Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mennyi most a gyes? fórum

Mennyi most a gyes? (beszélgetős fórum)


8. eva7 (válaszként erre: 7. - B2076ec79b)
2007. okt. 16. 13:34
Nem!De szeretnék még 1-et...Köszi!
7. b2076ec79b (válaszként erre: 6. - Eva7)
2007. okt. 16. 13:09

Na felhívtam a barátnőmet, ő azt mondja hogy ha a munkahelyed ad jövedelmigazolász a gyed-hez akkor tudsz gyedre menni akkor is ha nem doglozol a kettő között. Neki kicsit más volt a helyzete, mert határozott szerződése volt és a terhesség alatzt megszűnt és nem hosszabították meg. Így elment munkanélkülire, mert az után is lehet gyedet igényelni, de végülis a munkahelye adott ki papírt így kapott gyedet.

Szóval mostmár teljes a káosz :DD De ezek szerint elmehetsz újra gyedre, csak a munkáltatótól függ, hogy hogyan áll a dolghoz. Mostmár kiamama vagy?

6. eva7 (válaszként erre: 5. - B2076ec79b)
2007. okt. 16. 12:54
OK!!!Köszi!
2007. okt. 16. 12:47
Majd megkérdezem a barátnőmet hogy hogyan is volt, mert ő pont ebben a cipőben volt tavaly. :DD
4. b2076ec79b (válaszként erre: 3. - Eva7)
2007. okt. 16. 12:46

Ja akkor én értettelek félre :D A szülést megelőző két éven belül kell a 180 nap. Szerintem ha a gyes alatt visszamész dolgozni, akkor jogosult leszel agyedre mert meglesz a 180 napod. A gyed azt hiszem nem számít bele, mert azt csak szolgálati időnek veszik nem munkaviszony és a gyed alapját képező jövedelem a gyed-et megelőző munkádból származik. Így szerintem a gyedből nem számolnak újra gyedet.. Remélem érthetően fogalmazok.. :D És nem vagyok 100%, de azt hiszem ezt így számolják..

Csak hozzászólnak majd okosabbak is :DDD

3. eva7
2007. okt. 16. 12:43
Na ezt nem értem...Még gyed-en vagyok,kislányom 2 éves koráig,aztán jön a gyes 1 év.Ha ebben az 1 évben leszek kismama,szülés után akkor marad a gyes???,Vagy ha most majd gyes alatt visszamegyek dolgozni,amig tudok..akkor jogosult leszek megint szülés után a gyed-re???
2007. okt. 16. 12:36

GYES alatt dolgozol/tál? Mert ha nem volt meg a 180 nap biztosított jogviszonyod akkor tudtom szerint nem vagy jogosult Gyedre csak gyesre.

És ha a terhesség alatt még gyesen vagy, illetve a szülkés után nem telt le az "előző gyermekkel" a gyes, akkor is a másik megszületésétől számolódik a 3 év.

1. eva7
2007. okt. 16. 12:20
Ha gyes közben ujra terhes maradok,szülés után vissza mehetek gyedre?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook