Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mai tinik: mi az amiért irigyelni és mi az amiért sajnálni lehet őket? fórum

Mai tinik: mi az amiért irigyelni és mi az amiért sajnálni lehet őket? (beszélgetős fórum)


1 2
2011. jún. 4. 09:06

A mai világban sok nőnek valóban nagyon fontos, hogy jól nézzen ki. Ami azért van, mert máshogy nem kelünk el a munkaerő piacon. Szerintem ezt nem lehet az egyedülállókra korlátozni, sőt! Nagyon sok igazi egyedülálló nem is tudja ezt megvalósitani, hiszen abból az egy keresetből rezsit kell fizetnie és minimum 2 ember megélhetését biztositani. Van pár egyedülálló nő ismerősöm. Teljesen átlagosan néznek ki és előbb vesznek a gyereknek egy újabb ruhát, mint maguknak.


Hiába a sok szórakozóhely manapság, azt sajnos nehéz megfizetni. Régen ez egyszerűbb volt. és igen a szülőkkel van a gond, mert megengednek a gyereknek mindet. Hogy a rohanó világ miatt? Nem hiszem. Én is itt élek és a gyerekemnek igen is korlátokat szabok. Lehet nekem vannak kötélből az idegeim, de egy kicsit sem tud érdekelni, hogy az osztálytárs csak adidast vesz fel, ha én csak a winket tudom kifizetni.


Természetesen az én gyerekem is próbálta a többiek szokásait felvenni. Minek beszélgetni napi szinten és társai, de rájött, hogy fontos a család, mert látja, hogyan hullik szét sok család az általa elsőre jónak vélt szokások miatt.


Nehéz ma tininek lenni, mert más dolgok lettek a fontosak, amelyekből nem tanulnak meg sok mindent. Ezért tájékozatlanok, nem tudják, hogy a koruk alapján mi lenne a megfelelő. Én ebben teljes mértékben a szülőket hibáztatom, mert partnerek benne, nem téritik észhez a gyereküket, hanem támogatják.

34. Csicsi25 (válaszként erre: 29. - Noarashi)
2011. jún. 3. 22:35

Egyetértek! Bár az, hogy "nagyon sokszor éretlenül vágnak bele a családalapításba" ezzel nem teljesen értek egyet. Nézd, annak idején a lányok 16-18 évesen férjhez mentek, gyereket szültek és nem voltak éretlenek, sőt! Azok a házasságok egyben is maradtak. Csak a mai divat az, hogy minél később házasodok meg, minél később lesz gyerekem, mert "még előtte élni akarok".


Hányszor olvas olyat az ember, hogy a nő szülés után rögtön azzal kezd foglalkozni, hogy mikor nyeri vissza a régi alakját - ahelyett, hogy teljes erővel a picire figyelne - ezzel idegeli magát. És miért? Mert ezt várják el tőle! Ahogy kijön a szülőszobáról, máris legyen olyan alakja, mint lánykorában. Szomorú, hogy ide jutottunk!


A mesékkel is egyetértek! Ma mit kapnak a gyerekek "mese" címen? Ezeket a szemeteket, amik a CN-en is mennek? Ezeket még felnőtt fejjel is rossz nézni, nem gyerekként! Hol van már a Mirr-murr, Frakk és társai? Csoda, hogy ilyenek a mai tinik?

33. csajszika890721 (válaszként erre: 32. - Erikpipi)
2011. jún. 3. 19:58
Tudom, hogy nehéz a sok ember helyzete, és munkából áll a napjuk. De az a baj, hogy már "rászoktak", hogy ezt a "kifogást" hozzák fel állandóan. Ismerek nem egy olyan illetőt, aki maga alakítja a napját, munkarendjét, és így sincs ideje a gyerekére(gyerekeire) de arra van, hogy eljárjon szinte hetente szórakozni, arra, hogy a barátokkal találkozzon, beüljön valahova, és hasonlók...Tudom, hogy az embernek magával is kell foglalkozni, hogy jár a szórakozás...De nem a gyerekeknek kellene az elsőnek lenni?!
32. erikpipi (válaszként erre: 16. - Csajszika890721)
2011. jún. 3. 19:27

". A mai világban, a munka mellett, sok nőnek túl fontos az, hogy jól nézzen ki, túl fontos, hogy milyen ruha legyen rajta,"


A legtöbb nő azért nem "foglalkozik" a gyerekkel, mert ő és a férje is reggeltől estig robotol, hogy kifizessék a rezsit, hitelt, megélhetést.


sajnálom a mai fiatalokat, mert látják, hogy szinte mindent megkaphatnának, ha lenne rá pénzük. De felnőtteknek sincs munka, diákként szinte lehetetlen elhelyezkedni.

Egy olyan társasházban élek, ahol szinte mindenki a közép, vagy felső osztályba tartozott, kb 3 évvel ezelőttig. Most mindannyian küzdünk, hogy ne bukjon a vállalkozás, ne rúgjanak ki a munkahelyről. Az egyik szomszédom férje külföldön, az enyém is csak pénteken tud jönni, nekem 12 órás műszak lenne, gyerekfelügyelet nélkül. És ezt látják a gyerekeink is. Nincs előttük jövőkép, mert nekünk sincs, csak az, hogy mi lesz jövő hónapban.

Nem irigylem őket.

31. Noarashi (válaszként erre: 30. - Csajszika890721)
2011. jún. 3. 19:01
Így van. De sajnos nagyon sok szülő csak megcsinálta a gyereket, és az csak nő, de nem nevelik. Kevés példakép van.
30. csajszika890721 (válaszként erre: 29. - Noarashi)
2011. jún. 3. 18:55
Sok mindenben egyetértek veled, de hozzátenném Alekosznál van rosszabb példa is a gyerekeknek, már a műsoron belül is... és persze azon kívül is. És a legfontosabb, hogy nem más idegen ember kell, hogy a legnagyobb példa legyen, hanem a szülők, ,mert ők hoznak össze gyereket, nekik kellene a legtöbb időt velük lenni, egyengetni az útjukat, szeretni őket, és pozitív példának lenni.
29. Noarashi (válaszként erre: 26. - 5bfba16667)
2011. jún. 3. 16:43

Csak unatkoztam :)

De nem. Szóval néha beleesek a bezzegazénidőmben-be, ilyenkor érzem hogy öregszem :) minél jobban megbotránkozom a "mai" fiatalokon, annál öregebb vagyok :)

Én nagyon kevés dolgot irigylek tőlük. Sztem nehéz ma tiniként eligazodni a világban. Nincs korlát. Mindent lehet, de sajnos a szabadsággal nem nagyon tudnak mit kezdeni.

Na ugye felnőtt egy vagy több olyan generáció, ahol már a szülők elváltak, itt egy mostohaapu, ott egy féltesó. Amikor én még kissrác voltam :) az osztályomban (ált.isk) két gyereknek voltak elvált szülei. Az volt a ritka. Ma már az oviban azt látom, hogy az a ritka ha még a szülők együtt vannak. A szülők, ahogy lentebb olvastam, nagyon sokszor éretlenül vágnak bele a családalapításba, és a gyerek issza meg a levét, és ebből a gyerekből lesz majd tini, és zűrös tini.

Ott a média,nem akarok bigottnak és fafejűnek lenni de elértünk egy olyan szintet, hogy a mocsok az érték. Én még Mekk ELeken nőttem fel, de ma már alekosz a nyerő.

A tanulás nem érték, a munka nem érték. Ha nekem gyerekem lenne, nem is tudnám, hogyan és mire neveljem. Milyen elveket csöpögtessek belé?

28. csajszika890721 (válaszként erre: 27. - MayerKlau)
2011. jún. 3. 16:35
Nekem még nincs gyerekem, de már így is gondoltam rá, milyen tini lesz.:-) Én kislányt szeretnék, de lehet ilyen szempontból jobb egy fiú. Remélem minél hamarabb rájön, hogy ő is csak egy gyerek, és megtanulja tisztelni az anyukáját.
27. MayerKlau (válaszként erre: 24. - Csajszika890721)
2011. jún. 3. 16:23
Dehogy sértettél meg, a vasalással nincs is bajom. Az anyja retteg h valaki tényleg túlságosan is felfigyel rá, ebben a korban.
26. 5bfba16667 (válaszként erre: 25. - Noarashi)
2011. jún. 3. 16:21
Neked mi a véleményed? Gondolom nem ok nélkül tetted fel ezt a kérdést.
25. Noarashi (válaszként erre: 23. - Csajszika890721)
2011. jún. 3. 16:19
köszi :)
24. csajszika890721 (válaszként erre: 22. - MayerKlau)
2011. jún. 3. 16:19
Bárcsak csak vasalná! :-) Biztos nem lehet könnyű. Remélem nem sértelek meg, csak nehogy az legyen, hogy fel is kelti valaki érdeklődését...
23. csajszika890721 (válaszként erre: 1. - Noarashi)
2011. jún. 3. 16:17
Látom elindítottad a témát. :-))) Jól tetted.
22. MayerKlau (válaszként erre: 20. - Csajszika890721)
2011. jún. 3. 16:17
Reméljük. Az anyja tehetetlen, a gyerek teljesen azt hiszi h ő az aki parancsol, és ővé az utolsó szó. A haját titokban festette be, és platina szőke lett. A haját vasalja, festi magát és mini szoknyákban jár, h felfigyeljenek rá. Én szoktam Vele beszélni, szerencsére a viszonyunk jó, jobban meghallgat mint az anyját.
2011. jún. 3. 16:17
Gondoljunk bele hogy talán az is oka lehet a gyerekek elhanyagolásának, hogy a mai világba rengeteg szórákozási-, kikapcsolódási lehetőség van(ami nem baj,mert azért megérdemli az ember) csak arra akarok kilyukadni, hogy sok szülő csapong talán túl gyakran is ezekre a helyekre, és ilyenkor babysitter vagy nagyszülő vigyázz a gyerekre. De persze ez nem baj, ha nincs túlzásba véve, nincs mellette elhanyagolva a gyerek. A másik, hogy nekem nem tetszik, hogy 12-13 éves gyerekek bent lehetnek szórakozó helyeken, 22 évesen öregnek érzem magam! :-)
20. csajszika890721 (válaszként erre: 10. - MayerKlau)
2011. jún. 3. 16:09
Csak megjön majd az esze.:-) Nem? Csak lehet, hogy még nem mostanában.
19. c130f7eb3b (válaszként erre: 16. - Csajszika890721)
2011. jún. 3. 16:08
A szívemből szóltál - sajnos...
18. csajszika890721 (válaszként erre: 9. - Csicsi25)
2011. jún. 3. 16:07
Egyetértek, pont arról beszéltem tegnap egy kedves ismerősömmel, hogy sok gyereket már kis korától kezdve túl önállónak nevelnek, mindent megengednek, vagy azért, mert jaj de hát a gyerekem, vagy azért, hogy ne legyen velük gond, ne kelljen velük foglalkozni...
2011. jún. 3. 16:07
Én nem lennék ma tini!
16. csajszika890721 (válaszként erre: 7. - 5bfba16667)
2011. jún. 3. 16:05

Szia!


Én is ezt látom, tapasztalom, és nekem sem tetszik. Szerintem a mai tinik, és nem csak tinik, hanem még a pici gyerekek is el vannak hanyagolva. A mai világban, a munka mellett, sok nőnek túl fontos az, hogy jól nézzen ki, túl fontos, hogy milyen ruha legyen rajta, és túl fontos, hogy a férfiak megnézzék, érdeklődjenek utána(ez inkább a gyermeküket egyedül álló nőknél van) Az a baj, hogy azt hiszik sokan, azzal, hogy megveszik a drága játékokat, már el is van intézve. De a gyerekek csak ideig-óráig örülnek a játéknak, majd úgy is megunják, de a szülők szeretetét, törődését azt nem. És áttérve a tinikre, nekik arra van a legnagyobb szükségük, hogy beszélgessenek velük a szülők, de ne lenéző, dorgáló hangnemben, és hogy érdeklődjenek irántuk, és ne csak a rosszat lássák meg bennük, a tanulási eredményeikben(nálunk ez így volt, hogy a rossz jegyért le lettem szidva, a jóért meg semmi)

2011. jún. 3. 15:52
Amúgy az is fontos, hogy senki nem tehet arról, hogy milyen világba, időbe, körülmények, életvitel közé születik. Azt kapja, amit kap, és ebből annyit visz tovább, amennyit Ő maga jónak tart.
2011. jún. 3. 15:44

Nem a gázfűtéses-angol wc-s-autós-manikűr-pedikűr-tangabugyi-a gyerekemnek minden megakarok adni, ami nekem nem jutott-te csak tanulj-érettségi-főiskola-diploma-st. időkbe születtem bele.

Írígyelem a mostani fiatalokat? Nem. Maximum annyi, hogy tanulni lehet, általában jó körülmények között élnek... A határok majdhogynem eltűntek... Mivel életemnek nagy részét küzdelemben éltem le, ettől már sokkal nehezebb már nem lehet. Mert amit túlélünk, az megedz.

13. bobo53
2011. jún. 3. 15:22

Kedves Jelenlevők!

Igen igy látom én is!Valóban a 90-es évek és azért azt megelőzően is tudtuk holnap is van munkánk.

Biztonság érzetünk volt.

A tini akinek voltak álmai és tanult tudta eltud helyezkedni.

Ma hiába tanul nem biztos az állás.

Ez a politika

Sanyargatnak bennünket.

Az a leg rosszabb hogy a családok mennek rá a nincstelenségre!

Régen még működött a társadalom legerősebb építő köve a család!Ma mi van?Való villllággal etetik a fiatalságot.Türelmetlen mindenki elhidegül a szülő egy mástól a rohanásban és észre sem veszik,hiogy felnő közben a gyerek és amit látott azt majmolja tovább.Közömbös lsz mindenhez kiábrándult mindenből Kritikus mivel nem tudd kellően megfelelni nem érzi hasznosnak magát.

12. 2e0264df59 (válaszként erre: 9. - Csicsi25)
2011. jún. 3. 15:20

valóban nem a tinikkel van a baj

a társadalommal és a médiával valamint a szülők egy részével. A maradék szülő peidig ekkorra nyomás alatt már szinte csak vergődik.

11. MayerKlau (válaszként erre: 9. - Csicsi25)
2011. jún. 3. 15:18
Az előző Neked ment.
2011. jún. 3. 15:18
Nagyobb testvéremnek (most 34 éves)és van egy 12,5 éves lánya. -Az apa nincs velük, elhagyta őket.- A kislányt annyira megviselte ez a dolog, hogy teljes mértékben el kezdett lázadni. Az addig kitűnő (!!), kedves, aranyos lányból most egy 3-as tanuló lett aki bunkó, az anyját megalázza -nyilvánosan- a haját befestette szőkére (addig sötét barna volt). Mindez azért történt mert a tesóm nem fogta rendesen, és mindent megengedett neki.
9. Csicsi25 (válaszként erre: 6. - MayerKlau)
2011. jún. 3. 15:13
Szerintem itt nem a tinikkel van a gond, hanem a szülőkkel, a tanárokkal és a társadalommal. Annak idején sokkal szigorúbban vették a dolgokat - és szerintem az jobb volt, mint a mai mindent szabad életmód.
2011. jún. 3. 15:12

Úgy gondolom, hogy nekünk - a 90es évek körül - jobb volt mindenben.

Én sosem cserélném el azokat az éveket a mai világ éveiért.

2011. jún. 3. 15:10

Egy fiatalnak jelenleg iszonyú nehéz belevágni a költözésbe, munka találásba, saját életébe.

Nincsenek lehetőségek. Ezt most tapasztalom, úgy hogy merek róla beszélni.


Egy tininek azért nehéz most, mert amíg mindent megkap a szüleitől, elkényeztetik ANYAGILAG, (már amennyire megtehetik), érzelmileg alig kapnak valamit. A rohanó világban nem a szereteté, a törődésé és az egymásra figyelésé a főszerep. Nem csak baráti szinten, szülő-gyerek kapcsolatban is.


Én ezt látom a környezetemben. És nem teszik.

2011. jún. 3. 15:09
Tiniként most könnyebb, valljuk be. Sokkal töbet engednek meg maguknak mint mi anno. Ebben én sem vagyok érintett, de majd leszek. Szülőknek viszont nehezebb, a "mai" tinik sok mindent megengednek maguknak.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook