laboreredményeim alapján, itt meg látom nem divat.

16376. Viki77_2
2013. máj. 24. 08:59

Ja és még valami: a TE (vagy bárki) pontos hormonális státuszát nyilván a saját orvos valszeg ellenőrzi, ha lehet, gondolom ciklushoz kötött vérvétellel.

És gondolom ahhoz szabja a dózisokat is, bármiből is. (Csak mert látod, nekem se magas a tesztóm, de az SHBG alacsony, így mégis aktívabbak ugye az androgének nálam is, ennek látható jelei is vannak :) De hát kinek hogy, az egyedi gyógyszerelést gonodlom az orvos az épp aktuális hormon szintekre fogja szabni.)

16375. Viki77_2 (válaszként erre: 16374. - Márta82)
2013. máj. 24. 08:52

Igen, androgén receptor cucc, szóval megköti az androgéneket, mindkettő. Ahogy láttad is, nem fogamzásgátló hatásúak.

Nem tudom meddig szedetik, gondolom nem sokáig csak amíg bebikázza a ciklusodat.

Hát, gondolom nem akarsz várni, gondolom peteérést próbál indukálni, mondjuk én a te helyedben simán kipróbálnám ezt a módszert. Dehát ki hogy van vele, talán jobb várni kicsit, és egyszerűbben, nem? Az inszem és alombik is azért ennél jóval bonyibb és költségesebb eljárás is.

Clostylbegyt-en túlvagy már? Szedted már valaha?

16374. Márta82
2013. máj. 24. 07:27

Te alap esetben jól hangzik de mikor babát szeretnél akkor nem örül az ember hogy még hónapokig várnia kell.

Azt nem tudod mennyi ideig szokták ezt szedetni az emberekkel. Mert remélem hogy a fél évet nem úgy értette hogy végig szednem kell, hanem hogy addigra áll vissza a szervezetem.

16373. Márta82
2013. máj. 24. 07:25

Köszi, hát én nem akarok hülyeségeket írni de akkor gondolom ezeket az androgéneket akarja lecsökkenteni, mert akkor lehet ezek nem engedik a peteérést.

Én is olvastam valami kis rövid összefoglalót angolul hogy a flutamid meg van egy másik gyógyszer is ugyan úgy hat az is és a 2-őt hasonlították össze hogy melyik hat jobban a pco-ra, de már nem emlékszem melyik jött ki nagyobb %-al, de az lett a végeredmény hogy mind 2 jól hat csak az egyik valamivel jobb.

Majd még lehet kikeresem.

Hát én majdnem 100%-os vagyok benne hogy ilyet fogok kapni, bár lehet más márkát vagy hogy mondjam, de nagyon úgy hangzik mint amiket ő mondott róla, hogy blokkolja a tesztoszteront.

16372. Viki77_2
2013. máj. 23. 21:46

Ja és még egyvalami fontos: az LH ugye férfihormonok termelését serkenti a petefészekben. Az inzulin is ezt teszi (de vannak normálisan ovuláló, mensiző, mégis policisztás petefészkű, szőrösödő-androgén túlsúlyt mutató nők is, akiknek NORMÁLIS az LH szintjük.

Magyarul, a túl sok LH és a túl sok inzulin, mindkettő túl sok androgént termeltet a petefészekben, és valszeg, úgy néz ki, ez gátolja a tüszőrepedést. (Erre is van kísérlet, az androsztendion egyik származékából 1000x-es mennyiséget mutattak ki PCOS-es tüszőfolyadékból, a normális női tüszőhöz viszonyítva)

Nem következik be a peteérés se, és hát, mondjuk én irigylem azt akinek ha tényleg leviszik az inzuát, végre ovulál is. De személy szerint nekem az oda vezető út a kábé lehetetlennel látszik egyenlőnek.

16371. Viki77_2
2013. máj. 23. 16:24

No akkor, szigorúan csak olyan megállapítások amiket endokrin, PCOS-sel kapcsolatos kutatásokból szedtem össze, és szigorúan idézve, tehát következtetésekkel csak óvatosan.

A naplómban ott az összes link is, pontos elérhetőségek, minden. Ide már csak alényeget írom.

-- PCOS-ben legtöbbször emelkedett LH, normál/alacsony FSH szinteket lehet látni, a ciklus 3. napján nézik főleg. Elhízott nőknél az elhízás agyalapi mirigy szinten lenyomja az LH-t, így az egyszeri vérvételből gyakran még normál határon belül van.


-- A ciklus 2. feli progeszteront magyar dokitól véve, állítólag 72 nmol/l értéke felett az idáelis, ez az ovuláció utáni vagy a ciklus vége előtti 4.-9. napra értendő átlag.

PCOS-ben gyakran nagyon alacsony.


-- Az agyalapi mirigy által termelt gonadotropinok (=LH és FSH, ez a kettő) szabályozzák ugye az egész női ciklust, az FSH "kiválasztja" és érleli a tüsző(ke)t míg kiválasztódik a domináns, az LH férfihormont serkent amiből ösztrogén aromatizálódik a tüsző theka sejtjeiben. Amikor az ösztrogén szint a tüszőben eléri az elegendő mértéket, vagyis a tüsző megérik, ez visszacsatol az LH-ra, ami (viszonylag hirtelen) megugrik, és ez kiváltja a tüszőrepedést (=ovulációt). Aztán az LH 1-2 napos csúcs után újra visszazuhan, a hátramaradt tüszőből képződik a sárgatest, mely progeszteront kezd termelni, és vagy ugye terhesség már, vagy mensi jön a ciklus végére. (Na ezeket gondolom mindenki tudja, csak a következők miatt lesz fontos)


-- ami a fontos: a PCOS-eseknél viszonylag állandó hormonszintek vannak elvileg a ciklikusan változók helyett. Azt vették észre, hogy a "túl szapora" GnRH aktivitást (a hormon ami az LH és FSH termelődését serkenti) CSAK A PROGESZTERON LASSÍTJA !!! Se az inzulin, se metformin, se az ösztrogén igazából (az az FSH-ra van állítólag hatással), se más, csak progesztinek és a progeszteron.

Ennek a lassításnak ugye a ciklus 2. felében kéne létrejönnie.


-- A GnRH motor érzékenységét a tesztoszteron elnyomja. Egy konkrét kísérletben a PCOS-es nőknek jóval nagyobb adag progeszteron tette csak meg ugyanazt a hatást, mint az egészségeseknél. De, miután flutamiddal kötötték a tesztoszteront, utána ugyanúgy hatott a progeszteron mint az egészségeseknél.


-- Az inzulin más téren, de ugyanúgy elnyomja az agyalapi mirigy érzékenységet.


No, mindezen kísérletek linkje és fordítása megvan nálam, és mindezt ismétlem még egyszer, csak azért írtam le, hogy hátha valaki mást is találok, aki hormon oldal felől is kapott valami kezelést (klostylbegyt-en kívül, azon túl meg már a reprós szerek jönnek).


Nem azért hogy bárkit bármire buzdítsak, én nem vagyok orvos, kérlek úgy kezeljétek hogy mindenki nyilván magáért felel. De magam rézséről állatira kínlódok, alig valami eredménnyel, és nem csak az IR, hanem a hormon oldalról is szeretnék valamit segíteni, ha lehet. (ez a 2 oldala van ugye a PCOS-nek)


Eddig ennyi, ha valami felmerül még Márta, akkor írd.

16370. Márta82 (válaszként erre: 16369. - Viki77_2)
2013. máj. 23. 14:45

Értem.

Megköszönném ha leírnád nagy vonalakban :)

Hátha én is jobban átlátnám.

Igen biztos nem hülye a doki és tudja ő mit akar, csak mivel nekem most a baba a fontos így én annyira nem repesek. Ő meg azzal van hogy nem kell úgy sietni még fiatal vagyok, hát ki hogy érzi én 31 el múltam szerintem gyerekhez már kicsit késő is nem hogy fiatal....

Na 35-ig nincs nagy gáz, de azért én 30-ig szerettem volna, közben meg 30 éves koromban kezdtem el próbálkozni és akkor erre még rájön hogy lassan egy éve nem sikerül :(

Mindig kérdem hogy akkor most ne is reménykedjek és mindig azt mondja most nem majd akkor, kb. fél év, igaz múltkor még 1 évet mondott, azóta egy hónap telt el és 6 hónap lett belőle, egy hónap múlva hátha már csak 3 :) ha így felezi, de még az sem kevés.

Gondolom ő most rámegy hogy meggyógyítson aminek örülök én csak nekem meg baba kellene és nem húznám itt az időt mindennel, neki megéri mert minél többet húzza annál több pénzt hagyok ott, nem?

16369. Viki77_2 (válaszként erre: 16368. - Márta82)
2013. máj. 23. 13:55

Bocsi, vagyok ám :)

Na, szóval, én is csak kérdezgetlek ám, mert az IR súlyos nálam vagy mi, nagyon magas még mindig az inzulinom 6 hónap gyógyszer után is.

És nagyon szeretnék valamit hormon oldalon IS tenni, keresem mi segítene.

Szóval, nekem normális a totál tesztoszteronom, meg a DHEAs-om is. (Más férfihormont nálam nem néztek még sose). Viszont, az SHBG-m, ami ezeket köti ugye, az meg alacsony, határ alatti. Így sajna aktívak a férfihormonok.

Nekem a ma dívó 3as kezelés kész kínszenvedés, és mindig attól tartok, ha formába hoznám magam és végre peteérésem is lenne nemhogy mensim, akkor se bírnám életem végéig ezt az aszkézist. Per pillanat úgy érzem nem bírom.

Így, szeretném megfogni az egészet más irányból, mert amiket eddig összeolvastam (amcsi endokrin kutatások, kísérletek, átnéztem 750-et összesen PCOS terén), abból is jöttek ki érdekes dolgok.

Szóval, összeállt nekem pár mutató, sajátosság, ami hormontéren elvileg jellemző PCOS-re.

Reméltem hogy valaki idevetődik, vagy van még errefelé, vagy visszajön, legalább egyvalaki, akinek szintén kezeltek hormonális oldalról is.

Ha akarod leírom azt a pár megállapítást amit sikerált kigyűjtenem -- mondom ezek mind az amcsi endokrin társaság kutatásai.

Igazából azok alapján kérdezgettelek, bocsi ha néha érthetetlen vagyok.

És épp azért vagyok meglepődve,mert amiket leírsz hogy a te orvosod csinálni akart-akar, pontosan azokat olvastam én is. (Férfihormon blokkolás, és utána progeszteron adás a ciklus 2. felében néhány napig csak)

Itt nálunk egyetlen orvossal se találkoztam még aki ezt csinálná, és meglepett, és irigyellek is ahogy írtam :)

No csak ennyi igazából.

16368. Márta82 (válaszként erre: 16367. - Viki77_2)
2013. máj. 22. 12:48

Na de ez az hogy nem jött ki hogy magas lenne a férfi hormonom. Vagy azt honnan lehet tudni.

Tesztoszteronom normális, nem látok magamon olyan jeleket amik férfiasodásra utalnának. Na de gondolom csak tudja ő miről beszél. Csak én bizalmatlan vagyok az orvosokkal szemben....

16367. Viki77_2 (válaszként erre: 16366. - Márta82)
2013. máj. 22. 12:09

Hát, igen, de lenyomná a férfihormonokat, és mellé ha szednél progit, lehet hogy használna.

De hát te tudod, meg az orvos :)

16366. Márta82 (válaszként erre: 16365. - Viki77_2)
2013. máj. 22. 07:08

Én annyira nem örülök neki, mert még szedem nem lehet próbálkozni. Ha összejönne közben és kisfiú lenne akkor a nemi szerve lehet nem fejlődne ki, vagy nem rendesen. Én nem értettem teljesen hogy akkor ez most azért lesz hogy a ciszták felszívódjanak vagy azért hogy helyre jöjjön a peteérés, de valami olyasmit olvastam hogy ez a férfi hormonokat blokkolja és így a peteérés javul.

De nekem nem magas a férfi hormonom, sem labor sem fizikai jele nincs ennek.

Hagyják békén a cisztákat és azt érjék el hogy teherbe essem ne azt hogy még csak nem is próbálkozhassak :(

16365. Viki77_2 (válaszként erre: 16364. - Márta82)
2013. máj. 21. 19:36

Szia,

nah, kíváncsi leszek mit ír fel neked.

Mindkettő tesztoszteront köti. (és férfiaknak írják fel prosztata gondokra)

De azért is kérdeztem ennyire, mert pl. én is lehet hogy jó lenne ha ki tudnám hajtani hogy felírják.

16364. Márta82
2013. máj. 21. 15:23
Vagy Flutamid?
16363. Márta82
2013. máj. 21. 15:14

Arra gyanakszok hogy ezt akarja majd nekem felírni a dokim Finasteride.

Tud róla valaki valamit?

16362. Viki77_2 (válaszként erre: 16361. - CsillagTM)
2013. máj. 17. 13:18
Lehet jah, mondtam ez még erősen fontolgatásra vár :) Progeszteron hiány viszont ordít a vérvétel eredményemből IS. Szal azt tuti megpróbálom.
16361. CsillagTM (válaszként erre: 16358. - Viki77_2)
2013. máj. 17. 13:12
hát azért az ösztrogén hiány elég ritka...
16360. Viki77_2 (válaszként erre: 16359. - Viki77_2)
2013. máj. 17. 13:04
És ezt szigorúan értve, mindenről amiben cukor van. Nagyon ritkán, kb. kéthetente 1x megengedek magamnak valami szelet csokit, de az se jellemző.
16359. Viki77_2 (válaszként erre: 16356. - Márta82)
2013. máj. 17. 13:02
Igen, már 15 hónapja leszoktam a cukorról és fehér lisztről és fehér rizsről, és utána fokozatosan beállítottam a mennyiséget is. Néha nem vagyok szigorú, de mozgok is amennyit csak tudok, gyalog megyek mindenhova, ilyesmik.
❮❮ ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook