Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Adhatok 4,5 hónaposomnak higított gyümölcslevet? fórum

Adhatok 4,5 hónaposomnak higított gyümölcslevet? (tudásbázis kérdés)


12. homern (válaszként erre: 11. - Bf91284513)
2011. jún. 6. 12:52

úgy,hogy hámozottat írt :)

elvileg úgy lehet,az üvegesben is ilyen van.én sem kockáztattam mondjuk.inni 1 évig csak vizet adtam,mert ha rászokik az édesre akkor szenvedhetek később :S

2011. jún. 6. 12:50
epret ennyi idősen semmi féle képpen ne adj neki ha lehet.nem is tudom, hogy aki azt irta, hogy lehet az hogy gondolta.
10. Jk
2011. jún. 6. 12:38

én csak vizet adtam nekik egyéves korukig.

biztosan semmi baj nincs ezekkel a gyümölcslevekkel, de jobb a vízre szoktatni őket.

2011. jún. 6. 10:48

Próbáld meg a granulátumos teákat gyerekek számára. Van belőle többféle - narancs, csipkebogyó, őszibarack .... Ennek az az előnye, hogy nagy melegben nem buggyan meg olyan hamar mint a gyümölcslé.

Ha veszel gyerekeknek való gyümölcslét pl. sütőtöklé,őszibaracklé,... hígítsd vízzel mert nagyon tömény! Túl édesek és tömények, ezért nem oltják annyira a szomjúságot.

Napközben többször nézd meg nem-e buggyant meg a nagy melegben!

4 hónapos kórtól már sokféle ital van picuroknak.

Egyet ne felejts el, hogy a víz a legjobb szomjoltó.

Ha sok löttyöt adsz neki, nagykorában már nem fogja meginni a tiszta vizet. Sajnos így járt a barátnőm a kisfiával. Picur lányánál már máshogy csinálta.

Rajtad áll milyen lesz a gyerkőc. A védőnőm szerint 3 éves koráig mi alakítjuk, utána nagyon nehéz a rossz szokásokat átmódosítani.

2011. jún. 5. 05:18

bébi italt adj neki drága

én azt javaslom 1 éves koráig


utánna esetleg amire most gondolsz


nagyon finom az alma répa lé bébi ital....

7. PáKiMa (válaszként erre: 3. - Szamó)
2011. jún. 4. 22:14
Megnyugtató, hogy valószínű nagy bajt nem csinálok. Köszönöm!
2011. jún. 4. 22:14
Barack, sárgarépa, alma, körte, és ezek kombinációját kapja.
2011. jún. 4. 21:59
Nyugodtan adj,az én kisfiam is azt issza meg.Csak kérdezd meg a védőnőt,hogy milyen gyümölcsök levét adhatod.Pl.epret,cseresznyét csak 1 éves kortól javasolják.
2011. jún. 4. 21:57
Bocsi " anyatejet"..... nem tudok írni :S
2011. jún. 4. 21:56
Szerintem nem baj! A mai orvosok és védőnők nagyon felfújják ezt a "6 hónapos korig csak anyatajat" dolgot.... Szerintem...... Mindkét fiamat 4,5 hósan kezdtem hozzátáplálni és semmi bajuk nincs! Adhatsz neki frissen facsart almalevet is! Csimotáim mai napig imádják :)))
2011. jún. 4. 21:54

Miért lenne baj? A frissen párolt sárgarépa, a meghámozott eper, nemsokára lesz már őszibarack,

de a cseresznye és meggyhús (természetesen héj nélkül), mind-mind sok finomság a számára.

Vásárolj a piacon idős néniktől, akik a kicsi zsebkendőnyi kertjükben azért dolgozgatnak, mert egész életükben ezt tették. És minél idősebbek, annál tovább tart.

2011. jún. 4. 21:50
Az baj, ha a négy és fél hónapos kislányom a 30 fokos melegben a vízzel kevert gyümölcslevet issza meg jobban?? Kap mellette cicit is, de szereti, és ma este is mikor nagyon-nagyon nyűgös volt az nyugtatta meg, mikor már se én se a férjem nem bírtunk vele...A gyümölcslé bio, tartósítószer és cukor nélkül!! Tapasztalatokat kérnék!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook