Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Viszkető fejbőr. Mit lehet tenni ellene? fórum

Viszkető fejbőr. Mit lehet tenni ellene? (tudásbázis kérdés)

2015. nov. 4. 15:26
Én narancs illóolajat szoktam keverni a samponba, ha nagyon viszket, az leszárítja a fejbőrt, meg a gomba sem szereti. Ha nem is nagyon korpás, akkor is lehet gomba miatt. Amit még fodrászom mondott, hogy szilikon van a samponokban, és amiatt nem tud szellőzni a fejbőr, és azért viszket.
2011. jún. 5. 14:20
Szerintem a megvakarás nem egy hosszú távú megoldás..:) A csalánsampon várhatóan pont hogy irritálni fogja. Nekem bőrgyógyász által összeállított krém-fejpakolás segít valamelyest. Hajszesz irritálja. Vagy még esetleg - lehet ,h hülyeség - de SOS megoldás lehet ,ha a babád hidrophyl-jával bekened a fejbőröd (hajmosás előtt mittudémén, egy órával)!
2011. jún. 4. 12:38

Sziasztok!

Felhívtam a fodrászom. Szerinte a Glis Kur sampon váltottak ki.

Váltok sampont, és ecetes vagy citromos vízzel fogok öblíteni.

Vettem csalánsampont. Kipróbálom. Utána ha kell veszek hajszeszt.

Nem idegeskedem amióta picurom van sokkal nyugodtabb az életem. Nem kapom fel mindenen a cukrot. Eddig nem volt gondom a hajammal. Lehet hogy vmi összetevőre vagyok allergiás.

13. access
2011. jún. 4. 06:17
A leírtak mind igazak.
12. Mari20
2011. jún. 4. 06:13

szia

végig olvastam az előttem irókat, és sok sok igazság van benne


-vakard meg

-váltottál másik samponra?

tudod hogy a samponok nagyon tömények, és ( hajmosásonkénti adagot) higitani kéne?


-jó alaposan ki kell mosni a sampont

-ecetet tenni az öblitő vizbe....


-én hetente 1x egy fél citrom levével is szoktam a hajam kényeztetni


-de ideg alapon is viszkedhetsz, idegeskedsz?

stresszelsz? feszült vagy? izgulsz? türelmetlen vagy?


a viszketés ezeknek is köszönhető,


hogy melyik "tanács, vélemény" -t fogod kipróbálni az rajtad áll.


neked kell megtalálni a neked leg megfelelőbb

hajmosási szertartást....


figyeld meg magad, és a válasz is (neked jó) megérkezik

2011. jún. 4. 05:26
Vegyél a gyógyszertárban grapefuit mag kivonatot, és abból keverj 10-15 cseppet a samponodhoz. Nekem használni szokott.
2011. jún. 3. 23:08
Meg kell vakarni.
2011. jún. 3. 23:07
Az ipari samponok - tévében reklámozott, drogériában kaphatóak - tele vannak vegyszerrel, amik az ember bőrét izgatják. Gondoltál rá, hogy olyasmit veszel, amit nem hirdetnek agyon a tévében?
2011. jún. 3. 23:01
Zárd a hajmosást almaecetes öblítéssel (2-3 kiskanál fél liter vízbe).
7. Kocska (válaszként erre: 5. - Veraesbalu)
2011. jún. 3. 22:50

a hajfestés is kinyírj alkalmanként a fejbőrt.

Szerintem kúra szerűen vegyél valami hajszeszt,nekem mindig bevált,mert nyugtatja a fejbőrt és még dúsabb is lehet tőle a haj.Amúgy nem szoktam egyszerre elhasználni,hanem csak ha tényleg viszket :)

Ja,vagy a munkahelyemen a lakóknak gyógyszertári krémmel kellett ilyenkor hajat mosni,ami olcsó

6. lonix (válaszként erre: 1. - Veraesbalu)
2011. jún. 3. 22:41
Valtsal sampont.Vagy kamillas vizzel oblogesd le a fejed hajmosas utan.Csalan sampont is kilehet probalni.Vagy felkeresni egy borgyogyaszt.
2011. jún. 3. 22:40

Használtam tojássampont, Gliss Kur sampont, Dove sampont, Elseve sampont.

A hajamat festetem, mert sok az ősz hajszálam. Eddig még nem volt gondom, kb. 2 hete jött ez elő.

Lehet hogy a pollenek, vagy a városi szmog???

2011. jún. 3. 22:30
Én ajánlani tudok pár dolgot,bár nekem korpás is szokott lenni.Akkor a párom samponját használom :),ami korpás hajra van.amúgy a varga hajcsepp amit régen sokat használtam nagyon jó volt,mostanában oriflames teafaolajat szoktam bedörzsölni,mert az van itthon,és 1-2 nap alatt jobb lesz
2011. jún. 3. 22:26
Milyen sampont használsz?
2011. jún. 3. 22:24

Megmosom a hajam. Első nap (másnap) még szupi, második nap már viszket a fejbőröm. A hajam még nem is zsíros.

Nem korpás, semmi nem látszik rajta.

2011. jún. 3. 22:21
Viszkető fejbőr. Mit lehet tenni ellene?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook