Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Van köztetek újságíró? Ha igen, milyen végzettsége van? fórum

Van köztetek újságíró? Ha igen, milyen végzettsége van? (beszélgetős fórum)


20. Nyuff
2013. aug. 27. 20:14
Hát én most végeztem, de nem sok esélyt látok magamnak. :( Pedig minden álmom... de ismertség nélkül... :(
19. addy
2011. szept. 12. 19:13
Az a gond, hogy több helyet is ismerek a szakmában, ahol nem feltétlenül elvárás a diploma és a nyelvtudás. A sajtóban dolgozom 27 éve, és nap mint nap tapasztalom ezt a környezetemben.
2011. jún. 5. 07:28

Diploma feltétlenül és utána pedig nyelvtudás elengedhetetlen, és amilyen szakot választasz első hozzászóló, ami neked feltétlenül érdekes.

Üdv.Ágnes

2011. jún. 5. 07:18
Akkor ez mégsem volt olyan fontos téma úgy látszik!
16. 65e2c784c6 (válaszként erre: 1. - Árnyékmanó)
2011. jún. 2. 20:57
Bűnügyi és belpolitikai újságíró vagyok.A szakmám közlekedésgépész-technikus.Pénz alig-alig van,a munka remek de nem ebből élek,hanem a hétvégi bolhapiacolásból.Kérdezz, felelek!
2011. jún. 1. 23:04
köszönöm az eddigi infokat :) igazából már első éves vagyok szociologián a szegedi egyetemen de nm nagyon szeretem... :/ át akarok menni kommunikációra mert én is nagyon szeretek írni... már fél éve dolgozok egy könyvemen is lassan kész is lesz.. :) arra voltam kíváncsi h milyen végzettséggel alkalmaznak ujságírót de igazatok van ehhez kapcsolatok kellenek főleg :/
14. lilimia (válaszként erre: 7. - Burkuska)
2011. jún. 1. 19:58

Mindenhez, és mindenkihez jóképet kell vágni, udvariasnak, és kedvesnek tűnni, és mindig ugrásra késznek kell lenni. Amihez pokoli nagy akaraterő kell bizonyos témák, vagy interjúalanyok esetén...

De én speciel szerelmes vagyok a szakmába, egyszerűen imádom, hogy a fix pont csak az asztalom (bár az utóbbi időben betegszabin voltam), minden nap valami új vár rám a megbeszélés után!

13. 5bfba16667 (válaszként erre: 12. - Lilimia)
2011. jún. 1. 19:56

Áhh, be már nem. Csak küldi az írásait, irtó ritkán azt is. De sebaj. A lapalapítók között majd egyszer meglesz:)

Kitartást, és jó munkát kívánok, annak aki ebben a szakmában szeretne dógozni:)

12. lilimia (válaszként erre: 5. - 5bfba16667)
2011. jún. 1. 19:52

Szia!


Perpill nem ugrik be, de a névmemóriám pocsék. Bár időnként be szokott jönni egy idősebb úr, lehet hogy ő az... :)

11. b6c82a1307 (válaszként erre: 10. - Fiatal nő)
2011. jún. 1. 19:36
Az szép! Két diplomával betanított munkás??? Szép kilátások!
2011. jún. 1. 19:34
Párom - mellékkeresetként ír gyógyszertári lapokba kulturális cikkeket. Szociológiát és művelődésszervezőt végzett, ezekről van diplomája. Főállásban pedig jelenleg betanított munkás egy gyárban. :( De legalább van állása...
2011. jún. 1. 19:31

Sziasztok,

én kommunikációs szakon végeztem tavaly, de eddig még nem sikerült bekerülnöm egyetlen laphoz sem. Gyakornokként televíziónál voltam.

8. szimba (válaszként erre: 4. - Lilimia)
2011. jún. 1. 19:27
a férjem is ott volt újságíró 10 évig
7. Burkuska (válaszként erre: 4. - Lilimia)
2011. jún. 1. 19:22
Igen,ezt kihagytam: alázat kell:) Egyet értek veled!
2011. jún. 1. 19:21

Bocsánat az off-ért:S

Amúgy nekem oklevelem van Róla. Mármint az újságírói. Megélhetésre szerintem nem az igazi. A rengeteg blog, és internetes világban sajna ez a helyzet:(

Szerintem.

5. 5bfba16667 (válaszként erre: 4. - Lilimia)
2011. jún. 1. 19:20

Szia!


Jaj de izgi, hogy a Naplónál dolgozol. Én Hajdúszoboszlói génekkel rendelkezem, és pár évvel ezelőttig gyakran olvastam is. Egy családtag is dolgozik a lapnál, de már csak külsősként, küldte mindig. Nem ismered esetleg Erdei Gyula bácsi nevét?

2011. jún. 1. 19:18

Szia!


Én a Hajdú-Bihar megyei Naplónál dolgozok, újságíró-riporterként. Még gyakornok vagyok (már 1 éve), ezért fizetést nem kapok, de teljes értékű szakmabeliként bánnak velem a kollégáim, és a főszerkesztő is.

Az alap fizu gyakorlatilag a diplomás minimálbér (manapság sehol sem fizetik meg az alkalmazottakat), a prémiumokért pedig nagyon keményen kell gürizni.


Személy szerint én imádom ezt a munkát, csak meg kell tanulni mindenhez fapofát vágni, gyorsan és jól dolgozni, kifogyhatatlan energia, és türelemtartalékokkal kell rendelkezni, különben rövid úton munkanélküli lesz az ember.


Ha van valami egyéb konkrét kérdésed, akkor tedd fel nyugodtan.

2011. jún. 1. 19:13

Neeeee!

Én most végzek kommunikáció szakon-de ebből nem élsz meg! Nagyon-nagyon jó kell légy és ismeretséggel bejuthatsz valahová,de halálra nem keresed magad itt Magyarországon!Ha írsz mellé könyvet,talán:)

Na,meg érzék/érzés kell hozzá,ezt nem lehet úgy művelni,hogy én holnaptól írok,ezt szeretni kell! Gondold meg merre indulsz!

Felsőoktatási intézmény lesz?

2011. jún. 1. 19:13

◦Újságíró képzés



Magyarországon ma több szintű újságíró képzés érhető el.

Magasabb szintű képzése egyetemi illetve főiskolai kommunikáció szakon történik a 129/2001. (VII. 13.) Korm. rendelet alapján:


KOMMUNIKÁCIÓ SZAK - Egyetemi szintű képzés


1. A képzési cél


Olyan szakemberek képzése, akiknek áttekintése van a társadalmat muködtető kommunikációs rendszerekről, azaz a társadalmi kommunikációról mint társadalmi alrendszerről, valamint a társadalmi kommunikáció fontosabb intézményeiről és színtereiről, s akik ennek alapján felkészültek a társadalmi kommunikáció empirikus elemzésére, vizsgálatára és a társadalmi kommunikáció alapvető intézményeiben kommunikációs munka végzésére. A képzés a kommunikációs és kommunikátori képességek kialakítását, illetve folytonos fejlesztését hivatott elősegíteni, mert a kommunikációs szakemberek egy jelentos része - hivatásuk részeként - mások kommunikációjának fejlesztésében érdekelt, mint például a közvetítő-társadalmi segítők, PR szakemberek.


A szak - első alapképzésben - csak más, egyetemi szintű szakkal társítva, kétszakos képzés keretében végezhető.


A szakon tanári képesítést nem lehet szerezni.


2. Az oklevélben szereplő szakképzettség megnevezése


Okleveles kommunikáció szakos bölcsész (zárójelben a szakirány megnevezésével).


3. A képzési idő / A képzés volumene


Félévek száma: kétszakos képzésben 10 félév (társított szak)


Összes szakterületi tanóraszám: 1350

Szakirányok:


- a társadalmi kommunikáció,

- az intézményi kommunikáció,

- a tömegkommunikáció,

- a kommunikációkutatás,

- az újságírás,

- a nemzetközi kommunikáció.


KOMMUNIKÁCIÓ SZAK - Főiskolai szintű képzés


1. A képzési cél


A képzés célja, hogy felkészítsen a társadalmi kommunikáció alapvető intézményeiben kommunikációs munka végzésére. Ennek érdekében a szakon oklevelet szerzőknek legyen áttekintésük a társadalom mibenlétéről és muködéséről, a társadalmi kommunikációról mint társadalmi alrendszerről és annak fontosabb intézményeiről és színtereiről, legyenek felkészültek a társadalmi kommunikáció empirikus vizsgálatában való közreműködésre.


A szak - elso alapképzésben - csak kétszakos képzés keretében végezhető.


A szakon tanári képesítést nem lehet szerezni.


2. Az oklevélben szereplő szakképzettség megnevezése


Kommunikáció szakos bölcsész (zárójelben a szakirány megnevezésével).


3. A képzési idő / A képzés volumene


Félévek száma: kétszakos képzésben 8 félév (társított szak)


Összes szakterületi tanóraszám: 1200


Szakirányok, megnevezésük megadásával:

- a társadalmi kommunikáció,

- az intézményi kommunikáció,

- a tömegkommunikáció,

- az újságírás (esetleg önállóan: elektronikus újságírás).


A fentebbi felsőfokú végzettséget adó képzések az Országos Képzési Jegyzék szerint az alábbi besorolást kapja:

Általános adatok:

Szakképesítés megnevezése: Kommunikátor

A szakképesítés OKJ száma: 55 213 01 0000 00 00

A szakképesítés szintje: Felsőfokú (érettségivel)

Szakmacsoport: Művészet, közművelődés, kommunikáció

Betölthető foglalkozás:

Jegyzékbe kerülés éve: 2006


A Kommunikátor szakképesítés munkaterületének rövid, jellemző leírása:

A kommunikátor önkormányzatok, vállalkozások, alapítványok, államigazgatási, érdekvédelmi és civil szervezetek alkalmazottjaként a belső és a külső kommunikációs kapcsolatok felelőse

A kommunikátor egyik első számú munkatársa a legfelsőbb szintű vezetőnek

Tanácsaival segíti döntéseinek kialakításában, elemzéseket és háttér-információkat ad az egyes döntések különböző szintű fogadtatásához, mind a politikai, kulturális és társadalmi szférában, mind a konkurencia köreiben

Felelős a szervezet, intézmény egységes arculatáért

A kommunikátor az a személy, aki egy személyben – átfogó koncepció jegyében – gondoskodik az adott intézmény, szervezet különböző szintű kommunikációs kapcsolatairól

Az idegen nyelvű PR asszisztens cégek, vállalatok, stb. alkalmazottjaként a külső idegen nyelvű kommunikációs kapcsolatokért felelős

Gondozza az adott szervezet idegen nyelvű megjelenését, beleértve annak idegen nyelvű leírását, bemutatását


A Kommunikátor résszakképesítések:

-


A Kommunikátor elágazások:

Idegennyelvi kommunikátor

Intézményi kommunikátor

Sajtótechnikus

Sportkommunikátor


Ezeken kívül újságírót képeznek még érettségi utáni szakképzésekben, melyek nem minősülnek felsőfokú oktatásnak.

Az Országos Képzési Jegyzék az 54 321 01 0000 00 00 szakmai számon "Újságíró, konferanszié" megnevezéssel egy olyan alapképzést ismertet, amely különböző képzési modulok hozzáadásával egy emelt szintű, ún. "Újságíró II." résszakképesítést, és egy ún. "Újságíró I." középszintű szakképesítés-elágazást nevez meg több, részben újságírói tevékenységet végző szakma mellett:


Általános adatok:

Szakképesítés megnevezése: Újságíró, konferanszié

A szakképesítés OKJ száma: 54 321 01 0000 00 00

A szakképesítés szintje: Emelt szintű (érettségivel)

Szakmacsoport: Művészet, közművelődés, kommunikáció

Betölthető foglalkozás:

Jegyzékbe kerülés éve: 1993


Az Újságíró, konferanszié szakképesítés munkaterületének rövid, jellemző leírása:

Témát választ, előkészít

Utómunkálatokat végez

Adatbeviteli feladatot végez

Iratokat készít, szerkeszt, kezel

Forgatókönyvet/cikket ír

Speciális újságírói feladatokat végez

Átveszi a részanyagokat

Összeállítja a rögzített műsort/a rovatot és/vagy koordinálja az élőadást a rádiófelvétel során

Összeállítja a rögzített műsort/a rovatot és/vagy koordinálja az élőadást a

televíziófelvétel során

A fotózással kapcsolatos feladatokat végez

A lapkiadással kapcsolatos speciális feladatokat végez

Előkészíti a rádióműsor anyagát

Fellép az élőadásban

Elvégzi a rádióműsor utómunkálatait

Előkészíti a televízióműsor anyagát

Fellép a televíziós élőadásban

Elvégzi a televízió-műsor utómunkálatait

Cikket és szakcikket ír

Szakújságírói feladatokat végez


Az Újságíró, konferanszié résszakképesítések:

54 321 01 0100 52 01 Fotóriporter

1555-06 A médiaszerkesztőségekben újságírói tevékenység ellátása

1559-06 Az újságíráshoz, lapkészítéshez illeszkedő fotóriporteri tevékenység ellátása

54 321 01 0100 52 02 Lapkiadói újságíró-szerkesztő munkatársa

1555-06 A médiaszerkesztőségekben újságírói tevékenység ellátása

1586-06 Gépírás és levelezés

1556-06 Az újságírói tevékenység ellátása az írott sajtó különféle orgánumaiban

1560-06 A lapkiadói újságíró-szerkesztőt segítő tevékenységek ellátása

54 321 01 0100 52 03 Rádióműsor-szerkesztő munkatársa

1555-06 A médiaszerkesztőségekben újságírói tevékenység ellátása

1586-06 Gépírás és levelezés

1557-06 A rádióműsor-szerkesztőt segítő tevékenységek ellátása

54 321 01 0100 52 04 Televízióműsor-szerkesztő munkatársa

1555-06 A médiaszerkesztőségekben újságírói tevékenység ellátása

1586-06 Gépírás és levelezés

1558-06 A televízióműsor-szerkesztőt segítő tevékenységek ellátása

54 321 01 0100 52 05 Újságíró II.

A szakképesítés szintje: Középszintű (érettségivel)

Elmélet/gyakorlat aránya:

40%-elmélet

60%-gyakorlat

A képzés maximális időtartama:

Maximális óraszáma: 1000

1555-06 A médiaszerkesztőségekben újságírói tevékenység ellátása

1586-06 Gépírás és levelezés

1556-06 Az újságírói tevékenység ellátása az írott sajtó különféle orgánumaiban


Az Újságíró, konferanszié elágazások:

54 321 01 0010 54 01 Rádióműsor-vezető, konferanszié

1555-06 A médiaszerkesztőségekben újságírói tevékenység ellátása

1586-06 Gépírás és levelezés

1557-06 A rádióműsor-szerkesztőt segítő tevékenységek ellátása

1561-06 A rádióműsor-vezetői tevékenység ellátása

1562-06 A televízióműsor-vezetői tevékenység ellátása -:- 54 321 01 0100 52 04 azonosító számú, Televízióműsor-szerkesztő munkatársa megnevezésű részszakképesítéssel rendelkezik

54 321 01 0010 54 02 Televízióműsor-vezető, konferanszié

1555-06 A médiaszerkesztőségekben újságírói tevékenység ellátása

1586-06 Gépírás és levelezés

1558-06 A televízióműsor-szerkesztőt segítő tevékenységek ellátása

1562-06 A televízióműsor-vezetői tevékenység ellátása

54 321 01 0010 54 03 Újságíró I.

A szakképesítés szintje: Emelt szintű (érettségivel)

Elmélet/gyakorlat aránya:

30%-elmélet

70%-gyakorlat

A képzés maximális időtartama:

Maximális óraszáma: 2000

1555-06 A médiaszerkesztőségekben újságírói tevékenység ellátása

1586-06 Gépírás és levelezés

1559-06 Az újságíráshoz, lapkészítéshez illeszkedő fotóriporteri tevékenység ellátása

1556-06 Az újságírói tevékenység ellátása az írott sajtó különféle orgánumaiban

1560-06 A lapkiadói újságíró-szerkesztőt segítő tevékenységek ellátása

2523-06 Az írott sajtó különféle orgánumaiban végzett újságírói, szakújságírói tevékenység ellátása

2011. jún. 1. 19:08
Halihó! Ha van köztetek írott sajtóban dolgozó az írjon! Hol dolgozik, mi a végzettsége és jól keres-e? Pályaválasztás előtt állok.. :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook