Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 3 hónapos babának milyen naptejet ajánlotok? fórum

3 hónapos babának milyen naptejet ajánlotok? (tudásbázis kérdés)


2011. máj. 31. 11:18
1 éves koráig semmivel - nem mentünk napra dél körül, ha meg muszáj volt (pl védőnő,gyerekorvos stb), akkor meg napernyővel vagy textilpelussal árnyékoltam. 1 éves kora után a BABÉ-t használtuk mi is, tavaly meg Níveát.
2011. máj. 31. 11:04
A BABÉ 50-es nagyon jó. Már tavasztól a tubusosat az arcára használtam. A pumpásat meg a kezére és a lábára. Az naptej állagú.
2011. máj. 31. 11:01
Az én lányom juliusban született. Sose kentem be,nem vittem tűző napra,árnyák fa alatt itthon a fertben, ha meg babakocsiban volt akkor letakartam vagy napernyőt használtam. Egy ilyen kicsi gyereket nem kellene kenni minden félével. Nekem az egyik rokonom bőrgyógyász és semmit nem ajánl kenni ilyen kicsi gyerekre. Egész életében kenni fogod/fogja magát minden vacakkal. Legyen az bármilyen naptej, bármilyen neves cég drága cucca, akkor is egy vegyi anyag. Árnyék és kész!
11. homern (válaszként erre: 9. - Mari20)
2011. máj. 31. 10:48

A citrom felmarja a bőrét és szép kis sérülést szerez egy pici naptól is.Nem hiszem,hogy jó ötlet.

Unokatesómnak pigmentfolja van,arra tanácsolták,hogy kenje citrommal(csakis a foltot!) de ezt csak télen alkalmazza.Télen is kenjen naptajet magára ha kimegy,mert a citrom olyan védtelenné teszi a bőrét,hogy a téli nap is összeégeti.

Ezekután nem biztos,hogy fel kellene maratni egy picibaba bőrét :S

2011. máj. 31. 09:51
Elég a 30 faktoros, nem kell az 50-es. Nem hatásosabb csak még plussz beletesznek sok kemikáliát és persze sokkal drágább. Nekem nagyon fehér bőrű babám van, de sehol semmi pír, pedig múlt héten strandoltunk. Mondjuk nem volt sokat a napon, de engem és a szüleimet is megfogott a nap.
2011. máj. 30. 17:08

ha rám hallgatsz próbáld ki a citromot

kezedbe nyomd a levét és mintha krém lenne kend be, de ne tedd ki a napra, mert nem tud szóni, hogy már elég... csak napernyő a

latt és keveset... napoztasd

8. martin3 (válaszként erre: 7. - Lilipeti)
2011. máj. 30. 14:32
nekem 4 babám van, a legidősebb 6 éves, a legkisebb most 10hónapos, amíg picik voltak nem használtunk semmit, mert az adott időben mentünk sétálni, de kb 2 éves koruktól néha, ha eközben mentünk valahova használtam: nivea, és egyéb márkás, kifejezetten babáknak való 50faktorost.Pl most vettem 3 darabot is, mert 5000-ről le volt értékelve a felére, és feltankoltam a 4 gyerkőcnek a nyárra:)
2011. máj. 30. 14:28
Ok! Nem is viszem ki a levegőre, ha nem lehet. Én igazából arra lennék kíváncsi, hogy ki milyet használ. A tapasztalatokra!
6. 08a4eb16b7 (válaszként erre: 4. - Martin3)
2011. máj. 30. 14:14
amúgy igen...babát napra max pár percre lehet kivinni, utána fedett hely, árnyék se jó, ott ugyanúgy leéghet.
2011. máj. 30. 14:10
A BABÉ -nak is van baba/gyermek napteje, 50 faktoros, Hipoallergén, 5ezer körül van azt hiszem
4. martin3 (válaszként erre: 1. - Lilipeti)
2011. máj. 30. 14:09
alapszabály, hogy ilyen pici babát nem viszünk ki 10-16óra között, ez a legjobb védelem....és utána is inkább csak árnyékban legyen. Totál észrevehető, hogy nyáron a babaocsik reggel 8-10között illetve este 5-7között sűrűsödnek az utcákon,a köztes időszakban csak elvétve láthatunk kocsikat:)
2011. máj. 30. 14:05
Olvasd át a többi ilyen babának naptej fórumot,sok válasz van már :)
2011. máj. 30. 14:02
50 faktorosat. bioderma azt hiszem, de kérdezd meg a dokit, lehet h van patikai, az meg olcsóbb is, a bioderma 5000
2011. máj. 30. 13:58
3 hónapos babának milyen naptejet ajánlotok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook