Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Fertőzött zöldségek/gyümölcsök. Naponta mást hallani. Te veszel még multiknál? fórum

Fertőzött zöldségek/gyümölcsök. Naponta mást hallani. Te veszel még multiknál? (beszélgetős fórum)


1 2 3
66. SF
2011. jún. 2. 15:48
Azt veszek, amit kapni, és persze ami gusztusos.
2011. jún. 2. 15:45

Én a multikban zöldséget, húst és virágot, csak a legvégsőbb esetben veszek.

Szerintem ezek az üzletek leginkább alkalmasak arra, hogy a külföldről bejött szemetet összegyűjtsék.

64. Huldra
2011. jún. 2. 15:44
Szerencsére az ilyen zöldségek, gyümölcsök legjavát megtermeljük magunknak, és mivel szülők, nagyszülők is aktívan benne vannak a földművelésben, nyáron rá tudunk készülni a tartósításra, nagyobb mennyiségek lefagyasztására.
63. k_nm
2011. jún. 2. 15:41
Hááát, ha a németek a sajátjukat eszik, sose tudják meg, milyen ízü a paradicsom...a saját termékek ehetetlenek.
62. 864c5534c9 (válaszként erre: 38. - K_nm)
2011. jún. 2. 15:05

Most őszintén: amelyik országnak annyi zöldsége van, mint nekünk, az minek hoz külföldről?

Főleg, hogy külföldről olcsóbb áru jön?

Nemcsoda, hogy már mindenféle betegség van...Nagyon sok a daganatos beteg..Ki tudja, mit eszünk össze...

De kikerülni meg nemigen tudjuk...


Én a németeknek is azt ajánlom, egyék a magukét, mert ki tudja, mit kapnak magyarból..Lehet, hogy az sem magyar..;D

2011. jún. 2. 14:23
Gyümölcseink vannak a kertünkben, zöldséget pedig mirelitet veszek.
2011. jún. 2. 13:08
Erre szokták mondani, hogy uborka szezon van...
2011. jún. 2. 12:22

Nem, nem veszek semmi olyat a boltból

se húst se zöldséget és már gyümölcsöt sem.

Vagy csak a piacon veszem meg kistermelőktől vagy ugye egy csomó mindent magam termelek meg.

58. mandulacska2 (válaszként erre: 57. - 6b006fc769)
2011. jún. 2. 11:59
Hát most sajnos nem lehet semmit tudni. Csak annyit mondtak, hogy mégsem a spanyol ubitól van. A bamán is írtak róla, de semmi érdemlegeset. Ott volt egy felmérés, hogy vesz e valaki ubit, és azért viszonylag sokan mondták, hogy igen. Legtöbben magyart vesznek csak, de ebből se lehet tudni, hogy most az tényleg magyar vagy nem.
2011. jún. 2. 10:30

már kinéztem a szememet.. de semmi értelmes hírt nem találtam, csak azt, hogy a korábbiak cáfolásra kerültek, ill. Magyarországon 8 gyanús esetből 5 negatív lett E-colira, 3 még vizsg.alatt..

Megállapítottak már valamit? Honnan ered a járvány, valóban zöldségekkel kapták el? Van Magyarországon veszélyeztetettség?

Azért kérdem, mert több szem többet lát, én meg most vennék ubit kovászolni...:)

56. k_nm (válaszként erre: 49. - Titánia83)
2011. jún. 2. 10:23

nem, én arra reagáltam, hogy valaki írta, hogy külföldi szemetet eszik magyarország...mindenhol import cuccok vannak, nem feltétlenül szemét...rosszul fejeztem ki magam, bocsi...

És senki nem mondta, hogy otthonról jön a fertözés! Csupán annyi, hogy ami külföldi, még nem biztos, hogy szar

2011. jún. 2. 09:56
Bocsi még egyszer, nem akarok oda-vissza dobálózni ilyen butasággal, mint az 50-es hsz, aminek semmi köze ehhez. Töröltelem a modival.
54. keszani (válaszként erre: 53. - Cef15f164f)
2011. jún. 2. 09:54

hát igen :S és a rendes termelonek meg kiesik az az idoszak, mig mutogatnak, és ok kozban semirol nem is tehetnek.

ilyen a világ, a média...

53. cef15f164f (válaszként erre: 52. - Keszani)
2011. jún. 2. 09:53
Szállítás, tárolás tényleg nagyon sokat számít. Egy teljesen tiszta szállítmányt is el lehet rontani, ha a (műanyag) dobozokat nem fertőtlenítik vagy a kamion, konténer szennyezett. Sajnos néha nehéz ennek utanajárni.
2011. jún. 2. 09:49

nem is biztos,h a termelo a hibás. sok mulik a szállításon, a raktározáson. és az utobbinál tobbet áll és ott kell vele vmit kezdeni, hisz a hideg nem mindegyiknél tartosít.

veszem az itteni nagy zoldség szállítot, aki termeszt is. a banánját pl kiteszi a polcokra, dután már barna, annyira huti mig ki nem teszi. máshol meg eláll pár napig,ott mást használnak erre. a zoldségeit nem permetezi, csak gyomirtozza. látom, hisz majd napi szinten elmegyek mellette. ha messzirol jon vmi, tobb veszélynek van kitéve...sajnos...és a messzirol jott termék mindig olcsobb, mint a hazai...sajnos. de nem feltétel, h a kulfoldi rossz.

2011. jún. 2. 09:37
Bocs, azt inkább hagyjuk. Vegyük úgy, hogy nem szóltam. Bocs tényleg.
50. Titánia83 (válaszként erre: 42. - 5bfba16667)
2011. jún. 2. 09:34
Én a gyógyszar iparból bármit kinézek. A hini is egy mesterséges balhé. Meg az elődei is. :S
49. Titánia83 (válaszként erre: 38. - K_nm)
2011. jún. 2. 09:32

Na és a végén meg kitalálod, hogy mi fertőztünk le benneteket. :S


Egyébként nem szemét a magyar termék, nagyon is minőségi. Legfeljebb nálatok is elfelejtik cserélgetni a táblákat, és közben meg a kínaihoz van téve a magyartábla. Milyen már, hogy fokhagymát is kínából hoznak, aztán van minőségi magyar is. :S


Én pár éve októberben fóliasátor alatt termett magyar epret ettem, és nem lettem beteg. Itt termelik a szomszéd telken... Na meg úgy a magyar dolgoktól sem.


Egyébként meg, marha jó, hogy ne legyen ilyen ujjal mutogatás, egye meg minden ország, amit termelt. Aztán ha betegség van, keresse a saját termelői között a felelőst.

48. keszani (válaszként erre: 47. - B4c06bc553)
2011. jún. 2. 09:08
hát igen. és mutogatnak alaptalanul.
2011. jún. 2. 09:06

Szerintem ez ugyanolyan műbalhé, mint a madárinfluenza volt!

Már lehet tudni, hogy nem a zöldségektől lettek betegek olyan sokan (és haltak meg sajnos).

A szomorú az, hogy nincs ellene gyógyszer. Inkább azzal foglalkoznának és ne a pánikkeltéssel.

46. cef15f164f (válaszként erre: 37. - Titánia83)
2011. jún. 2. 09:06

Mivel beszél mindenki össze-vissza mindent és én nem tehetem meg, hogy hülyeséget csináljak, ezért én el szoktam olvasni a rendeleteket, mert amúgy az ellenőrök is beszélnek össze-vissza hülyeségeket. Az a ciki, mikor nem tudja megmondani azt sem, hogy mit keressek, ha be akarom tartani. Egyik ellent mond a másiknak. Szépen ki kell kérni a rendeletszámokat írásnam, aztán olvasgatni. Mármint nekem meg a hasonló munkakörben mozgóknak. :) Bár elég kaka, hogy sok olyan szabadon értelmezhető, hogy előír, aztán végül bármit megenged. Nekem épp időszerű, hogy utánanázzek pár újításnak, ha találok valami érdekeset, megírom. :)

Ahol a kereskedő is a saját árujával süt főz, ott nagy baj nem lehet. Én a kis boltokat azért szeretem, mert ha nem is épp maga a tulaj van ott, akkor egy régi alkalmazott mondjuk sok mindent végigpróbálgatott, és van fogalma mit adnak el. És (szerencsémre) van egy réteg, aki ezt szintén szereti.

2011. jún. 2. 09:03
senki nem fogja megtudni, h miért volt ez. lehet a szálítás alatt tortént vmi baki, és ide egy szem nem kerult. sztem nem kell ennyire pánikolni. eddigis megéltunk. tobb millio emberbol pár száz megbetegedett... pár százalék. errol is csak azért tudunk,mert ennyire fejlett már a kommunikácio, kulonben meg tovább élnénk megszokott életunk.
44. Nőci1
2011. jún. 2. 09:01
Veszek mindent,mert rá vagyok kényszerítve. Ma már mindentől ki lehet purcanni szerintem,persze megmosom stb....
2011. jún. 2. 09:01
én ugyanugy megveszem a grapefruiom és azt, amit a faluba nem kapok még meg háztol, mert eddigis megvettem. ha nem robban ez ki, nem derult volna ki, és addig mindenki feltétel nélkul vette a termékeket mit sem sejtve arrol,h mire odakerul átmegy tobb raktáron, ami esetleg tele van egérrel,patkánnyal, kártevokkel, amik ezeken futkosnak és neadjisten uritenek...
2011. jún. 2. 08:59

Szerintem még az is lehet, hogy a gyógyszeripar mutált egy vírust, hogy a zöldségfogyasztást visszavegye, és nemsokára kijönnek zöldséget pótló vitaminokkal. A narancssárga répa és narancs, a sárga citrom, a zöld a multi. Na milyen?


Amúgy sajna nem vicces, csak olyan kíváncsi lennék, hogy komolyan mi történik. Mert hogy nem az, amit mondanak, ezer százalék.

2011. jún. 2. 08:58

utánaolvastam ennek a bacinak.

kéredzo állatok emésztorendszerében él, és onnan kerul a kornyezetébe. ha azzal trágyáznak, akkor bekerul a talajba. és mivel mással trágyáznának? mutrágyával? ami drágább?

de ha jol megmosod akkor kicsi az esélye,h elkapod. attol, h vmi magyar, v olasz v kitudja milyen országbol származik, nem biztosítja, h nem kerult ezeknek a kozelébe.

és az egszeru ember is állati trágyát használt évekig, és nem voltak ilyen bajok. sztem itt más is van a dologba.

+lejáratják a spanyol uborkát, paradicsomot, zoldséget, aztán kiderul, h nem is az volt...mi ez mááár?

és attol, h sozzák-ecetezik nem lesz kevésbé fertozott, mivel minden a baci csak akkor pusztul el, ha min 2percig 70 fok feletti vízben forralják.

ahol én élek, 2 olyan zoldségforgalmazo is van, ahova megérkezik a szállítmány és csomagolják át. szoval attol,h magyar termék van ráírva, nem biztos,h onnan ered. meg a szállítonak is van esze, nem fogja hagyni,h raktáron rohadjon meg a sok termék, átcímkézi és meg van oldva. aztán imádkozik,h ne bukjon le.

hus... ha jol átsutod nincs gond. ha rossz a színe, szaga ne vedd meg.

40. Kriszti1212 (válaszként erre: 1. - 864c5534c9)
2011. jún. 2. 08:58

Nem merik vállalni az igazságot. Mindig van valami trükk. Sajnos.


Én szerencsére meg tudom tenni, hogy lemenjek a piacra és termelőtől vásároljak, illetve másik a zöldséges, de ott azért megkérdezem, hogy magyar termék-e.Multiknál semmilyen körülmények között nem veszek, és nem is tettem eddig sem. Nem bízom bennük akkor sem, ha véletlenül szép az áru.

39. k_nm
2011. jún. 2. 08:56

Ja, már 16 az áldozatok száma...

A zöldségek halmokban állnak a boltokban, senki nem mer venni...

38. k_nm (válaszként erre: 16. - 864c5534c9)
2011. jún. 2. 08:53
Most nem azért, mi is a külföldröl jött szemetet esszük, itt Németországban a magyar paprikát meg retket :-/
37. Titánia83 (válaszként erre: 36. - Cef15f164f)
2011. jún. 2. 08:53

Kossuth rádióban hallottuk a múltkor Apósommal. Kb. egy hónapja. Figyelj, én már nem tudom, hogy kinek higgyek.


Végignézek az élelmiszereken, és már nem tudja az ember, hogy mit egyen. Mindenhez van rémhír, minden lehet fertőzött.


Igazából úgy vagyok vele, hogy mosom ezerre és hámozom a zöldségeket, meg heti kétszer eszek csak húst maximum. És amit lehet sülve-főve eszek, mert elvileg a legtöbb baci eltávozik belőle így.


És közben álmodozom egy saját kertről, mert hiszek benne, hogy az álmom valóra fog válni...

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook