Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hárman párban fórum

Hárman párban (beszélgetős fórum)


1 2 3
82. Vicsike (válaszként erre: 81. - Felhőjáró)
2011. jún. 7. 16:45
Igazad van én is erre gondoltam.
81. felhőjáró (válaszként erre: 80. - Vicsike)
2011. jún. 7. 05:09

Mindenki csak azt tudja leírni ő mit tenne ha abban a helyzetben lenne....mert hogy nem ismerünk így tanácsot nem adhatunk.

Mindenki saját vérmérséklete szerint cselekedne...ezek csak példák az életből...aztán persze lehet ha benne lennénk még sem úgy reagálnánk, mert a körülmények megváltoznának.No mindegy is szemezgetni lehet belőle, meg esetleg tanulni is.Én kíváncsian várom, hogy mi lesz veletek és szorítok, hogy rendben tudd tenni a házasságod.

2011. jún. 6. 04:24

Igen az élet nem csak fekete és fehér!!

Nagyon sok kompromisszumot kell felvállalni, de ez nem jelenti azt hogy bármit elfogadok. Nem arról van szó hogy én görcsösen ragaszkodom ehhez a kapcsolathoz, de amig van remény addig nem adom fel. Egyébként sem azért inditottam ezt a fórumot, hogy megkérdezzem ki mit tenne a helyemben. Senki nincs a helyemben, ez az én döntésem lesz egyedül. Csak arra voltam kiváncsi, hogy az emberek általában hogyan vélekednek egy ilyen szituáciról, amit köszönöm mindenkinek meg is kaptam.

Egy biztos most elindítottam valamit aminek a végére kell járnom, addig nincs nyugalmam. Majd beszámolok az eredményről.

79. felhőjáró (válaszként erre: 78. - B73e24f31f)
2011. jún. 5. 22:17

Ne mást keressen ha a férjét szereti.....inkább a férje hagyja békén azt a nőt vagy a nő a férjét hogy ne okozzon több konfliktust...

Magamat ismerve lehet megkérném ne találkozzon vele többet kettesben(kivéve munkahely)

78. b73e24f31f (válaszként erre: 1. - Vicsike)
2011. jún. 5. 18:56
Jól írod a végén, ez a kapcsolat már halott! A párod is jól mondta te is keress magadnak valakit, akinek nem kell más, csak te! Ne érd be ennyivel!
77. csajszika890721 (válaszként erre: 70. - Vicsike)
2011. jún. 5. 14:43
Írtad, hogy volt időszak amikor elhanyagoltad a párod. Nektek nehezebb volt, mert nem egészséges gyereketek született, ha egészséges gyerek születik, azzal is meg kell birkózni, bele kell lendülni a szülőségbe stb... de akkor ezekszerint párod talán nem is 100%-ig barátra vágyott, barátot keresett, hanem nőt...Persze nem arra gondolok, hogy biztos volt köztük valami, nem kell egyből erre gondolni. De ha most rendeződni látszik a kapcsolat, nem szabad hagyni, hogy benned rossz, kellemetlen érzések maradjanak, vagy kétség, és bizalom hiánya, mert akkor valójában soha nem leszel elégedett, boldog.
2011. jún. 5. 14:02

Igen pontosan azt írtátok le,amit már én is mondtam, ha egy pár barátkozik egy párral, vagy akár többel.

Amikor két éve átbeszéltünk mindent én még felvetettem, hogy hívjuk meg a családot, én is had ismerjem meg, ha ilyen sok a közös vele, akkor lehet én is kedvelném. Akkor valami olyasmit mondott, hogy amin ők beszélgetnek, röhöncsölnek az leginkább a munkával kapcsolatos és én nem érteném. Ma már azt mondom hogy nem akarok ismerkedni, mert olyan indulatok vannak bennem amit nem tudnék kontrollálni. Egyébként is én olyan vagyok hogy nem tudok szinészkedni az érzéseim az arcomra vannak írva.

Azt gondolom hogy igenis van még remény, sokat változott ő is az utóbbi időben, szerintem ha egy kicsit én is el tudok egy kicsit "családtól" kapcsolni lehet minden rendeződik magától.

Nagyon köszönöm mindenkinek a hozzászólásokat, tulajdonképpen megkaptam azt amit ettől a fórumtól vártam. Kíváncsi voltam mások hogyan reagálnának az ilyen helyzetben, és rájöttem, hogy nem annyira szörnyű az, hogy nekem ez nem tetszett. Lehet meg fogom mutatni a páromnak ezt a fórumot.

Szép napot mindenkinek!

75. csajszika890721 (válaszként erre: 74. - Felhőjáró)
2011. jún. 5. 11:32
Hát igen, nem szabad, hogy egy barátság féltékenységet, veszekedést szüljön... Valahogy kompromisszumra kell jutni, hogy ne legyen annyit azzal a nővel... de közben barátkozhasson is vele...
74. felhőjáró (válaszként erre: 71. - Anyucika3)
2011. jún. 5. 11:28
Ezt nagyon szépen megfogalmaztad.Így kerek....egyébként gondolni való volt. hogy így történt ahogy leírta :-( na de sosem késő változtatni pláne ha mindkét fél akarja.A barátságról meg.....hát csak azt tudom. hogy én nem tudnám elviselni....pedig nincs megszabva nálunk sem ki kivel barátkozik. de azt hiszem a másik tisztelete fontosabb mint, hogy affér legyen vagy féltékenység egy barát miatt.Lehet azt csak módjával úgy, hogy mindkét fél ott van...szóval egy közös barát.Annak nincs akadálya.Közös barátaink nekünk is vannak fiúk is lányok is, de nincs is ebből vita.
73. csajszika890721 (válaszként erre: 70. - Vicsike)
2011. jún. 5. 11:26
Ha rendeződik a kapcsolatotok, akkor ezt a problémát is meg tudjátok, és meg kell beszélni, hogy tényleg rendeződjön, ne maradjon tüske...
2011. jún. 5. 11:24
Én is úgy gondolom a férfinak és a nőnek egyenrangú partnernek kell lenni, közösen kell akarni, közösen kell gyereket nevelni(már persze ha el nem válnak), és én azt vettem észre(nekem apám volt ilyen) hogy féltékeny volt a saját gyerekeire, elvárta, hogy anyánk, vele foglalkozzon a legtöbbet, őt szeresse a legjobban... Egy kapcsolatban, ahol gyerek is van a gyermek jóléte, boldogsága, az, hogy szeretet, törődés vegye körül, nagyon fontosnak kéne, hogy legyen, és így is lehet szeretni a másikat, kimutatni neki, foglalkozni vele, csak meg kell találni a középutat...Hogy ne legyen elhanyagolva túlságosan, huzamosabb ideig a partner, és a másik oldal, hogy a gyerek ne legyen elhanyagolva...
71. anyucika3 (válaszként erre: 70. - Vicsike)
2011. jún. 5. 10:59
Ne hibáztasd magad,szerintem teljesen természetes ahogy viselkedtél,hogy minden gondolatod a beteg gyereked körül forgott,és ezt a férjednek meg kellett volna értenie,melletted kellett volna állnia,támogatni,és nem "barátot" gyűjteni ebben a nehéz helyzetben.Egy házasságban normális,ha gyerek születik,Ő az első és legfontosabb,még normál esetben is,nemhogy ilyenben amiben Ti vagytok.Legalábbis mi így élünk,és sosem volt ebből probléma,mindkettőnknek természetes,hogy a gyerekek állnak az első helyen.Ettől még persze van magánéletünk,de a Ti helyzetetek speciális.Érthető,hogy sem időd,sem energiád nem volt a férjed pátyolgatására.Az jó,hogy javul a helyzetetek,remélhetőleg rendbe tudjátok hozni.Nem kérdezted meg még a férjedtől,hogy miért annyira fontos neki az a nő ha csak barát,hogy megérje miatta az otthoni feszültség,veszekedések?Ha csak barát,akkor nincs szükség arra,hogy szaladgáljon hozzá,ugráljon neki.Meg lehet hívni közös programokra is,nem kell kettesben lenniük.Persze nem szabhatod meg neki kivel barátkozhat,de csak van egy fontossági sorrend.És a barátok fontosak,de nem a család, a családi béke előtt állnak.Pláne nem az ilyen barátok,amik a másik félben bizalmatlanságra adnak okot.Ezt más is rossz szemmel nézné,nem csak Te.
2011. jún. 5. 10:28

Gyerekek le vagyok döbbenve! Tegnap írtam, gondoltam megnézem hátha van egy két hozzászólás ennyire nem gondoltam volna!

Mindenkinek köszönöm aki hozzászólt akár pozitívan, akár negatívan.

Igen egy kicsit leegyszerűsítve írtam le a történetemet, egy kicsit pontosítanék.

Abban igenis hibáztatom magam, hogy az első években a gyerek miatt elhanyagoltam a párom, de nekünk sajnos nem öröm volt a gyereknevelés, hanem sok-sok gond, nagyon nagy a baj a gyerekkel, sajnos sokat kell azon gondolkoznom, hogy mi lesz vele, ki vigyáz rá ha én nem leszek, mert nem biztos hogy önálló életre képes lesz. A gyerekkel soha nem hagyott egyedül együtt mentünk mindig ha valami komoly kivizsgálásra kellett vinni a gyereket. A baj az volt hogy én nem tudtam feldolgozni a történteket, és tudtomon kívül belegolyóztam. Ezt akkor nem vettem észre, csak most hogy visszagondolok. Lényegében azokról az évekről nem nagyon vannak emlékeim. Nagyon rosszul reagáltam a gyerek fogyatékosságára, de nem tudom hogy lehetett volna jól csinálni, az vesse rám az első követ, aki ugyanebben a helyzetben jobban meg tudta oldani. Ezt én már nem is akarom elemezgetni az a múlt, megváltoztatni nem tudom, akkor volt hogy olyan baromi jóbarátok lettek azzal a nővel. Kb 2 éve döbbentünk rá tudatosan, hogy a szakadék felé megy a kapcsolatunk. Azóta figyelünk egymásra és mindketten eldöntöttük, hogy megpróbáljuk helyrehozni. Többször volt köztünk veszekedés azóta is - szerintem 99%-ban a hölgyike miatt - de átbeszéltük, és kibékültünk. A veszekedések egyre ritkábbak, és egyre könnyebb a békülés, és egyre könnyebb kibeszélni.

Ami engem most zavar az az, hogy most már szépen mászunk kifelé a gödörből, mindketten sokkal jobban figyelünk a másikra. Jókat beszélgetünk, elmondjuk este mi történt velünk, sokat viccelődünk. Egyszerűen jól érezzük magunkat együtt. Azonban a mai napig nem képes beismerni, hogy az a nő okozza köztünk a legtöbb bajt. A hölgyikének nagyon jól jön, hogy valaki külön foglalkozik vele. A párom szerint és valószínűleg a nő szerint is ez teljesen helyén való, semmi rossz nincs benne.

Nem tudom hogy volt e köztük valami, olyan szinten ragaszkodik még mindig hozzá, hogy bennem is felmerült, hogy lehet hogy volt, a gyerekről annyit, bennem is felmerült már, de azt gondolom, hogy ha tényleg az övé lenne, akkor már nem velünk élne, bár lehet hogy a hölgyikének csak szórakozni kell, vele nem élne. Nem tudom, ezek már csak fantáziálgatások. Egy biztos én már nagyon belefáradtam, most úgy döntöttem "le.....om" a barátnőjét, elkezdek én is egy kicsit nyitni a világ felé, többet foglalkozom magammal, mert eddig én voltam az utolsó helyen, vagyis sehol. (elnézést a durva kifejezésért, de van amit nem lehet szépen írni)

Vagy maga észreveszi, hogy ez nem folytatható így, vagy hagyjuk az egészet, és éli mindenki a maga életét, a maga értékrendje szerint. Én nem utasítom semmire, nem parancsolok, nem szabom meg mit tegyen, kivel barátkozhat, szerintem ez csak úgy működhet ha ő maga jön rá.

69. felhőjáró (válaszként erre: 68. - Anyucika3)
2011. jún. 5. 09:37
Nálunk a betegségem és a műtétem után romlott meg a kapcsolat a volt férjemmel....Megvárta amíg a második kontroll eredénye megjön és aztán beadta a válópert és összeköltözött a barátnőjével.Tudom hibás voltam én is hogy így alakult de azt hiszem megpróbáltam mindent megtenni hogy működjön de ő mást választott.Mint utóbb kiderült már rég nem szeretett....olyanná próbált formálni mint az anyja.Ez egy ideig ment is, csak mikor megműtöttek megváltozott minden.Ő nem tudta elfogadni, hogy nő is vagyok.Neki csak anya meg feleség.....olyan mint az anyja..csak a háztartás gyerekek meg munka, munka, munka.nem éreztem magam nőnek.Próbáltam beszélgetni, kérni könyörögni....nem ment.Még a válóper napján is felajánlottam költözzön haza a gyerekeihez.Azt mondta nem.Akkor már együtt élt a nővel.Nem velem tolt ki hanem a gyerekeivel de ezt sosem érti meg.A kisebbik fiam azt mondta, már rég el kellett volna válnunk pedig sosem veszekedtünk.Azt mondta most sokkal jobb így.A páromat nagyon szereti sokat beszélgetnek jól kijönnek.Mondhatnám többet kap mint a saját apjától.A másik fiam nagyon apás lett, és apuka rendesen befolyásolja...nem jó irányba.Ezt is a kisebbik fiam mondta.Az a véleménye, hogy hülyeségekkel tömi a tesója fejét, ezért ő nem igen megy hozzá, azt mondja nincs miről beszélgetniük, mert ami őt most érdekli arról az apjával nem lehet, mert eléggé gátlásos nem tud feloldódni...a párom meg fel tud így vele beszéli meg a dolgait.
68. anyucika3 (válaszként erre: 66. - Felhőjáró)
2011. jún. 5. 09:07

Én is,és pont ilyen problémák miatt.

Vagyis ilyen jellegű,de nem a gyerek születése miatt.Szerencsére nem sok problémám volt azzal,de látom sokaknak mennyi van.

Viszont a férjem nem volt megfelelően egyenrangú partner,gondolkodni kellett helyette mint egy gyerek helyett,rettenetesen egoista volt(ami nagyon sok férfira jellemző),nem szembenézett a problémákkal,hanem elmenekült előlük...stb.

Én meg úgy gondoltam,nekem ilyen férjre nincs szükségem,gyorsan rövidre zártam egy válással.

Persze akkor már kapálózott,de késő volt.

67. anyucika3 (válaszként erre: 61. - 6a6e086e31)
2011. jún. 5. 09:02

Mert nem is normális.Én amúgy is úgy gondolom,hogy gyerekeket a szülők vállalnak,és nem csak a nők.Közös feladat,öröm és gond kell,hogy legyen,minden gyügével változásával együtt.

Ebben a helyzetben pedig,ahol beteg gyerek van,kifejezetten undorítónak aljasságnak tartom,hogy az apuka magára hagyja a feleségét a bajokkal,és más nő után szaladgál,más nő fontos neki.Én sem tartom egyébként lehetetlennek a leírtak alapján,hogy az övé lehessen a nő gyereke.

66. felhőjáró (válaszként erre: 65. - Anyucika3)
2011. jún. 5. 09:01
Ez így igaz csak sajnos sok helyen nem működik :-( Egyszer már elváltam de nem ilyen okból...
65. anyucika3 (válaszként erre: 63. - 6a6e086e31)
2011. jún. 5. 08:58

Ez így van.Együtt kell(ene) megoldani mindent,legyen bármiről szó.Én úgy gondolom,egy házasságban 2 felnőtt fél van,akik egyenrangú partnerek,józan ésszel,ítélőképességgel.És nem kisgyerek egyik sem,akivel akként kellene bánni.Ha pedig problémák adódnak,mert adódnak,aki ezt tagadja hazudik,mert nincs olyan házasság amiben ne lennének,akkor felnőtt módjára szembe kellene nézni a dologgal,megoldást keresni,és nem elmenekülni magára hagyva az egyik felet,én önző módon saját szórakozást keresni.Most mindegy miről van szó,egy életen át lehetnek bármelyik félnek gondjai.Csak ugye a nőknél a gyerekek születése az egyik ilyen krízis forrás,a gyes ideje.Hát egy normális érett férfi fel tudja ezt is fogni,hogy milyen változásokon megy keresztül ebben az időszakban a felesége,milyen problémái lehetnek,és nem hátat fordít neki,elmenekül,hanem segíti,támasza ebben az időszakban is.

Mondjuk én elítélem a megcsalást,szerintem soha nincs rá megfelelő indok.De aki ebben az időszakban képes rá,azt nem tartom embernek.

A máshoz menekülés,árulás,kibújás a problémák megoldása alól,a saját önző igények kielégítéséről szól.Egy házasságban ez nem megengedett szerintem,közösen kell megoldást találni mindenre.

64. felhőjáró (válaszként erre: 41. - Cef15f164f)
2011. jún. 5. 08:50
Amit én írtam csak egy jelző.Te tényként közöltél valamit egy nyilvános oldalon ami azt hiszem elég sértő ahhoz, hogy letiltsanak innen...Sajnálom, hogy ennyire eltértünk a tárgytól.Eddig senkivel nem keveredtem ilyen összetűzésbe még akkor sem ha nem értettünk egyet és senki nem sértegetett...Nekem sem szokásom nyíltan bántani senkit pláne ha nem ismerem.
63. 6a6e086e31 (válaszként erre: 62. - Felhőjáró)
2011. jún. 5. 07:49
Igen:)És hiszek abban, hogy két ember ha szereti egymást igazán, akkor nincs az a gond amit ne tudnának megbeszélni, nem beszélve arról hogy nem fognak másfelé kacsintgatni.
2011. jún. 5. 07:47
Ezzel egyet értek...Úgy érzem te is házasság párti vagy.
61. 6a6e086e31 (válaszként erre: 60. - Felhőjáró)
2011. jún. 5. 07:34

Ez így van, kár egyik vagy másik oldalt pártolni.Elolvasgattam is a kis vita-párbeszédet, de nekem túl szélsőséges.Hibázhatnak és helyrehozhatják mindketten:)Együtt, hiszen házasok, hiszen gyermeket vállaltak.

Bár a topicindító problémája ettől kicsit eltér.Azt nem nézem jó szemmel, sem nem tartom normálisnak ami ott megy.

2011. jún. 5. 07:32

Minden jó kapcsolathoz és persze a rosszhoz is két ember kell.Mindkettő ugyan úgy fele mindenért.

Ha tönkre megy akkor sem csak az egyik a hibás hanem mindkettő....

59. 679f54a054 (válaszként erre: 58. - Anyucika3)
2011. jún. 4. 22:26
;)
58. anyucika3 (válaszként erre: 57. - 679f54a054)
2011. jún. 4. 22:19
Hát jó lesz ha magadba nézel szerintem is,mert akkora baromságokat írsz....:-)))))))))))
57. 679f54a054 (válaszként erre: 56. - Anyucika3)
2011. jún. 4. 22:15

Úgy érzem, Te vagy inkább önző, és a hozzád hasonló nők. Akik azt gondolják, hogy a gyerekvállalás "teher", óriási "gond" szakad ezzel a nyakukba, "többet" várnak a férjüktől, csak akkor nem értem, milyen egyenrangúságról beszéltél.

A gyerekvállalás közös öröm, mert kell a gyereknek anya is és apa is egyformán, nyilván. És kettőjük szerelmének a beteljesülése.

Csakhogy ezt a szerelmet érzik elveszettnek azok a szerencsétlen férfiak, akik a szülés után Józsiból "apucikák" lesznek, a szeretett Kati meg "anyucika" lesz, és aki sír - rí egy idő után, hogy jaj, megcsal az a szemét férjem, pedig én gyereket szültem "neki", és mindent megtettem érte. Mindössze annyit felejtettem el, hogy férfiként szeressem, mert ugye a gyerek a legfontosabb és nem az a csúnya szex, és egyébként is mit bizonygattam volna ... :S

Na mindegy, a lényeg, hogy én mindenképpen magamba néznék először, ha mellettem nem jó valakinek, nem önzőzném meg egoistáznám.

56. anyucika3 (válaszként erre: 55. - 679f54a054)
2011. jún. 4. 22:00

Igen többről,önzésről.Egy férfinak,aki valóban férfi,nem kell semmit bizonygatni mint egy gyereknek.Egyértelmű neki,hogy szereti a felesége,hiszen ezért ment hozzá,ezért szült gyereket neki.Nem kellene idiótának beállítani a férfiakat,akiknek nincs agyuk,és nem tudnak gondolkodni,mint valami ösztönkények.Egész életünk során változunk,amikor anyává válunk,akkor főleg,és szembetűnőbben.Ez járhat nem csak örömmel,de sok gonddal problémával is.Amelyik férfi ezt nem tudja megérteni elfogadni,annak nem való család.Ebben a helyzetben pont a férfinak kellene többet törődni a feleségével,jobban figyelni rá,türelmesebbnek lennie...stb,és nem fordítva.

Én a te gondolkodásmódoddal nagyon nem tudok egyet érteni,és nem szeretnék ilyen férjet akiről te írsz.

55. 679f54a054 (válaszként erre: 54. - Anyucika3)
2011. jún. 4. 21:09

"Számomra nagyon visszataszító, amikor olyanokat olvasok, hogy egy anya azért nem tudta megtartani a férjét, mert nem ugrálta körbe kisbaba mellett, nem a szex volt a legfontosabb az életében, hanem a gyerek."

- nem egy malomban őrlünk.

Szerintem nem körbeugrálni kell egy férjet, hanem egyszerűen csak szeretni, épp úgy, mint a baba születése előtt, és éreztetni vele, hogy PONT ANNYIRA, fontos, mint a gyerek, se jobban, se kevésbé. Nincs és nem lehet rangsor. Erről beszéltem. Egy nő nem lehet csak anya, mikor a férfi nőnek szerette meg, és nem anyának.

Ha valaki "kifelé kacsintgat", akkor ott "bent" nem boldog, és hiányzik neki valami. A szeretet, a törődés, a gondoskodás, az intimitás, azok a dolgok, amik előtte megvoltak az életében.

Szomorú, ha a félrelépést valaki csak egy p ... utáni vágyban látja. Mert ennél sokkal többről van szó.

54. anyucika3 (válaszként erre: 53. - Szilvamama)
2011. jún. 4. 20:52

Sajnálom:(

De én úgy gondolom,hogy azoknak a férfiaknak szabadna csak családot alapítani,gyerekeket vállalni,akik érettek rá,és az önzésük elé tudják helyezni a családot.Fel tudják fogni,meg tudják érteni milyen változásokkal jár az anyaság,és támogatni segíteni tudják a párjukat,nem egy nagy gyerekként vesznek részt a család életében,hanem férj,apaként.Számomra nagyon visszataszító,amikor olyanokat olvasok,hogy egy anya azért nem tudta megtartani a férjét,mert nem ugrálta körbe kisbaba mellett,nem a szex volt a legfontosabb az életében,hanem a gyerek.Egy érett férfi ha problémái vannak ilyenkor,akkor segíteni próbál,megérti a feleségét,megoldást keres,és nem önző módon szórakozást magának egy másik nő társaságában.Ez gusztustalan.Sok nő feje felett csapnak össze a hullámok abban az időszakban,amikor kismama.És ha a férje ilyenkor nem áll mellette,hanem kifelé kacsintgat,azzal tönkretesz mindent,még akkor is ha együtt maradnak.Mert ki bízna meg egy olyan férjben,aki ha baj van félrelép ahelyett,hogy helyt állna?

53. Szilvamama (válaszként erre: 44. - Anyucika3)
2011. jún. 4. 19:41
Minden szavaddal egyetértek, mintha az én elcseszett házasságomról beszéltél volna! Sajnos én is csak későn jöttem rá, hogy mennyire megváltoztam 5 év alatt a körülmények hatására ... oszt csodálkoztam, amikor a férjem félrelépett.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook