Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kisdedkori ekcéma kezelése-nektek mi vált be? fórum

Kisdedkori ekcéma kezelése-nektek mi vált be? (tudásbázis kérdés)


1 2
35. csabi4 (válaszként erre: 34. - Mágika75)
2011. szept. 5. 10:45

A kozmetikumok valóban különféle anyagokkal kevertek - ez biztos de a cikk nem erről szól-

Az ekcéma amugy sem kifejezetten csak börprobléma -ehez hogy kialakuljon -egy elválasztási elhatárolodási konfliktus is kell .

34. Mágika75 (válaszként erre: 30. - Csabi4)
2011. szept. 5. 10:39

A fekete szappan, shea vaj, kókuszolaj és a hasonló naturkozmetikumok azért jobbak a bőrnek, mert nem tartalmaznak kőolajszármazékot. Amiket azért tesznek a "normál" kozmetikumokba, hogy a kőolajszármazék lezárja a pólusokat. Ezzel 3 dolgot érnek el:

1. a bőr kívülről kap egy jó kis zsírréteget, úgy érzi elég zsíros, ezért nem termel maga zsírt, így tulajdonképpen egyre szárazabb lesz, vagyis rendszeres kenést igényel, így folyamatosan vesszük a mérgező kozmetikumokat.

2. a lezárt pólusokon keresztül nem tud lélegezni, így nem tud párologtatni sem, nem veszít vizet, nem kívülről pótolják a kozmetikumok, hanem azt a kevés vizet ami a bőrben van azt bezárják.

3. mivel egy kőolajos tusfürdő lezárja a pólusokat, még a rákent testápolót sem tudja felszívni a bőr, ezért a bezárt éhező szomjazó bőr a mélyebb rétegeiből szívja a felszínre a vizet, ezzel még több vizet veszít, petyhüdt lesz és öregszik.

33. klenca
2011. júl. 21. 15:29

Sziasztok!

Van két ekcémás lányom. Mindkettő született ekcémás.

Az elsőnek nagyon hamar jelentkezett, s nagyon oda kellett figyelni mindenre.

Pl nem mindegy milyen ruhát adtam rá. Elsősorban a pihe-puha, belül bolyhos anyagok jöttek be, amik nem bántották a kis bőrét. De így is szétvakarta magát mindenhol, véresre. Allergiavizsgálatokon minden negatív. Először a gyógyszertári kenőcs, fürdető, A-vitaminos kenőcs volt, nem jött be. Akkkortájt jelent meg a SEBAMED termékcsalád, ami nekünk bevált. Igazából a váci bőrgyógyászatra akkor érkezett Budapestről egy ifjú orvos, aki valamit felírt neki, kenegetni kellett vele. 2 hét alatt elmúlt az összes ekcémás panasza, nem is jött vissza.

A kicsi lányommal még tart a kálvária. Már vettem keverőtárcsás mosógépet, mert az automatákban mindig marad valamennyi mosószeres víz az öblítésekkor. Így a ruháiban tudom enyhíteni a mosószert, csak sensitive öblítőket használok, s előtte több sima vizes öblítést. Aktív ekcémás időszakban még az öblítés után is egy vizes öblítést beiktatok, s vasalom/fertőtlenítem a testével érintkező ruhafelületet, még a bugyikat is. Vele hosszú évekig használtuk az Elocom kenőcsöt, aminek a következtében nagyon elhízott.

Idő kell a kiürüléshez, senki ne használja sokáig! Persze, ha nagyon csúnyák a sebek, pár napig muszáj, de legyetek óvatosak. A Halicar nekünk is bevált, de irtó büdös kenőcs. A legjobb rá a napfény, a napoztatás. Nehezen alkalmazkodik a bőre a vizekhez, egy uszoda után pár órával kritikus ahogyan ki tud nézni. Pici baba korában előnyben részesítettem a nadrágot a harisnyákkal szemben. Már gyártanak pihe-puha harisnyákat, csak azokat szabad rájuk adni.A pelust gyakrabban kell cserélni. Sajnos azt mondják, csak a tüneteket lehet kezelni, gyakran kinövik. Lehet örökletes, anyósom pl orbáncos, valószínűleg valamilyen DNS-sel érkezett dologról van szó. Egy lányom szerencsénkre elkerülte ezt a problémát. Étkezésnél figyelni kell a tejes dolgok bevitelére aktív időszakban. Nem orvos vagyok, a saját tapasztalataimat írtam le.

2011. júl. 21. 13:20
kecsketejes kozmetikum.
31. Mágika75 (válaszként erre: 30. - Csabi4)
2011. júl. 21. 13:17

A kőolaj természetes anyag. Ezt senki nem is vitatta. Ettől függetlenül a kőolaj nem az az anyag, amit szívesen látok az érzékenybőrű 2 évesemen.



"Ásványi olaj: kőolajszármazék, kőolajhulladékból (pakurából) nyerik. Nem szívódik be a bőrbe, a bőrön vízzáró réteget képez, elzárja a pólusokat, nem engedi lélegezni és kiválasztani a bőrt, gátolja a bőr létfontosságú funkcióit. Ezáltal elősegíti a mitesszerek elszaporodását, a különböző bőrgyulladások és az ekcéma kialakulását, élettelenné, törékennyé teszi a bőrt."


Forrás:

Dr. med. Ernst W. Henrich - Dr. rer. Nat. Thomas Baumann: Kozmetikai hatóanyagok kiértékelése az INCI-megnevezésük alapján

30. csabi4
2011. júl. 20. 20:13

A kőolaj természetes anyag -tehát nyugodtan alkalmazható külsőleg sőt belsőleg is -csak ezt sokan nem tudják mert eltüntették már a gyógyszertárakból -külföldön kapható

[link]

29. Mágika75 (válaszként erre: 27. - Anyoca69)
2011. júl. 20. 18:31
A Halicart én is megvettem, mikor az orvos ajánlotta. Aztán elolvastam, hogy miből van... kőolajból. Szóval repült a kukába. :-(
28. kszisz
2011. júl. 20. 15:59

Sziasztok!

Nekünk a kislányunk ekcémás. Nála valószínűleg lelki eredetű a dolog, mivel 2 évesen jött elő nála, nem sokkal azután, h megszületett a kistestvére. Akkor durva volt, azóta se nézett ki olyan csúnyán keze-lába...

Mi amikor előjön neki a bőrgyógyász által felírt gyógyszertáras kevert kenőccsel kenjük, szintén gyogyitáras fürdetővel fürdik és mellette Aeriust iszik esténként a viszketésre. Gyönyörűen kordában tudjuk tartani az ekcémáját! Nem mondom, h nem jön elő neki, de sokkal enyhébben, 2-3 nap alatt el is múlik és azóta(az elmúlt 1,5 évben) sem vakarta véresre magát.

2011. júl. 20. 15:47

Kevesen tudják, az ekcéma egyik kiváltó oka, hogy kevés F vitaminhoz jut a beteg. Ez benne van pl:K ét csoportja az omega - 3 és az omega - 6 zsírsavak, melyek természetes forrása a búzacsíra, a lenmagolaj, a napraforgómag, a szőlőmag, a repce, a kukorica, a dió, a mogyoró, és a szója. Valamint hidegvízi halak tartalmazzák.

Amíg pici, a főzelékbe mindenképp ajánlatos egyszerű napraforgó olajat tenni. A másik megoldás a homeopatia:

graphities , sulphur golyócskák illetve a Halicar kenőcs az, ami mindig segített.

Ajánlatos nem elfeledni, hogy az ekcéma egy allergia, az allergia pedig akkor tőr elő, ha gyengül az immunrendszer. Tehát immunerősítő és C vitamin mindenképp szükséges az ekcémás betegnek.

Ezek saját tapasztalatok, mára 5 éves a kicsi és születésétől beteg volt.

2011. jún. 7. 17:38

Szia!Én is ekcémás voltam pici koromtól egészen 9 éves koromig.Elmentünk nagyon sok helyre,aztán találtunk egy aranyos magándokit.Ő az eucerint írta fel,ami nekem nagyon bevált.Azt hiszem recept kell hozzá.Igaz elég drága de nagyon jó.Van testápoló és tusfürdő is,én mindkettőt használtam minden nap.

Remélem tudtam segíteni,és jobbulást!:)

25. egypt (válaszként erre: 24. - Elizabett85)
2011. jún. 4. 17:26

Nekünk gyerekbőrgyógyász írta fel minden esetben, ha ilyen probléma volt, nem magamtól ajánlottam.

Valószínűleg nálatok sem ezzel volt gond.

24. elizabett85 (válaszként erre: 22. - Egypt)
2011. jún. 4. 16:56

Kedves egypt!


Ami az egyik gyereknek jó, nem biztos, hogy jó a másiknak is. Nekünk a gyógyszertári fürdető tényleg rontott a helyzeten. Én nem mondanám azt, hogy használja bátran, nem biztos, hogy jó tesz vele. A kérdező csak tanácsot kért, hogy kinek mi használt, attól, hogy ez nektek be jött szerencsére, nem biztos, hogy másnak is jó...

23. homern
2011. jún. 4. 16:24

A fiamnak szerencsére nem súlyos,nekünk ez is elég volt:

-gyógyszertári fürdetővel fürdik

-eucerin testápolóval kenem(10%ureás)

-külön mosom a ruháit folyékony babamosószerrel(a dreften és bip-en kívül mind jó volt),öblítőt nem használok

-lipobase repair a foltokra

-csak 100% pamut ruhái vannak

-tejmentes étrend

-én néha az aloe vera first-öt és zöld krémet is használom


Fenistil cseppel vigyázni kell,mert pár napnál tovább nem jó adni,és fényérzékenyít,vagyis ha kapja a gyerek nem mehet napra,árnyékosabb részre sem nagyon.Legalábbis nekem ezt mondták.


Ezeket magamtól alkalmazom,a bőrgyógyász letudott egy elocomos recepttel...(nem használtam)

22. egypt (válaszként erre: 9. - Elizabett85)
2011. jún. 4. 16:07

Bátran használd a fürdetőkrémet, nekünk a gyerekbőrgyógyász írta fel.

Én egyébként elvinném gyerekbőrgyógyászhoz, és nem kísérletezgetnék mindenfélével. Ő majd rendbe teszi, gyerekorvosok nem mindig értenek a különféle bőrproblémákhoz. Nagyon ajánlom a Heim Pál bőrgyógyászatát, mi soha máshová nem fogunk menni, ha gond lesz.

21. Agnik1 (válaszként erre: 1. - Anduska80)
2011. jún. 4. 15:42
Patikai fürdetőkrém. Fürdetni is azzal kell, és fürdés után testápolóként is azt használd. Csodákat tesz!
20. Mágika75 (válaszként erre: 3. - Anduska80)
2011. jún. 4. 15:21

3,5 hónapos Csongorunk véresre vakarta magát, úgy nézett ki az egész teste, mintha forró olajba mártottam volna. A Heim Pálban a bőrgyógyász Elocom-ot írt fel, kiváltottam, elolvastam a papírját, ki is dobtam a dobozt azzal a lendülettel (2 éves kor alatt nem használható! és steroidos).

Ami nekünk 2 hét(!) alatt rendbe tette a bőrét és azóta is tejesen tünetmentessé teszi:

- lecseréltem a mosószert mosódióra,

- lecseréltem az öblítőt ecetre,

- lecseréltem a fürdetőkrémet házi szappanra (magam csinálom),

- lecseréltem a popsi- és egyéb krémeit házi keverésű, shea vaj alapú krémre (ezt is én csinálom),

- és semmilyen tej vagy tejszármazék tartalmú ételt, italt nem kap.

Jobbulást!

19. anduska80 (válaszként erre: 9. - Elizabett85)
2011. jún. 4. 15:06
Köszönöm szépen.A Picike ruháit külön mosom Dreft Babyvel,öblítőt nem használok az ő ruháihoz.A fürdetőkrémmel kapcsolatban nekem is fenntartásaim vannak.
18. b-zs (válaszként erre: 15. - 5bfba16667)
2011. jún. 4. 15:04
Nálunk is most jött elő, hogy beütött ez a nagy meleg, mármint a legkisebbnél. A doktornéni azt mondta, hogy lehet, hogy betegség váltotta ki, mert nemrég elkaptunk egy vírust.. most akkor ki is tudja, hogy mitől van ez, de én is úgy gondolom, hogy beleizzadnak a kisruhába, és a mosószer, ami a szálak között van irritálja a kis bőrüket. Én ecettel öblítek, nem használok öblítőt.
2011. jún. 4. 15:02
Az én fiamnak a natúr kecsketejes szappan vált be!Pici korától jelentkezett ez a probléma és mindent kipróbáltunk,de ez eddig a legjobb.Tényleg nem szabad fürdetni,csak zuhanyoztatni!
16. gne2
2011. jún. 4. 15:00

A kisfiam 2 éves, neki a bárányhimlő után lett nagyon csúnya ekcémája. Két bőrgyógyásznál voltam, írtak krémeket, fürdetőket, gyermekorvos szintén. Mondták, hogy allergia is van benne, de kicsi még, nem vizsgálják. Az egyik azt mondta, hogy napoztassam, a másik, hogy nem érheti nap. Legyél okos!

Ami nekünk hosszas próbálkozások után bevált (kop-kop): Oilatum (fürdetésre), locoidos krém reggel-este, olajos rázókeverék a nagyon csúnya, vérző, kiszáradt részekre. Reggel 5 csepp fenistil, este 10 csepp zyrec. A szeme környékére homeopátiás szemcseppet kentem.


Nem viszem napra egyáltalán, ha napközben kell mennünk valahova, akkor hosszú ujjú body, hosszú nadrág (persze vékony), bébi napszemüveg, napvédős kalap. Csak késő délután megyünk ki játszani, épület árnyékában maradunk akkor is. Tudom, hogy ezt szinte lehetetlenül hangzik egy ilyen kisgyereknek, de muszáj volt. :( Most néhány napja lett látványos a javulás, a bőre puha lett újra, elmúltak a vörös foltok a könyökéről, a térdeiről, a szemeiről, az arcáról. A vérző, hámló területek eltűntek! :) Remélem, hogy így is marad.

Persze idővel szoktatom majd a naphoz újra, a fenistilt elhagyjuk, de most örülök, hogy éjjel újra alszik, nem sír, nem vakarja véresre mindenét!

15. 5bfba16667 (válaszként erre: 13. - B-zs)
2011. jún. 4. 14:56
Hozzánk most jön a legtöbb ilyen baba, mert leizzadnak, és viszket nekik minden kiütés, szárad mindenük. Én ezért gondoltam. De lehet, hogy igazad van.
2011. jún. 4. 14:53
A Sanatopic is jó!
13. b-zs (válaszként erre: 5. - 5bfba16667)
2011. jún. 4. 14:52
pedig mindenki azt mondja, hogy nyáron szebb a gyerekek bőre..
2011. jún. 4. 14:51
Bocsi, a búzakorpát le kell szűrni és a leszűrt vizet kell a fürdő vízhez önteni :)
11. b-zs (válaszként erre: 3. - Anduska80)
2011. jún. 4. 14:51
Fenistil cseppeket használtál már? Azzal lehetne enyhíteni a viszketést!
10. b-zs (válaszként erre: 3. - Anduska80)
2011. jún. 4. 14:48

Nálunk mind a 3 gyerkőcnek ekcémás a bőre, a legkisebbnek nemrég jött ki, 7 hónaposan. A hajam már az égnek állt, mert a legnagyobbnak is állandóan kiújul, allergia vizsgálatra küldtek vele, de nem engedte, hogy végig böködjék a karját, így csak vért vettek, de nem érzékeny se a tejre, tojásra, mogyoróra, szójára. Már nem tudtam, mivel kenjem, fürdessem őket, már beszereztünk zuhanyszűrőt, mosódiót, stb.. folytassam?! Meguntam, elvittem bőrgyógyászhoz!! Korábban is bőrgyógyásznál voltunk, de a gyermekkórházban, aki mellette még kardiológus is. Számomra ez a két orvosi tudomány kicsit különáll egymástól, biztosan jó kardiológus, de ahogy mondják egy fenékkel két lovat nem lehet megülni.. Szóval elvittem egy "igazi" bőrgyógyászhoz, aki nem azzal riogatott, hogy allergia váltja ki, hanem közölte, hogy mind a 3 gyereknek veleszületett SZÁRAZBŐRŰSÉGE van! Napjában 4-szer(!) kellene ezeket a gyerekeket testápolózni, de elég ha kétszer kenem. Az elocomos krémet nem javasolja, csak a lányomnál, amikor a tenyere brutál csunya, mert homokozik, elfertőződik. A Sanatopic fürdetőt és testápolót ajánlja (magyar termék, nagyon jó), illetve lipobase krémet! A gyereket pedig úgy kell fürdetni, hogy be a kádba, bekenni a fürdetőkrémmel, majd lemosni, és ennyi a fürdés, nem szabad hagyni, hogy pancsoljon, fűrdőzzön! Gyönyörű mind a 3 gyerek bőre, és áldom az eszemet, hogy szakemberhez vittem őket, idővel kinövik, a lényeg, hogy sokat kell hidratálni a bőrüket!

Remélem tudtam segíteni!

Ja, és természetesen magánba kell menni dokihoz, mert több mindent megtudsz:)

2011. jún. 4. 14:46
Nekünk a Pelsano Med (gyógyszertárból 1300 Ft körül van ) nevű fürdető és a gyerekorvos által felírt zsíros testápoló. Ez eltüntette teljesen. A Pelsanot nem lehet hosszútávon használni, meg elég furi az állaga, de utána a DM-es babylove fürdetőt vettem ultra sensitive változatban és az nagyon jó! Továbbá figyelj arra is, hogy a Manód ruháit külön mosd babáknak való mosószerrel és öblítővel. Illetve nekünk még ajánlotta valaki a búzakorpát egy marékkal belerakni egy tál vízbe, állni hagyni egy fél órát, majd ezt a fürdető vízbe önteni és ezzel fürdetni. Nekünk ez nem jött be, de lehet, hogy nektek jó. Amit szerintem ne használj: a gyerekorvos által felírt fürdető, csak rontott nálunk a helyzeten.
8. anduska80 (válaszként erre: 5. - 5bfba16667)
2011. jún. 4. 14:46
Nagyon megköszönném a telefonszámot.Magánrendelése is van az orvosodnak?Az az igazság,hogy kisfiamnak agranulocitózisa is van és a kórházi közeg nem igazán szerencsés az ő esetében,de mivel a Heim Pált ajánlották így ide van beutalónk.
7. 5bfba16667 (válaszként erre: 4. - Anduska80)
2011. jún. 4. 14:41

Valóban, az ekzema, irtó muris.

:S:S:S:S

2011. jún. 4. 14:41
Bioptron lámpa, nekünk ez vált be.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook