Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Most derült ki, hogy PCO-s vagyok. Ki tud róla valamit? Lehet még gyerekem? fórum

Most derült ki, hogy PCO-s vagyok. Ki tud róla valamit? Lehet még gyerekem? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯
16448. Márta82
2013. jún. 12. 10:44

Nem biztos hogy kamu, de mire alapozza hogy a fogamzás gátlótól van?

Ha policisztás a petefészek, azt jelenti nem érik meg rendesen a tüsző, illetve nem reped meg, ott marad nem szívódik fel és ez a ciszta. Annak oka van ha ez a peteérés illetve tüszőrepedési folyamat nem jól játszódik le. Lehet hormonális.

Nagyon sokan szednek fogamzás gátlót még sincs pco-juk. Sőt sokszor pont fogamzás gátlót íratnak fel a cisztákra, mert attól felszívódhatnak.

De ez a pco-ra igaz, nem tudom neked sok kis cisztád van vagy mondjuk 1 nagyobb, mert nem mindegy. Menzeszed meg van rendesen? Stb.-stb.

A lényeg hogy arra akartam utalni az hogy ha valakinek policisztás a petefészke az egy nőgyógyászati tünet amit endokrin illetve anyagcsere zavar okoz általában. Ha az IR-el nincs baj akkor valószínűleg endokrin az-az hormonális zavar lehet.

Nem okoskodni akarok, én sem régóta tudom hogy pco-m van, de én így tudom. Azért érdemes utána olvasni, mert ha nem a fogigátlótól van akkor feleslegesen fognak telni a hónapok.

16447. cslsz
2013. jún. 12. 10:13
Miért küldene el? :O Nekem állítása szerint a fog. gátló okozta a problémát. Ha abbahagyom rendbe jöhetek. Vagy ez csak kamu?
16446. Márta82
2013. jún. 12. 09:13

Hát,szerintem gondoljátok meg hogy nem kellene inkább egy endokrinológust megkeresni? Ha nincs IR-etek, ami jó akkor szerintem a hormonokkal lehet a baj, az meg az ő szakterülete.

Nőgyógyászati tüneteket, problémákat okoz a pco, de ez nem az ő szakterülete és vagy nagyon ért hozzá vagy ha van benne jó érzés elküld endokrinológushoz.

Hormonsort néztek nektek?

16445. youlcsi (válaszként erre: 16443. - Márta82)
2013. jún. 12. 08:56

nem is használ :D


én csak nőgyógyászhoz járok vele.

16444. cslsz
2013. jún. 12. 07:49
Nem kaptam gyógyszert azt mondta a doki hogy várjak, megön e magától. Én nőgyógyászhoz járok Márta. Engem ő küldött vizsgálatokra is.
16443. Márta82
2013. jún. 12. 07:44

Sziasztok, nekem is PCO-m van, a szindróma nem bizonyított. Nekem az endokrinológusom nem akar inzulint nézetni, szerinte nekem azzal nincs bajom.

Ellenben blokkolni akarja a férfi hormonjaimat, mert szerinte ez helyre állítja a dolgokat.

Ti milyen dokihoz jártok vele, belgyógyász, endokrinológus?

De az nekem sem tűnik logikusnak hogy Ir-es gyógyszert szedessenek veled youlcsi ha nincs IR-ed.

16442. cslsz
2013. jún. 11. 21:13
van és szerencsére nincs IR-em! :D :D
16441. youlcsi (válaszként erre: 16440. - Cslsz)
2013. jún. 11. 14:45
na, van már?
16440. cslsz
2013. jún. 11. 08:15
eredmény még most sincs... jó ez a magyar egészségügy :( én meg halálra izgulom magam....
16439. youlcsi (válaszként erre: 16438. - Cslsz)
2013. jún. 10. 10:05

jah :)


én most 2x1000 merckformint szedek... de minek? lévén, hogy nincs Ir-em, nem is nagyon várom a csodát, hogy hasson rá... nincs mire :) így igazából a diéta sem nagyon játszik... pedig rám férne. mozgás van, amennyit a gyerek mellett lehet.

2,5 éves kisfiam van, ő clostis baba. bő 2 évet vártam a zebrás tesztre, de megérte :)

16438. cslsz (válaszként erre: 16437. - Youlcsi)
2013. jún. 10. 10:00
az eredményért megyek :D És neked kellett valami gyógyszert szedned? Életmódot változtattál? Neked van baba? Mennyi idő után sikerült ha van? :)
16437. youlcsi
2013. jún. 10. 09:55
ma mész terhelésre??? ilyenkor hol csinálnak még? azt mindenhol reggel elkezdik, lévén éhgyomorra van a vizsgálat.
16436. youlcsi (válaszként erre: 16435. - Cslsz)
2013. jún. 10. 09:55
ez nem befolyásolja... vagyis a ciszták nem befolyásolják a teherbe esést. a ciszták megléte mellett simán lehet PÉ.je az embernek... nekem csak terhesen tidsztultak le vmennyire a petefészkeim... de mindig, ha volt is domináns tüszőm, attól még a gyöngyfűzér-szerű képet hoztam uh-n :D
16435. cslsz (válaszként erre: 16434. - Youlcsi)
2013. jún. 10. 09:50
Ma megyek terheléses cukor vizsgálatra. Remélem minden rendben lesz. És a gyógyszer elhagyása után mennyi idővel lehet teherbe esni? Másmint ha attól van a gondom mikor szívódnak fel a ciszták? Bocs hogy zaklatlak itt de kétségbe vagyok esve....
16434. youlcsi (válaszként erre: 16433. - Cslsz)
2013. jún. 10. 09:46

szerintem ezen akkor kellene gondolkodni csak, ha a gyógyszer abbahagyása után nem múlnak el 3-6 hónapon belül a ciszták... ha igen, akkor csak a fog.gátló okozta.


egyébként szerintem ha a gyógyi szedése alatt alakultak ki, akkor a gyógyi elhagyásával rendbe is fog jönni...


tünetek? szerteágazó. nem írnám le... mert ha azt írom, hogy elhízás, akkor jön a sovány banda, aki egy dekát nem tud hízni, pedig neki az kellene a babához... ha azt modnom, mensi elmaradása, hurrog, aki rendszeresen 28 napra vérzik... ha cisztákról van szó, példálózik, akinek minden tünete megvan, mégsem volt sosem cisztája... pcos egyik ismérve az insulin rezisztencia, amit a cukorterhelés utáni jelentősen megemelkedett insulin jelez leginkább... ez pl nekem sincs, mégis pcos-es vagyok.

16433. cslsz
2013. jún. 10. 09:40
az orvos szerint az van. még nem hagytam abba, van pár szem, azt be kell szedni hogy majd rendesen megjöjjön. lesz valami tünetem utánna? elolvastam itt pár történetet és félek nagyon. :(
16432. youlcsi (válaszként erre: 16431. - Cslsz)
2013. jún. 10. 09:34

mikor hagytad abba a fog.gátlót?

ha tényleg attól van, van esély, hogy el is múlik. érdemes tudni: a pco nem feltétlen pcos. a gyógyszertől valóban lehet cisztás a petefészked, de ez nem jelenti azt, hogy tutira pco-szindrómád van!

16431. cslsz
2013. jún. 10. 09:31
Sziasztok! Új vagyok itt! Nekem fogamzásgátló melett lett PCO-m és a doki azt mondta hagyjam abba a szedést. A mensi elmaradásán kívül nincs más tünetem. Mire számítsak? Mi fog történni? Babát szeretnék. Segítsetek!
16430. PcOs
2013. jún. 1. 17:26
jah még annyit a tapasztalatom a bfűléről hogy én nálam,speciel a szőrnövekedést nem csökkentette igazán! :(
16429. PcOs
2013. jún. 1. 17:24

Aki ismer más PCO-s forumokat az hirdesse a búzafűlé jótékony hatásáról mint én,és adjon másnak is lehetőséget az akár rendszertelen menstruáció problémával küzködő lányoknak hölgyeknek!

Hátha/és remélem hogy nekik is ilyen tapasztalatban lesz részük mint nekem! :)

és nem kell fogamzásgátlóhoz vagy más gyógyszerhez nyúlnia hogy be álljon rendszeressé!

16428. PcOs
2013. jún. 1. 17:18

A búzafű levéről és használatáról


A búzafű nem gyógyszer. Semmilyen egészségre káros mellékhatása nincs! Mindenkire egy kicsit másképp hat. Hatóanyagai révén az egész szervezet működését pozitívan befolyásolja, a káros anyagokat lebontja a szervezetünkből. Igen intenzíven méregtelenít. 2-3 nappal a bio búzafűlé fogyasztása után erősebb szagú, zavaros és sűrűn előforduló vizeletre számíthatunk. Székletünk hígabb lesz, de nem kell egész napos hasmenéssel küszködni.


A sejtekben lerakódott méreganyag bekerül a véráramba és folyamatosan ürül a vizelettel, széklettel és bőrön keresztül. A méregtelenítési tünetek alatt nehezen viselhető a bio búzafűlé szaga, ezért a véráramba került méreganyag a felelős. A szervezet folyamatos tisztulásával meg fog szűnni ez az érzés.


Ha az első 2-3 hét erős méregtelenítésen túljutunk, már csak pozitív hatásokat észlelünk. Súlyfelesleg folyamatos leadása, normális széklet, életerő, nagyobb munkabírás, betegségekkel szembeni nagyobb ellenállás lesz a jellemző. A búzafű magas klorofill tartalma miatt dúsítja vérünket oxigénnel, a sejtek oxigén ellátása javul, így a gyulladások megszüntetésében komoly szerepe van.

16427. PcOs
2013. jún. 1. 17:16

nah csak sikerült meg nézni a linkedet! :)

Aki rá megy és neki ül az oldalnak ott is sok okosságot olvashatsz! :)

Most már eszembe jutott hogy mikor el kezdtem fogyasztani miért holt néha! émelygésem néha hányingerem,és rossz közérzetem,itt írja is,ezt most ide be linkelem :


A tested állapotától függően a mennyiséget napról-napra emelheted. Tapasztalatok szerint a bio búzafűlé a legerősebb tisztító, nagyon magas enzimtartalma miatt azonnal reakcióba lép a mérgekkel. Az émelygő érzés azt jelzi, hogy a tisztulás beindult. A továbbiakban a rendszeres fogyasztása ajánlott. Lehetséges, hogy a szokásos méregtelenítési tünetek erősödnek. Ezek a jelei annak, hogy a szervezeted tisztul a nem odavaló anyagoktól, amelyek 20-30-40 év alatt felhalmozódtak.

16426. PcOs (válaszként erre: 16425. - Youlcsi)
2013. jún. 1. 17:09

Fémből készültet nem javaslom!

a linket én vmiért nem tudom beolvastatni agépemmel,de ha

vki 12E Ft-ért árulják az már barátib a 16-17E ft helyett! :)

16425. youlcsi
2013. máj. 31. 10:53

[link]

épp most árul valaki ilyet a mamamin 12ezerért :)

16424. PcOs (válaszként erre: 16423. - Viki77_2)
2013. máj. 30. 22:10

Nagyon szívesen! :)

Szerintem is,először próbáld meg úgy,hogy készen megveszed.És utána meg látod hogy nálad mi a hatás!?

Amúgy neked mi a problémád?

Biztos jó lehet az is, a búzacsíra!

Nálam ahol élek ott ősztől tavaszig készítenek cégek búzacsírából,csiramálét! :)

Másoknak undorító és gusztustalan a kinézete :) de annál finomabb az íze! :)

Eléggé édes ,de még sincs benne cukor! :)

Vissza térve,

Az én részemről egyáltalán nem bánom hogy akkor anno ki próbáltam a búzafűlét és fektetem bele egy kis pénzt,értve a búzafűlé présgépre.

Mert megérte,jó volt a családomnak is.

Csak megint neki kéne állni,csinálni :)

úgy érzem megint nagy szükségem lenne rá!

megint naponta van hogy gyomorsav túltengésem van a helytelen táplálkozásomból fakadólag,híztam is

délutánonként általában szundítok 1-2 órát

mert fáradtnak érzem magam és álmosnak...


Szeretném kérni az olvasóktól hogy aki ki próbálja és ti is rendszertelen menzitek van mint pco betegek,szeretném már csak puszta kíváncsiságból hogy nálatok hogy hat a búzafűlé!? :)

Előre is köszönöm! :)

16423. Viki77_2
2013. máj. 30. 16:25
Köszi, hasznos infók nagyon, lehet megpróbálom készen, én csak kicsiben csináltam eddig, de amúgy olvastam a búzacsíra pozitív hatásairól már több helyen.
16422. PcOs
2013. máj. 30. 15:16

Ui.: :))

Ha lehet tisztított vízzel locsold!

ez gondolom lehet ásványvíz

vagy akár még megszűrt olyan víz amiben nincs arzén

vagy deutérimmal csökkentett víz.

16421. PcOs (válaszként erre: 16420. - Viki77_2)
2013. máj. 30. 15:12

Ez bizony befektetéssel jár mármint a préseléssel kapcsolatban,vagy még halottam olyat hogy gyümölcs prés géppel facsarják ki belőle a levet..

Azt már nem tudom hogy mennyire tudná gazdaságosan

ki préselni....

Én ezért vettem anno műanyag házú búzafű présgépet.

nem olcsó újonnan 16 ezer ft.

de lehet hogy a neten már használtan is tudnál be szerezni.ez a műanyag házú prés gép egyépként nem hosszú életű egy szerkezet! :-/ de ha valami alkatrész el törik benne külön is meg lehet rendelni.

Egyébként a neten mindent de mindent meg lehet találni! azt hogy hol vedd meg a földet és a magot hozzá,természetesen csak is kizárólag bio földet és Bio Tönköly hántolatlan magot vegyél.

aztán a jutyubon megtalálható az hogy hogyan vesd el ezt a magot! nagyon sok segítség közül mazsolázhatsz! mi hosszas kísérletezgetés után

rá jöttünk hogy hogyan termeszteni úgy hogy a lehető legtöbb levet adja.

mi egy szobában készítjük zöldséges rekeszekben

az a legjobb ha legalább 14-15 órán át áztatod a 12 óra helyet amit ajánlanak....

Jah és áztatás után mosd át 1* vagy 2*-szer!

és minimum ennyi ideig csepegtetni kell!

én régi függönyt tettem a zöldséges rekeszbe és utána vettem ki a vízből és tettem rá a magokat.

ha ez megtörtént és le telt az idő,kb 2cm vastagon

szórj bio földet utána a magokat nagyon sűrűn szórd el úgy hogy az alatta lévő földet ne is lásd felül nézetben. ha jól emlékszem egy 0,5 kg be áztatott mag elég egy zöldséges rekeszben vagy 1 kb. :) mondom már rég csináltam! :):

Jah és a tetejére ne szórj rá földet! :)

hidd el jobb és bővebb termésed lesz!

jah és amikor le csepegtetted a magokat,azért célszerű az elő írt 12 óra helyet kb 15-18 órán át le csepegtetni mert a hajtás hosszabb erősebb lesz

és kb már annyi idő alatt már mindegyik magod ki csírázik!

Szóval,amikor el ültetted a magokat fed le valamivel egy karton dobozzal pl vagy akármivel

aszem 2 napon át kell sötétben tartanod de majd ennek néz utána hogy pontosan mennyi idő ez. :)

ha ez az idő le ment akkor már nincs más dolgod mint hogy napi szinten locsolgasd! :) olyan 10 nap erejéig! :) sokat ne locsolj rá ez lehet permetezővel is a lényeg az hogy jó vizes legyen!

de ne nagyon fólyon át rajta a víz!

Jah és a zöldséges rekesz alá én húsládát tettem

hogy ami nem kell neki víz abba csöpögjön!

a jó időre való tekintettel sűrűn szellőztess abban a helységben! én azért nem teszem ki az udvarba mert kiszárad de ezt ne értsd konkrétan így hanem úgy hogy jóval kevesebb levet tudsz majd ki préselni belőle! már nem tudom hogy ide írtam e azt :))) hogy kb 15 cm-ig növezd meg és utána vágd el akár ollóval jó szorosan a föld felett!

Nah aztán, a már maga a préselés, kézi erővel fáradságos kissé a munka! :) ilyenkor célszerű egy partnert is be vonni a munkafeladatba! :))

de ha te csak mondjuk egy fél kilónyiból csinálsz

később préselést azt túl lehet élni! :))

De ha csak kipróbálás gyanánt akarod ezt csinálni

én feleslegesnek tartom mert,be akarsz ennyit ruházni rá?inkább rendeld meg a neten hogy nálad hogy hat!? max 2-3 havi adagot vegyél meg annyi idő alatt kell lennie valami másnak! nálam olyan 1,5 hónap alatt vettem észre hogy már fittebb vagyok délután,majdnem olyan mint délelőtti órákban! már nem volt püffedt a hasam!és teli voltam energiával! :)idővel mondom a havi vérzést is észre vettem hogy frankón megjön havonta!Jó volt hogy kb 3-4 nap késéssel vagy egy jó hét csúszással jött meg,de legalább meg jött és nem hónapok múltán! de azt írtam már ide hogy én nem a rendszerességemről vagyok híres! össze vissza ittam amikor eszembe jutott és volt hozzá kedvem meginni ha nem felejtettem el! :)és nekem ennek ellenére is működött! ha a fű növekedése közben észre veszed hogy be mohásodik ilyen fehér színű kicsit pókhálós a föld fölött közvetlenül akkor ott az lehet a bibi hogy vagy túl sok vizet öntöttél rá(fontos hogy ugyeee tegyél vmit alá amin le csöpöghet a víz)vagy kevésszer szellőztettél! nálunk a terasz előtti szobában volt a búzafű és az ajtónál függönyt tettünk és így jó idő esetében folyamatosan nyitva volt az ajtó! :)olvastam a neten hogy ha ilyen problémád van grapefruit aszem a mag kivonatából van olyan amit akár fogyaszthatsz te magad is ,szóval vízzel fel hígítva permetezed rá a búzafűre,de mondom ezt a neten,te magad is megtalálhatod ha el kezdesz böngészni. de idén 2013-ra a Dávid naptár esős évet mutat,a mostani időjárás szerint szerintem kint a szabadban egy fedett hely alatt jól el lenne!

csak ugye olyan hely alatt legyen ami a napfény éri őt! most annyira párás a levegő tartalma ezektől a sok esőzésektől.... hogy szerintem jó lé mennyiséget adna...!

Nah szerintem ennyit tudok el mondani neked a búzafűléről! :) ez is el lett nyújtva...! ;-)))

Remélem tudtam segíteni!?


Még annyit erről az egészről ha el kezded szedni

egy héten át reggel éhgyomorra egy jégkocka készítő tasakba öntöd a levet készítéskor és azonnal tedd be sima fagyasztásra és ne az azonnal gyors fagyasztási fakba tedd be, ha van ilyen hely a fagyódban,szóval egy héten át reggel egy kockányit

vegyél ki és azt tedd egy kis pohárba,ha sietni akarsz vele a felengedésével egy kisebb tálkába teszel bele meleg vizet és abba tedd bele a kis poharadat.

én nem hígítottam fel vízzel a kiengedet búzafűlét,mert én úgy gondoltam hogy nem hígitgatom, fél deci vízzel hanem hagy hasson! :))

Amikor ezt el kezded"fogyasztani" legalább 1-2 órán át nem ehetsz és ne igyál rá vizet,hagyd hogy éhgyomorra be épüljön/felszívódjon szépen a bfűlé!

zúbolódni fog Lehet a gyomrod,esetleg több gázképződés! :) ELEINTE! Hozzáteszem! vagy könnyebb vagy hasmenés kinél hogy megy... nekem csak zúbolódott meg azt hiszem egyszer volt egy kissebb gyors rövid idő alatt le ment szédülés hányinger,ha jól emlékszem rá.

ez gondolom azért van a fű miatt amik vannak benne fincsi dolgok enzim stb...mivel ez a gyomornak kicsit érdekes eleint mint pl. mint ha egy hamburgert kellene volna meg emészteni e! :)

Ha bele gondoltok abban hogy a macska és a kutya miért eszik füvet Há? :)

én eléggé savas a szervezetem,ezt is meg szüntette!

de volt hogy éphogy volt egy kis savam mikor be küldtem kisebb mennyiségű házi kolbászt!:) mivel nekem előtte az is savat csinált!


volt hogy egy két barátomnak is csináltam,fejre nem estek tőle de nem is panaszkodtak rá a bfűre

biztos azért nem voltak olyan bő beszédűek (mint én)mert férfiból voltak,vannak :))

én akkor is,annak örültem hogy NÁLAM legalább segített!!!! nem tudom hogy itt az olvasók közül ki fogja e valaki próbálni és nála is fog ennyire hatni,nem tudom de én csak bízok benne!!

Mert tudjuk hogy ahány szervezet annyi képen reagálhat rá az adott szervezet.!

Pl.: én allergiás vagyok az @lgopirinre te nem.

miért?....

Ezért mondom hogy senkinek semmit nem garantálhatok én csupán csak a száraz csodálatos tényt közölhetem veletek,és bízva abba hogy másoknak is rendszeressé válhat a havi menstruációjuk!

:)) jah még egy valami! :))

volt nőgyógyászomnak "férfi" nem bírtam ki és mondtam neki mikor belülről ultrahangozott és látta hogy belül frankón állnak a dolgok nem úgy mint előtte mert akkor ott látta és közölte velem a hírt hogy nagy valószínűséggel pco vagyok utána persze vérből is kiderült...

szóval mondtam neki, :) és kíváncsi voltam hogy neki mi lesz erre rá a reakciója h én a magam csinálta bfűlevet iszom és 2-3-4 hónap után ez az eredmény van! :) azt mondta: ha ön úgy érzi és látja hogy ettől be áll a menzi akkor....hajrá! meg ő is látta hogy előszőr milyen volt belül a petefészkem és akkor milyen volt!meg mondta és amiben igaza is van fűben fában az orvosság:)

jól esett ezt tőle hallani!:)

Most már tényleg rá csapok a kezeimre! :)))

Ellnézést hogy így ennyit írtam! :):

de nem tudok tő mondatokban írni és válaszolni! :))

16420. Viki77_2 (válaszként erre: 16419. - PcOs)
2013. máj. 29. 15:08

Köszi a tippet, jól hangzik, lehet hogy kipróbálnám, te honnan és hogyan szerezted be? :)

Én csíráztattam már tönkölybúzát, csak a lé készítés bonyi... nincs présem.

esetleg valami ötlet?

16419. PcOs
2013. máj. 28. 19:17

:) óoh és még valami amit észre vettem a búzafűlével kapcsolatban! :)

Előtte és most már hogy jó fél éve hogy megint nem iszom a levet :-/ megint zabás lettem! :(

eszek csak eszek és eszek,mivel én még,úgy mond

hagyományosan eszek és nem úgy ahogy egy pcos-nek kellene!

Szóval nálam csökkent az éhség érzetem amikor ittam a levet!! :)

És egy picikét fogytam is! :) nem sokat max, ha jól emlékszem rá 4-5 kg le ment,aztán tovább nem ment lejebb de nem is mértem magam...

nem tom mennyi idő alatt ment le, anno ittam egy évig és most fél éve ugye már hogy nem iszom...

❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook