Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Más gyemeke is így csinál dolgokat? fórum

Más gyemeke is így csinál dolgokat? (tudásbázis kérdés)


3. 5221355151 (válaszként erre: 2. - Pocak25)
2011. jún. 4. 15:16

Szia!

Köszönöm szépen!:-)

Nekem is hasonlót mondott, hogy ilyen és kész.

2011. jún. 4. 15:14
Szia! nálunk is igy van. 9 hónapos volt amikor felállt kiságyban elöször , aztán 1 hónapig semmi. most pár napja egyfolytában feláll, de leülni nem tud. már lépeget, de nem sokat. Nekem azt mondta a védönő, hogy vannak olyan babák akik elkezdenek valamit csinálni, aztán sokáig nem csinálják.
2011. jún. 4. 15:10

Sziasztok!

Két kérdésem lenne. Semmi probléma nincs, csak kíváncsi lennék rá, hogy ez másnál is így volt-e.

Van egy egy éves kisfiam. Mindig azt csinálja, hogy viszonylag korán megcsinál dolgokat és utána hetekig akár egy-másfél hónapig nem csinálja és utána teszi rendszeresen. Írok néhány példát. Nem volt négy hónapos, amikor hasra fordult. Többször is egymás után. Aztán nem csinálta egy jó darabig, majd 4-5 hónapos kora között elkezdte folyamatosan. Az átfordulással is így volt. Hét hónapos alig volt, felállt a járókában. Utána nem volt hajlandó egészen nyolc hónapos kora végéig, azóta folyamatosan. Kb. két hete lépett egyet-kettőt magától kapaszkodás nélkül. Azóta még csak meg sem próbálja. A múlt héten kapaszkodás nélkül felállt magától, azóta szintén semmi. Nem aggódom, mert még van időnk. Csak kíváncsi vagyok, hogy miért így csinálja. De szinte mindennel ez volt a helyzet.

A másik kérdésem az lenne, hogy mi számít első szónak, úgy értem, hogy mikor? Kb. 6 és 7 hónapos kora között elkezdte hajtogatni, hogy ma-ma-ma, pa-pa-pa, meg, hogy ba-ba-ba. Kb. egyszerre kezdte el mindet. Nem akarták elhinni nekem. Hajtogatta egy jó darabig (kb. 8 hónapos kora közepéig), utána semmi. Tudom, hogy még ezt nem tudattal mondja, azaz nem tudja, hogy az mit jelent. Akár hogy beszéltünk hozzá. Kb. 10 hónapos korában kezdte el újra. Most úgy van, hogy azt mond és akkor, amikor akar. Olyanokat is mond, amit nem is tudom, hogy hol és kitől hallhatott. Ez másnál is így volt? Most mi számít annak? Előre is köszönöm szépen a válaszokat!


Heni

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook