Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fehér, szürke hajra milyen szőke festék? :S fórum

Fehér, szürke hajra milyen szőke festék? :S (beszélgetős fórum)


3. erikpipi (válaszként erre: 1. - 7f4731178d)
2011. máj. 31. 17:42

Szia!

A boltokban kapható hajfestékek közül márkát nem tudok mondani, mert amikor használok egy típust, azt tuti megszüntetik, de általában majdnem mindegyik befedi az ősz hajat. Én általában sötétszőkét használok, a hajam is világosabb barna volt eredetileg. Nekem a sötét színek nem jöttek be, mert gyorsan nő a hajam. De egy kis satírozással, melírrel kevésbé látszik a lenövés is a sötétbarna mellett.

2011. máj. 31. 17:35

Látom, nem nagyon írnak ide. Fodrászként pár dolgot megemlítek, aztán hátha lesz konkrét tapasztalat festékről.

Ősz hajat világosra elég macerás festeni, mivel a világos festékek nem fedik be kellőképpen az ősz hajat, mivel nincs már a hajban pigment, amihez tapadjon a festék pigmentje. Ráadásul a szőke festékekben kevesebb a színezőanyag, mint a sötétebbekben.

Mindenképpen 1-2 tónussal válassz sötétebbet a kívántnál, mert az ősz haj úgyis világosabbnak fog látszódni, és ha lehet, ne hamvas árnyalatot, mert előfordulhat, hogy szürke, esetleg lila lesz a hajad.

Bolti márkát nem tudok ajánlani, majd talán jelentkezik valaki, akinek van bevált festéke.

2011. máj. 30. 10:14

Pénteken festettem a hajam Alfaparf 11.11-es festékkel és 9%-os oxi-val. A hajam szürke és fehér(inkább csak fehér)

Milyen szőke festékkel fessem be,hogy rendesem befogja és ne legyen ilyen fehér? Elég csak 6%-os oxit hozzá kevernem a festékhez? A drogériákban kapható festékekhez 9% vagy 6 %-os előhívő van? Garniert szeretnék venni....nektek bevált?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook