Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Bölcsibe szoktatás nehézségei fórum

Bölcsibe szoktatás nehézségei (beszélgetős fórum)


25. ében11 (válaszként erre: 24. - Nestea32)
2011. jún. 1. 11:18
Nekünk nem volt gond a nagy létszám.A gyerekek jól kijönnek egymással-vegyesen vannak.nagyok segítenek kicsiknek-egészen családias a dolog-ovis testvéreim-így mondja a fiam.és amikor ballagnak-vagy jönnek az újjak-akkor is könnyen veszik.ha csk 5-6 lennének akkor egy változást nehezebben élnének meg.Mondjuk a bölcsiseknél tényleg nem jó a sok gyerek.
24. Nestea32 (válaszként erre: 22. - Rekuci1983)
2011. jún. 1. 11:13

10 gyermek mellett sztem nem tudnak annyira figyelni. Mondjuk kevesebb, mint az önkormányzatiban a 15-16 gyermek.

Mi is emiatt vagyunk inkább a magánbölcsi mellett. Ráadásul fiam, még igencsak kicsi lesz, mikor bekerül.


Ennek ellenére, nálunk a védőnő erőltette, hogy próbáljuk meg az önkormányzatit, szóval, oda is jelentkeztünk, aztán majd meglátjuk, hogy sikerül-e. Bár, nem hiszem.

23. ében11 (válaszként erre: 21. - Rekuci1983)
2011. jún. 1. 11:12

Hm...érdekes.Majd kiderül, ha a kistesó megérkezik.

Előfordulhat, hogy még jobban ellenzi majd az ovit.

pl. az enyém egy időben újra babásan viselkedett-pedig csak a családban lett pici baba-nem nálunk.

Lehet még durcibb lesz-hogy te a kicsivel vagy és őt otthagyod.

2 éves kora után-én már 1-2 napra is otthagytam a nagyszülőknél.mondjuk az enyém barátkozós, túlságosan is-folyton más apukával anyukával menne haza az ovibó is.:)

22. rekuci1983 (válaszként erre: 20. - Nestea32)
2011. jún. 1. 11:08
Mert én itthon vagyok és nem dolgozom. Meg úgy gondoltam, itt kevesebben vannak, jobban odatudnak figyelni rá.
21. rekuci1983 (válaszként erre: 16. - Ében11)
2011. jún. 1. 11:06

Hát igyekszem, hogy ne lássa rajtam, hogy ideges vagyok, de előző nap már kész vagyok, hogy holnap oviba kell mennünk.

Azért szeretném, hogy kicsit leszálljon rólam, és járjon egy kis közösségbe, mert októberre várjuk a kistesót, és emiatt nem tudja 3 évesen elkezdeni az ovit. (novemberben lenne 3 éves)


Próbálok sokat beszélni vele az oviról, hogy a gyerekek szeretik őt, és játszani kell velük, és hogy érezze jól magát, és csak elszaladok a boltba és viszek neki túró rudit.

Héten egyszer a nagyszülőkhöz levisszük, és este érte megyünk, akkor soha nincsen gond, felnőttekkel jól elvannak.

De amikor a nagyszülők elviszik a játszótérre, és egy másik gyerek is felmegy a mászókára, ő eldobja magát és sírva fakad.

2011. jún. 1. 11:05
És miért magánbölcsi? Miért nem önkormányzati?
19. ében11 (válaszként erre: 12. - Rekuci1983)
2011. jún. 1. 11:04

Lehet örökölni.Persze nem tömegbe kell járni-csak sétáni, boltba-ahová csak lehet vinni-játszótér-park.

Nálunk az oviba több mint huszan vannak.

18. Nestea32 (válaszként erre: 17. - Rekuci1983)
2011. jún. 1. 11:03

pl. III. kerületben, Csillaghegyen, II. kerületben a mamutnál.

mi ezt a kettőt néztük ki.

17. rekuci1983 (válaszként erre: 13. - Nestea32)
2011. jún. 1. 11:02

Lehet, hogy sok a gyerek...

Én nem is tudtam, hogy vannak ilyen magánbölcsik ahol ilyen kevés gyermek van.

Merre van ez ha megkérdezhetem?

Gondolkoztam már, hogy esetleg egy másik helyet megpróbáljunk.

16. ében11 (válaszként erre: 10. - Rekuci1983)
2011. jún. 1. 11:01

Akkor nem a többiek a gond-inkább csak te hiányzol neki.ha oviba kell adnod, akkor végig kell csinálni.

Jó ha nem látja rajtad, hogy izgulsz amikor viszed-és ne legyen ez mindig téma-ne faggasd, más se kérdezze milyen az ovi stb.

De azt mond neki, hogy pici játszás és jössz érte.

Eddig még másra sem hagytad-ha dolgod volt?

15. sutoczkine (válaszként erre: 12. - Rekuci1983)
2011. jún. 1. 11:01
Persze, hogy lehet örökölni a hajlamot. Viszont megfelelő módszerekkel sokat lehet rajta javítani. Nagy társaságkedvelő valószínűleg sose lesz, de azért jól boldogulhat a későbbiekben. És, ha hozzátok megy a barátnőd játszani akkor tartja a távolságot?
14. rekuci1983 (válaszként erre: 9. - A360345bdd)
2011. jún. 1. 11:01

Az én kisfiam is ilyen volt, a harapás kivételével, ha valaki közeledett felé ő elfutott, ha valamiért elakart menni nagy ívben kikerülte a másik gyereket.

Remélem ez idővel elmúlik, nem gondoltam, hogy ilyen nehéz lesz.

Ő nem kedvel senkit csak a felnőtteket.

2011. jún. 1. 10:58

Mi ősszel kezdjük a magánbölcsit. De ott 1 csoportban csak 4 gyermek van. VAlszeg sok neki a 10 gyerek.


Kisfiam ősszel még csak 11 hós lesz, de valaki azt javasolta, hogy vagy 1 éves kora előtt kezdjük a bölcsit vagy sokkal később.

12. rekuci1983 (válaszként erre: 6. - Sutoczkine)
2011. jún. 1. 10:57

Van barátnőm, szoktunk is velük találkozni heti egy kétszer, őt sem szereti, de már elviseli.

Már minden nap viszem valahova, hogy társaságban legyen.

Lehet az a baj, hogy mi sem vagyunk egy nagy társasági lények?

Én sem szeretem a sok embert, a nagy tömeget.

A férjem meg hasonló volt az ovodában mint a kisfiúnk, még iskolában is sírt amikor az anyja otthagyta. Lehet ezt örökölni? :)

11. sutoczkine (válaszként erre: 8. - Rekuci1983)
2011. jún. 1. 10:54
Szüneteltetni nem szabad, már csak azért sem, mert, ha jól tudom már 3 éves kórtól kötelező az ovi vagy a bölcsi.
10. rekuci1983 (válaszként erre: 5. - Ében11)
2011. jún. 1. 10:54

Ő nem nyugodott meg egy idő után sem, múltkor telefonáltak, hogy menjek érte, mert nem tudják kiszedni a wc-ből, azért hogy egyedül lehessen állandóan azt mondja, hogy pisilnie kell!

Pedig alig hagyom magára, 10-re viszem, és 11:15k-kor már megyek is érte, de ennyit sem bír ki. :(

Ha egy gondozónő mellette van és csak vele játszik, az úgy jó, de ha odamegy egy gyerek rögtön sírva fakad!

Amikor kint az ovi udvarán játszom a más gyerekekkel akkor bekapcsolódik, homokozunk, labdázunk.. Akkor nincs gond, haza sem akar már jönni.

2011. jún. 1. 10:51

Az én lányom 20 hónapos és nem szereti a gyerekeket, messziről nézegeti őket, még mosolyog is rájuk, de ha hozzáérnek ordít, vagy harap :S

Októberben megy bölcsibe, akkor már 2 éves lesz, remélem javul majd a helyzet.


Az is igaz, hogy néhány kivétel van, kb 5 gyereket elfogad, talán még kedvel is :)

8. rekuci1983 (válaszként erre: 4. - Sutoczkine)
2011. jún. 1. 10:50

Szoktunk gyerektársaságba járni, de ott mindig vele vagyok, de ott sem szereti a gyerekeket, mondja is.

Barátnőmnek a kisfiával úgy ahogy elvan, de mondja hogy őt sem szereti.

A nagyobb gyerekeket, 6-7 éveseket már jobban viselkedik, könnyebben feloldódik.

Az oviban lehet sok neki ez a 10 gyerek.

Szerintetek jobb ha kicsi szünetet hagyok?

Ő mindig félős volt, meg nagyon anyás, azért gondoltam, hogy időben elkezdem, hátha könnyebben megy.

Mióta oviba járunk pár hete, nem tudok eltávolodni sem tőle, itthon rohan utánam sírva, hogy hova megyek..

7. ében11 (válaszként erre: 5. - Ében11)
2011. jún. 1. 10:49
Azért írom, mert én megmutattam az enyémnek, hogy játszunk más gyerekkel-pl. játszótéren.Én is bekapcsolódtam-közéjük ültem-nem csak a sajátommal játszottam.
6. sutoczkine (válaszként erre: 3. - Rekuci1983)
2011. jún. 1. 10:48
Nincs olyan barátnőd akinek szintén van egy gyereke? Esetleg összejárhatnátok, hogy szokja más gyerek társaságát. Nem kell erőltetni, hogy együtt játszanak eleinte elég, ha egy szobába jól megvannak. Aztán egy kicsit magukra hagyni őket.
5. ében11 (válaszként erre: 3. - Rekuci1983)
2011. jún. 1. 10:47

Szia!

Nálunk is elküldik a szülőket-mert a gyerek azt is megérzi, hogy a szülő szorong.De ahogy láttam egy idő után megnyugodtak a picik.

Egy idő után biztos jobb lesz-hogy reagál ha esetleg nem vele játszol, hanem egy másik gyerekkel?Akkor sem kapcsolódik be?

4. sutoczkine (válaszként erre: 1. - Rekuci1983)
2011. jún. 1. 10:45
Csak az oviba vagy az utcán is fél a többi gyerektől?
3. rekuci1983 (válaszként erre: 2. - Bajaikriszta)
2011. jún. 1. 10:43

Hát ő nem igényli a társaságot egyáltalán.

Ellenne itthon egész nap velem!

Nagyon anyás az biztos, a gyerekeket nem szereti, a játszótéren ha valaki bemegy mellé a homokozóba ő kijön, ha a mászókán van valaki nem megy fel!

Azt mondják bent az oviba ne legyek vele, hanem hamarabb menjek érte amikor már a kertben vannak.

Ha megérkezem semmi baj, de odáig csak sír. :((

2011. jún. 1. 10:37
Érdekes, az ilyen korú gyerekek már általában igénylik más gyerekek társaságát. Talán nagyon anyás a picid ? Mit mondanak a nevelők ? Lehet igényelné,hogy pár napig ott maradj vele, lehet túl gyors volt a beszoktatás.
2011. jún. 1. 10:33

Sziasztok!

Volt valakinek hasonló tapasztalata?

Kisfiam két és fél éves, elkezdtünk egy magánovit, 3 hete, heti két alkalommal járunk 10-12-ig.

Kisfiam nagyon nem szereti, amikor az oviról beszélünk tiltakozik, hogy ő nem szeretne menni.

Amikor megérkezünk alig tudom levakarni magamról úgy sír.

A gyerekektől fél, ha valaki is a közelébe megy elsírja magát!

Mostanában állandóan a wc-ben akar lenni az oviban, és azt mondja pisilnie kell.

Lehet, hogy korán kezdtük el, vagy valamit rosszul csináltam, vagy ő ilyen típus?

Lesz ez jobb?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook