Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mikrohullámú sütő és energiatakrékos izzó? fórum

Mikrohullámú sütő és energiatakrékos izzó? (beszélgetős fórum)


1 2
37. 5e1b581a2e (válaszként erre: 36. - B43860c232)
2011. jún. 4. 17:15
A magyarázat alternatív fizikusoknak nem szól...
36. b43860c232 (válaszként erre: 35. - 5e1b581a2e)
2011. jún. 4. 15:51

Na!

Ez illen egyszerű?Mostmá akko értem ha csiszatolunk akko melegszik,mer a mozgási vagy millen energia melegíti.Má emlékszem is m * v2/2 ugy-e?Csak prögnek,ütköznek,de mia fenye az a molekula?

2011. jún. 4. 14:19
Jajj csajok,figyeljetek mán ide...általános suliban mindenki tanult fizikát ugye?Ha azt mondom,hogy mozgási energia,surlódási energia,az nem idegen ugye?Na...Vegyük az ételek víztartalmát példának!A víz két polusú,ha akarjátok képzeljétek el mágnesnek,nem bánom!Van egy "+"-os meg egy "-"-os oldala.Mit tudunk a mágnesekről?Az azonos végek taszítják egymást.Na jön a hullám a mikrótól.És nem tudom emlékeztek-e még arra a fizika órai kísérletre,ahol a mágneses tű veszettül pörögni kezd...Na legyen itt a víz molekula a mágneses tű a könnyebb elképzelésért.Elkezdenek tehát veszettül pörögni,ahogy közelít a másik mágnes(a mikróé) azonos véggel.Pörögnek a vízmolekulák,vagyis mozgási energiájuk lesz.De sokan vannak kis helyre,hát összeütköznek,egyből ott a surlódás.Márpedig ha valamit csiszatolunk,az felmelegszik,ez is érthető.Na ezek is felmelegednek.Vili?Ennyi.Csak pörögnek,ütköznek,nem több,nem kevesebb.Remélem elég egyszerű voltam...:)
34. 5e1b581a2e (válaszként erre: 1. - Mese habbal)
2011. jún. 4. 14:04

Aztán csak vigyázz az amperekkel...:DDD

Jajj...:DDD

33. Martian (válaszként erre: 31. - Kefekötőke)
2011. jún. 2. 21:26
voltam, nincs semmi komoly baja a hallásomnak
32. mese habbal (válaszként erre: 25. - Várhegyi Márton)
2011. jún. 2. 20:27
ha ez megnyugtat, én inkább a te véleményedet olvastam, és vettem figyelembe itt :)
31. kefekötőke (válaszként erre: 29. - Martian)
2011. jún. 2. 15:29
Olyan van,hogy a fül érzékenysége egyes embereknél lehet az átlagosnál finomabb.Ezekben a kompakt fénycsövekben egy elektronika 30-50 kHz frekvencián dolgozik.Emberi fül számára ez a mai ismereteink szerint nem hallható tartomány,de egy audiolabor orvosa biztos hálás lenne ha műszeresen igazolhatná a füled "tudását"
30. f1fee9d062 (válaszként erre: 29. - Martian)
2011. jún. 2. 14:51
Szerintem van hangja ezeknek. Én hallok egy zúgást, de nekem biztosan nem a fülem zúg.
29. Martian (válaszként erre: 27. - Kefekötőke)
2011. jún. 2. 14:44
A jobb zúgott, mert amellett volt a lámpa, de csak akkor, ha be volt kapcsolva.
28. b789d47c89 (válaszként erre: 26. - Martian)
2011. jún. 2. 14:25
Mármint, ha közeledben világít? Vagy elég ha egy olyan helyiségben vagy? Ilyenről még nem hallottam.
27. kefekötőke (válaszként erre: 26. - Martian)
2011. jún. 2. 14:16
A bal,vagy jobb füled zúg?
2011. jún. 2. 14:12
Nekem az energiatakarékos izzótól zúg a fülem, már azt hittem, hogy baj van mikor rájöttem, hogy emiatt van.
25. Várhegyi Márton (válaszként erre: 23. - F1fee9d062)
2011. jún. 2. 14:00

Leértékelő megnyilvánulás?


Nekem mindegy, hogy te mit hiszel, mert a fanatikusokat általában nem lehet meggyőzni, nem is próbálkozom ilyennel. De a többi fórumozót meg lehet, miattuk írok, miattuk (is) "csinálom a szkepticizmust". Bár mi általában vesztésre állunk, mert kevesen vagyunk, és az emberek vevők a hülyeségre.

Nincs túl sok köszönet ebben.

24. Várhegyi Márton (válaszként erre: 22. - Marduk)
2011. jún. 2. 13:58
Sok mindent hallani, nem ez alapján szoktunk ítélni:-)
23. f1fee9d062 (válaszként erre: 21. - Várhegyi Márton)
2011. jún. 2. 13:58

Nem. Én az vagyok, aki tapasztalok és utána jártatom a számat. Nem érdekel senkinek a véleménye. Tapasztalok és tudok.


Ez az oldal nem ennek a fóruma. A kérdés a mikróról és az energiatakarékos égőről szól. Erre az évődésre itt senki nem kíváncsi.

Bocsánat a többiektől, hogy ide nem illő témába merültem.


Neked sem válaszolok a további leértékelő megnyilvánulásaidra.

22. marduk
2011. jún. 2. 13:56
Sok káros hatásról hallani a mikróról,szerintetek miért nem reklámozzák?Mert káros.
21. Várhegyi Márton (válaszként erre: 17. - F1fee9d062)
2011. jún. 2. 13:53

"linkek tapasztalatok ellenében!"


Az ember optimális esetben tudja, melyek azok a tapasztalatok, amik mérvadóak, és melyek, amik nem. Az anekdodát nem mérvadóak, akármi is legyen az eredményük.

A linkelt oldalt valószínűleg el sem olvastad, nem a homeopátiáról szólt, hanem a hit meghatározásáról.


Te beszélsz olyan rezgésekről, amikről gyakorlatilag fogalmad sincs, hogy micsodák (megkérdeztem, milyen rezgésekről van szó, de nem feleltél). Mert te is csak hallottad-olvastad valahol, és elhitted.

20. kefekötőke (válaszként erre: 9. - Mese habbal)
2011. jún. 2. 13:52

"....akkor tudtok mondani valamit, hogy ezt mi alapján tudom eldönteni?"

Biztos,hogy tudunk mondani valamit,sőt amit mondok az nem is akkora butaság amiket itt olvasok.

A mikroban egy ketyere, leánykori nevén magnetron elktromágnesesrezgést hoz létre.Mint minden rezgésnek ennek is a mértékegysége a hertz.

A mikronál ez az érték 2,4 GHz és ez a magas érték okozza a veszélyességét is a nagyrészt vízből álló emberi szervezetre.

Az enrgiatakarékor izzóban nincs olyan elektronikus kör amire ez frekvencia olyan hatással lenne,hogy az "ettől világítana"

Viszont kapható pár ezer forintért erre a célra gyártott tesztelő kütyü,amivel a mikro ajtó zárófelületét körbe ellenőrzik,hogy mekkora sugármennyiség hagyja el a belső részt.

Egyébként sok háztartásban erre soha nem gondolnak,hogy időszakosan(2-3 évente)illene ezt lellenőrízttni,célszerűen szakszervízben,ha valaki nem akar műszerre beruházni.

19. f1fee9d062 (válaszként erre: 18. - Várhegyi Márton)
2011. jún. 2. 13:51
Tényleg nincs! :(
2011. jún. 2. 13:50

Azzal van gond, hogy az emberek természettudományos műveltség hiányában védtelenek az ostobaságokkal szemben. Szaktudás hiányában is könnyen emészthető-érthető, kézenfekvű, de hamis magyarázatokkal tömik az emberek fejét.

Ide vezet az (is), hogy ma már szinte mindenkinek van internetje, boldog-boldogtalan azt ír, amit akar, és nincs szűrő.

17. f1fee9d062 (válaszként erre: 16. - Várhegyi Márton)
2011. jún. 2. 13:50

:D

linkek tapasztalatok ellenében!

Már értem, hogy ki vagy!

El is köszönök! Neked is szép napot! :)

Rezgésmentest???!!

16. Várhegyi Márton (válaszként erre: 13. - F1fee9d062)
2011. jún. 2. 13:47

"Hja, értem, ezért nem működik a Vágóék szerint a homeopátia! :D"


Mit állítunk szerinted, miért nem működik?


"Szerintem meg igen. Nem hiszem, hanem tudom!"


Lehet, hogy szerinted működik, ettől még nem műküdik. Ez tehát csak hit, mivel nincs bizonyítva a homeopátiás szerek hatékonysága [ [link]

15. f1fee9d062 (válaszként erre: 14. - Syria)
2011. jún. 2. 13:45

Tőlem abban mikróztok, amiben akartok. Én semmiben.

Fogadjátok csak el "egy" véleményként!

14. syria (válaszként erre: 5. - F1fee9d062)
2011. jún. 2. 13:42
Vannak kifejezetten mikrózható műanyag edények. Nem gondolom, hogy engednék a forgalmazásukat, ha dioxin oldódna ki belőlük. A fogyasztóvédők elég éberek.
13. f1fee9d062 (válaszként erre: 12. - Várhegyi Márton)
2011. jún. 2. 13:42

:D

Hja, értem, ezért nem működik a Vágóék szerint a homeopátia! :D

Szerintem meg igen. Nem hiszem, hanem tudom!

Lehet más a véleményed, ettől vagyunk szépek, hogy különbözünk!

Szépségeket! :)

12. Várhegyi Márton (válaszként erre: 11. - F1fee9d062)
2011. jún. 2. 13:37

"Alapvetően mindennek van egy saját rezgése."


A molekuláknak is vannak rezgéseik, a mikrosütő úgy melegít, hogy ezeket a rezgéseket megnöveli (kissé leegyszerűsítve). Nincs olyan, hogy egy étel vagy a test vagy egy szerv "saját rezgése", ez fizikai abszurditás.


"Ezt talán még te is elhiszed."


Hinni a templomban kell:-)


"A mikró egy életidegen rezgést ad át."


Milyen rezgést? Mi rezeg? Ez hogy detektálható? Mitől életidegen?


"A dioxin meg talán még a szkeptikusoknak is reális. Ha nem az, majd az lesz."


A dioxinos állításra nem reagáltam, mivel nem mentem utána a kérdésnek.

11. f1fee9d062 (válaszként erre: 7. - Várhegyi Márton)
2011. jún. 2. 13:29

Engem nem zavar, ha így gondolod. Alapvetően mindennek van egy saját rezgése. Ezt talán még te is elhiszed. A mikró egy életidegen rezgést ad át. Ennyi.


A dioxin meg talán még a szkeptikusoknak is reális. Ha nem az, majd az lesz.

10. mese habbal (válaszként erre: 8. - BBabba)
2011. jún. 2. 13:26
igen, először én is így gondoltam.. de van aki ezt mondja, van aki meg eleve egy új mikrótól is 5 méter távolságra áll legalább, merthogy sugárzik... utóbbit hülyeségnek tartom, de azt tényleg nem tudom,hogy mennyire kell félni attól, ha esetleg nem záródik jól, vagy van rajta olyan sérülés, repedés, amit nem látok stb...
9. mese habbal (válaszként erre: 7. - Várhegyi Márton)
2011. jún. 2. 13:24

óóó, az ilyesmi nem is érdekel, tudom sokan ezt nyomatják, hogy nem szabad mikrózni... ez hülyeség... :D


de olyan mikrót tényleg nem szeretnék, ami veszélyes esetleg... persze a mostaniról sem tudhatom, hogy jó-e ilyen szempontból...

akkor tudtok mondani valamit, hogy ezt mi alapján tudom eldönteni?

8. BBabba (válaszként erre: 1. - Mese habbal)
2011. jún. 2. 13:23

Ez csak egy mikró, nem egy atomerőmű. :)

Ha működik szerintem nyugodtan vedd meg.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook