Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Egerben mit érdemes megnézni? fórum

Egerben mit érdemes megnézni? (beszélgetős fórum)


2011. jún. 8. 05:29
Köszi mindenkinek !
2011. jún. 5. 15:48
Áprilisban voltam utoljára Egerben, imádom a várost. A vár, a Dobó tér és a bazilika valóban kihagyhatatlan, szerintem a minorita és a rác templom is nagyon szép. Az egyik kedvencem a "Város a város alatt" volt, óránként indul vezetett túra a bazilika mellől. Szeretek felmenni a minaretbe is, nagyon szép kilátásban lehet gyönyörködni. Imádom az Érsekkertet, valószínűleg már a szökőkút is üzemel. Érdemes céltalanul sétálni, a hangulat úgyis magával ragad. A strandon még nem voltam, de sokan mondták, hogy klassz hely. A Palacsintavár mennyei hely, és a Dobó térről vezet egy kis utca a sétálóutca felé, ahol isteni kürtöskalácsot árulnak. A Bajor Sörbár is szuper hely, a meggysör elképesztően finom! :-) Ezúttal 3 napot töltöttünk Egerben, és volt időnk barangolni a környéken is. Egerszalókon strandoltunk, de ez szerintem elég drága mulatság, mindenesetre színvonalas hely, jól éreztük magunkat. Sétáltunk egyet a fürdő melletti parkban és gyönyörködtünk a sóképződményben is. Noszvajon megnéztük a barlanglakásokat és a de la Motta-kastélyba szerettünk volna bemenni, végül csak kívülről láttuk, nekünk nem jött be annyira a település. A siroki vár viszont nagyon klassz, imádtuk. A Szépasszony-völgyet is bejártuk, ettünk-ittunk, maradtunk volna. :-) Néhány éve Egerből mentünk a Kékestetőre is. Nekem az egyik kedvenc városom, megunhatatlan.
2011. jún. 4. 18:50

Bazilika minden nap 30 perces orgonakoncert 700 Ft,Zsinagóga a Galéria,bormúzeum(Tündérpart u 5)

Agria park(pláza)finom pizzák fagyik és kávék,vármúzeum egri képtár(festészet)a vár földalatti erődítményrendszere,romkert,éremverde,

Eszterházy téren érseki pincerendszer( itt nagyon hideg van)csillagászati muzeum a Líceumban van.

palóc múzeum,sportmúzeum,szépasszony-völgy 11-én Bon-bon,12-én Bikini koncert ,esetleg Noszvaj és

mezőkövesden a matyó múzeum gépmúzeum..........

2011. jún. 1. 10:47
Egy pincébe bepocolsz és ott ragadsz 3 napig, hidd el jól fogod magad érezni :D
13. mmacus
2011. máj. 31. 20:04
Egertől nem messze van a demjéni fürdő, nagyon jó. Ha nem bírjátok a városban a meleget:)
12. wiki76
2011. máj. 31. 19:48
A palacsintakirályt a vár tövében!!!!!!!!!
2011. máj. 31. 16:20
A borospincéket :)
2011. máj. 31. 16:15
Én is köszönöm :-)
2011. máj. 31. 15:58
Köszönöm!
2011. máj. 31. 15:43

Szépasszonyvölgy Programok 2011


Április 23-24., Szépasszony-völgyi Húsvét

Június 11-12., Pünkösdi vigalom

Június 24., péntek, Szentiván-éj

Szeptember 3., szombat, Szüreti mulatság (Belváros, Szépasszony-völgy)


Állandó egri rendezvények


Egri Tavaszi Fesztivál (március vége, április eleje)

Agria Nyári Játékok (egész nyáron)

Erlau Táncfesztivál (július vége, augusztus eleje)

Középkori Piactér (július vége)

Végvári vigasságok (július vége)

Fesztivál a barokk Egerben (július-augusztus)

Szépasszonyvölgyi Fesztivál (augusztus közepe)

Bormustra az egri Piacz-on (augusztus közepe)

Filmművészeti Nyári Egyetem (augusztus)

Agria Nemzetközi Néptánctalálkozó (augusztus vége)

Eger Ünnepe (szeptember közepe) – civil fesztivál

Egri Vár Napja (október 17.) – a vár összes múzeuma ingyenesen látogatható


Remélem tudtam segíteni:)

7. 5819723512 (válaszként erre: 6. - 5819723512)
2011. máj. 31. 15:42

És egy nagyon jó könyvsorozat szerintem :)


Eger és környéke - Vendégváró útikönyvek

2011. máj. 31. 15:40
Amikor mi a barátainkkal mentünk a következőket néztük meg: az egri várat + püspöki várat, a Minaretet, Kopcsik marcipánia és harangöntő ház, a Bazilikát, a Líceumot ahol a lyukkamrát néztük meg, a Minorita templomot, Megyeháza a Fazola a kapukkal. Érseki kert és a strand ilyen időben, Szépasszony-völgy :)
2011. máj. 31. 15:39

Mi márc 15 hosszú hétvégén voltunk Egerben a látni valók: bazilika, vár, szépasszonyvölgye, minaret.

Mi még voltunk Szilvásváradon is .

2011. máj. 31. 15:39

Egerszalók a fürdőjéről híres,A Dobó téren szoktak várnapok lenni érdemes megnézni.

Szépasszonyvölgy pincéiben finom bor vásárolható,mindig hozunk belőle:)

2011. máj. 31. 15:36
Szia! Jó téma, mi is oda megyünk nyaralni 1 hétre:-) Már érdeklődtem innen-onnan, a Dobó teret ajánlották, a Líceumot, az Érseki Palotát, A Bazilikát, a Várat. Ha valaki tud még valamit, legyen szíves írjon! Engem a környék is érdekelne! Köszi :-)
2011. máj. 31. 15:36
Egri Vár ,Minaret,Dobó tér
2011. máj. 31. 15:30
2 napos nyaraláson.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook