Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Van-e patikákban kapható gyógyszer a dohányzásról való leszokáshoz? fórum

Van-e patikákban kapható gyógyszer a dohányzásról való leszokáshoz? (tudásbázis kérdés)


2010. febr. 11. 14:51
Én az agykontroll segítségével szoktam le,30 nap alatt.Minden nap kétszer kellett programoznom magam.Elképzeltem magam előtt, hogy milyen jó lesz majd mikor már nem dohányzom,mennyi pénzt megtakarítok vele,példát mutatok a fiamnak, unokámnak,stb, és a végén hozzá tettem, hogy február elsejétől nem fogok dohányozni.Semmi akaraterő nem kellett hozzá,30 napig nyugodtan dohányozhattam.Mikor eljött a február elseje, és ráakartam gyújtani,nem esett jól.Nem is gyújtottam rá azóta, és nem is hiányzik.Pedig én is már 35 éve dohányoztam.
2010. febr. 11. 13:10
Sziasztok!Szerintem a champix nagyon jó,lassan már egy éve nem gyújtottam rá.Az első dobozt előírás szerint szedtem,a másodikat csak reggel,igy a 6hét elég is volt.Tény hogy sokaknál jelentkezik a mellékhatása,de nekem szerencsém volt.Ja,35 évig cigiztem,kb 2 doboz naponta!
21. christian.szatmar (válaszként erre: 19. - Tépőzár)
2009. jún. 3. 14:52

Sziasztok anyit mondanek hogy Vigyazat Veszélyes pszichiátriai mellékhatásokat okozhat a Champix dohányzás elleni szer - amerikai hatóságok szerint

Veszélyes pszichiátriai mellékhatásai lehetnek a Champix elnevezésű dohányzás elleni gyógyszernek. Új kutatások alapján erre hívja fel a figyelmet az amerikai gyógyszerengedélyezési hatóság, az FDA.Sajnos igaz mert en 8 eve dohanyzom es megvettem ezt a csodaszert aminek segitsegevel 7 napig nem is cigizten alig kivantam DE es ez FONTOS a harmadik nap utan ebredeskor nem tudtam valosag e ? az ebredes vagy csak alom kisse kabultsag a vizvalaszto nap a hetedik volt amikor nem tapasztaltam vagyat a dohanyzasra vagy valami hasonlo de egy depresszios allapot csunya gondolatokkal vegyitve miert is vagyok e vilagom miert is kinlodom veget kene mar ennek vetni gondolatok szaltak meg... persze egy iszonyu nagy sirogorcsos roham kisereteben ami nagyon nehezen mult el a munkahelyemrol hazakuldtek persze orvoshoz is ahova nem mentem de a gyogyszert letettem mert fiu letemre nem szokasom sirni csak halal eseten a csaladban vagy valami hasonlo mindenesetre azota ismet dohanyzom habar meg mindeg probalkozom. Egyetertek azzal hogy a szer hatasos es a mellekhatasok nem mindenkinel jelentkeznek hasonlo intenzitassal de VIGYAZZATOK !!! VELE...

20. 4ac011eefb (válaszként erre: 3. - Regi)
2009. jan. 24. 18:40
Gyere nézz szét ezen a fórumon, itt sok ötletet és támogatást kaphatsz: [link] (Dohányzás- leszokás)
2009. jan. 24. 17:47
Champix,- ha már nincs akarat. Én két éve szedtem, és csak ez jött be, pedig próbáltam mindent: rágó:túl erősen volt tuningolva nikotinnal; tapasz: túl sok vol a nikotintartalom,ezáltal, szinte beetettem magam, s nemhogy megszüntette volna a vágyat. Az agyat, mivel minden ott dől el, arra kell hatni.
2008. aug. 25. 19:24
Több éven keresztül dohányoztam.Egy alkalommal fogadásból szóba került a leszokás. Mwent, ha nehezen is. Nem kell ehhez drága szer, inkább akarat. Az viszont erősen.
17. supin
2008. júl. 13. 09:29
Persze,hogy van jó drágán. De ha van önuralmad akkor az ingyen van.
16. cfa2b2f0b0 (válaszként erre: 13. - 7abb7adbf0)
2008. júl. 13. 01:33

Először is, gratulálok a leszokásodhoz! :) De 22ezer ft az sooook! 12 az inkább. ;) Én is szedtem januárban. Le is szoktam. De a második doboz után abbahagytam, mert túl sok volt az önbizalmam, mondván megy az nekem gyógyszer nélkül is. Hát nem ment. Utána meg hiába szedtem, nem volt olyan hatása, mint először. Mostanában akarom majd megint elkezdeni szedni.

Valaki itt írta, hogy csak akaraterő kérdése az egész. Hülyeség. Inkább fogalmazzunk úgy, hogy akaraterő kérdése IS az egész! A nikotinfüggőség nem gyenge dolog... :( Ezzel a Champix nevű gyógyszerrel se tud leszokni az ember, ha nincs akaratereje. Mert néha ugyanúgy kívánja a cigit az ember. Az más kérdés, hogy elszívni nem tudna egyet sem, olyan rosszul lenne tőle. :) Én legalábbis így voltam. Üdv!

2008. jún. 30. 10:36
Dohányzásról csak úgy lehet leszokni, h egyszer elszánod magad, h leteszed és onnantól kezdve nem szívod többé. Nehéz lesz hónapokon keresztül, de le lehet tenni, csak akaraterő kell hozzá. Ki lehet találni valamit, amit ugyanúgy pótcselekvésre használsz, mint a cigit használtad. Ez lehet rágógumi, cukorka, de lehet séta, futás, aerobic, bármi... De ilyeneket a gyengébbek szoktak kitalálni, általában ezek nem is szoknak le a dohányzásról...
14. supin
2008. jún. 30. 07:43
Van! De az akaraterő nélkül nem fog menni. Vedd figyelembe ez ingyen van!
13. 7abb7adbf0 (válaszként erre: 12. - Gotterj@gmail.hu)
2008. jún. 29. 19:52

Erről írtam az elején. 3 hónapja használom az e-cigit, azóta egyáltalán nem szívtam el egyetlen darab cigarettát sem!


Most már a nikotinmentes patronnál tartok! Nem is hiányzik a nikotin! Ezt meg pöfékelgetem, már csak a szokás miatt is.


Írd be a Google-ba, hogy e-cigi.


A másik: a gyógyszer neve Champrix, francia gyártmány, vényköteles és 22.000.-Ft.

2008. márc. 31. 14:42
Szuper dolog kapható, A neve E-cig, ami elektromos cigarettát jelent, feltöltöd, mint a telefont, szívod, mint a cigit, de se füst, se kátrány nem szennyezi a tüdődet és a levegőt se. A párát alakítja át, olyan, mintha füstölnél. Az érzés pont olyan, ahogy dohányozni szoktál. Úgy is néz ki. Olcsóbb minden gyógyszernél és persze teljesen ártalmatlan. Ott is szívhatod, ahol TILOS a dohányzás! Még jópofa is, hiszen mindenki bámul! Egy havi cigi árából megvan és örökké tart. Nekem van, azóta csak a kávéhoz szívok igazit, de azt se kéne, csak jól esik. Fejből nem tudom a pontos címet, de ha megkeresel, addigra előszedem. Különben sem írhatnám ide, hisz az reklám lenne, én meg csak segíteni akarok. Hidd el ennél jobbat és ötletesebbet még nem "pipáltam"!
11. fb919dc887 (válaszként erre: 8. - 0a395372c3)
2008. márc. 31. 14:30
..én kipróbáltam egy tapaszt,de nem vállt be.Ettől függetlenül lehet,hogy másnak hatna.(Egyébként amiről én beszélek,az a 3 lépcsős Nicorette tapasz.)
2008. márc. 17. 19:41
nicobrevin
2008. márc. 17. 19:35
E-cigi (www.e-cigi.hu)
2008. márc. 12. 11:00
tapasz a gyogyszertárba
2007. okt. 25. 15:35
enis szeretnek leszokni a dohanyzasrol de nem sikerul.a tapasz nem segitett semit ,meg a ragogumi sem .ezen kivul jo lenne valamitt kiprobalni valami mast amitol mar vegre kidobhatom az ablakon a cigit.
2007. okt. 16. 11:02

szerintem, ha tapasszal nem ment, akkor gyógyszerrel sem fog menni.

A legfőbb dolog az akaraterő!

2007. okt. 16. 10:20
Gyógyszertárban vény nélkül nincs az,amire szerintem gondolsz. Van olyan,amit csak a körzeti orvos írhat fel,de egyszerre csak két heti adagot ír fel.A kúra ideje 1-3 hónap,egyénre szabottan. Te érzed,hogy van-e szükséged további adagokra,vagy sem.A tabletta nem tartalmaz nikotint,hanem az úgynevezett boldogságérzetet nem adja meg,ha mégis rágyújtassz! Ha érdekel a dolog,holnap megmondom a gyógyszer nevét,írj privát!
2007. okt. 16. 10:19
Gyógyszert azt nem, de próbáld ki a elektromágneses biostimulációs kezelést. Anyukám is erősen dohányzott, és 3 hónapja, hogy nem szívott egy szál cigit sem. Volt a kezelésen és kész. Persze akaraterő is kell hozzá. Mint minden máshoz!
3. regi
2007. okt. 16. 10:16
Nagyon szeretnék leszokni a dohányzásról, próbáltam tapasszal, rágógumival de nem használt. Tudtok-e valami gyógyszert, ami ebben segitene?
2007. okt. 16. 10:14
Amivel én találkoztam,tapasz és hozzá való rágó. Az én apósom 40 éve dohányzott igen erősen,napi 3-4 doboz symphoniát szívott. Éjjel is rágyújtott állandóan. Szörnyű volt,annyira köhögött már hogy a tüdejét majd' kiköpte,és megvette ezt a tapaszt és 3 nap után eldobta a cigit :)) Pont egy éve volt ez,azóta sem gyújtott rá.
1. regi
2007. okt. 16. 10:10
Van-e patikákban kapható gyógyszer a dohányzásról való leszokáshoz?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook