Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogy üldözzem el a szorgosan kitartó vakondot a kertemből? fórum

Hogy üldözzem el a szorgosan kitartó vakondot a kertemből? (tudásbázis kérdés)


1 2
2011. aug. 19. 08:06

Bevégeztetett! Győzött a kis szemét! Ez volt a célja, kirágta a tófóliát, a halak reggelre odaszáradtak. :(


Bosszúból bedugtam a tetemeket szembesítésként a kis vaksi járataiba, "ezt szagold" felkiáltással...


Nem vagyok valami vidám!


A vödrös megoldás jó lett volna, de akármilyen precízül raktam a lyukhoz, csak a földet túrta bele éjszakánként...

49. Nyafa
2011. júl. 21. 04:47
Nálunk is a cica fogja meg őket. Sajnos csak megöli,de nem eszi meg :(
2011. júl. 19. 14:31

Az Indexen lévő vakondos fórum 1600 hozzászólásának végigolvasása, és a saját tapasztalataim alapján a következő módszerek SEMMIT nem érnek:

(ha eltűnik tőle, az véletlen):


-Vízzel kiöntés

-Sörösüveg

-Rezgős riasztó

-Vakondűző növény

-Naftalingolyó

-Füstölő

-Kipufogó a járatba


2 dolog, ami bizonyítottan többünknek bevált:


-"baumaxos" vakondcsapda (kapható: na hol? találós kérdés :)

Ez egy drótcsapda, ami egy csomagban 2db van, a járatba kell helyezni, és elfogja a vakondot (igen, megöli, tudom, hogy védett állat, sorry)


-A másik, amio működik, az a vödrös csapda:

Egy vödröt kell elhelyezni, leásni úgy, hogy a vödör teteje LEJJEBB legyen, mint a járatok.

Jön, ás, túr a meglévő alagútban, és beleesik a vödörbe; puff, kijönni nem tud.


Ezek a módszerek azért jók, mert egyrészt működnek, másrészt látszik az eredmény, mert kezedben lesz a vakond. A riasztós módszereknél meg legfeljebb _feltételezni_ lehet, hogy elment arrébb..

2011. júl. 19. 07:27

Fura! Talán azért olyan aktív, mert tavaly kecsketrágyáztam!

Most, hogy ekkora a szárazság, csak a rendszeresen locsolt kis cserjéket túrja...

46. bobo53
2011. jún. 5. 17:42
nálunk a sörös üveget kinevette.Tegnap olvastam amit lehet kapni riasztót mellete ásott ki én tavaly vettem virág hagymát és amikor az kezdett kibujni akkor a mi kis vakondokunk kereket oldott előtte a frissen vetett fűvet ugy össze turta olyan lett mint a pöttyös turó rudi ezt a virághagymát nem tudom hogy hívják ám megtudjátok nézni azt hiszem fel rektem a virágját a [link]
2011. jún. 5. 17:17
30 centinként félig leásott sörösüvegek,szájjal felfelé-garantált megoldás.
2011. jún. 5. 17:17
Most hallottam olyat hogy :wc illatosító rudat betenni a járatba kb könyékig....
2011. jún. 5. 17:09
*morgásán
42. 776acc246c (válaszként erre: 41. - F1fee9d062)
2011. jún. 5. 17:09
Volt kertem, volt vakondok is egy darabig. Nem volt szívem elűzni:DDD A férjem volt az aki morgott:DD én meg vigyorogtam a morgáaán:XD
41. f1fee9d062 (válaszként erre: 37. - 776acc246c)
2011. jún. 5. 16:37

Akkor sem, ha tönkretenné a kerti tavadat ez által elpusztítva az aranyhalaidat?

Van neked kerted?

Fontos az egyensúly.

40. andi6020 (válaszként erre: 1. - F1fee9d062)
2011. jún. 5. 12:44
A macskám segítségét kértem. Kinyííírta a dögöket. :)
39. era06
2011. jún. 5. 11:56

Nem ismeri a KRESZ-t.

Ki kell tenni, "FELTÚRNI TILOS, IRÁNY A SZOMSZÉDBA"

38. Futi (válaszként erre: 1. - F1fee9d062)
2011. jún. 5. 11:40

Sziasztok!


Nálunk a napelemes ultrahangos készülék jött be,előzőleg mindent próbáltunk.

kb 100 négyzetméterre terjed ki a hatósugara.

félpercenként ad jelet.

2011. jún. 5. 11:01
Szegény vakondka, én nem üldözném el:)
2011. jún. 5. 10:53

Tapasztalat: a műanyag flakon jobb, mert ugye, kiáll az üveg szája, jön a fünyíró, és örülök, hogy megúsztam sérülés nélkül...

Eddig a szilánkokat szedegettem...

A kisvakond bosszúja! :(

35. sonysony (válaszként erre: 32. - Hellcat)
2011. jún. 4. 21:20
Ha olyan sűrűn rakod a sörösüvegeket, hogy nem fér el közöttük akkor garantált a hatás! :)
2011. jún. 4. 16:50
Nálunk is VOLT vakod! Utáltam, mikor reggelre megláttam a feldúrt kertem. De sikerült megszabdulnom tőlük. Eddig legalább is.. Piszoár tablettát nekik!! 1 szemet beleraksz a vakondtúrásba és meglocsolod..nem bírják a szagát.. szerencsére! :)
33. 9cf0020815 (válaszként erre: 23. - F1fee9d062)
2011. jún. 4. 16:36
Beszélj vele,hallgat a szép szóra!:-)Egyébként láttad már?Nálunk is elég sok van,a cicák elfogják őket,de nem eszik meg,és ,ha találok a kertben egy elpusztult állatkát nagyon sajnálom,legalább ették volna meg....
2011. jún. 4. 16:35
nekünk a leásott sörösüveg elriasztotta:)igaz nem egyet ástunk le de bevált.
31. f1fee9d062 (válaszként erre: 30. - Manka10)
2011. jún. 4. 12:23

Magyarul már próbáltam...

?

2011. jún. 4. 11:54
kérd meg szépen,hogy távozzon :)
29. g1977g
2011. jún. 3. 23:49
nálunk most úgy néz ki beválik a karbid. egy-egy túrás van, abba rögtön tenni szoktam, de előtte megszámlálhatatlanul sok volt.
2011. jún. 3. 23:20
Mi ástunk már le üveget semmire nem volt jó, van vakond riasztónk ami berreg(feldúrt mellette a vakond),meg tettünk le szélcsengőt vagy nem is tudom,hogy hívják pontosan, na midnegy a lényeg az hogy fából van ha fúj a szél zörög jó hangosan, leszúrtunk egy vas darabot a földbe erre akasztottuk hátha elijjeszti de ez sem használt semmnit.Minden reggel újabb és újabb vakond túrások mindenütt, már kitúrta az epremet is amit olyan nagy gonndal üétettem,úgyhogy egy cseppet elegem van már belőle,vagy belőlük lehet nem is egy van, mert annyi a túrás , hogy csak na.Bántani mi sem akarnánk,de azért mégis csak jó lenne meg szabadulni tőle.
2011. jún. 3. 17:32

Egyenlőre csak az üveget ástam le a földbe, de lenyugodott a kis jószág...

Sehol egy turba...

Még folytatom a többi bosszúval is, mert annyira makacs, hogy szerintem csak duzzog maximum...

2011. jún. 3. 15:34
fú, sógornőmék ültettek vmi vakondűző növényt, ami nem hagyma, de nem tudom mi az, ők arra esküsznek... majd megkérdem tőle, mi volt az...
25. f1fee9d062 (válaszként erre: 24. - Szakalyadri)
2011. jún. 2. 14:38
Na, megyek, ezt megcsinálom!!! Remélem, a pangasius is jó. És hogy nem a kutya fogja kibontani miatta az udvart... ;)
2011. jún. 2. 14:32
Én nyers hallal szabadultam meg tőle.Nem bírja a szagát.Egy hekkfilét daraboltam a lyukakba,azóta nincs vakondtúrás a kertben.:))
23. f1fee9d062 (válaszként erre: 22. - Era06)
2011. jún. 2. 13:47

Én nem bánom, de a tavamathagyja békén! A halaim is csak élni akarnak... :) Én meg annyit dolgoztam azon a kis tavon! Folyton azt nyomkodja.

Lehet beszélnem kéne vele?! :)

22. era06
2011. jún. 2. 13:40

Szegény kis vakond!

Helyettetek felássa a kertet, ti mégis elakarjátok űzni! :))

Állítólag a fokhagyma szagát utálja. Anyám szerint ettől lesznek egészségesek, van erejük még jobban túrni. Szegényeknek a föld alatt nincs világítás, így nem tudják elolvasni a berregőnek a használati utasítását, ami szerint nekik menekülni kellene a hangjától.

2011. jún. 2. 13:35
A gyepesített udvar vonza a vakondot, főleg amit gyakran öntöznek. Az udvart összefurkálja, de semmi egyéb kárt nem okoz. Nem esz meg egy virágnagymát sem, sőt káros élősködőktől szabadít meg minket. Felhívnám a figyelmet, hogy védett állat, tehát olyan módszert kell választani, ami nem öli meg! Van valami vakondháló is, bár nem tudom mennyire hatásos. Szegényke nem tudja mennyi gondot okoz azzal, hogy éli a kis saját életét!
1 2

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook