Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mit tudok tenni, hogy a macska ne akarja kikarmolni az ülőgarnitúrát!? Segítsen valaki aki tud! fórum

Mit tudok tenni, hogy a macska ne akarja kikarmolni az ülőgarnitúrát!? Segítsen valaki aki tud! (beszélgetős fórum)


1 2
59. Médy-25 (válaszként erre: 58. - 83e25137af)
2011. jún. 4. 22:54
Persze-persze..igyekszünk! :)
58. 83e25137af (válaszként erre: 55. - Médy-25)
2011. jún. 4. 22:41
Erre (most már) rájöttem hogy jót akartok majd neki. :) és jó dolga is lesz. azt a pár óvintézkedést meg megoldjátok biztosan :)
57. Médy-25 (válaszként erre: 53. - Syria)
2011. jún. 4. 22:35
:) Nah arra én is! :D Bár egyértelmű,hogy azért persze,hogy félt egy-két dolgot az állattól! De nekem mikor az egyik cicusom el kellett altatni,mert leukózisos volt akkor nagyon padlón voltam,mert én voltam minden nap vele itthon! Aztán rá egy pár hónapra annyira hiányzott nekem,hogy egy ugyan olyat szereztem (de mind kettő egy ördög volt) :D...aztán mikor a második macskát el kellet az állatkórházba vinni,és ott kellett hagyni,akkor nem sejtettem,hogy nem fog onnan haza térni..csak mielőtt haza hoztuk volna előtte lévő nap szóltak,hogy megdöglött reggele a cicus :(...mindegyik macsekom,csak három évet élt sajnos :(..neki szív nagyobbodása és vese elégtelensége volt :(! Akkor meg olyan volt,mind ha kiszakítottak volna egy darabot belőlem..akkor még jobban padlón voltam...kicsit lelki bajom is lett,mert nagyon nehezen tudtam túl tenni magam rajta,hogy már nincsen,és mért velem történik meg,hogy csak három évet éltek a macsekjaim :(! És azóta eltelt már két év...! Szóval elég jól bírtam,hogy nincsen macsek,de nagyon hiányzott mindig is,csak félek ezektől sajnos,és mivel itt is megváltozott már egy-két dolog (a lakába) így persze,hogy gondolok erre is,de viszont most érzem én is egyre erősebben,hogy nagyon,de nagyon kellene egy cicus..és így,hogy a gyerkőc meg csak erősíti nekem,mert ő is nagyon szeretne,így meglágyulunk mind a ketten (a párommal)! Majd még összedugjuk jól a fejünket,aztán csak alakul valami megoldás! :)
56. Médy-25 (válaszként erre: 52. - Re87)
2011. jún. 4. 22:22
Hangszálak???? Te jó ég :o! Az előző cicusunk mikor pici volt még akkor úgy nyávogott,hogy sehogy :s..szóval nem volt hangja,csak láttuk,hogy nagyon erőlködik..aztán volt valami a hangszálaival,de kapott rá valami gyógyszert,mert azért gyógyítható volt szerencsére..de azért megijedtünk,hogy csak nincsen valami baja..így gyors elvittük orvoshoz! Szóval az nagy baromság az biztos! Én azt sem tudtam,hogy van ilyen köröm eltávolító műtét..itt olvastam most először róla,de természetesen azt sem fogom megcsináltatni vele! :)
55. Médy-25 (válaszként erre: 49. - 83e25137af)
2011. jún. 4. 22:16
:) Nagyon szépen köszönöm! Asszem mindent kipróbálok! :) Még erősen gondolkodunk,hogy mit hogy merre! :) Addig amíg nincsen teljesen letárgyalva minden addig úgy sem lesz cicus! :) Rosszat mi sem akarunk neki! :)
2011. jún. 3. 18:21

?DDD vádg el le neki...jaj

roppnta bazi nagy dil emma

53. syria (válaszként erre: 48. - Médy-25)
2011. jún. 3. 18:19

Meg vagyok nyugodva. :)

Azért érdekelne, hogyan menekül meg az ülőgarnitúra!

52. Re87
2011. jún. 3. 17:42

Sziasztok!

Évekkel ezelőtt hallottam erről a karom eltávolító műtétről.Akkoriban külföldön megcsinálták azt is,hogy kivették a cica hangszálait,hogy ne tudjon nyávogni.Hajmersztő!Remélem már nincs ilyen egyik országban sem.Szerintem lakáson kívül nem sokáig élne egy cicó sem karmok és hangszálak nélkül.

2011. jún. 3. 13:26
l
2011. jún. 3. 12:11
Deportálni kel a macsekot...
49. 83e25137af (válaszként erre: 48. - Médy-25)
2011. jún. 3. 12:09

Na örülök hogy letárgyalva.


Amúgy amiket írtak: a kaparófa (legyen magas!) mindenképp jól jön és rászoktatni mi a mieinket úgy tudtuk hogy kis szőrgombóc korában mindig azon vagy a körül játszottunk vele. A kötél - vagyis a "kaparófelület" rajta legyen kenderből mindenképpen és ha jót akarsz legyen kellően stabil is hogy ne érjen meglepetés (tehát ne tudjon felborulni és nekidőlni bútornak, virágnak) plusz a gyalogszőröst se érje baleset. de ezek már technikai dolgok. :)


Sok sikert! :)

48. Médy-25 (válaszként erre: 47. - 83e25137af)
2011. jún. 3. 12:02
Nincsen semmi baj!!! Hát ez így jött ki...meg van oldva! Akár hogy olvastam,úgy éreztem,hogy ez is nekem szólt..és nekem is vannak érzékeny pontjaim,és én meg arra "ugrok"! Nem voltam annyira mérges,mind ahogy a válaszomból ez érződhetett,szóval nem fogok agyvérzést kapni :D! Amúgy meg nem gondoltam,hogy ezt a részét nézi a többsége,és erre reagál,hisz segítséget kértem,és nem abban,hogy hogyan lehet a körmét le műttetni! Na mindegy! A hasznosakat elolvastam,mindenképpen meg próbálok valamit hogy mindenkinek jó legyen itthon! :) A macska épségben lesz itthon..nem fogjuk levágni és megenni :D :D! Életben marad nálunk minden élőlény..van egy teknősünk is,még az sincsen levesnek megfőzve... :D! Nah jól van! Azért köszönöm neked is! :)
47. 83e25137af (válaszként erre: 44. - Médy-25)
2011. jún. 3. 09:37

köszi kicsikém. ez nagyon bájos volt :)

mielőtt még agyvérzést kapnál szólok hogy azt nem rád értettem csak kiindulva az alaptémából elmélkedtem hogy az emberek mit találnak ki még majd.. ugyanis pl a nagy Amerikában ez bevett szokás hogy az állatokat ilyen és hasonló módon megcsonkítják és játékszerként kezelik. de ez a hülyeség ugye terjed.


Mint jeleztem KÉSŐBB sejtettem hogy nem azért írtad mert ez a szándékod viszont TE sejthetted hogy ez a kis tréfád felkelti az állatbarátok figyelmét. Sajnálom hogy vacakul jött ki és hogy úgy fogalmaztam ahogy. Nem megbántani akartalak de sajnos ha állatokkal kapcsolatba a felelőtlenségnek még csak a szikráját is meglátom attól borul az agyam


Még egyszer bocsánatodat kérem. Remélem sikerül megoldani hogy ne legyen gond se nektek se a cicának ami hozzátok kerül esetleg.

46. Médy-25 (válaszként erre: 43. - Timycat)
2011. jún. 2. 23:17
:D..eddig nálam is ez volt :D..én is igyekszem sokszor! Remélem most majd menni fog! Bevetek mindent,valamelyik csak beválik! :D :p
45. Médy-25 (válaszként erre: 30. - 83e25137af)
2011. jún. 2. 23:12
...szétoffolni??? hahaha...ezt te sem gondoltad komolyan! :D De köszi,itt legalább olvastam hasznos tanácsot is! :D Csak leszögezés képpen..NEM VAGYOK ÁLLATKÍNZÓ,ÉS ROSSZ EMBER SEM VAGYOK! Mert már úgy beszéltek itt rólam lassan,és nem erre a részére vagyok kíváncsi! De legalább most olvastam a fikázáson kívül mást is! Már tudom mért használom olyan keveset ezt az oldalt! :D Azt hittem jó helyen járok! :s
44. Médy-25 (válaszként erre: 19. - 83e25137af)
2011. jún. 2. 23:04
Erre nem fejtem ki a véleményem! Te minek szóltál ehhez a témához hozzá egyáltalán?! Ez nem az ahol fikázni kell a másikat..segítséget kértem,de nem tőled..ezek szerint! És hogy megnyugodjál..a gyerekre nem fogok némítót rakni..nem tudom,honnan veszel ekkora marhaságot...! Na szerintem te inkább ne írj többet..mert csak hülyeségeket írsz! Pápá :D :D
43. timycat (válaszként erre: 42. - Médy-25)
2011. jún. 2. 23:02
akkor ebben én nem tudok tanácsot adni, mint macska-nevelő egyértelműen megbuktam én csak szolgálom őket, ha hagyják :D
42. Médy-25 (válaszként erre: 18. - CheshireCat)
2011. jún. 2. 22:59
Dehogy akarom megcsonkítani..azt csak úgy írtam! Nem vagyok önző,ha az lennék,akkor csak az után érdeklődnék,de nem ez a fő témája ennek! Hiszen leginkább azt akarom megtudni,hogy mit tudok tenni ellene..nem egyből a csonkítás jutott az eszembe! Én szeretem az állatokat annál jobban,mind hogy ezt tenném vele! Ajtót nem tudunk rakni,mert ahhoz szét kell verni a "lakást" :s! És nem kertesbe lakunk..akkor kiengedném egyértelműen! :D
41. Médy-25 (válaszként erre: 14. - Zkelah)
2011. jún. 2. 22:54
Köszi szépen a tippet! :) Igen azt észre vettem a két előző macskámnál is,hogy hiába lett a körme levágva,attól ugyan mélyre tudott vele hatolni..leginkább a kezembe vagy a lábamba :D!
40. 83e25137af (válaszként erre: 36. - Timycat)
2011. jún. 2. 22:50
á-á.. csak az akinek hivatalos papírja van róla :)
39. Médy-25 (válaszként erre: 7. - C130f7eb3b)
2011. jún. 2. 22:49
Ismétlem! Volt már macskám..nem lettek kínozva,és a bajszát egyáltalán nem akarom levágni,tudom,hogy anélkül nem tud tájékozódni (erről szó sem volt,nem tudom ezt mért kellett leírni)! De nem is ez volt az a kérdés amire kéne válaszolni! Én pl. nem is tudtam,hogy van olyan műtét ( az előbb olvastam róla itt),de azért hülye én sem vagyok! De nem is erre vártam a választ! :) Köszi! :)
38. c130f7eb3b (válaszként erre: 36. - Timycat)
2011. jún. 2. 22:49
Azt hiszem, erre mondják, hogy mindenki magából indul ki :)
37. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 32. - Timycat)
2011. jún. 2. 22:49
Ezt gondolom tudjuk sokan, csak pont az a lényeg a meglévőt kiszedni, hogy ne tudjon kárt tenni semmiben. Persze ez csak vicc, és nem gondoltuk komolyan.
36. timycat (válaszként erre: 35. - C130f7eb3b)
2011. jún. 2. 22:46
mindig elsiklik a figyelmem az emberi hülyeség felett, valahogy mindenkiről feltételezem, hogy normális ;)
35. c130f7eb3b (válaszként erre: 32. - Timycat)
2011. jún. 2. 22:44
De én egy tévéreklámról beszélek. Láttad? Kutya, emberi protkóval... és volt, aki bevette. Olyat akart a kutyájának...:(
2011. jún. 2. 22:44
Csutkamano! Egyértelmű,hogy csak "viccnek" szántam,hisz volt már két macskám,és mindegyiknek megmaradt a körme..nem kínoznám ezzel az állatot! De asszem nem is ezen van a hangsúly! Köszi! :)
2011. jún. 2. 22:41
Uhh...de jó sokat írtatok :D..gyorsan vissza olvasom,mert most tudtam csak ide ülni így le vagyok maradva! De addig is köszönöm szépen! :D
32. timycat (válaszként erre: 28. - C130f7eb3b)
2011. jún. 2. 22:40
nem akkora hülyeség, kutyáknak is csinálnak fogbeültetést
2011. jún. 2. 22:36
Nem tudom, 6 cicóm van, idomítani nem tudom őket, mindegyikük külön kis egyéniség. Nálunk van kaparófa, kenderkötél, plüsscicaszőnyeg, egy komplett udvar, de egyeseknek mégis a tapétán esik a legjobban a körmölés... és tudja, hogy nem szabad mert csak akkor teszi ha nem látjuk... kergetőzés közben meg csakúgy szánkáznak a bőrülőn, na onnan se lehet őket leszoktatni, hisz akkor épp vadállatosat játszanak, szóval van kárunk bőven, de körömeltávolítás még nem jutott eszünkbe, sztem nem is fog.
2011. jún. 2. 22:36

azért mielőtt totál szétoffoljuk a fórumot és teljesen véresre kaparjuk a szemét a fórumindítónak a karomleszedést feltételezem nem gondolta teljesen komolyan...



viszont az szemet ütött hogy ha tényleg komolyan gondolja az állattartást akkor nem kevés munkával fog járni. az állat olyan kicsit mint a kisgyerek. tanulékony de időben kell elkezdeni. a macska ennek tetejében még önfejű is. csak azt tanulja meg amit úgy érez hogy neki is tetszeni fog. ezt több mint 25 év távlatából bizton állíthatom :)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook