Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Családjogi szakértő tanácsára van szükségem fórum

Családjogi szakértő tanácsára van szükségem (beszélgetős fórum)

9. birebora (válaszként erre: 8. - Edis77)
2020. nov. 2. 15:53

Szerintem 12 éves gyerek ha nem akar menni az apjához akkor nem megy. Nem lehet erőszakkal ott tartani.

Az apuka viselkedjen úgy, hogy a gyereke akarjon menni hozzá és érezze ott és vele jól magát.

2020. nov. 2. 15:17
Férjemmel 4 évet együtt éltünk,majd 9 évet házasságban!Van egy 12 éves fiúnak!Jelenleg válásban vagyunk,közös megegyezéssel,mert a közös ház amiben laktunk az ő különvagyona,ezzel persze vissza is élt minden módon,azt mondta,ha én bármit mondok a bíróságon akkor semmit nem kapunk!Végül el kellett költözünk szüleimhez mert tarthatatlan volt a helyzet!Most közös megegyezéssel válunk,a gyermek felügyeleti joga az enyém,a láthatóságban is megegyeztünk,de a fiam a találkozásban benne van,de ott aludni nála nem akar,mert a férjem alkoholista,és a gyermek fél,hogyha az apja iszik akkor én nem leszek ott,és ő ott mit csináljon ebben a helyzetben!Most muszáj vagyok vele megegyezni,de később,ha a gyermek nem akarja,elviheti akkor is?Mit tehetek ebben a helyzetben?Mehetek a bíróságra később,hogy nem megfelelő a magatartása?Vagy mindenképp meg kell várjam azt,hogy fiamat veszélyeztesse a viselkedésével?És ha van bizonyítékok akkor menjek a bíróságra,vagy a gyámügyre?
2017. jún. 28. 16:40
Férjemmel jelenleg válunk. A válási keresetlevelet pár hete adtam be. 2 gyerekünk van. egy 7 éves és egy 5 hetes. Több mint 7 évig voltunk házasok. 7 évvel ezelőtt is már együtt voltam a férjemmel,de közben volt egy futó kalandom. Nem mondtam el a páromnak,mert nem szerettem volna ha elválnak útjaink. Pár hónapra rá terhes lettem. Mivel egy időben voltam együtt a párommal is és a futó kalanddal is,így 50-50% volt az esély,hogy ki az apa. Ezt a félelmemet nem osztottam meg a párommal.A férjem a 7 éves gyereket sajátjaként nevelte 7 éven keresztül.Közben a gyermek 5 éves korában apasági dns teszttel kiderült,hogy nem a férjem az apa. Ennek ellenére továbbra is házasokként éltünk,sajátjaként nevelte a gyereket továbbra is,és közben terveztük a második gyermeket,amyely idén májusban született meg. Sajnos a férjem megismerkedett egy nővel és márciusban elköltözött. A gyereket telefonon hívta,illetve látogatta amikor tudta. Pár napja hívott a férjem,hogy ő nem fog más gyerekére gyerektartást fizetni,és ehhez elég csak egy dns tesztet csináltatnia és leírnia,hogy mivel nem ő a gyerek apja nemis fog fizetni semit sem. A kérdésem az lenne,hogy ez így megy? Ilyen egyszerűen el lehet ezt intézni,hogy eddig az apja volt,meg kellett neki a gyerek,mostmár,hogy új kapcsolata van már nem kell neki,mert fizetnie kellene? Válaszát,segítségét előre is nagyon szépen köszönöm.
2014. febr. 4. 16:18

Ebben az esetben nem perelni kell, hanem fizetési meghagyást kibocsátani az elmaradt tartásdíj miatt, melyet bármelyik közjegyzőnél meg lehet indítani. Egy szépséghibája van, hogy a költségeket meg kell előlegezni, amit azt jelenti, hogy a kért összeg 3%-át, de minimum 5000.- Ft-ot be kell fizetni csekken, csak akkor indul meg az eljárás.


Tényleg van rá lehetőség, hogy az állam megelőlegezze a gyermektartásdíjat 6 hónapra visszamenőleg, de előtte bizonyítani kell, hogy mindent megtettetek annak érdekében, hogy a gyerektartás behajtásra kerüljön. Magyarán megindítottatok minden eljárást, ami azt szolgálja, hogy megkapjátok a pénzeteket. (fizetési meghagyás, utána végrehajtási eljárás) Amint a végrehajtó kiadja az igazolást, hogy az anyukának nincs vagyona és a jövedelméből sem tudják vonni a gyerekek után megítélt összeget, akkor lehet menni az államhoz segítségért, addig nem.

5. lonix (válaszként erre: 1. - Bujuli)
2011. máj. 29. 23:03
Belehet perelni.Fizetesenek a 33 %-at letiltjak.Addig koteles fizetni meg a gyermekek tanulnak.Fuggetlen attol,hogy nemsokara betoltik a 18 evuket.Munkanelkuli segelybol is letiltanak gyermektartasra.
2011. máj. 29. 22:55
Nagyon hasznos tanácsok és jó ,hogy harag nélkül is meg lehet oldani:)
2011. máj. 29. 22:44
Kösz, közben megnéztem én is a törvényt. Hát ezt a férjem elszúrta, mert már 6 éve készül beperelni, s csak húzta az időt, ráadásul lassan a kicsi is nagykorú
2011. máj. 29. 22:40
Maximum fél évre visszamenőleg tudod kérni a nem fizetett gyermektartást
2011. máj. 29. 22:36
Sziasztok. A következő esetre nézve kérdezném, hogy mi a teendő: a férjemnek előző házasságából van két lánya, akiket mi neveltünk 5 és 6 éves koruktól. Az anyjuk nem törődött velük, most 17 és 18 évesek, nagyon ritkán, 2-3 évente kereste őket, és soha nem fizette a bíróság által megszabott gyerektartást. A férjem egyre dühösebb emiatt, egyszer megkérdeztünk valakit, és azt mondta, be lehet perelni, valamennyi pénzt az állam kifizet helyette, s azt majd rajta leveri. Tud valaki valami biztosat erről, illetve érdemes-e beperelni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook