Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2, 5 éves fiam valószínűleg allergiás, piros a szeme, fújja az orrát és egész nap ordít miatta! fórum

2, 5 éves fiam valószínűleg allergiás, piros a szeme, fújja az orrát és egész nap ordít miatta! (beszélgetős fórum)


1 2
50. wanita77 (válaszként erre: 49. - 02eb944b7e)
2011. jún. 3. 19:07
Köszi, lehet, hogy megpróbálom. Csak azt nem értem, hogy a doktornő miért nem mondta ezt, miért csak szemcseppeket írogat fel? az semmit nem használt.
49. 02eb944b7e (válaszként erre: 48. - Wanita77)
2011. jún. 3. 18:33
Igen. Van dirrekte kanalas formában is. Bíztos vagyok benne hogy teljesen megoldja a problémátokat.
48. wanita77 (válaszként erre: 47. - 02eb944b7e)
2011. jún. 3. 10:51
Azt még nem, gyerekeknek is lehet?
2011. jún. 3. 10:44
Craritine! Próbáltad már?
46. wanita77 (válaszként erre: 43. - Cicaanya)
2011. jún. 3. 10:43
Hát, nem tudom, én tényleg mindenhol azt találom, hogy semmi rosszat nem okoz a tea, csak az ízesítő benne. Önmagában a tea pont annyira színezi a fogat, mint a víz, tehát semennyire. Remélem nekünk nem lesz gond vele.
2011. jún. 3. 10:41
Elmentünk a szemészetre, de megint csak egy szemcseppet írtak fel, amit már próbáltunk. Csak abban bízhatunk, hogy elmúlik annak a növénynek a virágzása hamarosan, ami okozza neki.
44. cicaanya (válaszként erre: 42. - Wanita77)
2011. jún. 1. 21:41

hát vegyél neki orr kenőcsöt (patikait) az jól megindítja és az is segít,de passz....

Én holnap megyek dokihoz Lacámmal,holnap végre itthon velmmmmmmm♥ suli szünet holnap,és végre velem itthon!!!!

43. cicaanya (válaszként erre: 41. - Wanita77)
2011. jún. 1. 21:31

Hát nem tév hit sajna,szinezi afogat! Családi fog doki segitett....

De szerencsére már enm szinezi,nem elsz fekete lerakodások,sajnos zöld tea fekete tea jobban rontja gyereknél fogat...de te tudod ;)

én már tul vagyok ezzen szerencsére szépe, lettek fogai Lacámnak!

nem Colás gyerek vagy cukor csoki mániás ,ugy hogy

rendes gyümölcs teát főzők főzünk le....nekünk be vállt,isiben si be vált és én nekem iyg jobb ....Lacámnak si szépek fogacskái:)

Pár képet látsz róla ippen vigyorog látrszik végre szépek fogai!:)

Mind1..tapasztald ki,a lényeg se filteres se aromás tea kilöve nálunk!!!!!! tapsztalat,meg hát isiben is szülők is átt álltak,és ők is hálásak akik iyg tettek,finom is,jó is és stb..... cukor meg pici 2literbe az meg nem árt...


közben találtam leírást abból amit veszek...(Nézd meg!)


[link]

2011. jún. 1. 07:53
Visszamentünk a doktornőhöz, aki mondta, hogy ez bizony allergia, komolyabb szemcsepp kell. Felírt egyet: ciloxan, napi 4-szer kell cseppenteni, aztán felírt egy orrcseppet és szemkenőcsöt. Abban tud valaki segíteni, hogy az orrcsepp után ki kell fújni, porszívózni az orrát? Nem nagyon tudja még kifújni és állandóan úgy érzi, hogy tele van. De akkor nem jön ki az orrcsepp? Vagy csak később kell kifújni? Köszi!
2011. máj. 31. 07:24

Én most váltogatni fogom a gyümölcsteát és a zöld teát. Mert a gyümölcstea (mindegy, hogy darabos vagy filteres) káros a fogakra, a zöld és fekete tea nem, viszont a zöld és fekete tea élénkítő, túl sokat nem lehet belőle inni, pláne lefekvés előtt. És a cukrot és mézet is variálom.

Az amúgy tévhit, hogy a tea elszínezi a fogakat, sőt, fluortartalma miatt fehérít is. Csak a cukor káros!

40. cicaanya (válaszként erre: 36. - Wanita77)
2011. máj. 30. 22:36
Én ezért rakok csak kicsit bele,de cuki meg kell a szervezetnek régi anyáink mondják... :)
39. cicaanya (válaszként erre: 37. - Wanita77)
2011. máj. 30. 22:35

...ezért én a darabos gyümölcs teát veszem nem a filterest!

Látom mit veszek meg ;)

Mama anyukám még ki is eszi a gyümit mert ugye 1-2óra múlva leszűrök ;)úgy, hogy valamikor Laca is eszi de ritkán :)

38. cicaanya (válaszként erre: 35. - Wanita77)
2011. máj. 30. 22:33

Feketíti a fogat elszínezi,lerakodás egy idő múlva!

A zacsist te látod mi van benne...

(szőlő szem,cseresznyevirága,fekete ribizli bogyó stb.... ez a vegyes gyümölcsös)fincsi...

trópusi is abban minden jó ugyan úgy,én egy átlátszó üvegben tartom kiveszem a zacsijából....

ha kifőzőm utána teszek rendes citromot ha akar Laca bele ,de általában nem ,csak 1vastag karikát amit előtte kinyomkodok és bele hajíntok :)

2011. máj. 30. 18:16

Na, ráadásul a gyümölcstea nem is jó, csak a zöld vagy a fekete:


A Bristol Egyetem kutatása szerint a gyümölcs ízesítésű teák háromszor annyira károsíthatják a fogainkat, mint a narancslé. Sok gyümölcstea savas, ezért lebontja a fogzománcot. A megoldás az, hogy válasszunk inkább fekete vagy zöld teát.

2011. máj. 30. 18:13

Na, meg is találtam:


[link]



Eszerint a tea még jótékony hatással is van a fogakra, csak a cukrot kell kerülni.

2011. máj. 30. 18:11
Amúgy megnéztem egy Picquick tea összetevőit és abban is csak gyümölcs van és természetes aromák. Miben más, mint a nem filteres? És a filteres miért rontja el a fogakat? Én azt olvastam, hogy a tea nem káros a fogakra, csak a cukor. Sőt, a főzött filteres tea egyenértékű a vízzel, még jót is tesz a fogaknak. Majd megkeresem a cikket.
34. wanita77 (válaszként erre: 33. - Cicaanya)
2011. máj. 30. 17:56

Köszi. :)

Adtam neki fenistilt, nagyon bízom benne, hogy használni fog!

2011. máj. 30. 15:07
nagyon édes kis fiad :)szió
2011. máj. 30. 15:06

értem....meg kell vizsgáltatni mindennel...

nem tudom jó ,vagy melegnek tudható be?

kéne értekezned egy védőnővel(szerintem) Lacám ivott de nem emlékszem 2lier meg volt-e? (??)

de lehet semmi...próbáld meg nem filterest !

Viszont megyek készülök,megyünk fogászatra én dokimhoz :S bár imádom mert jó fej :)


hát szép napot,és hát ha sikerül minden szurkolok ;)

31. wanita77 (válaszként erre: 28. - Cicaanya)
2011. máj. 30. 15:02
Bence egyedül megiszik 2 liter teát, rengeteget iszik! Mostanában felhígítom vízzel, nem győzöm már főzni neki a teát.
2011. máj. 30. 14:58
:((( hamar felnőnek :((
29. cicaanya (válaszként erre: 27. - Wanita77)
2011. máj. 30. 14:56

....ennyimé sem itta,isiben kezdet a víz ivást ...de igy is bent is főznek van elsős koruk óta főzőjük(igazi már 7dikesek)de együtt főznek teát,igaz 3x elég legyen mindnekinek de víz tea ,és házi szörpi!

Jó ofönk van!

28. cicaanya (válaszként erre: 25. - Wanita77)
2011. máj. 30. 14:53
2liter tea 1merőkanál nem púpos cuki,de most gyerek kitalálta bodza szörppel édesíti isteni fini,be hűtőbe(ha kihűlt) este lefőzöm és rá jár(néha én is :p)
27. wanita77 (válaszként erre: 26. - Cicaanya)
2011. máj. 30. 14:53
Hát, nem tudom, az én fiam meginná-e cukor vagy méz nélkül, nagyon édesen szereti a teát is, én mézet teszek bele neki, vizet sajnos nem issza. :(
2011. máj. 30. 14:52

most szedtünk Bodzát s csináltam szörpit :) na nem édes nem jó sok cukros.....NEM!

Úgy hogy most bodzázunk,úgy is mondják készüljön szervezet télre c-vitaminnal,na pont tél végére elfogy,és bodzában van c-vitamin :)

Meg szeretik csinálni gyerkőcök(fiam,kerilányom első bodzáját csinálta idén velem :) )

2011. máj. 30. 14:51
És nem teszel semmi ízesítőt a teába?
24. wanita77 (válaszként erre: 22. - Cicaanya)
2011. máj. 30. 14:50

Köszi szépen!

De jó, hogy írtam ide, nagyon sokat segítettél, ezer hála!!!!

23. cicaanya (válaszként erre: 22. - Cicaanya)
2011. máj. 30. 14:48
vagy pic wic de nem filteres!az is jó...
22. cicaanya (válaszként erre: 20. - Wanita77)
2011. máj. 30. 14:47
DM-ben/CBA-ban is van zacskós(erdei,vagy topusi gyümölcs stb....)
21. cicaanya (válaszként erre: 17. - Wanita77)
2011. máj. 30. 14:44

nézd majd meg látod 2nap múlva, hogy javul? legfeljebb oszd szét,"3csepp reggel,és 3 csepp délután..."

de ha mindig reggel adod elvileg mint nálunk beválik vagy mint másnál,ha nem akkor passz...de jónak kell lennie ;)


én mikor jött a szálló szezon emeltem duplára és elmúlt szálló nyavalya vissza vettem!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook