Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nevelési tanácsadóba kellene mennünk fórum

Nevelési tanácsadóba kellene mennünk (beszélgetős fórum)


1 2 3
2013. jan. 17. 18:11
Jár még erre valaki?
2011. márc. 23. 12:04

Basszus, nem elég, hogy költözünk, és nemcsak középiskolát, de általánost is kell találnom, de az is hagyján, olyan elsős tanárnőt, aki lassított tempóban dolgozik a gyerekkel.

Azt sem tudom, hogyan kezdjek hozzá!

Jaj, de régen voltatok itt!

Segítsééééééééééég!

2009. okt. 10. 17:30

Nem kiabálom el,de ez a pszichológus nő nagyon bejön,akit a nevelésiben kaptunk......

De ha lesz időm ránézek.

Nem utólsó,ha ismeri a gyerekedet,s nem általánosít,sz.tem.

2009. okt. 6. 15:21

Szia!

Tegnap voltam a nev.tanácsadóban.

Holnap megyek megint du.

Elmondtam mindent a gyerekről,adtak tanácsot mit kellene máshogyan csinálnom.

Nagyon kedves volt a nő,aki fogadott,okos-hisz pszichológus....

Amennyire izgultam mi lesz......-olyan barátságos hely!!!!!!!!!

Én úgy képzeltem mint egy kórházat.....

Ehhez képest tele van játékkal,kislányoknak,fiúknak,rajzolni valóval....stb-mint egy ovi úgy van berendezve.

Holnap kap a gyerek kartont,és becsületesen el fogunk járogatni.

Ajánlom,hogy látogass el,ha szükségét érzed.

Ingyenes,és ha csak tanácsért mész,akkor csak tanácsért mész,senki nem erőszakoskodik.

Én viszont hosszabb volumenü valamit akarok,mert ráfér a gyerekemre,hogy helyre rakják.

Meg engem is,hogy ne legyek gyenge szívű,s elnéző mindenért...........

Biztos,hogy nem parancsolnának rá a gyerekedre,ezek annyira tudják a gyereknyelvet,ezt tanulták,ehhez értenek.

Ők a legrosszabb gyerek nyelvén is értenek ha kell.

Biztos valami áll a háttérben,azért nem beszél a gyermeked,de ez nem baj,mert nincs két egyforma gyerek,más meg másban különbözik.

De ha aggódsz,vidd el,megéri,ők segítenek,nagyon profik!

Kitartás.

Majd a holnapi után is írok,ha gondolod.

A googléba beírod,olvashatsz a szolgáltatásaikról.

83. micimacko72 (válaszként erre: 82. - 3ed4c04bf4)
2009. okt. 3. 13:33

Szia!

Majd írsz a tapasztalataidról? Kíváncsi vagyok ám


az én fiam nem beszél az óvódában, ajánlották vigyem a nevelési tanácsadóba.

Nem tudom ott mit tudnak vele kezdeni, ráparancsolnak, hogy beszéljen?


Kíváncsi vagyok, Nálatok lesz-e valami változás.

2009. okt. 3. 13:17

Sziasztok!

1 hónap várakozás után,hétfőre kaptam időpontot a nevelési tanácsadóba.

Nekem nagyon sűrgős volt,mert mindig magamat vádoltam,hogy rosszul nevelem a gyereket /tény,hogy fegyelmezésből megbuktam/,na meg majd az idő megoldja-de nem!Most vagyok úgy hogy nem oldja meg,és mindkettőnknek tanács kell,segítség,nekem is és a gyereknek is.

Izgulok,mert telefonon kértem időpontot,az adatainkat összekutyulták,s eddig annyira nem voltak annyira szimpatikusak,kedvesek,de reménykedem hétfőn más benyomásom lesz.

Meglátjuk........

81. matyi78 (válaszként erre: 80. - Gerna)
2009. szept. 17. 13:41

Tudom. Tudom, hogy nem fiam feje fölött kell megoldanom a helyzetet, hanem vele. Hiszem, hogy meg tudom csinálni, mert szeretem őt és mert akarom hogy jó(l) legyen.

:) köszönöm :)

80. gerna (válaszként erre: 79. - Matyi78)
2009. szept. 17. 06:40
Ha elmész, akkor is magadnak kell a "javítást" megcsinálni, legfeljebb segítséget, tanácsot kapsz hozzá ;-)
79. matyi78 (válaszként erre: 78. - Gerna)
2009. szept. 17. 06:29
köszi :) de talán mégsem annyira súlyos a helyzet, nap végére új történések voltak. Azthiszem először megpróbálom magam a kijavítást...
78. gerna (válaszként erre: 77. - Matyi78)
2009. szept. 16. 08:52
Igen.
2009. szept. 16. 08:44
Szia, nem tudom, hogy jársz-e még erre....olvastam hogy nevtanban dolgoztál... Olyan érzésem van, hogy fiamnak és nekem segítségr lesz szükségünk ...vagy csak nekem...nem is tudom. Valamit nagyon elrontok és nála már rajzok színében jelentkezik a lelki oldal... Foglalkoznak ott ilyen helyzetekkel ugye?
2009. júl. 30. 15:09
Mindenki,aki e témával tapasztalattal rendelkezik,írjon nekem.Információkat elolvastam az oldalról,engem a tapasztalat érdekel,segítenek-e....stb.Nálunk nagyon érik az időpont kérés,mert már tehetetlennek érzem magamat.
75. 8559ed0e1b (válaszként erre: 74. - Gerna)
2009. máj. 7. 12:35
Köszi a tippeket.
74. gerna
2009. máj. 6. 19:04
"Egy darabig vittem, de közben veszélyeztetett terhes lettem" - erre nézve, kérjél a Nevtanban igazolást, hogy mikor voltatok, hányszor, stb.
73. gerna (válaszként erre: 72. - 8559ed0e1b)
2009. máj. 6. 18:59

Bocs hogy leelőzöm Bogicát: jelenleg a törvény úgy rendelkezik, hogy ha az óvoda, iskola kéri a gyerek vizsgálatát, akkor az a szülő számára nem szabadon választható program, hanem kötelező érvényű. Pontosan ugyanannyira, mint a nagycsoportos ovisnak és az iskolásnak kötelező oviba, iskolába menni.

Ami bonyolítja a dolgot, hogy a "gyerek vizsgálata" kicsiknél mindenképpen az anya, apa részvételével történik. Szerintem szervezd meg, hogy apa, nagymama, egyéb rokon vigye el őt.

72. 8559ed0e1b (válaszként erre: 17. - Fe20557d00)
2009. máj. 6. 16:38

Szia.Olvastam hogy Nevelési Tanácsadóba dolgoztál.Kérdezni szeretnék.Kisfiam 6 éves elküldték a Nevelésibe,túl szókimondó.

Egy darabig vittem,de közben veszélyeztetett terhes lettem így nem tudom vinni.Nincs senki aki tudná vinni a gyereket helyettem.Azt mondták az oviba vagy viszem a nevelésibe,vagy jelentik a jegyzőnek hogy nem vittem el a gyereket.Mit tudok tenni?Azt még hozzá tenném hogy orvosi papírom van arról hogy fekvőbeteg vagyok.

71. micimacko72 (válaszként erre: 70. - Gerna)
2009. jan. 16. 21:06
köszi szépen, nekem csak mondta az óvónő vigyem el. Érdekes, mert a másik pedig azt mondta ne vigyem, mert felesleges :-(((
70. gerna (válaszként erre: 69. - Micimacko72)
2009. jan. 16. 16:41
Akit az óvoda, iskola küld, annak kötelező. Ha "csak úgy" mondják, akkor nem, de ha írásban kérik a vizsgálatot, akkor kötelező a szülőnek elvinni.
69. micimacko72 (válaszként erre: 68. - Gerna)
2009. jan. 16. 15:36
és kinek kötelező?
68. gerna (válaszként erre: 67. - Micimacko72)
2009. jan. 16. 12:56
A Közoktatási Törvény.
67. micimacko72 (válaszként erre: 66. - Gerna)
2009. jan. 16. 11:58
milyen törvény?
66. gerna
2009. jan. 16. 09:15
Igen, most a törvény alapján kötelező.
2009. jan. 16. 08:34

Sziasztok.Kötelező a gyereket elvinni a Nevélési Tanácsadóba? Az a probléma hogy túl szókimondó...

Felhívott egy hölgy elég arrogáns volt:(

Nem akarta megérteni hogy "mint szülő" csak én vagyok.A vér szerinti Apuka 4 éve nem látta a gyerekét mert nem érdekli.(most 6 éves a gyerek)

Ismeretlenül telefon ítélkezni nem szép dolog.

Ezek után nem akarok oda menni.

2008. nov. 12. 10:34
Sziasztok! Bence 4 éves és 2 napja nem hajlandó megszólalni az óviban. Elmutogatja, melyik játékot kéri és ennyi. Itthon nem változott semmit sem. Azt mondta az óvonéni vigyem el a nevelési tanácsadóba. Vélemények, tapasztalatok?
63. gerna (válaszként erre: 61. - Fhybi)
2007. nov. 4. 18:13
A fejlesztés mellé, van még egy pár csodaszer, ami segít a memóriának: szója lecitin, ginzeng, homoktövis, homeopátiás szerek... kérdezze meg orvosát, gyógyszerészét.
62. fe20557d00 (válaszként erre: 61. - Fhybi)
2007. nov. 4. 16:40

Az az igazság,hogy jobb fejlesztőre bízni,aki esetleg irányít titeket és otthon is tudtok gyakorolni.Nagyon jól fejleszthető terület!!

Amúgy a Sindelár csomagban van auditív emlékezeti gyakorlatok amit naponta 5 -10 percet kell gyakorolni,esetleg a nevtanban rákérdezhetnél,hogy valaki csinálja -e ezt ott bent,aki tudna segíteni nektek.

61. fhybi (válaszként erre: 58. - Fe20557d00)
2007. nov. 4. 09:51
Jó hogy megemlítetted, pont most beszélgettem az osztályfőnökkel, és mindketten azt tapasztaljuk, hogy a rövidtávú memóriával gigszer van. Gondolom ez a szétszortsága miatt alakul így. Tudsz valami jó módszert, amivel ez fejleszthető??
60. 754c7e07c3 (válaszként erre: 59. - Nerika)
2007. nov. 4. 09:48
Köszi, én is így látom. Kiderül majd, a szakemberek mit mondanak. Bár a véleményemen nem tudom tudnak-e változtatni.
59. nerika (válaszként erre: 40. - 754c7e07c3)
2007. nov. 4. 09:46

Ezek szerint tulajdonképpen csak akkor szólal meg, ha valóban van mondanivalója. Ez miért baj?

ha játszik-játszik eglész nap, ennyi idősen így ismeri meg a világot. Mindazokat az információkat amiket egész nap tapasztal, a játék során alkalmazza, a játékba beépíti, rögzíti magában.

Azért mert játszik, attól még ő nagyon is figyel a környezetében történő eseményekre.

És ha első nap közölte a véleményét a nevelési tanácsadóban a nővel, akkor attól sem kell tartanod, hogy egy visszahúzódó, mindenki által elnyomott önállótlan emberke válik majd belőle.

Szerintem rendben van az a kölyök, de azzal egyetértek, hogy nagyon fontos az óvodában és a tanácsadóban, a " tiszteletkör" . A gyerek érdekében alkalmazkodni kell a társadalmi elvárásokhoz. Sajnos. Egyébként van ilyen ismerősöm, akinek a gyereke elmúlt 4 éves mire megszólalt, szó szerint, amire MEGSZÓLALT, mert addig semmi nem volt, és a hangokat tisztán ejtette ki, pár hónap alatt folyékonyan beszét, és soha nem kellett mennie logopédushoz.

Sok gyerek meg pötyög 1 éves korától, a szülők gügyögnek vissza, aztán járnak a logopédushoz 4-5 évig.

58. fe20557d00 (válaszként erre: 57. - Fhybi)
2007. nov. 4. 09:40

Nagyon szívesen elmondom,ha valami nem tiszta!:)

Szerintem a fejlsztést ne hagyjátok abba,az mindenképp jó!

Super srácod van,hogy ilyen ügyesen csinálja a dolgokat!

Egyébként ez nálam is megvolt gyerekként,csak nekem nem arcüreg,hanem fülgyülladások voltak..és színtén nekem is a helyesírás nagyon síralmas volt általánosban.Ezek mind mind összefüggésben állnak,ugyanisa az auditív észlelés nem pontos így több részfunkció sem mint pl audití tagolás,audtitív rövid távú emlékezet...stb.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook